Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2030 398

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

Jahoda197
24.08.2016 3 z 5

Tenhle díl mě z celé série bavil nejmíň, celé se to hrozně vleklo, ale konec byl hezký.

Hadrna
23.08.2016 5 z 5

Díky Ransome Riggsi, že jsi mi dal takový konec, který si podivní zaslouží !! :). Mě knížka nepřišla zdlouhavá ani předvídatelná (nezvládám u čtení ještě přemýšlet jak to bude dál), ano možná to byl "předepsaný konec". Ale kdyby to tak nebylo a Jakob by umřel jako starý senilní šílenec,kterého tak vidí jeho rodina a byl by dohnán a zabit netvory tak bych pár vraždících netvorů poslala i na Riggse. Takovýhle konec s podivnými a Emou nikdo nechce ! :D . Na knihu jsem se hodně těšila a vůbec mě nezklamala, je dost boží jako předešlé díly. Na tuhle trilogii budu v budoucnu vzpomínat s nadšením a možná si jí celou přečtu znova( to ale nedělám, takže až tak jsem z ní nadšená ). Tak šup! Koupit a přečíst ! Přeji krásné počteníčko ;) N.H.

Jaruce
15.08.2016 4 z 5

napínavé od začátku do konce, moc hezké

nenúfar
08.08.2016

Bála jsem se toho, že autor bude chtít zbytečně natahovat celý děj - když už se jedná o třetí díl. Naštěstí se tak ale nestalo. Řekla bych že tento díl krásně zakončuje příběh Jacoba a jeho podivných přátel. U některých částí jsem se dost nasmála, u jiných byla nervozní jak to dopadne. Kniha mě celou dobu držela ve střehu. Velmi se mi libilo, že autor naprosto dokonale promyslel Jacobovův dar. Od začátku mi to moc nesedělo, vzhledem k tomu že Netvoři a Stvůry se zrodily v generaci jeho dědečka a už sám dědeček měl dar je vidět. Ale autor to pravděpodobně celou dobu zamýšlel. Celou trilogii vřele doporučuji.

markulka
28.07.2016 4 z 5

Vážně perfektní kniha... Ze všech dílů mi přišla asi nejlepší. Nesčetněkrát jsem se zasmála a okusovala si nehty při napínavých scénách. Avšak nemohu si odpustit drobnou poznámku... Na to, že téměř v celé knize zachraňovaly říši podivných jen dvě postavy, se jim nějak podezřele moc dařilo. Autor to aspoň mohl vykompenzovat nějakou tragédií... Nicméně celou sérii doporučuji :-)

sima176
27.07.2016 3 z 5

Z této trilogie se mi nejvíce líbil druhý díl. Tento mě trošku zklamal. A to jsem se na něj těšila. Knihu bych tak aspoň o čtvrtku zkrátila, některé pasáže mi přišly zbytečné. Začátek byl zdlouhavý a nemohla jsem se začíst, pak se to trochu zlepšilo. Samotné putování Emmy a Jacoba mě moc nebralo, líbilo se mi, když tam byly všechny děti. Navíc mě Emma tak strašně lezla na nervy. Nevím, ale přišla mi jako panovačná husa, která tak trochu i toho Jacoba podkopává, muselo být po jejím a kladla na něj nároky. Pořád to její jakoby ne doslova "to mě nezajímá, i přesto jdeme" mi přišlo bezohledné. Nevím no, můj pocit. Závěrečná bitva byla dobrá. Občas místy trochu naivní. Jak se tady už zmínilo, také mě zaráželo, že se během pár odstavců vyřešilo to stárnutí podivných, když jsou mimo svou smyčku. Jako kniha nebyla úplně špatná, ale od závěru trilogie jsem teda čekala více

pidalka777
25.07.2016 4 z 5

Včera večer jsem dočetla a myslím, že tento díl se povedl nejvíce :)

rarášek
24.07.2016 5 z 5

Skvělé zakončení série.
Rozhodně se mi bude po Jacobovi, Emmě a slečně Peregrinové stýskat. :)

Domča666
11.07.2016 5 z 5

Skvělé i když trochu zdlouhavé zakončení celé série.

ZuzziŠ
10.07.2016 4 z 5

Tři hvězdičky nebo čtyři hvězdičky, tři hvězdičky nebo čtyři hvězdičky...a tak, teda jo, za tu čtivost (ani jsem nevěděla jak, a byla jsem o sto stránek dál), tedy čtyři hvězdičky.
Přece se nenechám v hodnocení ovlivnit převážně tím, že jsem si říkala, že nic povznášejícího nečtu, to tedy rozhodně ne.
Ale k chorobě se "to" hodí.

darc
09.07.2016 4 z 5

Jak jsem se těšila na tento díl, tak také rychle jsem ho i přečetla, i když jsem měla trochu problém na začátku, aby jsem se do příběhu začetla. Jako zakončení série pěkné a očekávané bitvy s několika zvraty jsem se dočkala, ale musím říci, že závěr knihu katapultoval do kategorie pro mládež. Možná by i na škodu nebylo, kdyby jisté části děje byly popsány i z pohledu jiných postav, protože celá série sleduje pouze Jakobův pohled na věc.

