Sítě

Sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278849/bmid_site-UIS-278849.jpg 4 1235 324

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Jste ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříte. Kde je nízké sebevědomí, stojí nablízku i manipulátor. A hledá, jak by vás využil ve svůj prospěch. Tři současné ženy, tři příběhy, které se zdaleka netýkají jen jich. Kristýna se svým malým synem konečně zakotví ve vztahu s charismatickým a movitým Jáchymem. Jediným jejich problémem je, že Kristýna si „trochu nevěří“. Začíná tedy navštěvovat psychoterapii, která ji však velmi rychle přivádí k dramatickému poznání i změně života. Karolína čeká čtvrté dítě a definitivně si přiznává, že opakuje nenáviděné chyby své matky. Touha vymanit se z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci, ji přiměje oslovit starého kněze Ambrože. Dokáže ale vystoupit z bludného kruhu? Stačilo by mít jen o trochu větší prsa a život by byl mnohem lepší. Nadinu touhu po dokonalosti neumenšuje ani fakt, že jako zdravotní sestra se denně setkává s opravdovým utrpením a smrtí. Postupně se stává cynickou obchodnicí s důvěrou a před čtenářem se na pozadí příběhu rozkrývá i zákulisí kontroverzního obchodu s ukládáním pupečníkové krve. Není lhostejné, zda budete vně, nebo uvnitř sítí. Rybolov začíná!... celý text

JaLenka
10.08.2020 5 z 5

Karolína z prvního příběhu byla tak hloupoučká, že mě málem odradila od čtení, kapitoly psané z pohledu psychologa mě ale dostaly a pak i další dva příběhy, z nich za mě nejlepší druhý - dopisy zoufalé ženy náboženského fanatika psané faráři, originální!! Poslední povídka je takovým předstupněm Chirurga:)

myšpa
06.08.2020 5 z 5

Tři silné příběhy, všechny knihy Petry Dvořákové se mi líbí.

fénix56
06.08.2020 5 z 5

Nejvíce se mne dotkla první povídka, poněvadž jsem něco podobného zažila ve své rodině. Spisovatelka perfektně popsala typ psychopata manipulátora. Všichni jedou podle stejného vzorce, který se jim vyplácí. A v momentě, kdy objeví bytost s nízkým sebevědomím, vědí, co na tyto osoby platí. Naštěstí to hlavní postava Kristýna i díky psychoterapiím poznala, i když ne bez následků....

anmaride
31.07.2020 5 z 5

Tři povídky o sebevědomí žen, nahlídneme do toxickejch vztahů, k náboženskýmu fanatismu a do nemocničního prostředí. Každá povídka je napsaná jiným stylem, o to víc působěj autentičtěji, dostanou se pod kůži. Třetí mě bavila asi nejmíň, i když i z ní jsem se musela oklepat. Poznámky “pod čarou” jsou zajímavá vsuvka.

Aseverova
21.07.2020 4 z 5

Povídky mě zaujaly, povedená knížka.

NymphMaeve
16.07.2020 4 z 5

Tentokrát tři silné příběhy v jedné knize. Nejvíce mne zaujal ten první a nejdelší o Kristýně. Pomalu se rozvíjející děj se mi dostal pod kůži a musím říct, že mne i konec dostal. Velmi hezké zpracování doplněné poznámkami terapeuta tomu dodaly nádech jinakosti. Druhý příběh s náboženskou tématikou mi moc nesedl, ačkoliv jsem si na konci myslela cosi o boží prozřetelnosti a o kázání vody a pití vína. Poslední příběh zdravotnice Nadi ve mne vyvolal mraky rozporuplných pocitů. Na jednu stranu je to typická žena toužící po kariéře a dokonalosti, na stranu druhou jsem ji vůbec nemohla pochopit, až mi jí místy bylo líto. Na konci úplně hrozně. Ano, moc je zvláštní, jako oheň - dobrý sluha, ale zlý pán. I tak si myslím, že z morálního hlediska neprovedla nic tak hrozného, aby ji potkal takový osud. Ze všech knih této autorky tuto řadím někam doprostřed. Nejlepší není, nejhorší také ne. I tak si ale stojí za přečtení.

