Sítě

Sítě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278849/bmid_site-UIS-278849.jpg 4 1241 1241

Tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život. Jste ohroženi jen do té míry, do jaké sami sobě nevěříte. Kde je nízké sebevědomí, stojí nablízku i manipulátor. A hledá, jak by vás využil ve svůj prospěch. Tři současné ženy, tři příběhy, které se zdaleka netýkají jen jich. Kristýna se svým malým synem konečně zakotví ve vztahu s charismatickým a movitým Jáchymem. Jediným jejich problémem je, že Kristýna si „trochu nevěří“. Začíná tedy navštěvovat psychoterapii, která ji však velmi rychle přivádí k dramatickému poznání i změně života. Karolína čeká čtvrté dítě a definitivně si přiznává, že opakuje nenáviděné chyby své matky. Touha vymanit se z vlivu nábožensky fanatického manžela, který striktně odmítá antikoncepci, ji přiměje oslovit starého kněze Ambrože. Dokáže ale vystoupit z bludného kruhu? Stačilo by mít jen o trochu větší prsa a život by byl mnohem lepší. Nadinu touhu po dokonalosti neumenšuje ani fakt, že jako zdravotní sestra se denně setkává s opravdovým utrpením a smrtí. Postupně se stává cynickou obchodnicí s důvěrou a před čtenářem se na pozadí příběhu rozkrývá i zákulisí kontroverzního obchodu s ukládáním pupečníkové krve. Není lhostejné, zda budete vně, nebo uvnitř sítí. Rybolov začíná!... celý text

playada
28.05.2019 5 z 5

Není co dodat, vše již bylo řečeno, výborná záležitost.

tonysojka
19.05.2019 4 z 5

Tři příběhy o manipulaci,manipulátorech a sítích ,které rozhazují kolem sebe ,aby do nich ulovili lidi,kteří se sebou z různých důvodů nechali manipulovat.
První příběh na mne působil jako nějaký psychothriller,kterých jsou v dnešní době plné regály knihkupectví a knihoven,ale možná lepší než spousta těch zahraničních.
Ovšem druhý příběh popisující možnost zneužití křesťanského společenství k manipulaci s partnerem ,vyprávěný formou e-mailů mezi hrdinkou a knězem je pro mne excelentní naprosto ve všem.Jelikož jsem se kdysi ochomýtal kolem jednoho podobného společenství evangelického typu,tak z toho ,co jsem poznal,je možné ,že k takové situaci by mohlo dojít.
Ale třetí věc,to bylo silné kafe i na mne chlapa.Ne že bych si dělal jakékoliv iluze o našem zdravotnictví, nebo že bych nevěděl ,jak umírá člověk na rakovinu,ale určitě tam nepracují všichni lidé takového typu jako osoba o které píše Dvořáková.Myslím ,že s tou beznadějí,cynismem a názorem,že člověk je jen pytel s....k , šla trochu přes čáru.
Jako celek je kniha velmi dobrá a poučná práce,varující před manipulátory.Nejvíc mně ale asi děsí poznání,že ty lidi se nedají změnit.
A o mottu knihy pořád přemýšlím:
"Mé tělo je jako vězení,
které mi brání tančit s těmi jež miluji.
Avšak moje mysl má klíč"
Peter Gabriel

Sajmonik
19.05.2019 5 z 5

Hodně zajímavé příběhy tří žen. Nejvíce se mi líbil první že tří příběhů také byl nejvíce emotivni. I další dva příběhy byly přímá a zábavné.

Pípasek
27.04.2019 5 z 5

Tři ženy, tři životní příběhy. Všechny velmi emotivní. Nepochopitelně snadná zmanipulovatelnost v dospělém věku. Partnerem, církví a touhou po dokonalosti .

Countee
21.04.2019 5 z 5

Miluju, když mě kniha natolik zasáhne a vyvolává u mě pořádné emoce. A ač nejsem nějak extrémně vulgární, u těchto příběhů jsem si musela zanadávat. Nejvíc mě zasáhl ten první, jak já po dočtení nenáviděla všechny chlapy na světě. :) Druhý příběh je taky skvělý! Třetí se mi líbil nejmíň, nebýt toho konce, který jsem nějak nečekala, chtěla jsem dát 4/5, ale nakonec mi to nedalo. Rozhodně stojí za přečtení. :)

kerstyn
20.04.2019 4 z 5

Petra Dvořáková prostě umí! Líbilo se mi, že každý příběh byl vyprávěn jinou formou. Nejvíc mě snad ale zasáhl právě poslední. Bohužel mě dost rušily ty "odborné" prvky zasazené do příběhů. Nicméně jako celek se mi kniha hodně líbila.

Daenerys
12.04.2019 5 z 5

Tak tohle bylo celkem milé překvapení: svěží a originální pojetí. Každý příběh podán jiným způsobem a všechny měly něco do sebe. Navíc se to výborně četlo.

wicca.w
01.04.2019 3 z 5

Tak nevím. S hrdinkami prvních dvou povídek jsem se ani vzdáleně nemohla ztotožnit, přišli mi jak z jiného století, z jiného světa. Děj mi přišel nezajímavý. Třetí povídka mě hodně bavila. Celá kniha se dobře četla.

