Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289317/bmid_kralovna-stinu-CO8-289317.jpg 5 2778 430

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows , 2015

zuzlina
08.05.2017 5 z 5

Nejlepší série!!!!! za mě!!! Láme mi to srdce že se snima všema musím loučit. Než bude pokračování....Bylo to tak emoční ten konec! miluju tuhle serii!!!!! Miluju Aelin a jeřába....takhle u mě už definitivně vypadá pravá láska! a když si člověk myslí, že ho nic nemůže překvapit bum i na konci Vás to překvapí. za mě rozhodně 5 hvězdiček škoda že jich nejde dát víc!

asanita
06.05.2017 5 z 5

Královna stínů, coby čtvrtý díl stále se rozšiřující série, rozhodně nepatří mezi oddechovější knihy v sérii. Je tomu totiž právě naopak. V knize se nachází zhruba čtyři velké akce, ze kterých Vám zůstane rozum stát. Je tedy pravda, že mi ze začátku dělalo o něco větší problém se začíst, jelikož jsem si po Dědičce ohně musela dát od této série tolik potřebnou pauzu. Tento problém ale zmizel hned v průběhu první již zmiňované akce, takže jsem ho už dál řešit nemusela.

V knize se také objevilo pár nových postav jako například tajemná Elide, která tak trochu není tou, za níž se horlivě vydává, Nesryn Faliq v čele rebelů a pohledná Lysandra se svou svěřenkyní, malou Evangaline. Charaktery postav se také mění až do sytosti počínajíc už tolik nefňukající Aelin, přes Chaola a Doriana až po Jeřába, u něhož jsem ani nedoufala, že v tomto díle bude. Manon také nepřestává překvapovat a prostor je, alespoň ke konci knihy, věnován i její (bývalé) první pobočnici Asterin. Myslím, že zrovna Manon začínám mít z celé série asi nejraději.

Velmi jsem se těšila na případné setkání Aelin s Manon a nakonec jsem se dočkala a opravdu - zklamaná jsem rozhodně nebyla. Jen doufám, že se setkají v příštích dílech alespoň ještě jednou, třeba i na stejné straně barikády. Na sérii mě také zaujalo to, že tam od v podstatě minima magie v prvním dílu množství nadpřirozena stále přibývá a díky tomu se dá série označovat za fantasy jako takové. To postupné stupňování mi trochu, ačkoli nevědomky, připomnělo Hru o trůny ale co už. :-)

Nemůžu se dočkat pokračování a vážně nevím, jak to do té doby vydržím. Každopádně bych ale uvítala o něco méně chyb vzniklých z překladu. Vážně, některé z nich byly přímo do očí bijící a tak chtě nechtě velmi kazily celkový dojem z knihy. Proto by možná bylo pro příště lepší vydat knihu o něco později a s minimem chyb než brzy a takhle... Ale to je asi má jediná výtka k jinak skvělé knize.

Dacky94
05.05.2017 5 z 5

Každý díl je lepší a s větším počtem stránek, jen tak dál.

Nifredil
01.05.2017 3 z 5

Pro mě z celé série zatím nejslabší. Předělový díl, spousta se toho děje, postavy zase mění své motivy, chovají se nově i jinak. Všechny už vrostly do svých rolí, ale přiznám se, že já bych už uvítala uzavření celé série. Opět totiž přibyly nějaké motivy. Opět se to trochu rozkošatilo, i když některé dějové linky už mají jasný konec. Možná právě ta předvidatelnost a trochu už i rozvleklost oproti předchozím dílům mě na té knize tak zklamala a proto jen 3 hvězdy.

PetraBery
01.05.2017 5 z 5

Čtvrtý díl za plný počet a zaslouženě! Aelin se chová jak opravdová královna a pro záchranu svého království zkusí udělat vše. Nepřestává mě překvapovat, jaký svět autorka vytvořila, jak je vše promyšlené a zapadá to do sebe. Rozhodně doporučuji a už se opravdu těším na další díl.

nycol
27.04.2017 5 z 5

Naprostá bomba. A to jsem první díl, kterému jsem nakonec dala 4 hvězdy, téměř odložila. Díl od dílu lepší. Tady až na malé výjimky zmizely prvky červené knihovny a děj byl strhující. Doufám, že někdy bude další díl.

