Skleněný pokoj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat, který zaujme od první věty. Na pozadí příběhu majitelů vily zrcadlí tragédii celého českého národa.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285387/skleneny-pokoj-Ii7-285387.JPG 4.31496
Orig. název:

The Glass Room (2009)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (9)

Román byl uveden jako četba na pokračování v Českém rozhlase: https://vltava.rozhlas.cz/simon-mawer-skleneny-pokoj-7709715 (Teckovana)


Proslulá tzv.onyxová stěna je vyrobena z medově žluté horniny s bílou kresbou, vytěžená v pohoří Atlas v tehdejším francouzském Maroku v severní Africe. Je to však ve skutečnosti aragonitový sediment uhličitan vápenatý. zdroj: www.tugendhat.eu (ddkk)


Dcera majitelů vily Tugendhat odsoudila autora knihy Skleněný pokoj, realita byla podle ní podstatně jiná: https://bydleni.idnes.cz/tugendhat-cv0-/architektura.aspx?c=A120314_134011_architektura_web (ddkk)


První ukázka z dotočeného filmu zde: https://kultura.zpravy.idnes.cz/trailer-skleneny-pokoj-0vg-/filmvideo.aspx?c=A181126_084037_filmvideo_spm Do kin má jít na jaře příštího roku. (ddkk)


Na motivy románu dne 11.7.2018 padla poslední klapka připravovaného filmu Skleněný pokoj. Film se od zimy natáčel, mimo jiné i přímo ve vile Tugendhat. Režie se ujal Julius Ševčík a herecké obsazeni je mezinárodní. Z českých herců se můžeme těšit třeba na Karla Rodena, nebo Karla Dobrého. (pobijecmuch)


Na motivy románu měla 7. února 2015 premiéru inscenace "Skleněný pokoj" v Městském divadle Brno pod taktovkou Stanislava Moši. (matufran)


Jan Hřebejk před lety uvažoval o tom, že by podle knihy natočil film. Prozatím (2013) to ale nebylo realizováno. (Sparrow)


Kniha byla nominována na cenu The Man Booker Prize. (Sparrow)


Vila Landauer, která v románu slouží jako hlavní prostor pro děj, má svůj předobraz v našem reálném světě. Je jím vila Tugendhat, která se nalézá v Brně a jenž je považována za jednu z nejzdařilejších ukázek funkcionalismu. 20. let. (Sparrow)