Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2030 398

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

cecetka
18.01.2017 1 z 5

Treti dil jsem bohuzel odlozila. Vubec jsem se nedokazala zacist.

Lucek
18.01.2017 2 z 5

Asi ji vážně nedočtu - po předchozích 2 dílech je to pro mne zklamání. Motivy se opakují, furt někde courají, fňukají, nemá to ty správné grády.
Zatím odložím, třeba se k ní někdy vrátím.

Aerine
16.01.2017 5 z 5

Po druhém dílu, který mi přišel trochu nemastný neslaný, přišel díl závěrečný plný akce a dobrodružství s pořádným happyendem. To i trocha překombinovanosti k tomuto žánru podle mě patří a vůbec mi to nevadilo ;-)

mattonka
13.01.2017

Na závěrečný díl jsem se velmi těšila. S napětím jsem očekávala, jaká nebezpečí postaví autor podivným dětem do cesty. Konec lehce překvapující. Celou sérii hodnotím velmi kladně, perfektní výlet do světa fantazie a neomezených možností. Je to něco jiného, než v poslední době čtu. Mohu jen doporučit.

Stauff
11.01.2017 5 z 5

Přečetl jsem celou sérii najednou a musím říct, že mě na začátku chytila a už nepustila. Není to sice bůhvíjak složité čtení, ale příjemný, nevšední, trochu jinak uchopený scifi příběh to určitě je. Několikrát jsem se přistihl jak myslím na to, že s podobnými "týpky" bych se velice rád potkal. Viděl jsem i film, ten je nádherný co se týče vizuálna, dějově je od poloviny jinde než knižní příběh. Ale hodnotím knihy, ne film. A knihy mě vůbec nezklamaly, právě naopak.

1v8na
11.01.2017 3 z 5

příběh se mi celkem líbil, nicméně co musím bohužel říct, je to, že začátek mě u této knihy velmi nebavil. Kniha mě začala bavit až ve chvíli, kdy se začalo vysvětlovat, co je Knihovna duší - takže 200 stránek na začátek bylo pro mě naprosto hluchých.
Nicméně poté se příběh rozjel, byl dobrodružný, opět doplněn skvělými fotografiemi a byla zde i láska. Zbytek knihy byl opravdu propracovaný a konec mě naprosto překvapil a odrovnal.

AlenaZelova
11.01.2017 5 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila, konec jsem čekala trochu jiný, ale i tak jsem četla jedním dechem. Bylo to pro mě něco úplně jiného, než obvykle čtu.

petr5364
10.01.2017 4 z 5

Čtenářsky se mi kniha líbila podobně jako druhý díl. víceméně se pořád něco dělo, možná ale trošku škoda konce, který připomíná spíše pohádku:-)

RauMari
08.01.2017 4 z 5

Celkově mi kniha přijde povedená, ale místy trošku moc roztáhlá (jak už je zde psáno). Pokud by autor zestručnil pár příliš popisných částí, byla bych s knihou mnohem rychleji hotova. Cekový děj a námět série se mi velice líbí a určitě se v budoucnu ke knize vrátím, jelikož prostě miluju takovéhle 'pohádky', ale pokud mám mluvit k samotnému konci tak za mě ne.
SPOILER
Více by téhle sérii slušelo, kdyby alespoň jeden z osudů hlavních hrdinů neskončil dobře (krom Fiony a stále i u ní je naděje, že není mrtvá). Posledních pár stránek mi přišlo zbytečně vyhrocených a to, jak se na konci zjeví jako zachránce slečna Peregrinová jsem asi úplně nepochopila, proto strhávám jednu hvězdu

wesulle
08.01.2017 4 z 5

Mnou velmi očekávaná kniha a závěr mé oblíbené série. Místy možná moc roztáhlá. Dala by se zkrátit na méně stránek a některé scény byly přitažené za vlasy. I tak se mi kniha velmi líbila.

