Sítě

Sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278849/bmid_site-UIS-278849.jpg 4 1242 1242

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Jste ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříte. Kde je nízké sebevědomí, stojí nablízku i manipulátor. A hledá, jak by vás využil ve svůj prospěch. Tři současné ženy, tři příběhy, které se zdaleka netýkají jen jich. Kristýna se svým malým synem konečně zakotví ve vztahu s charismatickým a movitým Jáchymem. Jediným jejich problémem je, že Kristýna si „trochu nevěří“. Začíná tedy navštěvovat psychoterapii, která ji však velmi rychle přivádí k dramatickému poznání i změně života. Karolína čeká čtvrté dítě a definitivně si přiznává, že opakuje nenáviděné chyby své matky. Touha vymanit se z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci, ji přiměje oslovit starého kněze Ambrože. Dokáže ale vystoupit z bludného kruhu? Stačilo by mít jen o trochu větší prsa a život by byl mnohem lepší. Nadinu touhu po dokonalosti neumenšuje ani fakt, že jako zdravotní sestra se denně setkává s opravdovým utrpením a smrtí. Postupně se stává cynickou obchodnicí s důvěrou a před čtenářem se na pozadí příběhu rozkrývá i zákulisí kontroverzního obchodu s ukládáním pupečníkové krve. Není lhostejné, zda budete vně, nebo uvnitř sítí. Rybolov začíná!... celý text

norrasun
28.11.2019 5 z 5

Zajímavá kniha. Závažná témata skvěle zpracovaná talentovanou autorkou. První příběh slepě zamilované mladé maminky ovládané vypočítávým zmetkem byl dobrý, ale ten druhý - osud manželky náboženského fanatika, mě i díky vyústění dostal do "kolen".

Dela111
02.11.2019 4 z 5

Knihu tvoří tři samostatné povídky, jejichž hrdinkami jsou ženy s nízkým sebevědomím. Toto téma bude aktuální snad pořád, velmi nízké sebevědomí může člověku nadělat v životě pořádnou paseku...
První příběh se mi četl nejlépe, i když to byla taková klasika, jak vypadá život s manipulátorem. Druhý příběh jsem četla se znechucením, nemám ráda fanatismus v žádné oblasti a manžel hlavní postavy byl přímo adept na ranu. Třetí příběh byl nejsmutnější, hlavní hrdinka se svojí bezcitností a nespokojeností byla k politování už od začátku.
Kniha má silné téma a autorka ho zvládla zpracovat velmi čtivou formou.

ibs
26.10.2019 5 z 5

Prvy pribeh- neviem, od zaciatku sa mi zdal pritiahnuty za vlasy, moze byt partnerka az tak slepa? Vcelku mi vadili aj vsuvky z pohladu psychologie. Druhy pribeh, velmi-ale ozaj velmi sa mi pacilo vykreslenie moznych pohladov na vieru a presvedcenie vsetkych, ze ten “ich” pohlad je jediny spravny (opat jemnejsie, ale predsa mi citanie narusali vsuvky pomedzi listy). Treti pribeh - SIALENE REALNE VYKRESLENIE DOBY, prave tym poslednym 70 stranam pat hviezdiciek!

jana6164
13.10.2019

Petra Dvořáková je za mě naprosto úžasná autorka. Umí se dostat k jádru emoce lehce a přesně. Pro vás už to tak snadný zážitek není. Je to příjemný asi jako vrtání zadní stoličky prolezlé kazem. Bolí to, potíte se, jdou na vás mdloby, ale vydržíte, protože se té bolesti chcete zbavit. Chcete jí přijít na kloub, dostat se na dřeň. Líbí se mi, když mě knížka umí pohltit a já ji po přečtení odkládám s pocitem, že se k ní jednou určitě vrátím. Sítě mají jednoho společného jmenovatele a tím je nesebevědomí. Tři příběhy žen pojí právě jeho absence a je zajímavé sledovat, jak moc to jejich osudy ovlivňuje. Protože všichni jsme ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříme.

