Skleněný pokoj

Skleněný pokoj https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285387/bmid_skleneny-pokoj-UQd-285387.png 4 2785 653

Román inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat, který zaujme od první věty. Na pozadí příběhu majitelů vily zrcadlí tragédii celého českého národa.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Glass Room , 2009

MaKolar
13.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která popisuje vývoj historických událostí na pozadí příběhu vily Tugendhalt. Závěr je pro mě trochu vyumělkovaný, ale jinak výborně napsáno.

KACABAK
12.07.2018 4 z 5

Velmi zajímavě napsaná kniha, která obsahuje historii, lásku a architekturu v období během druhé světové války a krátce před ní. Postavy jsou detailně popsány, stejně jako prostor domu, který se velmi nápadně podobá vile Tugendhat v Brně.Kniha je občas příliš obscénní, ale možná by bez toho příběh nešel tak dokreslit.Doporučuji vilu navštívit před knihou.

avaya
11.07.2018 2 z 5

Měla jsem velká očekávání a bohužel jsem dočetla zklamaná. Nejenže jsem knihu četla skoro dva měsíce, protože mi absolutně se nešlo do ní začíst, ale svět znuděných milionářů mi byl nesympatický, postavy jakbysmet, a to i přes zajímavé pozadí, na kterém se příběh odehrává.
Popisy mi přišly zbytečně zdlouhavé a nabubřelé, i když autorovi se nedá upřít, že řemeslo má zvládnuté. Mně bohužel styl nesedl, kniha mi nepřišla ani za mák čtivá, trochu zajímavějším se děj stal, když se do domu nastěhoval německý vědec.
Posledních sto stran jsem četla každý druhý odstavec, jen abych to už měla za sebou. Konec až moc předvídatelný a filmový.

JJJ007
11.07.2018 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, ve které je válka ukázána z jiného pohledu. Poutavě napsaný příběh rodiny a jejich přátel. Doporučuji.

Sandy007
10.07.2018 3 z 5

Strašně mi to místy připomínalo styl psaní Milana Kundery, ale jeho knihy jsou přece jen trochu jiný level. Nechci snižovat kvalitu Skleněného pokoje, je to velmi čtivý příběh, ale třeba konec je nesmírně předvídatelný. Nevěřím až v takové náhody.

mončičáček
09.07.2018 5 z 5

Další precizně propracovaný příběh sepsaný podle skutečných událostí, přesně podle mého gusta! Opět velké díky čtenářské výzvě za téma kniha o Brně, které vylákalo tenhle skvost na můj noční stolek. Už dlouho jsem se na něj chystala a naplánovaná předvánoční exkurze do vily Tugendhat je odrazem krásného čtenářského zážitku...

Etelwen11
08.07.2018 5 z 5

ideální je přečíst knihu až po prohlídce vily

PetraChvílová
08.07.2018 5 z 5

K této knize jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě a jen mi potvrdila, že tato akce má pro mne smysl. Jinak bych ji ani do ruky nevzala. Skvěle napsané. Syrově popsány reálie a historická fakta na pozadí poutavě napsaného příběhu. Už mi jen stačí navštívit Brno a na vlastní oči se projít vilou. Dávám max hvězdiček.

Anitram76
07.07.2018 4 z 5

Jako první jsem shlédla představení Skleněný pokoj v městském divadle v Brně. Představení mě fascinovalo a inspirovalo k přečtení knihy a jelikož ta hra přesně kopírovala knihu, bylo čtení jako bych se znovu dívala na to divadlo. Herci v MDB jsou úžasní! Kniha je tedy velmi působivou sondou do této předválečné a válečné doby a i když byl příběh smyšlen, částečně kopíruje tuto dobu, vztahy, kulturu a i osudy rodiny Tugenthat, která byla předlohou. Do vily jsem se hned po přečtení vydala a dovršila tak tento zážitek.

Jarka 55
03.07.2018

Knihu jsem četl už dávno ,protože mi byla doporučena.
Kniha popisuje dění ve známe vile a zároveň chod dějin v naši zemi .
Není to téma co me zrovna bere ,ale četlo se to dobře .

petrzel
01.07.2018 5 z 5

Zajímavá kniha a velmi zajímavý příběh.

oranginka
28.06.2018 5 z 5

Pěkná kniha, přečtená prakticky na jeden zátah. A vilu Tugendhat rozhodně navštívím :-)

Evule81
27.06.2018 5 z 5

Super knížka. Velmi čtivá.

Janek
27.06.2018 3 z 5

Ale ano, bylo to barvité a působivé, i já bych po přečtení knihy ráda navštívila to velkolepé místo. Avšak příběh samotný se mi zdál tak rozpřažený do šířky, že k velké škodě nebylo možné zabíhat do podrobností. Postavy na mě působily spíše jako archetypy a figurky než jako uvěřitelní lidé z masa a kostí.

Péťa1950
19.06.2018 4 z 5

Zajímavé, že anglický spisovatel tak obsáhle popsal historii nejen vily, ale vystihl vtahy mezi lidmi u nás.

Nestorkea
17.06.2018 5 z 5

Nezbývá než souhlasit s níže napsanými pětihvězdičkovými komentáři. Knihu jsem četla kvůli ČV, myslela jsem, že mě nebude bavit, ale zhltla jsem ji jako malinu. Žádná jiná kniha mě tak silně neinspirovala k navštívení určitého místa..

deirdre
13.06.2018 2 z 5

V knihe o dome vo funkcionalistickom štýle vystupujú funkcionalistické postavy s funkcionalistickými vzťahmi.

Marika Vanova
05.06.2018 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se k této knize, díky ČV, dostala. Hned jsem si vilu Tugendhat vygooglila a bylo to zajímavé setkání se zajímavým domem. Příběh je smyšlený, ale velmi uvěřitelný, doporučuji.

ivzu77
18.05.2018 5 z 5

I já jsem si knihu vybrala díky Čtenářské výzvě 2018, i já jsem navštívila v Brně tuto úchvatnou památku ( tedy pouze zvenku a její zahrady ), i mne kniha a příběh zcela pohltil a já doporučuji ke shlédnutí ještě díl seriálu ČT1 Národní klenoty věnovaný vile Tugendhat.

Adell-ka
17.05.2018 5 z 5

Wow, luxus!!!
K této knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to neskutečně ráda! Mapuje historii vily Tugendhat (v knize vila Landauer) a rodiny, která ji před válkou obývala. Autor se zaměřuje především na úchvatný Skleněný pokoj, dominantu celé stavby, postavy, které jím prošly a co vše se zde odehrálo za dobu jeho existence. Autorovi se navíc podařilo skvěle zachytit atmosféru války a její beznaděj, lásku, touhu a komplikované vztahy postav. Knihu všem velmi doporučuji!