Zapinka
27.04.2017 5 z 5

Skvělé 4. pokračování!! Nic dalšího netřeba dodávat.
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

kytka25
24.04.2017

Lepší knihu jsem v životě nečetla. Ani jsem nešla spát, abych to mohla dočíst, přesto nevím proč jsem čekala, že to bude poslední díl . Nespoutané, krásné, úžasné a celé promyšlené. Je to naprosto skvělá sériie, kterou si každý zamiluje. Krev vám bude pulzovat v žilách, srdce vám bude tlouct rychleji a pocítíte zimu. Prožijete každý pád a každou maličkatou radost. Ale rozhodně se nebudete nudit. Příběh budete hltat a prožívat do poslední stránky. Aelin je moje oblíbenkyně!!!Kniha opět parádní. Ze začátku stejně jako u předchozí lehce váhavé pocity, během děje jsem však opět byla utvrzena v tom, že tahle série ví, kam směřuje. Nemůžu se dočkat na další díl.

Mamosvain
14.04.2017 4 z 5

Kniha si vás, narozdíl od prvních tří dílů, získá hned na začátku (minulé díly se zhruba prvních šedesát stránek pouze rozjížděly, kdežto tato je v plném proudu hned od první kapitoly). Celaena/Aelin začíná konečně dělat to, co je pro budoucnost Eriley potřebné (ale vy pořád stejně moc nevíte, s kým jí shipovat :D). Jeřáb si konečně prožije to, kvůli čemu bylo v minulém díle pro Celaenu těžké používat magii, Chaol se, tedy až v půlce knihy, ale aspoň, že někdy, konečně přestává sebelitovat, Dorian... no co napsat o něm no... Jeho děj je opravdu smutný a je to jedna z věcí, která vás opravdu nutí číst rychleji :D. No a pak je tu Manon, která se konečně vzbouří proti své babičce, Matce Černozobé, Aedion, který se vám zalíbí díky svému přátelství s Jeřábem, Arobynn, který se konečně po dlouhé době objevuje v knize a Elide, která si vás zaručeně svým charakterem a chováním získá a budete jí fandit! Na to jsme přeci všichni čekali! Děj s ním spojený je opravdu nabitý akcí, rivalskou nenávistí a hranou láskou. Opravdu vás také čeká velké překvapení s Kaltain, která se zaručeně stane jednou z vašich nejoblíbenějších postav. Nebo se vám bude líbit konec s králem Adarlanu, protože vás čeká zvláštní překvapení, skoro stejné jako zjištění ve směru vévody Perringtona. Nezapomněl jsem na žádnou důležitou postavu....? Ale ano! Ovšem! Lysandra. Co o ní napsat... Je to prostě jedna z opravdu nejlépe promyšlených postav a prostě a jednoduše si její povahu zamilujete.
Kniha je napsaná, jako ostatní, naprosto báječně a já opět nemám jinou možnost, než jí doporučit všem z vás ;)

paprika75
10.04.2017 5 z 5

Ani jsem nešla spát, abych to mohla dočíst, přesto nevím proč jsem čekala, že to bude poslední díl ...
Moc se mi celá série líbí. Má to šťávu a je to něco úplně jiného, než co jsem dosud četla. Lysandra, Mamon, Asterin ... čekám, kam se to vyvine, tedy až bude další dil ... Bude že jo? Zatím to je SUPER. 5*

IvankaM
07.04.2017 5 z 5

To bylo něco! Naprostý odvaz! Hlavně ten konec.

Lenka.Vílka
03.04.2017 5 z 5

Začínám být na téhle sérii závislá. Což je vtipné, protože první díl mě nijak zvlášť neosnil. Jsme zpátky "doma" a dobrodružství pokračuje. Bohužel můj oblíbenec má náhubek, takže ho tam bylo pomálu, tak uvidíme dál. Jeřáb mi lezl krkem od první řádky. To jeho chování malýho kluka mi nesedí (vzhledem k minulé knize, ale chápu, proč to muselo být). Na to, jak je dlouho na světě, mu některé věci dochází hodně pomalu. Ale na druhou stranu, kniha má hodně stran, takže hodně prostoru, aby se rozhodl. Stejně jako u minulého dílu jsem si říkala, proč je kniha tak tlustá. Proč nevyšla na dva díly? (Podle rozdělení na části v knize by to dějově i proporčně odpovídalo.) Že by se autorka nevyžívala v trápení svých čtenářů čekajících na další díl? (Ale to říká člověk, který všechny knihy přečetl v průběhu šesti měsíců, takže teď bude sucho.) Dějově jsem se bavila. Pořád se něco děje a na tolika stranách nejsou hluchá místa, jak by jeden očekával. Hodně dobré.

