Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2030 398

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

Ivuska 11
29.10.2016 5 z 5

Uzasna tecka cele trilogie. Pro nekoho snad preslazene, ale ja jsem ten pocit nemela, konec neni predvidatelny a clovek do posledni chvile vlastne nevi, jakym smerem se bude ubirat. Ac nejsem zapaleny fanousek fantasy, putovani smyckami a dobrodruzstvi podivnych deti si me ziskala. Za zminku rozhodne stoji i autoruv vytribeny styl a jiz mnohokrat zminovane pohlednice, ktere pribeh dokresluji. Proto jsem nadsene vyrazila do kina, zvedava, jak si s pribehem poradi pan Burton a uprimne, odchazela jsem se smisenymi pocity. Zamena postav Emmy a Olivy se u me neodpousti a ten zaver? Radeji nekomentovat. Takze se opet budu opakovat, koho pribeh oslovil, at si ho radeji precte!

Yalka
27.10.2016 3 z 5

Celá trilogie se velmi příjemně četla, opravdu jsem si ji užila. Fotky byly jako třešničky na dortu. Nejvíc se mi kupodivu líbil druhý díl (často označovaný za zdlouhavý). S dětmi na cestě mi bylo prostě fajn. Třetí díl, kde jeden deus ex machina střídá druhého, mě až tak neoslovil. Navíc zůstalo dost nedořešených a nevysvětlených věcí. P. S. Doufám, že se mi podivní nevysmějí, ale myslím, že jsem před pár lety navštívila knihovnu duší. Úplně stejné výklenky vyhloubené ve vápenci jsem viděla ve Francii. Šlo o holubník nad zámkem v La Roche-Guyon.

miska164
21.10.2016 4 z 5

1. a 3.díl nejlepší :)

mirunda
11.10.2016 4 z 5

Přečetla jsem hlavně proto, že už jsem chtěla vědět jak to dopadne. Přišlo mi to celé ale dost překombinované a už moc "podivné"

NotSpecialLikeU
08.10.2016 2 z 5

Rozhodně nejslabší z trilogie, objevování světa, tak krásné v předchozích dílech je pryč, zůstává jen rutinní a bohužel i rozvleklý boj s netvory. Navíc i logika světa se autorovi často začíná doslova rozpadat pod rukama a utápí se v nelogičnostech. Předchozí díly mnohem lepší.

klarence
04.10.2016 4 z 5

Třetí díl mne nezklamal. Moc jsem se na něj těšila a doslova ho zhltla.

frantisek8285
30.09.2016 5 z 5

Za mě je to určitě nejlepší díl ze všech třech. Děje je hodně napínavý, nemá žádná hluchá místa a celkově završuje myslim pěkné dílo! Takže za mě jednoznačně doporučuji, tento díl obzvlášť! U mě vyhrál :-)

mora.nocna
26.09.2016

kedze mam rada zaner "mestska fantasy", tak sa mi tento diel pacil najviac. a zda sa mi, ze aj autor sa vypracovava - co mi v prvom dieli napriklad dost vadilo, ze dej je znasilnovany, aby sedel na fotky, tak tu uz su tie fotky len ozaj takym doplnenim. len zaver teda bol zbytocne natahovany. dalo sa aj kratsie :) + konecne sa tu nasla postava, ktoru som si mohla oblubit (Sharon) :))

Romčuška
26.09.2016 5 z 5

Zpočátku kdy jsem si tuhle knihu vybrala jsem netušila jak moc na konci bude populární. Jsem ráda, že mám tak dobrý čuch na knihy, protože tohle byla velmi povedená trilogie, kterou si vzal na paškál muj nejoblíbenější režisér Tim Burton. Ač mám jeho filmy ráda, myslím si, že knížka bude stejně vždycky Top!! :) Podle mě nejlepší díl byl druhý a třetí jenže u třetího dílu ten konec byl hodně nakombinovaný a už nebyl tak dobrý ale zase moc se mi líbilo Panopticon. Palec nahoru tomuto vzkvétajícímu spisovateli. Doufám, že bude pokračovat ve svých fantazií i na dále.

Kr.D.
22.09.2016 3 z 5

Dějově rozhodně lepší, než druhý díl, ovšem až ve druhé polovině. V příběhu mi scházel větší zvrat, něco neočekávaného. Možná také nějaké lepší zakončení s hlavním netvorem. Na to, jak se kniha snažila být temnějším příběhem, je konec až příliš sluníčkový.