Vec1980
07.07.2016 3 z 5

Pro děti a mládež. Tohle je podle mého první díl, který to potvrzuje. Jako relax fajn, zakončení důstojné. Tedy myslím to první zakončení. Natáhnutí o pár stránek se zakončením číslo 2 právě odsouvá celou sérii přímo do světa dětí a dokonalých konců ....

anavi2009
07.07.2016 3 z 5

Na knihu jsem se těšila moc a vlastně mě to nezklamalo. Je pravda, že je pro mě tento díl nejslabší ze všech, nicméně i tak je zajímavý. Někdy jsem si říkala "tak toto je už moc, ne?", ale na druhou stranu je to svět fantazie, takže se nedá brát podle toho, co by v reálu bylo moc :) Závěr mi přišel trochu rychle vyřešený, ale jinak celkový dojem je pozitivní.

lenka9634
05.07.2016 3 z 5

Knihovna duší se mi zdála nejslabší ze všech 3.dílů. Některé dějové linky se mi zdají až moc pateticke, chudák hrdina má vždy smůlu nebo nedokončené a některá vysvětlení zas až příliš jednoduchá. Třeba Jacob a jeho netvor-tam bych čekala nějaké rozuzlení. Také celé 3 knihy řešíme, že mimo smyčku děti rychle stárnou a pak se vše na závěr vyřeší několika odstavci? Osobně mi nejvíce vadí představa dětí, které střílejí z pušek. Musím, ale přiznat, že jsem knihu přečetla docela rychle, i když spíše ze zvědavosti jak to s mými oblíbenými hrdiny dopadne. A dopadlo to dobře :-)

maxx
02.07.2016 5 z 5

Dlouho očekávaní třetí díl mě nezklamal naopak přečetl jsem ho na dvakrát a musím uznat, že se k němu určitě zase brzy vrátím ..... kniha nezklame je prostě nádherná ... jsem napnutí jestli autor bude pokračovat v dalších takových knihách z doplňujícími fotografiemi dají knize uplně jiný význam a představivost ......

CrazyDuck15
02.07.2016 5 z 5

Potom, co jsem si před koupí knihy přečetla některé ostatní komentáře, byla jsem trochu na rozpacích. Ale teď, když už mám dočteno, je mi jasné, že koupě této knihy rozhodně nelituji. Byla stejně skvěle propracovaná, jako předešlé dva díly, fotky opět krásně doplňovaly děj a k mému překvapení si zachovala úroveň celé série.
Nejspíš bych řekla, že se mi třetí díl líbil nejvíce. Kniha měla spád - ničím se autor nezabýval nepříjemně dlouho, děj byl akční stejně jako emocionální.
S koncem jsem velice spokojená, to rozřešení mi až vehnalo slzy štěstí do očí.
Knihu vřele doporučuji, rozhodně nezklame - alespoň mě ne!

Fantýna
30.06.2016 5 z 5

Jakmile jsem dočetla tuto knížku a zároveň trilogii, tak jsem si vzpomněla, jak se mi 1. díl líbil, protože odsejpal. U 3. dílu je to samé, i když jsem to nečekala, protože 2. díl byl poměrně zdlouhavý.

Espejox
29.06.2016 5 z 5

Do čtení Knihovny Duší jsem se pouštěl s určitou hořkostí. Odpočítával jsem dny do vydání a do četby se pustil až o dva měsíce později. Svět podivných mi podivným způsobem přirostl k srdci a s vědomím, že Knihovna Duší to celé uzavře, se mi nechtělo a nechtělo knihu otevírat, abych si to velkolepé finále příliš neodbyl. Asi jsem čekal na tu správnou chvíli.
Začetl jsem se a bylo mi jasné, že pro mě nebude problém knížku za den přečíst. A to bylo právě to, čeho jsem se obával a proč jsem si čtení rozložil do čtyř dnů.
Vývoj příběhu mě doslova pohltil. V některých momentech byl lehce předvídatelný, ale s tím nemám problém. Za nejdůležitější považuji to, že děj má dostatečný spád a já jsem nezažil takové to typické: 'Kdy už tahle otravná kapitola skončí'. Moc se mi líbí vykreslení všech postav. Ať jsou sebepodivnější - jako že všechny do jedné jsou - působí vždy uvěřitelně. To platí jak pro hlavní hrdiny, tak pro vedlejší postavy, které se v příběhu mihnou třeba jen na pár řádků.
Fotografie mi přišly o něco méně zajímavé, než v předchozích dílech a moje představivost se s nimi (stejně jako v předchozích dílech) dostávala do konfliktu. Čtete, představujete si a na další stránce je fotografie zcela odlišná od díla vaší fantazie :)
Uzavření příběhu bylo důstojné a dojemné a napsané tak, aby se pokud možno zavděčilo všem (i když já osobně se nemůžu ztotžnit s rozhodováním hlavního hrdiny v závěru příběhu).
Knihovnu Duší jsem založil do své knihovny spokojený a plný pozitivních dojmů. Zároveň trochu smutný, že to bylo (tedy pravděpodobně) rozloučení se světem podivných. #StayPeculiar

milunka21
29.06.2016 3 z 5

První dva se mi líbily ale tenhle pro mě byl zklamání.Přišlo mi to odfláknutý

Kexina
25.06.2016 5 z 5

Možná je to tím, že jsem četla všechny tři knihy hned po sobě, tedy měla jsem k dispozici celý příběh... ale všechny tři mě stejnou měrou bavily. A co se týká této poslední, tak i když je závěr dost předvídatelný a očekávala bych od něj něco navíc, tak přesto si i Knihovna duší udržela tempo a styl předchozích dílů.
A navíc - myslím, že je to první (nebo aspoň po dlouhé době první) 500stránková knížka, kterou jsem přečetla za jediný den.
Už se těším na filmové zpracování, při čtení mi bylo jasné, že nikdo jiný, než můj oblíbený Tim Burton tohle prostě zfilmovat nemůže. :-)