Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2028 398

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

Hilda_
18.12.2016 3 z 5

Pro mě byla první polovina tentokrát vyloženě nudná. V druhé už to začalo být zajímavější a nejlepší byl konec, kde se zas střetávali smyčky a časy...

LuckaaK
18.12.2016 4 z 5

Skvělá knížka, moc se mi líbila, příběh je opět poutavý a překvapivý... Nicméně já stále nejlíp hodnotím první díl, kdy jsem vůbec netušila, co budu číst a příběh mě naprosto překvapil a fascinoval.

Grety
17.12.2016 5 z 5

Přečteno na jeden tah. Prostě mě příběh o démonech a stvůrách, sourozenecké zášti a lásce napříč generacemi baví. Doporučuji.

Safrika
14.12.2016 3 z 5

Kniha se mi libila, ale bohuzel me nenadchla, tak jako predchozi 2 dily. Kazdopadne jsem rada, ze jsem si ji precetla, moc jsem se na ni tesila.

tabape
07.12.2016 5 z 5

Jako všechny knihy, i tato mě nadchla. Čte se jedním dechem a kdybych si ji nechtěla šetřit, tak ji mám přečtenou raz dva. Ransom Riggs je autor, který má fantazii a jeho svět netvorů a podivných dětí je opravdu uvěřitelný. Vždyť my kolem sebe máme také různé "netvory" a podivné lidi... Skvělé odreagování při četbě této knihy. Mohu jen doporučit!

Marika Vanova
05.12.2016 4 z 5

Tak třetí díl jsem četla nadvakrát, poprvé jsem to nestihla a musela jsem si to rezervovat v knihovně ještě jednou. Stejně se mi nejvíc líbil první díl, bylo to něco nového, překvapivého. Jsem ráda, že to dobře dopadlo. Četlo se to dobře, ale podruhé to číst nebudu.

Jessybelle
02.12.2016 5 z 5

I poslední díl se četl dobře. Nicméně tato série nebude patřit do mé domácí knihovny, abych se k ní mohla vracet. Konec mě překvapil a malinko zklamal... Nápad s fotkami byl jedinečný a naroubovat na ně příběh podivných dětí ... klobouk dolů... A netvoři mi nakonec přirostli k srdci.

sipkulka
29.11.2016 3 z 5

Knížka takovej lepší průměr. Přečíst se dala, ale opět to není něco co budu chtít časem číst znovu a to hlavně kvůli značně přeslazenému happy endu, který se mi tam vůbec nehodil a závěr byl tudíž napsán velmi křečovitě ....

druzickaster
21.11.2016 5 z 5

Poslední díl byl opět výborný. Díky autorovi a krapet nataženému konci jsem objevil i já svou podivnou schopnost a to rychločtení. Tak rychle jsem nikdy nečetl. Na konci mi bylo i líto, že už je konec.

Kyta
20.11.2016 5 z 5

Na začátku čtení "Sirotčince" jsem si nemyslela, že se mi série na konci bude až tak líbit. Čtení celé trilogie jsem si vážně užívala a pořád mě zajímalo pokračování. Příběh od prvního dílu krásně vygradoval.

Myslím, že není nutno vychvalovat ony úžasné fotografie, kterými je příběh doprovázen, protože je to už tak jasné. Občas se mi zdálo, že se v knize nic moc neděje a že tam autor omílá věci pořád dokola. Je tedy pravda, že "Knihovna duší" byla místy protahovaná víc než bylo nutné, ale ve finále mi to až tak nevadilo. Celý příběh provázelo plno akce, napětí a překvapivých zvratů. Hodně mě bavilo číst o Jakeově nové schopnosti s netvory. Zápletka s dušemi a knihovnou duší byla také skvělá a originální.

Moc se mi líbilo zakončení příběhu. Autor mě svým završením vážně mile překvapil, protože jsem čekala něco jiného.Troufám si říct, že třetí díl byl z celé série nejlepší, zejména díky tomu závěru. Na konci se mi vůbec nechtělo opouštět tenhle úžasný fantasy svět o podivných, netvorech a stvůrách, ale na druhou stranu - tři díly byly tak akorát. Série určitě stojí za přečtení. :)

ivana9055
20.11.2016

Naprostá spokojenost. Opět přečteno v jednom kuse a fotky v knížce jemně lekají a zase i naopak dotváří nebo směrují fantasii. Trilogie opravdu stojí za přečtení.

en.bee
19.11.2016 5 z 5

super kniha.

zpevSusannah
11.11.2016 5 z 5

Nevím, jak vy, ale já jsem byla opět spokojená :-) Knihovna duší byla ladným zakončením celého, občas až divokého, příběhu o podivných lidech.
Finální stránky knihy mě mile překvapily, čekala jsem mnohem horší klišé a mnohem růžovější happy end. Prostě jednoduše řečeno - taková pohádka pro dospělé na dobrou noc.
A i když se budu opět opakovat, fotografie v knize byly bombastické. Těšila jsem se na každou z nich a celému příběhu to dalo obrovskou jiskru.

KydlochMoris
08.11.2016 5 z 5

Třetí díl byl super! Pro mě nejlepší. Zhltla jsem ho :-)))

kanitsuj
08.11.2016 3 z 5

Je mi velmi líto, že musím udělit "průměrné" hodnocení, ale... Trilogie je místy až nesnesitelně nesmyslně natahovaná a to co bylo tak slibně načrtnuto v prvním díle se rozmělňuje v apokalyptickém zakončení, kde už se těžko soudí, kdo je kdo, proč tam je a čeho chce dosáhnout. Konec pro mne vyzněl naprosto banálně, jako by autor tápal a již sám nevěděl, z jakého důvodu své hrdiny vystavil několikasetstránkovému plahočení. Čekala jsem něco trochu jiného a mnohem, mnohem více. První díl mne fascinoval načrtnutím něčeho nového - světa "podivných", vymezením dobra a zla a prací s nimi, také vztah dědečka a Jacoba byl velmi citlivě přiblížen a rozpracován. Druhý díl stále ještě držel jakousi pomyslnou laťku, která se dotýkala shodných momentů s prvním dílem, ale bohužel třetí část mne naprosto udolala a zklamala. Velmi lituji, že z toho výjimečného nápadu autor nevytěžil více. Příběh měl na to stát se legendou přesahující mantinely svého žánru. Pro mne opravdu veliké zklamání.

Elza_Nofka
03.11.2016 4 z 5

Za mě asi nejpoutavější díl :-) samozřejmě se nezabránilo mírnému klišé na konci, ale tuším, že většina čtenářů, to stejně čekala :-)

DonFilipson
03.11.2016 5 z 5

Asi nejlepší ze série :) naprosto předčila mé očekávání... Doporučuji

Ivulka90
02.11.2016 4 z 5

Někteří lidé jsou prostě podivní...

ibrahimgilbert
02.11.2016 4 z 5

Asi bych byla radši, kdyby to neskončilo tak, jak to skončilo. Ano, konec dobrý, všechno dobré, ale prostě mi to k tomu nesedí. Jinak to byl výborný díl.
A klobouk dolů za perfektní využití fotek v celé trilogii. :-)

Didi15
29.10.2016 5 z 5

Scifi a fantasy nejsou mými vysloveně oblíbenými žánry, ale tento nápad ,, příběh o podivných dětech,, mě nadchnul. Kniha se mi moc líbila a upřímně se bojím podívat na film, protože si myslím, že budu velice a velice zklamaná.