Pasadenka
18.09.2016 3 z 5

Dočteno. Snad si série nezaslouží takový kritický pohled; nutno říct, že se autor docela snažil a jak se blížil konec a vše do sebe zapadalo jak skládanka, srdce mé malinko pookřálo a snad i hlavní hrdina mi byl sympatičtější. Po dlouhém uvažování nad tím, co mi na sirotčinci nesedí, mě přepadla spásonosná myšlenka. Ono to asi bude tím, že hlavní hrdina byl naivní kluk a ne naivní holka. :) Hlavní hrdina, byť nezkušený, musí být pro mě v něčem výjimečně šikovný (kromě schopností, které objevuje), nebo musí mýt pevný charakter (dobrý nebo špatný). A tady byl až příliš zženštilý.

jitka6072
15.09.2016

Nádherné čtení. Možná se mi třetí díl líbil ještě trochu víc než ten první. Malinko slabší byla dvojka, která na mě byla trochu táhlá, ale i tak jde o trojici jedněch z mých nejoblíbenějších knížek. Trojka byla parádním završením.

maca1245
12.09.2016 5 z 5

Musím říct, že jsem se strašně dlouho vyhýbal této sérii. A musím říci, že jsem byl hlupák. Celá série je neskutečně úžasná. Tajemný příběh, který se čte sám a je doplněn úžasnými fotografiemi, které doplňují úžasný koncept celé knihy. Hodně pomáhají dokreslit vaši fantasii. Bohužel nedostatek času na třetí díl mě trochu štval, protože mi to kazilo ten správný dojem. To však ale nemůže obsah knihy, ale můj nabitý program. Za mě 5*

ziriant
11.09.2016 3 z 5

To, co v prvním dílu působí ještě jaksi mile, zde už se stává spíše protivným. Nevyvážený a - jak už je psáno níže - příliš natahovaný závěr trilogie, s přeslazeným koncem.

LordSnape
11.09.2016 2 z 5

Potvrdilo se přesně to, co jsem si myslel už u druhého dílu. Klasický problém s trilogiemi totiž spočívá v tom, že je děj neúměrně roztahován. Knihovna duší tedy začíná odhalovat jisté věci a prakticky začíná být zajímavá až od 200. stránky, což je samozřejmě špatně. Působilo to na mě trošku lacině a ohraně. Kniha není úplně špatná, má místy docela spád, čte se dobře a disponuje pár zajímavými zvraty. Bohužel už ani netáhnou moc samotné fotografie. Stávají se už ani ne tak tajemnými, ale spíš obyčejně divnými. Jakoby na efekt. Text více než kdy předtím trpí tím, že je naroubován právě na ony fotky. Postava hlavního padoucha a jeho motivů je dobrá, ale až na jednu scénu působí stejně "nebezpečně" asi jako Voldemort. Konec byl fajn, docela dobře uzívírá celé vyprávění, ale po přečtení ve mně stále převládal pocit prázdna. Riggs se měl vykašlat na honbu za penězi a sepsat celý příběh jen do dvou třísetstránkových knih a byla by to pecka.

dark.ma93
06.09.2016 3 z 5

Mám rozporuplné pocity. Už to bylo jak psali ostatní moc zdlouhavé. Měla jsem stejný pocit. Dlouhé pasáže, únavné a pořád to stejné dokola. Ani nemůžu říct, že by se mi líbil konec. Pro mě to asi byl nejslabší díl a to jsem dva předchozí tak ráda četla. Asi kniha měla mít jen dva díly a skončit ve druhém.

sofmysl
05.09.2016 4 z 5

Lidé mě od tohoto dílu Sirotčince slečny Peregrinové dost odrazovali s tím, že to už není to, co to v prvních dvou dílech bývalo, že první díl byl nejlepší a potom to šlo pomalu dolů.
Ale já myslím, že druhý díl byl skvělý a tenhle svým způsobem také. Je pravda, že dávám jen čtyři hvězdy z pěti, ale to proto, že Vás kniha rovnou hodí do děje a to mi zamotalo hlavu, vzhledem k tomu, že jsem musela dlouho čekat, až knihu vydají a až si jí budu moci koupit a také trochu proto, že někdy je příběh moc zdlouhavý. Přesto myslím, že je kniha vážně dobrá a ráda se k ní budu vracet, stejně jako k prvním dvěma dílům.

v.july
31.08.2016 5 z 5

Celá trilogie mi přišla velmi dobrá, skvělý kontrast mezi roztomilým příběhem a lehce morbidními fotkami. Četla se mi rychle, konec je krásný happy end. Vůbec bych se nezlobila, kdyby autor časem přišel s nějakou další trilogií na jiné téma :)

Domca1
28.08.2016

Mne osobne sa kniha páčila, akcie bolo dostatok, pribudlo zopár zaujímavých postáv, dej ma neustále držal v napätí. Obdivujem autorovu fantáziu, ako dokázal vymyslieť ku každej fotografii originálnu zápletku. Akurát mi chýbali ostatní podivní od Peregrinovej, ktorí boli až príliš v úzadí.
Každopádne koniec bol krásny, možno trochu rozprávkový, ale krásny.

misowi84
27.08.2016 3 z 5

První díl mě velmi bavil. Zatímco třetí, se dle mého názoru nejvíce vlekl. Přečtení však nelituji.