Ála41
22.09.2019 5 z 5

Zpočátku jsem myslela, že knihu vzdám, nijak extra mě nezaujala, ale pak nastal zlom a kniha mne pohltila. Je skvělá, první příběh dobrý, ale ty dalsi dva mnohem lepší, pro mě neobvyklá témata, příběh psaný skrz emaily úplně super nápad a ten poslední třetí příběh mě místy až šokoval a vykolejilo mě, jak to ve zdravotnictví chodí a kam až hlavní postava byla schopna zajít kvůli vidine peněz, přestože poznala zoufalství a trápení a bezmoc rodičů vážně nemocných děti.... Kam až ji nespokojenost se vzhledem dostala... A ten fanaticky náboženský manžel, to bylo taky hustý... A první příběh ma napínavý konec.... Zkrátka podle mě úžasná kniha (stejně jako se mi líbila Dědina od téže autorky), ja knihu doporučuji. Ještě dlouho mi bude ležet v hlave.

Allla9
03.09.2019 5 z 5

Tři povídky ze života ukazují, jak nízké sebevědomí dokáže ovlivnit život. Moc hezky napsané.

milary
26.08.2019 5 z 5

SÍTĚ... Nemohlo to mít lepší název. Po "Dědině" jsem se sice těšila moc, ale jakmile jsem rozečetla první příběh, brzy po začátku jsem se mocně naštvala na nebohou ústřední hrdinku a nabyla dojmu, že čtení o - pro mne - zcela nepochopitelném míjení se s realitou mi nic nepřinese. Naštěstí mne zavčas zaujaly nestranné vhledy doplňující jednotlivé kapitoly a došlo mi, že tu jde o mnohem víc. A že to, co mne "lapilo do sítí" pouhým příběhem a mou zvědavostí, jak ten příběh skončí, může jiného skrze podobnost pobídnout k novému sebezáchovnému promyšlení osobní situace.
Druhý příběh už jsem hltala. Sama jsem se ve svých duchovně - objevitelských začátcích s podobně "obrácenou" osobou potkala (v obměněné podobě a naštěstí ne tak vyhrocené verzi) , a také s podivným společenstvím, z něhož vyšla. S trochou štěstí člověk přecedí své počáteční zapálení přes zdravý instinkt. Ne vždycky jsou k tomu podmínky. A pak je hrozně moc důležité naslouchat, dívat se a srovnávat (a v ideálním případě narazit na takovou osobnost, jako se povedlo zde Karolíně).
Třetí příběh mě pohltil zcela. Tématicky mnohovrstevný, závažný, strašně smutný, dechberoucí...
Těžké čtení, ale stojí za to.

ela1972
21.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jak je jednoduché se dostat pod vliv někoho jiného aniž bychom si to uvědomovaly. Kniha je velice propracovaná. Nutno vyzdvihnout, že jsem nenarazila na žádnou chybu v textu.

Coco3
08.08.2019 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Sice jsem ji poprvé odložila, vadily mi ty komenty po. Ale na podruhé už jsem ji přečetla řekla bych jedním dechem. Líbily se mi všechny tři příběhy, i když poslední nejméně. Přemýšlím, kolikrát se mi jako ženy raději podvolíme, potlačíme svůj názor, abychom zachovali klid v rodině, nebyly příliš konfliktní anebo když bezhlavě milujeme. Příběhy těchto žen pro mě byly takovým nastaveným zrcadlem, co se může stát, když se necháme přesvědčit, moc se obětujeme a chceme být pořád tou laskavou a milující. A taky sebepřijetí. Opravdu zajímavé čtení. Pustím se i do dalšího autorčina díla a už se na něj těším.

LuckaH2
21.07.2019 4 z 5

První příběh me bavil nejvíce a i nejvíce zasáhl. Přemýšlela jsem dlouho po přečtení, jak se da lidmi manipulovat. Druhý je zajímavý, ze je psaný jen v emailech. A šokující je i náboženský fanatismus. Třetí příběh o využívání pupecnikove krve me ale nevzal vůbec.

