Mapa dní

Mapa dní https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408673/bmid_mapa-dni-VUM-408673.jpg 4 650 167

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: ekniha , Jota

A Map of Days , 2018

Lizard
26.06.2019 4 z 5

Další skvělé pokračování ze série Sirotčinec slečny Peregrinové. Oproti předcházejícím třem dílům mám ale pocit, že tento je zpočátku trošku nudnější. I tak jsem ale knihu dočetla s nadšením a s určitým napětím jak to dopadne... a ten konec? :-) Každopadně si další pokračování této série nenechám ujít a moc se na ní těším!

roman9276
24.06.2019 5 z 5

Ve čtvrtym pokračování sirotčince slečny Peregrinový jsem se ze začátku v ději trochu plácal, přece jenom už to budou 2 roky, co jsem četl poslední díl a tolik jsem si nepamatoval. Ale setkání s podivnými bylo zase skvělý, když jsem překonal prvních pár desítek stránek, tak už jsem se do děje zase dostal a musim říct, že pokračování mě mega nadchlo. Sice po většinu knihy děj plyne celkem pomalu, ale dozvěděli jsme se něco o Abově minulosti, ale sakra ten konec? Hltal sem děj jak blázen. S dalším pokračováním jsem vlastně už nepočítal, proto mě to tak překvapilo, že vyšel další díl a tenhle byl fakt pecička. Ransom Riggs si výborně připravil půdu na nejedno další pokračování.

Didi15
23.06.2019 5 z 5

Super, četla se jedním dechem. Ani jsem nečekala, že bude 4. díl. a nyní už jenom doufám, že brzy vyjde pátý . Skvělý příběh, parádní fotky. Co víc si přát? Škoda, že jen zfilmování stálo za prd:) A ymbryny mě tak nějak štvou :))

Monique66
22.06.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal. Jsem ráda, že i když je toto pokračování, tak si knihy stále udržují stejně vysokou laťku :) Doporučuji!
Párkrát mě zarazil překlad- ne věty, ale občas nějaké slovo. Ale byly to maličkosti.

Hoshi
20.06.2019 5 z 5

Byla jsem překvapená, když jsem v knihkupectví viděla tento díl v angličtině a při čekání na český překlad jsem byla mírně na rozpacích, jestli bude dosahovat stejných kvalit, jako předchozí trilogie. Příběh byl velmi čtivý, ačkoliv začátek byl pomalý a chvilku jsem uvažovala, jestli mám číst dál. Zvědavost a nutkání knihu za každou cenu dočíst vykonala své. A jsem na to ráda. Celkový dojem je kladný, setkáváme se s novými lidmi, novými pravidly a vlastně i novým příběhem a jsem opravdu zvědavá, jakým směrem se vše vydá a jakou roli tam naši staří známí budou hrát.

Klarka251
20.06.2019 5 z 5

4 díl série - co vám budu, miluji to, všechny tyhle knihy a už se těším na další pokračování. I když tato kniha byla asi nejslabší, zaujala mě až v půlce, kdy už se děj trošku více rozvinul a bylo to napínavé. I tak velmi čtivé, přečteno hned.

25veronika3
20.06.2019 5 z 5

Musím říct, že tento díl se stal mým druhým nejoblíbenějším hned po tom prvním. První díl byl tak originální a svěží, další dva mě už tak nebavili - obzvlášť Knihovna duší, ta mě vyloženě zklamala. Tohle ale mi přijde jako nový svěží vánek, jakoby autor dlouho přemýšlel, jakoby celý příběh dospěl. Četlo se mi to suprově, těším se na další díl :)

kleous
17.06.2019 5 z 5

ráda jsem se opět vrátila k této sérii, chvilku mi trvalo než jsem si po více než roce opět připomněla všechny postavy, ale kniha mile překvapila. Jen jsem byla trochu v rozpacích ze závěru, zřejmě toto není poslední díl, ikdyž si osobně myslím, že by se už série dala ukončit, nevím zda budu mít ještě stále chuť číst třeba další dva tři díly. Jinak ale opět velice čtivé, už jen ta vazba čtenáře nadchne ke čtení:)

Patapuf
17.06.2019 4 z 5

I když přišla o prvotní okouzlení, pořád je to ke čtení... začátek je jako od Foglara, příprava na tábor.... pak už se to konečně rozjede a končí to.... no to zjistíte sami... každopádně i když mi to s každým dílem přijde slabší a slabší, stále je to na čtyři hvězdy...

cerna7151
12.06.2019 5 z 5

Opět nezklamala!

martinkaLLL
08.06.2019 5 z 5

Už čtvrtá a tak dobrá. Většinou to bývá, že čím více pokračování, tím se to stává nudným. Tady to vůbec neplatí, to vás drží v napětí a musíte číst a číst a číst. Prostě potřebuji pokračování.

