Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4545 889

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Thalin
02.10.2022 5 z 5

Trůn byla od Maas moje prvotina. Už ani nevím, jak jsem se ke knize dostala, ale dnes mám doma celou sérii, včetně dodatkových knih. Hodně lidí vyčítá Celaene její chování. Spratek, trošku princeznička, co žere čokoládu po kilech a zároveň zabijí mrknutím oka. Jo, moc reálně to nezní. Ale tohle nemá s realitou co dělat. Tohle je prostě fantasy a tam se moc meze nekladou. I mě naše vražedkyně svým chováním a marnivostí občas lezla na nervy, ale kdo ví, co by s člověkem udělala minulost, kterou měla ona. Každý by se s tím asi vyrovnával po svém. Taky beru v potaz, že to byla autorčina prvotina a i tak vytvořila dost slušný svět a spletitý děj. U jejích knih se mi líbí hlavně to, že hrdinka neskončí v chomoutu s prvním princátkem nebo hezounkem, které jí utkví v oku, jak tomu často u podobných knih bývá. Zkrátka mám tuhle sérii ráda, i když vím, že má pořád dost chybiček, ale ráda nad nimi zavřu oči.

euwie
24.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem si říkala, že si tuhle knížku nepřečtu. Nějak mě vizuálně neoslovila. Vždy jsem si od autorky chtěla přečíst slavný Dvůr trnů a růží, ale potom, co jsem se rozhodla zkusit tohle, jsem věděla, že jsem udělala chybu, když jsem si jí původně nechtěla přečíst. Kniha mě neskutečně bavila. Líbilo se mi, jak je Celaena neobyčejná a hlavně neztělesňuje tu otřepanou hlavní hrdinku, která je ve všem svatá a ufňukaná. Zároveň se mi líbila i romantická linka. To, že se líbila Dorianovi i Chaolovi (ten na to přijde sice později) mi přijde poměrně neobvyklé. Takže za mě je to jedna z knížek, které můžu jedině doporučit. :)

Lalina3
21.09.2022 4 z 5

Velmi pěkné, čtivé, ale nemůžu říct, že bych z toho byla úplně odvařená, proto dávám o hvězdičku méně. Ale věřím, že některý z příštích dílů bude větší bomba, že tohle byl pomalejší rozjezd... Těším se!

Artep071
15.09.2022 5 z 5

Jsem nadšená Celaenou je úžasně bystrá , vtipná a tak úžasně dívčím způsobem marnivá xi xi .. je neuvěřitelná .. její trénink a seznamování se s princem i s kapitánem stráží je docela vzrušující a já se vážně u tohoto dílu dobře bavila . těším se na další pokračování :)

kindlova42
10.09.2022 5 z 5

Celaena mě moc bavila jako hlavní postava, její humor, bojovný duch a povaha mi byli velmi sympatické. Svět, který zde Maas představila je zajímavý, má velký potenciál pro dobrodružství a jsem přesvědčená, že tento díl byl teprve úvod do magického příběhu, který se rozvine v dalších šesti knihách :)
Postavy Doriana a Chaola nebyli nesympatické ale zatím se nedá říct, že by mi přirostli úplně k srdci.
Nejvíce jsem zvědavá až se hlavní hrdinka dostane za zdi hradu :)

Kater1ena1
10.09.2022 5 z 5

tak k tehle knize se vracim kvuli CV a rozhodne toho nelituji, uzasna kniha a naprosto vybusny dej, verim tomu ze po ni po letech zase sahnu

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Tohle mě zaujalo hned od první knihy. Dostal jsem to, co jsem očekával.

Fidibus
23.08.2022 3 z 5

Námět hezký a pěkný začátek. S příjezdem na hrad se to zaseklo a čeká se. A pak rychlý konec se soubojem na konci. Škoda, mohlo by to být lepší. Aspoň že to drží ta romantická linka s princem a zápletka s cizí princeznou.

Bryel
22.08.2022 3 z 5

Je znát, že se jedná o literární prvotinu. První polovina knihy mi přišla dost rozvleklá a místy až příliš postrádající logiku nebo nějaké vodítko, proč tomu tak je, ale pak příběh nabral na obrátkách a už se četl sám.

SněžnáSova
19.08.2022 4 z 5

Přiznám se že Dvory byli trochu lepší ale i tak to mělo neskutečnou šťávu a napětí. Bavila mě výbušná povaha hrdinky a její dovednosti. Ostatní postavy mi taky moc sedli .Je to prostě boží. Už se těším až si přečtu další díly! :-)

E.Wictoria
08.08.2022 4 z 5

Začátek knihy je potřeba pročíst, byť je trochu zdlouhavý, od druhé poloviny se děj hezky rozjíždí a mě kniha začala opravdu bavit. Dramatičnost konce a konečného zápasu mě taky příjemně zaujala. Musím si hned sehnat další díl.