LadyAlis
02.04.2017 5 z 5

Dočteno a jsem nadšená ☺️ na 100% doporučuji. Je tam celkem dost emotivnych scén, ale rozhodně lépe popisovaný rány, které utrpí jak hrdinové tak i nepřátelé v boji. Rozhodně stojí za přečtení ☺️ a rozhodně mě dostal král Adarlanu, ale i Manon ;-)

Helianthus
02.04.2017 5 z 5

Jednotlivé díly v sérii mají pro mne zatím vzrůstající úroveň. Tato kniha zatím byla nejlepší. Jediné co bych autorce vytkla a ráda se tomu vyhnula je neustálé opakování toho, že je hlavní hrdinka královna ...
Pro mne asi nejlepší části knihy byly s Manon a docela jsem zvědavá, jak se její příběh vyvrbí.

eva4036
01.04.2017 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Oproti předešlému dílu jsem neměla problém se do knížky začíst. Nemůžu uvěřit, že jsem s přečtením této série tak dlouho otálela, protože je to vážně pecka. Aelin opravdu vyrostla, kdybych jí porovnala s tou dívkou, kterou byla v prvním díle. Nevím proč, ale Chaol mě trochu v tomhle díle štval, když se neustále hádal s Aelin a trochu mi připadalo ze začátku, že se chová mimo svůj charakter. Zato Jeřába jsem si oblíbila v tomhle díle ještě víc a to jsem si myslela, že už to snad ani nejde. A konec knížky? Ten mě vážně odrovnal a asi si další díl přečtu v originále, protože musím vědět, jak bude děj dál pokračovat.

Miniwanka
24.03.2017 5 z 5

Když jsem četla první díl, tak jsem tomu moc šancí nedávala, ale teď? Tohle je fakt pecka. Ač romantiku ve fantasy opravdu nemusím a většinou se jí vyhýbám jako čert kříži, tak Jeřáb s Aelin byli prostě úchvatní (možná i proto, že to autorka nepřehání, že z toho neudělala hlavní linku knihy/série - jako to má bohužel spousta jiných spisovatelek ve zvyku). A Manon... Ta je prostě úžasná, snad se v dalších dílech vzepře úplně. S radostí dávám pět hvězdiček.

Market116
23.03.2017 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a jsem naprosto uchvácena :) S.J.Maas mi znovu dokázala, že opravdu patří k nejlepším spisovatelům. Byla radost knihu číst, ani jsem netušila, že člověk může knihu tak prožívat a že jsem jí prožívala. Každou větu, odstavec, kapitolu. V jednu chvíli jsem cítila překvapení, radost, úlevu, také romantiku, tím myslím především ten nádherný vztah mezi Jeřábem a Aelin, říkala jsem si, že něco takového může být jen v knize či filmu. A ke konci to bylo opravdu dojemné, byla jsem štěstím bez sebe, když Aelin zachránila Doriana a to jejich přátelství...krása :) stejně tak, když se uviděl Dorian s Chaolem, to už jsem bulela, jak to bylo dojemné (upřímně ani nevím kolikrát jsem bulela, ale nemohla jsem si pomoc) a s Manon jsem něco takového čekala, bylo jasné, že nemůže být až taková potvora :) a jestli to skončí tak, že Manon bude s Dorianem (což nejspíš bude), tak mě asi vomejou :( ale třeba to bude podobně krásný vztah jako Jeřábův s Aelin, no uvidíme. Pochopitelně tím chci říct, že se už nemůžu dočkat dalšího dílu (a že si asi ještě počkám) a přeji si, aby byl stejně brilantní a úchvatný jako tento :) zatím si jdu přečíst Krvavé ostří a všem doporučuji, aby si Královnu stínů, společně s předchozími díly přečetli, opravdu to za to stojí :)

