Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289317/bmid_kralovna-stinu-CO8-289317.jpg 5 2785 432

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows , 2015

ElissAnn
21.03.2017 4 z 5

Kniha nepřekvapila, ale taky uz ani zvlášť nenadchla. Aelin se nám hodně změnila - myslím to v dobrem, tu holku mám čím dál radši.
Ani nemůžu napsat všechno co chci - jelikož by to byl velký spoiler. Určitě doporučuji přečíst je to další super pecka (ale musíte mít na to čas... md trvalo dlouho než jsem knihu prelouskala,jelikoz mi do toho vždy neco přišlo).
Jediný na co si musím postěžovat - konec. Bacha SPOILER (a uz u to tady... a to jsme si myslela, ze neprijde). Jako... ona zachrání Doriana... přežije i ten blbej Chaol. Dva její kamarádi, s kterými se pratelila celé dva dily předtím.... a jako ke konci tohohle dílu tam pokud jenom chviličku, nemá si s klukama co říct a celkově mi to přišlo so SAD. Samozrejme to odkazuje na skutečné lidské vztahy a to jak jsou křehké... ale sakra i to knížka. :D

notsohappyanny
18.03.2017 5 z 5

Tak tohle byl k*rva nářez! S.J.Maas se oficiálně stala královnou fantasy. Neskutečný posun od 1. dílu, nový postavy, rozvoj charakteru Aelin, Jeřáb, Aedion, valgové, Jeřáb, Manon, Jeřáb, neskutečný zvraty, Aedion a zmiňovala jsem už Jeřába? Aaaah vzpomínám si na to jak jsem se nechtěla pustit do Skleněného trůnu a hrozně moc se nechápu. Královna stínů si hrála s mými pocity - jednou jsem skoro brečela, pak jsem se usmívala od ucha k uchu, skoro vybuchovala vzteky a u konce jsem byla hrozně smutná, že budu muset čekat na poslední dva díly.. Moc teda prosím Cooboo, přeložte Empire of storms co nejdříve! :) Jednoznačně 5/5, kdybych mohla dala bych i víc. Upřímně doufám, že v dalších díle bude víc romantických scén Aelin s Jeřábem. A ano, vim že ten komentář je vlastně jedna celá slátanina, ale berte v potaz to, že to byl takovej nářez, že není možný abych psala normálně! :D :D

Veeria
15.03.2017 5 z 5

Tato knižní série zraje jako kvalitní víno. Každý další nový díl je sytější, lahodnější, opojnější.... chcete víc a víc a jste opití slovy. :) Sarah musí být z jiného světa, protože jinak si nemohu vysvětlit tu dokonalost.

petrzel
14.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha kvůli které jsem chodila dost pozdě spát

Markéta2000
12.03.2017 5 z 5

Další úžasný díl,stojí za přečtení!!!

hlina
12.03.2017 5 z 5

Dle mého nejlepší díl celé série. Ve promyšlené do posledního detailu.
Spousta událostí, napětí i katarze.

Horselen
10.03.2017 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl série!! Už od začátku jsem od stránek nemohla odtrhnout oči a krev mi tuhla v žilách pokaždé když byl ohrožen něčí život.
Arobynna jsem začala během čtení opravdu nenávidět a přát si, ať zemře. Trochu mě mrzí, že se tak pokazil vztah mezi Chaolem a Aelin, ale konec to vynahradil. :)

klarinka9974
06.03.2017 5 z 5

Nespoutané, krásné, úžasné a celé promyšlené. Je to naprosto skvělá sériie, kterou si každý zamiluje. Krev vám bude pulzovat v žilách, srdce vám bude tlouct rychleji a pocítíte zimu. Prožijete každý pád a každou maličkatou radost. Ale rozhodně se nebudete nudit. Příběh budete hltat a prožívat do poslední stránky. Aelin je moje oblíbenkyně!!!

Dani3
06.03.2017 4 z 5

Série je díl od dílu lepší – je vidět, že Maasová na příběhu a hlavně na postavách hodně zapracovala, je u nich vidět vývoj a každá má svůj rub i líc, vypráví svou minulost a ukazuje svůj pohled na věc.

Po minulém díle jsem se trochu obávala linky s Manon. Tam ji autorka napasovala poměrně násilně, což mi hodně vadilo. Ale musím říct, že v tomto díle se mi Manon začala docela zamlouvat a to asi i díky nové postavě Elide, kterou si vzala pod svá „ochranná křídla“ (a Abraxos doslova). Další novou postavou, která mě hodně bavila, je Lysandra. Její Přízračný levhart ve velkém finále byl úžasný (včetně toho „střetu“ s Lorcanem – zasloužil si to). Na scéně se opět objevuje Kaltain, která se svým stínovým ohněm hodně překvapila a soupeři tím trochu zamíchala kartami.

