Mapa dní

Mapa dní https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408673/bmid_mapa-dni-VUM-408673.jpg 4 650 167

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: ekniha , Jota

A Map of Days , 2018

Eillen
19.08.2019 4 z 5

Trochu mi trvalo, než jsem zase navykla na styl psaní, ale nakonec si to sedlo a já se vrátila zpět do světa Podivných. Respektive s podivnými sledovala náš "normální" svět. A právě tyto části, kdy Podivní nechápali náš svět bylo asi to nejlepší. A byť je začátek nového dobrodružství napsán poutavě, tak nějak postrádám tu chuť číst dál. Ano, dočtu to. Ale asi nebudu, tak jako u jiných knih, netrpělivě vyhlížet vydání pokračování.

kristyna7552
19.08.2019 5 z 5

I když by možná bylo lepší, kdyby Sirotčinec skončil, tak jak skončil, já jsem z pokračování nadšená a nedočkavě se těším na díl další!

maxx
19.08.2019 4 z 5

Dlouho jsem zvažoval jestli knihu neodložím po prvních stránkách , ale na konec se my průběh děje líbil a se těším na pokračování …..

NymphMaeve
14.08.2019 5 z 5

Bála jsem se, že další pokračování nebude dosahovat stejné úrovně, jako předchozí díly. A mé obavy byly liché, díkybohu. Od začátku jsem byla příběhem pohlcená a i když je to už dlouho, co jsem dočetla třetí díl, vše naskočilo samo a nemusela jsem si nic připomínat. Neskutečně mě to bavilo a nutilo číst dál a dál. Jsem moc ráda, že autor zachoval fotografie a jejich zapojení do děje, dost by mi to chybělo. Fotek je hodně a i grafické zpracování potěšilo (uvnitř knihy i její obálka). Z knihy jsem opravdu nadšená a doufám, že mi čekání na další díl uteče, ono to zase končilo šíleně napínavě.

Dominika13
14.08.2019 5 z 5

Opět velmi dobré čtení, byla jsem spokojená. Obzvlášť s koncem, který mě rozhodně překvapil! Nečekala jsem právě takovéto vyústění knihy. Myslím si, že se můžeme těšit i na další díly! :-)

MadisonS
07.08.2019 4 z 5

Náročnější se zorientovat v ději, protože od třetího dílu je to již delší dobu. Mám i dojem, že třetí a čtvrtý díl navazuje tak hodně zvláštně. Po počátečních nejasnostech jsem do děje plně začetla. Moc se těším na další pokračování.

JančaP.
07.08.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze série. Zároveň jedna z nejlepších knih za tento rok. Moje recenze: http://janciknizniblog.blog.cz/1908/mapa-dni

Majule7
06.08.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se znovu zorientovala v ději a plně začetla do knížky, ale pak jsme měla dočteno raz dva. Jsem zvědavá na další díl a jak se podivné děti zapojí do děje.

Gallaxy
04.08.2019 4 z 5

Druhé a třetí pokračování se mi nelíbilo. Ale tento díl mě uchvátil. Do knihy jsem byla zcela ponořená a četla se zápalem. Bohužel konec mě zklamal a přišel mi poněkud překombinovaný, i když předpokládám, že další díly mi přinesou odpovědi :)

Ivulka90
03.08.2019 4 z 5

Prvni tri dily byly skvele, tento dil neni spatny, tak jsem zvedava, jak to bude pokracovat dal....

lulu0605
02.08.2019 5 z 5

Nutne potrebuji dalsi dil! Uzasna kniha, stejne, jako vsechny predchozi.

MirijamFrankl
26.07.2019 5 z 5

Úžasné, neskutečně čtivé pokračování série Sirotčinec slečny Peregrinové. Autor píše kvalitním, ale velmi čtivým slohem, příběh je nabitý akcí, avšak také problémy ve vztazích a plný zajímavých dialogů a postav jako z masa a kostí. Fotografie, tentokrát již i barevné, jsou využity s takovou kreativitou, že srdíčko milovníka fantasy jen plesá. Jsem ráda, že se pan Riggs do svého podmanivého, trošku strašidelného kouzelného světa vrátil a již se nemohu dočkat dalších příběhů z jeho pera.

Dixinka
24.07.2019 5 z 5

Už se těším na pokračování. Moc pěkný děj.

Tanja00
21.07.2019 5 z 5

Tuhle sérii mám moc ráda. I tento díl byl podle mě stejně kvalitní jako předchozí díly. Snad se brzy dočkáme pokračování.

stefinam
20.07.2019 4 z 5

... a tak zase budu čekat na další díl. Už teď jsem napnutá jak to bude pokračovat.

marara
19.07.2019 3 z 5

Tento díl se mi zdál nejslabší. Námět návštěvy podivných dětí v současném světě byl velmi zajímavý a skýtal mnoho zajímavých momentů. Mně se moc líbila první reakce dětí na televizi - je to hlučné, točí se z toho hlava, člověk se cítí malátný. A to jim ještě nedali do rukou počítač a chytrý mobil. Stejně tak jejich údiv na nákupní centra, široký výběr i obří nákupy. To jsou pasáže, které čtenáře vybízejí k úvaze o tom, zda je v našem světě vše tak ideální, jak si rádi myslíme. Na druhou stranu, některé dějové zvraty byly už trochu moc.

Měňavka
05.07.2019 5 z 5

Doufám, že tento autor bude v této sérii knih ještě dlouho pokračovat. Nikdy nebudu mít dost a nikdy mi nebude líto běžet do knihkupectví, abych si pořídila nové čtení! Jsem prostě zamilovaná do každé věty.

oblakaknih
04.07.2019 5 z 5

Tomu se říká láska! Originalitou, námětem, postavami, příběhem, stylem psaní, …Rozhodně jedna z nejlepších knih (sérií), co jsem kdy četla.
Každá postava je něčím výjimečná a musíte si ji zamilovat. Moji nejoblíbenější je, byl a bude Millard. Srdcová záležitost!
Postavy jsou skvěle vykreslené.
Autor píše neuvěřitelně. Z textu se na vás chrlí emoce každé postavy, v každé situaci. Situace navíc vidíte, jako byste v příběhu byli.
Z mého pohledu je série každým dílem lepší.
Přišlo mi ale, že děj v této knize jen "připravoval" na další díl. Přesto jsem prožila celou knihu!
S upřímností můžu napsat, že svět Sirotčince je srovnatelný se světem HP.
A aby té chvály nebylo málo, kniha je nádherně zpracovaná (jak zvenku, tak uvnitř) a doplněná fotografiemi, které souvisí s textem. Za mě pecka!

Allla9
30.06.2019 5 z 5

Dočteno a zase čekám na další pokračování podivných dětí.

Pjater
27.06.2019 5 z 5

Skvělé pokračování úžasné série. Nemohla jsem ji odložit a stále četla a četla až tady byl konec a s ním i čekání na další díl. Určitě doporučuji.