PeťkaW.
21.03.2017 4 z 5

Čtvrtý díl měl grády už od prvních stránek, narozdíl od svých předchůdců, u kterých byl úvod vždy dost natahovaný a chvíli trvalo, než se děj rozjel a začalo se v něm něco dít. Je pravda, že kniha mohla být o něco kratší, kdyby autorka některé pasáže zbytečně nenatahovala a nevyplňovala zbytečnými pocity nebo myšlenkovými pochody postav, čímž vznikla trochu hluchá místa. Maličké zklamání ve mně vyvolala dějová linka mezi Chaolem a Celaenou, ačkoliv se to dalo čekat. I tak jsem čekala trochu... přívětivější přivítání a jednání. Stejně tak závěr byl možná až moc "zakončený". Uvítala bych větší otevřenost, než definitivní větu: Konečně byla doma. Nepřekvapilo by mě, kdyby tím někteří čtenáři sérii utli a považovali by ji za ukončenou, bez potřeby číst další díl. Některé slovní obraty se opakovaly až moc často na to, aby nezažaly lézt na nervy. Stejně jako "nesmrtelnost a pekelné štěstí" ústředních postav a to, že některé věci nedávaly extra smysl a autorka je podala bez slůvka vysvětlení jako hotovou věc, což mi trochu kazilo dojem ze čtení.
Na druhou stranu - sakra to byla jízda! Někdo v komentářích psal, že se u čtení nudil a musel se nutit knihu dočíst. Vážení teda nevím, jakou knihu jste četli, ale tohle mi jako nuda rozhodně nepřipadalo! Znám mnohem nudnější tituly a navíc k tomu méně čtivé. Maas má dobrý vypravěčský styl, který nenudí a výborně se čte. Podle mě má Královna stínů všechno, co by měla kniha mít pro to, aby si ji oblíbilo široké publikum čtenářů různého věku, pokud mají tento styl rádi. Akce střídala akci, některé pasáže byly smutné, jiné úsměvné, u dalších jste byli překvapení, o pár stránek dál se objevila romantika, pak zase strach o danou postavu... a já se ptám - co byste chtěli víc? Za mě je skleněný trůn velmi dobře vystavěnou sérií, která má rozhodně co nabídnout a myslím, že milovníci fantasy zklamaní nebudou.

ElissAnn
21.03.2017 4 z 5

Kniha nepřekvapila, ale taky uz ani zvlášť nenadchla. Aelin se nám hodně změnila - myslím to v dobrem, tu holku mám čím dál radši.
Ani nemůžu napsat všechno co chci - jelikož by to byl velký spoiler. Určitě doporučuji přečíst je to další super pecka (ale musíte mít na to čas... md trvalo dlouho než jsem knihu prelouskala,jelikoz mi do toho vždy neco přišlo).
Jediný na co si musím postěžovat - konec. Bacha SPOILER (a uz u to tady... a to jsme si myslela, ze neprijde). Jako... ona zachrání Doriana... přežije i ten blbej Chaol. Dva její kamarádi, s kterými se pratelila celé dva dily předtím.... a jako ke konci tohohle dílu tam pokud jenom chviličku, nemá si s klukama co říct a celkově mi to přišlo so SAD. Samozrejme to odkazuje na skutečné lidské vztahy a to jak jsou křehké... ale sakra i to knížka. :D

notsohappyanny
18.03.2017 5 z 5

Tak tohle byl k*rva nářez! S.J.Maas se oficiálně stala královnou fantasy. Neskutečný posun od 1. dílu, nový postavy, rozvoj charakteru Aelin, Jeřáb, Aedion, valgové, Jeřáb, Manon, Jeřáb, neskutečný zvraty, Aedion a zmiňovala jsem už Jeřába? Aaaah vzpomínám si na to jak jsem se nechtěla pustit do Skleněného trůnu a hrozně moc se nechápu. Královna stínů si hrála s mými pocity - jednou jsem skoro brečela, pak jsem se usmívala od ucha k uchu, skoro vybuchovala vzteky a u konce jsem byla hrozně smutná, že budu muset čekat na poslední dva díly.. Moc teda prosím Cooboo, přeložte Empire of storms co nejdříve! :) Jednoznačně 5/5, kdybych mohla dala bych i víc. Upřímně doufám, že v dalších díle bude víc romantických scén Aelin s Jeřábem. A ano, vim že ten komentář je vlastně jedna celá slátanina, ale berte v potaz to, že to byl takovej nářez, že není možný abych psala normálně! :D :D