Mapa dní

Mapa dní https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408673/bmid_mapa-dni-VUM-408673.jpg 4 650 167

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: ekniha , Jota

A Map of Days , 2018

klaraj093
26.05.2019 5 z 5

Skvělý, stejně jako předchozí tři díly.. Četlo se to velmi dobře a rychle, bylo to napínavé až do konce.

Nell97
26.05.2019 5 z 5

Já trošku půjdu proti proudu. Knihu jsem si zakoupila ze zvědavosti, ačkoliv předchozí 3 díly se mi líbily, tak tento mě víceméně učaroval nejvíce (vím, že při čtení se mi tehdy líbil i ten třetí, takže třetí a čtvrtý si dosti konkurují).

Přijde mi, že typově jsou napsané podobně první, druhý díl a pak ten třetí, čtvrtý, takže se to tu trošku dělí na tábory, co se komu více líbí.

Prvních 400 stran je takových obyčejných, vcelku rychle se děj posouvá, ale neděje se nic závratného, nicméně kniha neurazí, dodává zajímavé informace, rozhodně je to jedno z příjemnějších čtení, nejsou tam úplně zbytečné pasáže, takže těch 400 stran je dobře investovaných.

Posledních 100 stran je ovšem něco úplně jiného. Člověk děj opravdu hltá, je do něj vtáhnut, rozhodně mě zaujal směr, jakým se děj ubírá - a jsem zvědavá na pokračování, současný vývoj se mi opravdu líbí. Je diametrálně odlišný od prvních dvou a je víceméně fascinující, že se toto dá vymyslet - a dává to smysl, nevyskytují se tam žádné nesmyslnosti a "cucání z prstu k příležitostí napsání další knihy". Přirozeně to vše plyne.

Každopádně, na těch posledních 100 stranách se objevily asi dvě příliš dlouhé pasáže, které jsem třeba poslední stránku, eventuálně pár řádků regulérně přeskočila, neb to se už prostě nedalo, bylo to až moc. Ale i přes to těch posledních 100 stran je úchvatných, velmi mile mě překvapily a opravdu se těším na další díl.

Pro ty, jimž se líbil třetí díl, tak tento doporučuji. Pro ty, jež jsou spíše fanoušky prvních dvou, asi bych úplně neprahla po tom mít tento v knihovně.

Luna7
20.05.2019 5 z 5

Půl roku jsem čekala, až konečně přeloží čtvrtý díl do češtiny. Ze začátku jsem si musela vzpomínat, co se vlastně stalo v těch předchozích dílech, protože Knihovnu duší jsem dočetla před více jak dvěmi lety. V Mapě dní přijde akce až ke konci, ale to mi moc nevadilo. Konec je takový otevřený a doufám, že bude pokračování. Sice to nebude můj nejoblínější díl, ale i tak se mi líbil. Fotky mě trochu zklamaly, neměly už takovou strašidelnou armosféru. A rozhodla jsem se, že si přečtu moji oblíbenou sérii Sirotčince znovu.
SPOILER
Doufám, že to dá Jacob s přáteli znovu dohromady a taky s Emmou, protože další díl bez nich by nebyl ono.

aja0661
18.05.2019 5 z 5

Za me jeden z nejlepsich dilu! Precetla jsem jednim dechem! Doufam, ze bude pokracovani...

tina.kopretina
13.05.2019 4 z 5

Sirotčinec se vrací...tak tahle informace pro mě byla novinka. Kniha čtivá byla, to ano, ale předchozí díly se mi líbily přeci jenom víc. Má očekávání byla totiž trochu o něčem jiném. Myslela jsem, že se dozvím nějaké historky o tom, jak se Podivní snaží žít v Jacobově světě, jak se jim daří splynout s davem, jak jim to dlouho bude trvat, a co při tom budou zažívat za eskapády. Bylo by zajímavé zjistit, jestli jsou schopni se přizpůsobit ¨běžnému" prostředí, ve kterém se dny stále neopakují. Mapa dní, je vlastně o dětech, které by se rády realizovaly, něco užitečného dokázaly i díky schopnostem, které ovládají. Snaha pomáhat mnohdy nestačí i v případě, že má člověk šlechetné úmysly...

MojmirM
05.05.2019 4 z 5

Necekane dalsi pokracovani vynikajici puvodni serie. Urovne predchozich dilu nedosahuje, ale porad je to velmi ctiva knizka. Autor vyuziva potencial principu casovych smycek k cestam odkudkoli kamkoli (v miste i case), az to trochu pripomina Terminatora nebo Matrix. Knizka se tim vic priblizila akcnimu filmu, coz je skoda. Porad si nastesti zachovava cast poetiky puvodni serie, ale jak jeji hrdinove rostou, prestavaji to bohuzel byt "podivne deti". Zaver nechava otevreny prostor pro dalsi pokracovani, ktere si rad prectu (az/pokud vyjde) s nadeji, ze se dej nebude dal priblizovat standardnimu akcnaku.

okeey
30.04.2019 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že vyjde další díl této skvělé série, velmi mile mě to překvapilo.
Tento díl, stejně jako díly předchozí, mě vtáhl do života Podivných a prožívala jsem nejrůznější dobrodružství společně s Jacobem a jeho přáteli. Řekla bych, že předchozí díly měly více napětí, ale to nemění nic na tom, že kniha Mapa dní byla skvělá. Tuto sérii zbožňuju, osobně ji mám na stejné úrovni jako Harryho Pottera a Eragona.
Fantasy, doslova Podivní lidé, které jsou zahalení rouškou tajemství a kouzelných schopností. Jacob se vydá po stopách svého dědy Abeho, nalezne deník v jeho tajné skrýši a jak jinak, než že chce jít v jeho šlépějích (byl to přeci hrdina), ale za zády slečny Peregrinové a to se většinou nevyplácí. Alejak už to tak bývá, není všechno tak, jak se zdá a je dost možné, že Abe nebyl tak skvělý, jak si Jacob myslí. Část, která se mi moc líbila a nijak zásadně neovlivnila děj (tudíž ji mohu prozdradit), byla, když se Jacob rozhodl říct rodičům pravdu, o něm, o jeho přátelích, o světě Podivných. Chtěl jim dát šanci, aby to pochopili, chtěl jim to vysvětlit a to se mi líbilo, že to nevzdal a chtěl, aby ho brali takového jaký je. Nechtěl to hned řešit tím, že jim slečna Peregrinová vymaže paměť. Bohužel ne vždycky vyjde všechno tak, jak my chceme. Rozhodně doporučuji, nejen tento díl, ale samozřejmě i celou sérii, stojí to za to!