Carol1122
31.07.2022 4 z 5

Od Maasové jsem četla nejdříve Dvory a až pak se dostala k této sérii. Je opravdu vidět, že teprve začínala psát. Přesto od druhé poloviny knížky mě příběh neskutečně chytl a bavil. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, což se moc nedokázalo říct o samotném princi. Naopak se mi velmi líbila postava kapitána:) Celkově jsem zvědavá, jak se to bude dále vyvíjet. Věřím, že to bude mít ještě napínavý děj. A velký palec nahoru dávám i za super popis scén, to někdo jen tak neumí.

tereza7804
30.07.2022 5 z 5

Tohle asi ani nemusím komentovat :D měla jsem z knihy velké obavy, ale ty mě hned po pár stranách přešly :D neuvěřitelné zpracování postav, prostředí a celková zápletka a nápad... neuvěřitelné.. Maasová je vážně legendární autorka.

AnDyB
27.07.2022 4 z 5

Konečně jsem se vrhla na tuhle sérií a je prostě boží. Je tedy cítit po tom co jsem od autorky četla její sérii Dvory že zde ještě nebyla tolik rozepsaná ale i tak je to krásně napsané čtivě a jedním dechem. Beru další díl !

Elena_Dark
18.07.2022 5 z 5

Tahle kniha mě v knihovně lákala už nějakou dobu, ale až před pár týdny jsem jí dovolila vkročit do bran mého srdce a musím říct, že tahle kniha z nich nikdy neodejde. Krásný, ale i zároveň krutý příběh dívky, která má opravdu srdce z ledu, ale na druhou stranu je velmi laskavá. Zároveň v ději strašně trpěla a já po celou tu dobu s ní. Opravdu poutavý příběh, ke kterému se určitě ještě ráda vrátím...

makke
15.07.2022 5 z 5

Ani nevím, jak jsem se k této knize dostala, protože je mimo můj běžný žánr. Nicméně považuji to za šťastnou náhodu, neb kniha je absolutně skvělá. Výborně se čte, má zajímavý děj a výborně zpracované pozadí příběhu.

skipiii
12.07.2022 5 z 5

Roky jsem se této sérii vyhábala a ani nevím proč. A teď můžu říct, že mě jen mrzí, že jsem si ji nepřečetla už dávno!! Zas ale, už nemusím čekat až vyjde další díl :D Je to skvělý příběh, čte se to samo, vtáhne vás to do děje. Všechno do sebe zapadlo tak jak mělo. Rozhodně už teď se řadí mezi moje TOP knihy! Doporučuji.

Lucyk01
07.07.2022 4 z 5

První kniha od Sarah J. Maas a také první fantasy, které jsem četla. Upřímně nevím, co na tonto žánru čtenáři mají, ale můžu s klidem říct, že tato kniha se mi líbila.

Neměla jsem velké očekávání, protože nikdy jsem nečetla Fantasy. Byla to moje premiéra a taky jsem nikdy nečetla od této autorky, ale právě pro to, že jsem nevěděla do čeho jdu, jsem si knihu nesmírně užila.

Ze začátku jsem se trápila se stylem psaní, protože kniha je napsaná ER-formou a já mám radši ich-formu, protože se do hlavní postavy lépe dokážu vcítit. Ale po pár kapitolách jsem se na formu zvykla.

Kniha je čtivá a příběh zajímavý. I svět v něm je originální. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala, I když jsem nejdřív nevěděla, jak se její jméno čte. Chaol i Dorian během knihy mi přirostli k srdci a hned jsem si myslela, z tam bude zamilovaný trojúhelník a nebo snad ne?!

Netušila jsem, že mě kniha tak pohltí a budu chtít si přečíst další díly ze série. Ale stalo se!

Bavilo mě všechno, co se v knize událo a co se tam stalo. Hodně věcí mě zajímá jako třeba ten král a jeho tajemství a taky, jak se bude vyvíjet příběh.

Kdo máte rádi Fantasy nebo nevíte po jaké první fantasy knize šáhnout, abyste toho nelitovali, tak tady je jedno velké doporučení.

Barabora
13.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Nevím co jiného dodat.
Doporučuji :)

NessaLuna
13.06.2022 4 z 5

Jinak člověk knihu hodnotí, když už četl další díly. Což je zrovna teď můj případ. A chápu, že tenhle díl (asi jako každý první díl série od Maasové) některé lidi nenaláká, bude jim tam něco vadit nebo to zkrátka nebude něco sedět - ale moje rada zní: Vydržte! Maasová nepíše prvoplánově. Ona už hodně dlouho dopředu ví, kam to bude směřovat. Všechno má své místo a význam. Další vývoj příběhu je naprosto skvělý a určitě nebudete zklamaní. Stejně jako u Dvorů, i zde musíte na začátku ujít kousek cesty, než se dostanete k tomu nejlepšímu. Rozhodně doporučuji číst další díly, byla by škoda se o to připravit!