Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289317/bmid_kralovna-stinu-CO8-289317.jpg 5 2794 2794

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows , 2015

Alcine
02.01.2017 5 z 5

Další díl, prosím.

Ebony
02.01.2017 5 z 5

To není ani snad možný aby tohle někdo dokázal. Každý díl je lepší než ten předchozí a zápletka? O ní už ani nebudu mluvit protože si začínám myslet že Sarah je sama nějaká víla :D Nové postavy byly úžasné prostě mi přirostly k srdci. Jeřáb ach ten Jeřáb taky bych jednoho brala :) Ale docela mě mrzelo že jejich milostný vztah se jenom malinko pohnul dopředu. Ne že bych byla nějak ulítlá ale se Chaolem na to vlítla docela hned tak snad nám to vynahradí v pátém dílu. Manon jsem nemusela ale po tom souboji jsem si jí oblíbila. Elide tak od té očekávám že bude mít v dalším díle více prostoru a Lyssandra to je prostě postava u které se jenom usmíváte tak jako u Aediona :) Celkem to skončilo uzavřeně jelikož se skoro všechno vyřešilo ale ještě nám zbývá Meva a Erawan a já si myslím že tenhle potenciál dokáže Maasová skvěle využít takže CooBoo šup sem s dalším dílem :D

stepka3765
01.01.2017 5 z 5

Sto hvězdiček! Série je s každou další knížkou lepší a lepší. Styl psaní autorky je prostě nádherný! Věřím, že další díl bude zase pecka.

adelaska
31.12.2016 5 z 5

Naprostá pecka. Srovnala bych to s Dědičkou ohně - možná trochu lepší. Manon se mi dostává pod kůži čím dál více a nemůžu se dočkat dalšího pokračování!

Jindrulin
31.12.2016 5 z 5

Jak jen můžu vydržet to čekání na překlad pátého dílu? Sarah je naprosto geniální. Miluju Jeřába (doufám, že nejsem sama)! Jediné minus jsou ty hory gramatických chyb, to se jim moc nepovedlo...

DenkaFantasy
30.12.2016 5 z 5

Tak tenhle díl neměl chybu a hodně jsem se u něj nasmála :'D Aelin X Jeřáb nebo u konce Lysandra X Lorcan :"D to sem doslova brečela smíchy... Takže pokud jste už tuto knižní sérii nakously a chystáte se číst tento díl máte se na co těšit!:")) doporučuji!

cori
28.12.2016 3 z 5

Předchozí díl Dědička ohně se mi tedy líbil víc. Zarazila mě proměna Jeřába z bezcitného "ledového" bojovníka na zamilovaného adolescenta. Trochu komické je vlastně i to, že každý druhý v sobě najednou objeví nějaké to magické nadání. Nakonec ho mají skoro všichni až na Chaola. Jsem zvědavá, jak se autorka popasuje se závěrem celé série a jak se do bojů o nadvládu zapojí čarodějnice.

Nuray
28.12.2016 5 z 5

Ach jo, všichni si tu vychvalují postavy, ale jsem vážně jediná, koho tak neskutečně se** Chaol? :D když s ním byla v druhém díle, líbil se mi, i když jsem pořád víc tíhla k Dorianovi, ale pak mi už přišlo, že se chová jak rozmazlenej spratek, žádnej rozum, akorát kolem sebe kope a nic z toho a ještě je takovej protiva. Jeho chování k Celaeně... Grrr kopla bych ho :D Nevím, ale děsně mě rozčiluje :D
Jinak samozřejmě prima série :) !

zuzana4291
28.12.2016 5 z 5

Tento díl je ze všech dílů nejlepší. Je plný akcí a zvratů, takže je čtenář neustále napjatý, co se bude dít dál. Vzhledem k neuzavřenému konci předpokládám, že autorka napíše další díl.

WayOne
28.12.2016

Knížka je vážně geniální , ale takových překlepů a chyb . :) Nechápu , jak tu knihu mohli s čistým svědomím vydat.