Maysonnie
07.01.2017 5 z 5

Kniha byla skvělá, jako předchozí díly. A ten konec, ten mě potěšil :)

Vera26
06.01.2017 4 z 5

Přečteno komplet. Ale u posledního dílu jsem se neubránila pocitu, že by bylo možná lepší, kdyby byl celý příběh v jedné knize s rychlejším spádem. Některé pasáže v druhém i třetím díle byly zbytečně zdlouhavé. A trochu mě i mrzí, že nebyl více rozveden osud Sharona, jeho postava je opravdu povedená.

NikDisk
05.01.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla do dvou do rána, abych konečně věděla, jak to celé dopadne. Jen jsem čekala u konce, že to nebude tak rychlé vysvobození, pár dnů ve cvokhausu by byla zábava. :D Ale i tak za mě moc hezky psaná kniha a mohu vřele doporučit.

otesánek
02.01.2017 5 z 5

Je mi líto, že je konec. Tak krásně se mi četla. Nic náročného a přece napínavé. Všechny tři knihy se mi líbily. Určitě se k nim někdy vrátím.

veronika0382
29.12.2016 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé :-) Jako předchozí díly.

Moymeer
24.12.2016 4 z 5

Další pokračování příběhu o podivných dětech, o něco lepší než druhý díl, ale stále o něco horší než díl první. Podivné děti miluji, ale prokousat se přes první půlku knížky byl fakt oříšek, pak už to naštěstí šlo skoro jedním dechem. Bohužel je dost znát, že ty nejzajímavější fotky byly použity v prvním nebo druhém díle a do trojky jsou napasovány další, ne tak zajímavé. Nutno podotknout, že párkrát bylo jejich naroubování hodně násilné a do očí bijící. Zakončení celé trilogie bych autorovi nejraději vytkl a obvinil ho tak trošku z alibismu, na druhou stranu jsem měl po dočtení ten krásný hřejivý pocit a chuť knížku před uložením do knihovny pohladit, takže je to asi dobré :)))

Dixinka
23.12.2016 5 z 5

Nejhezčí díl, přečteno, téměř jedním dechem.

AllyKumari
20.12.2016 2 z 5

Inu, když bych to měla shrnout, celá trilogie je postavená na zajímavém nápadu, ovšem jeho zpracování pokulhává, tím více čím se blíží k závěru. Autorův styl je nemastný, neslaný, takový vcelku prázdný. To samotné by ještě nebylo špatné, pokud to budeme brát jako knihy určené mladším čtenářům pod patnáct. Ovšem co nemohu odpustit je to, co označuje anglické slovo "convenient", neboli "vhodně umístěný", "příhodný". Celý příběh pluje na šňůrkách pospojovaných šťastnými náhodami a věcmi, které jsou prostě výhodné, a naši hrdinové na ně narážejí, když se jim to právě hodí. Druhou věcí, která mi vadila, byly ony oslavované fotografie. Důvod? Každá je na první pohled z jiné doby, často ze zcela jiné než z té, v jejímž rámci je popisována. A čím více jich bylo, tím násilněji byly do textu vpraveny, až mne to vyloženě rozčilovalo. Bod stížnosti číslo tři: konec, který je až příliš šťastný. Autor neměl odvahu zasáhnout do osudů žádné z postav, na nichž by vám mohlo po třech knihách záležet.

První díl byl jasně nejlepší, příjemný a s dobrou atmosférou, druhý také ještě šel, ovšem třetí, který by měl vše vygradovat a čtenáře strhnout, si dle mého nezaslouží více než dvě hvězdy. Tohle se prostě nějak nepovedlo.

gonegirl
19.12.2016 4 z 5

Jak už jsem psala u prvního dílu, od této trilogie jsem čekala něco úplně jiného. Ale jakmile jsem se do děje dostala, přizpůsobila se žánru a sžila se s postavami, nemoha jsem se od knihy odtrhnout. Tento díl vás nenechá chvíli stát, vtáhne vás do děje hned na první straně a udrží vás v toku událostí ještě několik hodin po jeho přečtení. Pro ty, kteří byli nadšeni první částí, jsou další dvě nezbytnými položkami jejich knihovny...

qydko
19.12.2016 4 z 5

První díl Sirotčince byl docela fajn, i když mi tam některé věci moc neseděly, druhým jsem se nemohla prokousat a od třetího odtrhnout. Takže průměr dobrý :)