BBaarča
16.07.2020 3 z 5

Petru Dvořákovou řadím mezi mé nejoblíbenější české spisovatelky, ale bohužel, tahle kniha a její styl psaní mi nějak nesedly. Přesto jsem dočetla a těším se na další z autorčiných knih.

klarenzi
15.07.2020 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si letos řekla, že dám šanci i českým autorům, kterým jsem se pořád vyhýbala.
Tohle byla skvělá kniha od Petry Dvořákové.
Tři povídky o nejrůznějším pojetí ženského (ne)sebevědomí. Témat, kterých se kniha dotýká, je mnoho. A všechny se mě dotkly, ze všech mě zamrazilo.
@klaryctena

raty
14.07.2020 5 z 5

Moc nevím, co napsat. Čtení této knihy mě zcela pohltilo. Běhal mi mráz po zádech a byla jsem napnutější než u thrillerů. Asi to způsobuje naprostá reálnost příběhů.

evask
13.07.2020 5 z 5

Velmi zdařilé, jsem nadšená. Obdivuji mladou autorku, znalost zpracovaných témat.

Kamilajznik
02.07.2020 5 z 5

Tak tohle byl mazec. Kniha se mi hrozně líbila a strašně dobře se četla. Úžasné příběhy tři žen, každá jiná. Každý příběh mě svým způsobem nějak chytl a dlouho jsem nad ním přemýšlela. Kdyby šlo, dám mnohem více hvězdiček.

viva71
31.05.2020 5 z 5

Jak jsem z Dědiny byla zklamaná, tak tady je to přesný opak. Tři ženy a tři osudy. Autorce se skvěle povedlo vybrat naprosto odlišné charaktery a každý dokonale vykreslit.

Klára90
28.05.2020 5 z 5

Z příběhů mi běhal až mráz po zádech. Zajímavě napsáno, každá povídka jiným stylem, ale všechny čtivé a obsahově zajímavé

Bella1
24.05.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Všechny tři příběhy se mi velice líbily, byly napsány velmi poutavě a zajímavě, těžko říct, který z nich je nejlepší.

Bar16
24.05.2020 4 z 5

Od autorky jsem četla Chirurga, který mě bavil, proto jsem se na Sítě docela těšila a nezklamaly mě. Tři příběhy jsou psané čtivě, z prvních dvou mě trochu mrazilo, ten třetí byl nejslabší, ale že by byl vyloženě špatný říct nemůžu.

akinomV
21.05.2020 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala opatrně, trošku jsem se bála, že to není pro mě, ale nakonec byly obavy zbytečné. Moc se mi líbilo, že každá povídka byla psána jinou formou - zápisky ze sezení, dopisy a nakonec vyprávění Nadi. Ta poslední povídka mi asi sedla nejméně, ale i tak nakonec celkově výborný zážitek.

eva3992
14.05.2020 5 z 5

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Kristýna se na přání svého přítele začne s nízkým sebevědomím léčit. Karolína se chce vymanit z vlivu nábožensky fanatického manžela. A Naďa chce nová prsa, aby se cítila lépe.

Příběhy, u kterých prožijete tolik emocí. Máte chuť do příběhu vstoupit a těm holkám říct, ať už se tak netrápí. Budete kroutit nevěřícně hlavou, budete brečet. Tedy aspoň já jsem si poplakala a zasáhlo mě to opravdu hodně. Kolik lidí takhle žije, proč se nechávají ovládat a manipulovat sebou?
Silná kniha, silné příběhy, tak, jak to právě Petra Dvořáková umí.

blackoutzuzi
14.05.2020 2 z 5

Knihu hodnotím spíše průměrně, první příběh mě oslovil nejvíc, zbylé dva už tolik ne. Vzhledem k tématu jsem očekávala, že je to kniha přímo pro mě, nicméně ve mně nevyvolala takové pocity, jaké jsem čekala.. Za mě celkem zklamání.

Lída27
08.05.2020 2 z 5

První a poslední povídka se mi líbila,druhá povídka nic moc,ale celkově bohužel jsem se těšila až tuto knihu dočtu a budu se moc začíst do jiné.

adoroleggere
26.04.2020 5 z 5

3 povídky ze života. Ale nejvíc mě dostala ta poslední. Neuvěřitelné syrové, bohužel reálné.