Eva_Narwa
27.12.2016 5 z 5

Výborná. Už se těším na další díl... Je vidět, jak se autorka se sérií vyvíjí. Tuhle sérii vážně miluju!

vterinka
27.12.2016 5 z 5

Nádherné pokračování, skvělý vývoj děje! Autorka nezklamala. :-) Závidím těm, kteří se k této sérii dostanou, až budou vydány všechny díly a nebudou muset čekat. :-)

Sardothiem
22.12.2016 5 z 5

Nemám co vytknout. Tento díl mě naprosto okouzlil a rozsekal zároveň :D Pasáže s Manon a s Elide, nové postavy a děj, Lorcan, Erawan...no prostě paráda. Sarah se tentokrát opravdu překonala. A Jeřáb, můj bože, myslím, že ho Aelin přeberu :'D

Lokina
21.12.2016 5 z 5

I po čtvrtém díle mě tato série nepřestává bavit a překvapovat. Akční, plné krve a zvratů. Konec byl tak přesycený akcí, že mi řádky mizely přímo před očima, jak dychtivě jsem to četla. Tento díl předčil i ten třetí. A Manon se stala jednou z mých nejoblíbenějších postav. Jsem zvědavá s čím se autorka vytasí v pátém díle, protože tam zůstává plno zvratů a dalších dějových linek, které potřebují pokračovat. Bože už aby tady byl další díl!

Laurel
21.12.2016 5 z 5

Taky tolik nesnášíte, když čekáte na 1 zatracenou knížku půl roku, pak se vám dostane do ruky, vy jí zblajznete za pár "vteřin" a jste zase tam, kde jste byli? Fakt? Já taky.
Myslela jsem si že se autorka vyšvihla tak vysoko, že další její díl bude propadák. Ale Sarah nám opět dokázala pravý opak.
Po Dědičce ohně, kde mě kapitoly Manon celkem nudily, jsem se jich tady nemohla nabažit. A ten jejich souboj... Jedna z mých nejoblíbenějších kapitol!
Rowan/Jeřáb... no... Musím něco dodávat? Řekněme, že když porovnám své shipy v předchozích dílech a tady, haha, no... Situace nabrala, pro mě, velmi překvapivý směr :D A fakt se mi líbí :3 Miluju jejich pošťuchování se! Nemůžu se toho nabažit! #zlatá (you know what I mean ;D )
Mimochodem, i během poslední kapitoly jsem nedýchala, protože jsem čekala, že se něco strašlivě zmrví (pardón, já vím, já vím) tak, jak to má autorka ve zvyku. :D
A asi si vytrhám všechny vlasy z hlavy při nekonečném čekání na další díl... Íííp! ♥

RosaRoses
21.12.2016 5 z 5

Nejdříve se mi ani komentář psát nechtělo, protože všichni už dávno ví že tahle série je prostě skvělá! ale mě to prostě nedá a musím to zopakovat :Nejlepší série za posledních několik let! Trochu (pravopisných) chyb tam sice bylo, ale to je jedno.
Jestli někdo o téhle knížce pochybuje a musí si číst naše komentáře tak je ostuda. Ať už si na zadku a čteš!

adela3429
21.12.2016 5 z 5

Tahle série je prostě jedna velká dokonalost! Sarah je díl od dílu lepší, i když si po každém přečteném kousku myslím, že lepší už to být nemůže. Stejně mě pokaždé znovu dostane. Miluju ji!

prajzulka
21.12.2016 5 z 5

Úžasné, skvělé, nabité akcí - někdy možná až moc rychlé...
konečně mě začala bavit Manon :)

Ale tolik pravopisných chyb ?? bylo to vážně nutné ??
skoro to vypadalo, jako autokorekce
- chybějící uvozovky se ještě dají, ale místo Chaol - Chaos ??? to už fakt ne !! (s.296)

Dorothea
18.12.2016

Hezké dobrodružné čtení... (na straně 250 je chyba: místo spodního prádla je tam spodní pádlo) :D :D

Jakahol
17.12.2016 5 z 5

Od knihy jsem čekala hodně, přesto dokázala má očekávání překonat. Teď už můžu s klidem říct, že tohle je nejlepší knižní série jakou jsem četla. Věřím, že další díly nezklamou.