Scathia
06.06.2019 4 z 5

Další povedená kniha. Trochu jsem se bála, že s novým příběhem upadne úroveň celkového příběhu, ale vrhlo se to do nových obrátek. Závěrem snad jen dodám, že jsem moc ráda, že Riggs neplánoval jednu dodatkovou knihu, ale s Podivnými se podle příběhu budeme ještě nějakou dobu potkávat... :-)

martina1199
02.06.2019 5 z 5

Bylo to super:-)
Podivné děti v Jacobově současnosti - to je zase jiný rozměr příběhu :-) Moc se mi to líbilo, i vývoj postav, které jsou méně dětmi a více teenagery. Dobrodružná a nebezpečná mise vás pohltí, nové informace o Abeovi překvapí a divoká "podivná" Amerika okouzlí :-)

Kdo ještě nečetl, neváhejte, no a my ostatní musíme čekat na další díl, protože ten konec, to bylo jako WTF???

haannyys
02.06.2019 4 z 5

Nečekala jsem, že vyjde další kniha z této řady, ale víc jsem nečekala (asi naivně - pozor, malý spoiler), že se touto knihou připraví spisovatel na řadu dalších dílů. To mě trochu mrzelo (aby autor nešel jen po penězích, neochudil děj...), nicméně kniha je po vlažnému začátku dobře čtivá, rozvíjí dál oba světy, objasňuje, vytahuje kostlivce ze skříní. Ve výsledku se na další díly těším.

veronika0382
01.06.2019 4 z 5

Sice je Mapa dní méně akční než předešlé díly, začátek je takový vlažnější, ale i přesto jsem si knihu moc užila a těším se na další díl. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

buldozer5
31.05.2019 5 z 5

I trošku spoilerování bude...
Páni páni páni. Tak tenhle příběh mi ještě nějakou dobu zůstane v hlavě. Ransom Riggs prostě umí. To, co dokázal vymyslet, úplně nový knižní svět, svět podivných... do tohoto světa se s každou novou knihou rád vracím. Hned po první stránce jsem se přenesl do příběhu, jako by to bylo včera, co jsem dočetl třetí díl. Všechny postavy mi neskutečně přirostly k srdci a rád jsem s nimi prožíval nová dobrodružství. Příběh se, hlavně ze začátku, liší od ostatních dílů, ale ta změna prostředí mě neskutečně bavila. Moderní doba a celkově i USA (miluju knihy, které se přímo odehrávají v USA!) -bavilo mě sledovat, jak na to postavy v knize budou reagovat. Je skvělý pozorovat, jak se postupně vyvíjejí.
Je to psaný hrozně poutavě, takže i když se tam nedělo zrovna nic moc zajímavého, čtení jsem si užíval, prostě proto, že to je knížka z téhle série. :D
Potěšily mě i nově barevné obrázky, pokaždé to skvěle dokreslovalo to, co se v knize odehrávalo.
Námětu se taky absolutně nic vytknout nedá, jako vždy to je všechno skvěle promyšlený až do posledního detailu, všechno tam krásně zapadá. Postupné odkrývání toho, co byl Abe začat, nové smyčky, nové postavy, zvraty, prostě pecka!
Co se týče konce...No, samozřejmě že ho autor nechal otevřený, aby se fanoušci mohli zbláznit, až budou čekat na další díl! :D Pořád jsem měl nutkání knihu odkládat, abych ještě nedošel na poslední stránku, abych mi ta kniha co nejdéle vydržela, ale nakonec jsem ji přečetl za jeden den. Nemohl jsem si pomoct, no. :D
Jen doufám, že se ta parta znovu dá dohromady, ale předpokládám, že ano. Na těch postavách je přece celá série založená, takže si nemyslím, že by se děj v příští knize točil jen okolo Jacoba a Noory. Doufám...

Princezna22
29.05.2019 5 z 5

Za mě naprostá pecka. Příběh mi nedovolil přestat číst,jak to bylo napínavé. Za mě doporučuji !!

hnilda3
29.05.2019 5 z 5

Naprostá pecka :-). Prvních pár desítek stran se to rozjíždělo sice pomaleji, ale o to lepší to pak bylo dál. Od druhé půlky knihy jsem se ani nemohla odtrhnout.

Luca84
29.05.2019 5 z 5

Ano, ano, ano. Opět úžasné. A ano ještě jednou. Pokračování bude. V lednu 2020 vychází další díl. Těším se!

Martina99
29.05.2019 4 z 5

Pokračování mě mile překvapilo, ale trochu jsem se bála, aby to nebylo už přehnané. Zbytečně. A jsem ráda, že je tam otevřený konec, což se rovná pokračováni ????