Královna stínů je plná překvapení a jak už jsem zjistila, tak Maasová nepíše nic jen tak pro nic za nic. I když se teď něco může zdát nelogické, tak všechno má svůj důvod a postupně to do sebe všechno v pravý čas zapadne, jako dílky skládačky…

Evule114
06.03.2017 5 z 5

Tak tenhle díl byl naprosto nejlepší ze všech, tolik událostí, tolik napětí a dramatu... Kaltain jak jsem jí nenáviděla, tak nakonec i ona si získala mé srdce a bylo mi jí líto, když se obětovala.. A To s Jeřábem jsem věděla od první zmínky o něm v předchozí knize a fandím jim :-) Rozhodně se těším na další díl a hlavně jsem zvědavá jak si povede Elide a jestli Manon nakonec nepomůže Aelin :-) Čeká nás ještě hodně překvapení (pokud autorka tam nedá další postavy, které budou něčím vyjímečné, už jich je dost :D) a největší překvapení knihy pro mě byla Lysandra a přízračný levhart

Reinar
04.03.2017 3 z 5

Prvních 300 stran bylo utrpením. U čtení mě udržely pasáže s Manon, která se ukázala být mnohem záživnější postavou než Aelin. Jinak to byla telenovela ve fantasy kabátku. Opravdu mě autorka nemusí na každé páté straně upozorňovat na haldu svalů na zádech toho či onoho. Ve druhé půlce to zas je deus ex machina vlevo vpravo, ale aspoň to odsýpá.
Všechny kladné postavy se stávají ztělesněním smrti tak často, až se divím, že ještě stále mají po čtyřech knihách proti komu bojovat. Prošly dosti zásadním vývojem, ale bohužel u většiny to nepůsobilo věrohodně. Jen Aelin zůstává tou samou puberťačkou.
Naštěstí jsem to měl půjčené z knihovny, tak jako předchozí díly. Tak jako díl, který přijde po tomto. A můžu jen doufat, že zas nebudu muset přeskakovat řádky či odstavce. Asi holt mám na cílovou skupinu moc let a malá prsa.

Lovebooks14
03.03.2017 5 z 5

ÚŽASNÝ !!!!!!
tento díl je opravdu ten nejlepší díl z celé série, zatím. No a Aelin opravdu se mi velmi líbí její povaha jako že KRÁLOVNY Terrasenu. Ale trochu jsem byla smutná jak se k ní Chaol choval zato jsem ale vážně ráda za Jeřába a Aelin je to tak suprový že jsou spolu❤. A ten konec ....no ten byl jedním slovem BÁJEČNÝ !!!!! Těším se na další díl doufám že bude brzy přeložen a v prodeji

Eloorka
03.03.2017 5 z 5

Úžasný díl! Knížka se četla jedním dechem dlouho do noci :)

Samira
01.03.2017 5 z 5

Královna stínů dělá žánru čest, stejně jako autorka sama. Při jejím čtení jsem si připomněla, proč fantasy tolik miluji a jak jsem vděčná, že mohu knižním prostřednictvím nahlédnout do darů, které byly autorce dány. A že jich bylo. Série roste díl od dílu, rozsah, ale i jednotlivé detaily naprosto uchvacují a vývoj postav a ony samotné staví tento konkrétní díl v mých očích nejvýš. Nádhera - od vedlejších postav po hlavní, od kladných po záporné či se hledající a nejasné. Protože zde nikdo není jen černý nebo bílý a nucené i chtěné činy všechno mění.

Užila jsem si každý střet, zejména ten s Manon (kterou zařazuji mezi nejoblíbenější), každé jednotlivé zajiskření a že jich bylo a jaké, stejně jako ten nespočet započatých dějů. Protože se nacházíme znovu na startu.

Nějakou kritiku nečekejte, i když poslední bitva mohla mít o několik detailů navíc, avšak jak autorku znám, ví velice dobře, proč vše napsala, jak to napsala...
Lituji jen toho, že jsem neměla více vůle a nepočkala déle. Vyhlížení pokračování bude nekonečné, ale vyplatí se každý den.

Dokonalé, doporučuji!

hrubik
01.03.2017 5 z 5

Krásné, napínavé, plné zvratů. Musím říct, že tenhle díl se mi velmi líbil.

Miss.hell
26.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasné.. Víc slov asi hned po přečtení ze sebe nedostanou.

kiwizak
21.02.2017 5 z 5

Kniha opět parádní. Ze začátku stejně jako u předchozí lehce váhavé pocity, během děje jsem však opět byla utvrzena v tom, že tahle série ví, kam směřuje. A malý spoiler alert!- od minulého dílu jsem byla velký "Jeřáb" fanda, takže jsem si nyní vyloženě libovala. :)

anonym02
20.02.2017 5 z 5

Jsem jediná, která tuto knihu může číst dokola a stejně neomrzí?
Jinak... Stále smíšené pocity. Od začátku série jsem Chaol team, ale jak se v této knize choval k Aelin... no nevím. Nicméně Aelin se taky nechovala extra skvěle, ale přece jenom! Ti dva k sobě patří!
Ať se jde nějaký Jeřáb/Rowan (jak chcete) vycpat!
Aelin musí skončit s Chaolem!!!!

Tucaka
20.02.2017 5 z 5

Co na to říct. Nemám slov. Posledních 100 stránek přečteno s jedním dechem. Naprosto celou sérii DOPORUČUJU.

Dceradábla

Nemám co k tomu říct. Jednoznačně BOOOOŽŽŽÍÍÍÍÍ