Zkáza Ďáblova akru

Zkáza Ďáblova akru https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468556/bmid_zkaza-dablova-akru-vrE-468556.jpg 4 271 64

Poslední, co Jacob Portman viděl, než svět potemněl, byla děsivá a důvěrně známá tvář. Najednou se spolu s Noor ocitá na místě, kde všechno začalo – v domě svého dědečka. Jacob netuší, jak se jim podařilo vyváznout ze smyčky V a jak se dostali na Floridu. Ale jednu věc ví zcela jistě: Caul je zpět. Poté, co tak tak uniknou netvorovi žíznícímu po krvi, se Jacob a Noor znovu setkají se slečnou Peregrinovou a podivnými dětmi v Ďáblově akru. Akr sužují pustošící události – atmosférické fronty ženoucí popel, krev a kosti – hrozivá předzvěst příchodu Caulovy armády. Caul přežil zkázu Knihovny duší, je ještě mocnější než kdykoliv předtím a zdá se, že apokalypsa, kterou přináší, je neodvratná. Zbývá poslední naděje – zavést Noor tam, kde se schází sedm emancipátorů, jejichž příchod předpovědělo proroctví. Pokud se Jacobovi a jeho přátelům podaří najít toto tajné místo, budou stát tváří v tvář nebezpečným nepřátelům a utíkat jako o život těmi nejnebezpečnějšími smyčkami. To vše ve strhujícím příběhu, který je posledním dobrodružstvím oblíbené série Slečny Peregrinové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Desolations of Devil's Acre , 2021

Tesset
14.01.2022 4 z 5

Kniha byla nabitá akcí a pořád se něco dělo, rozhovory mnohdy ustupovaly do pozadí, což ale příběhu jen pomohlo. Občas mi už něco přišlo přitažené za vlasy, jak kdyby autor nevěděl, jak pokračovat, tak tam něco plácnul. Konec byl moc růžový, jako fakt takové zlo a všichni hlavní hrdinové přežijí, jo? Celkově byla série opravdu originální, ale klidně mohla být zkrácená. Fotky super.

SumýšIrena
12.01.2022 5 z 5

Skvělé zakončení série. Naprosto úchvatné finále. Jen mi trochu unikaly některé detaily, protože jsem minulý díl četla před rokem. Naštěstí bylo dost z toho vysvětleno. Někdy si budu muset přečíst celou sérii znovu a v kuse.

Martina1805
12.01.2022 5 z 5

Tak tohle byl nářez, bála jsem se jak to všechno dopadne když dojde ke zkáze Ďáblova akru a ejhle podivní zvítězili. Úplně nejvíc napínavá knížka, ještě nikdy jsem 520ti stránkovou knihu nepřečetla tak rychle. Bude ještě pokračování? Prosím. Jak jsem psala v komentáři k Ptačímu sněmu, že budu brečet, tak jsem opravdu slzela, ale radostí, že to tak dobře dopadlo.

_Knihomolka_
08.01.2022 4 z 5

Velkolepé ukončení podivné série. Jakože fakt wow! Tohle pokračování bylo napínavé na každé straně, vše nádherně popsané a vysvětlené a ten konec! (ten mě teda až dojal). No prostě nemám slov. Je mi líto, že už toto dobrodružství s podivnými dětmi a se slečnou Peregrinovou končí. Jsem zvědavá, jestli Ransom Riggs napíše ještě nějakou takovou fantasy sérii v podobném duchu, ale doufám, že ano.

Co se jinak týče celé série, ta byla opravdu dobře promyšlená (je vidět, že si na ní dal autor hodně záležet), děj rychle ubíhal, byl dobrodružný, fantasy a místy i romantický a nechyběli tu ani ty úžasně tajuplné fotografie. Nejvíce se mi z této série líbil první, čtvrtý a tento šestý díl a jako nejslabší mi přišel asi pátý.

Ps.: Pokud nejsi podivný, tak se Tě tato kniha netýká a když si jí nepřečteš, o nic nepříjdeš. Pouze pro podivné :).

klaraj093
08.01.2022 4 z 5

Skvělé zakončení celé série. Na každé stránce se pořád něco dělo a to mě na knihách baví.
Jsem zvědavá zda Ransom vymyslí další skvělou sérii na podobný způsob.

Nikusha
06.01.2022 5 z 5

Poslední díl super! Akce od začátku do konce, žádná hluchá místa. Byla to skvělá série, originální, nezaměnitelná. Jsem ráda, že jsem se s partou podivných seznámila.

Kexina
06.01.2022 4 z 5

Doufám, že toto je opravdu závěr celé série, protože s přibývajícími díly se každý nový čte hůř a hůř.
Nemohu říct, že by mě Zkáza Ďáblova akru nebavila, ale nedokážu se už do příběhu ponořit tak, jako u prvních dílů.