Martina410
27.03.2019 5 z 5

Kniha se mi hrozne dobre cetla, ale snad u zadne knihy jsem nebyla tak rozcilena, jako u prvnich dvou povidek v teto knizce. Moc se mi libila a doporucuji.

Beruska18
17.03.2019 4 z 5

Můžu říct, že mě se kniha moc líbila, výborně napsané tři příběhy,
se kterými se můžete setkat i v reálném životě.

Hanina61
16.03.2019 5 z 5

Po skvělé "Dědině" další (už třetí) kniha od Petry Dvořákové a opět naprosto vynikající. Tentokrát o moci/bezmoci, manipulatorství/oběti. Nelehká četba, k zamyšlení. Všechny na mě hodně zapůsobily, asi nejvíc pak třetí povídka, proměna "hodné holky" v manipulativní a bezcitnou "mrchu", ale i to se kolem nás bohužel děje... Petra Dvořáková je pro mě jednou z nejlepších "moderních" českých spisovatelek.

miuk
11.03.2019 5 z 5

Perfektní kniha, autorka opět nezklamala. Nejen obsah, ale i forma je dokonalá.

Márinka
07.03.2019 4 z 5

Proč je na světě tolik případů domácího násilí, ať už fyzického nebo psychického? Protože se to většině lidem zdá „nereálné“. Bohužel včetně těch postižených.
Proč druhý příběh působí „směšně“? Protože ho zcela pochopí jen ten, kdo katolické prostředí zná. Ale autorka velmi dobře ví, o čem píše.
Proč se nám cynická obchodnice těžící z lidského strachu zdá „nejrealističtější“? Protože se s jejími praktikami setkáváme dnes a denně. A přesto „šmejdům“ pšenka stále kvete.
Vystudovaná zdravotní sestra, která v době svého dospívání žila v klášteře, zúročila v těchto povídkách své zkušenosti z důvěrně známého prostředí. Její fabulace jsou proto věrohodné a čtivé.

Gabcatko
04.03.2019 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem sáhla znovu po knize od této autorky (už Dědinou jsem byla nadšena) a opět hodnotím nejvyšším počtem hvězdiček.
Tři různé příběhy, přesto mají něco společného. Líbily se mi nejen obsahem, ale také stylem vyprávění - v prvním náhledy psychologa, ve druhém forma dopisů (emailů) vsuvkami pocitů manžela a ve třetím příběh psaný v první osobě, pro mě nejvíce zajímavý, protože je naprosto reálný - pracuji ve zdravotnictví a vím, jak je jednoduché vyhořet a jak se z nadšené mladé sestřičky může stát taková cynická a vypočítavá obchodnice s lidskou důvěřivostí.

Ester71
23.02.2019 5 z 5

Jedním slovem - skvělé. Tři různé životní situace, jejichž pilířem je ne-sebevědomí, popsané třemi hodně odlišnými styly. Petra Dvořáková prostě umí...

EvikU.
12.02.2019 5 z 5

Za mě naprostá bomba. Kristýně jsem držela pěstě, aby prozřela jaký je její partner doopravdy, druhý příběh mě taky velmi dostal. Až třetí příběh byl pro mě trochu nepochopitelný. Ale kniha jako celek a styl psaní mi vyhovoval. Moc mě bavila. Vrhnu se i na další knihy od této autorky.

akdar72
05.02.2019 5 z 5

Tři naprosto rozdílné příběhy, moc povedené.

i.stefany
23.01.2019 5 z 5

Vynikající!!! Tři příběhy, jejichž hlavním tématem je nízké sebevědomí. První příběh je mi znám z mého okolí, takže jsem již podvědomě tušila jak dopadne, ale líbilo se mi, že do knihy vstupuje i psycholog se svým úhlem pohledu a navíc jako bonus i obecné vyjádření k dané situaci. V druhém příběhu je to kněz, kdo udává směr a třetí příběh, drsný a sobecký, ale přitom tak reálný. Opravdu velmi uvěřitelné a bravurně vystižené! Pět hvězdiček je málo. :-)

ladyka
19.01.2019 5 z 5

Uvízla jsem v síti této knihy, a to během čtení-přečteno na dva zátahy, i po něm-o knížce stále přemýšlím. Nepochybuji o tom,že podobné scénáře se odehrávají i ve skutečnosti (min. částečně), kniha je tak uvěřitelná. Sice realita prvního a druhého příběhu nebývá vždy takto černobílá v rozdělení dobra/zla a v existenci "hodného dědečka" a rádce (v příbězích to je psycholog a kněz),ale i tak se mi knížka moc líbila a potvrdila mi,že české autorky si čtení jejich knih zaslouží mnohdy víc než propagované zahraniční bestsellery. Zaujalo mě psychologické pojetí a autorčin vhled do hrdinek a jejich osudů, kniha je spíš o prožívání než o ději. Mezi kapitoly jsou vloženy jakési obecné komentáře, u prvních dvou příběhů mi přišly trochu zvláštně zakomponované (nejprve jsem ani nevěděla,co si o nim myslet a proč tam vlastně jsou), do třetího příběhu se však hodily skvěle a obecně dávají tyto komentáře knize další rozměr. Rozhodně Sítě doporučuji a řadím je i do ČV.

zalkia
13.01.2019 5 z 5

Velmi poutavé a zajímavé příběhy, nejvíce zaujal druhý a třetí příběh! Doporučuji. Skvělé!