Janadvorackova
23.06.2019 5 z 5

Skvělé tři příběhy. Každý svým způsobem jiný, všechny děsivě možné.

Pechule
16.06.2019 4 z 5

Kniha mě mile překvapila, líbila se mi.

martineden
07.06.2019 5 z 5

Skvělá!

Cleo De Nile
07.06.2019 5 z 5

Na těchto třech vyprávěních je nejděsivější to, že se nám mohou klidně odehrávat přímo před očima, a my o tom nemáme ani tušení. Osobně se mi asi nejvíc líbil první příběh o ženě, v jejímž životě všechno ovládal její partner, avšak nejvíc strhující a drsný byl ten poslední z prostředí zdravotnictví. Naďa byla opravdu hnusná karikatura člověka, a dostala, co si zasloužila. Je až děsivé, jak mají někteří lidé pokřivený charakter a pohled na svět.

AliStejsy
05.06.2019 4 z 5

Zajímavé příběhy, dobře napsané, až na ten druhý, ten mě moc nebavil. Ale jako celek dobrá knížka

bigben
01.06.2019 4 z 5

3 příběhy, 3 ženy a sítě kolem nich, spokojeny nebo ne?, co vlákna v síti- drží nebo ne?
Každý z příběhů je jiný, ale nadchly mě všechny - popis stavů, vlastností všech zúčastněných - úžasná práce....

maryska09
29.05.2019 5 z 5

Tři příběhy ze kterých mrazí. Třikrát uf po přečtení. Život s manipulátorem, náboženským fanatikem i s vlastním nenáviděným tělem je šílený a můj velký obdiv patří tomu, kdo to zvládne a ustojí. Skvěle napsaná kniha, doporučuji, ale dovolenkové čtení to rozhodně není.

Martinates
29.05.2019 5 z 5

Po Dědině opět výborná kniha. Naprosto mě zasáhla a i po dotčení ve mně dlouho vyvolávala emoce. Výjimečná kniha. Nejvice na mě zapůsobil první příběh, ale skvělé jsou všechny tři. Paní Dvořáková MOC DĚKUJI :-)

playada
28.05.2019 5 z 5

Není co dodat, vše již bylo řečeno, výborná záležitost.

tonysojka
19.05.2019 4 z 5

Tři příběhy o manipulaci,manipulátorech a sítích ,které rozhazují kolem sebe ,aby do nich ulovili lidi,kteří se sebou z různých důvodů nechali manipulovat.
První příběh na mne působil jako nějaký psychothriller,kterých jsou v dnešní době plné regály knihkupectví a knihoven,ale možná lepší než spousta těch zahraničních.
Ovšem druhý příběh popisující možnost zneužití křesťanského společenství k manipulaci s partnerem ,vyprávěný formou e-mailů mezi hrdinkou a knězem je pro mne excelentní naprosto ve všem.Jelikož jsem se kdysi ochomýtal kolem jednoho podobného společenství evangelického typu,tak z toho ,co jsem poznal,je možné ,že k takové situaci by mohlo dojít.
Ale třetí věc,to bylo silné kafe i na mne chlapa.Ne že bych si dělal jakékoliv iluze o našem zdravotnictví, nebo že bych nevěděl ,jak umírá člověk na rakovinu,ale určitě tam nepracují všichni lidé takového typu jako osoba o které píše Dvořáková.Myslím ,že s tou beznadějí,cynismem a názorem,že člověk je jen pytel s....k , šla trochu přes čáru.
Jako celek je kniha velmi dobrá a poučná práce,varující před manipulátory.Nejvíc mně ale asi děsí poznání,že ty lidi se nedají změnit.
A o mottu knihy pořád přemýšlím:
"Mé tělo je jako vězení,
které mi brání tančit s těmi jež miluji.
Avšak moje mysl má klíč"
Peter Gabriel