KLHannah
06.01.2022 5 z 5

Po předchozích dvou, dle mého názoru, ne příliš zdařilých knihách, byl závěrečný díl parádní. Konečně se zase zapojili všichni. Humbuk kolem "sedmi" nakonec nebyl tak velký, což mě potěšilo. Od začátku do konce si čtenář ani jednou nevydechne, naše podivné děti jdou z akce do akce a čtenář se, spolu s nimi, cítí být vyčerpaný. Konec byl hezky dramatický a přelomový. A poslední kapitola dojemná a všeobjímající. Líbil se mi i rituál s ymbrynami. Za mě povedené zakončení série. Ale dala bych si další knihu Povídek podivných...

Katulinka69
04.01.2022 3 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky......krásně napsáno, ikdyz už to ne mě bylo. První dva díly jsou nejlepší.

EleanorJane
01.01.2022 5 z 5

Perfektní zakončení série. Musím teda říct, že mi ten konec přišel takový až moc urychlený. Prostě to rychle nějak vysvětlit a ukončit, což je škoda. Na druhou stranu to umožňuje nějaké další volné pokračování. Děj má spád, táhne to čtenáře číst dál a dál. Je mi docela i líto, že je to konec.

dpxcz
25.12.2021 4 z 5

Šestý díl Sirotčince je jednoznačně to nejlepší z celé série. I přes výrazný nárůst počtu stran oproti předchozímu dílu je kniha velmi čitelná a děj rychle ubíhá. Samozřejmě nechybí i fotografie, které nás provázely všemi částmi. Jedná se o pěkné zakončení celé série, kterým jsem si zpříjemnil vánoční čas.

martina1199
05.12.2021 4 z 5

Ačkoliv závěrečná "bitva" mi přišla trochu uspěchaná a na tak velkou věc bylo hodně rychle hotovo, i přesto bych Zkázu Ďáblova akru označila za povedený konec této prapodivné, prazvláštní a vynikající série :-)

Pjater
28.11.2021 4 z 5

Skvělé zakončení této série. Určitě si sérii za nějakou dobu přečtu ještě jednou a bez čekání na další díly. Už teď se na to těším a doporučuji.

haannyys
23.11.2021 4 z 5

Slohu za mě není co vytknout, kniha je čtivá, děj poutavý. Hvězdička dolů za to, že některé pasáže jsou příliš rozvleklé, ale akční část závěru je na pár stránkách. Přitom by se s tím tak krásně dalo pracovat. Série mě oslovila, vždycky jsem si nový díl hned ráda koupila (i tento), nicméně kdyby mělo být ještě pokračování, přišlo by mi to jen jako umělé prodlužování.

Nell97
20.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla hezky zpracovaná, čtivá (ale zase ne až tak, abych kvůli ní odkládala jiné povinnosti, což se mi zejména u třetího dílu, který je moje srdcová záležitost, stávalo...).

Nemohu se ale ubránit pocitu, že to měli hlavní hrdinové příliš jednoduché - oproti těm všem zkouškám, co jsme s nimi zažili a čím si prošli. Bylo mnoho situací, které podle vyprávění a plánů znělo nebezpečně. A nakonec to byla vlastně pohoda - včetně celého závěru. Na to, že to bylo zakončení desetiletí útrap... vlastně to tak nějak pomalu vplulo.

Kniha je krásná, opravdu, charaktery skvělé, příběh skvěle vymyšlen a napsán, proti tomu nemohu říci půl slova. Ale i přes to nemohu dát plné hodnocení... právě kvůli tomu, že konec byl až "o tolik snazší, než jsem tak nějak v duchu očekávala".

wikca
17.11.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější fantasy série vůbec, ačkoliv nepatřím mezi mládež, pro které je původně určená. Poslední díl byl završením napínavé série a rozhodně mě nezklamal.

cerna7151
13.11.2021 5 z 5

Po tolika letech strávených s podivnými je zvláštní si říct, že už se nesetkáme.... Všechny knihy byly skvělé a tato poslední nebyla výjimkou.

221B
07.11.2021 2 z 5

Kdyby tam nebyly ty fotky, tak to ani nedočtu.
Pokud se pan Riggs pokusí o něco jiného, ráda to znovu zkusím, ale tady jsem byla ráda, že je už opravdu konec.

Luna7
06.11.2021 5 z 5

Tak a je tu konec. Za mě povedený, ale je mi líto, že to už skončilo. S našimi známými podivnými zažijeme spoustu akce, až dospějeme k finální bitvě a ke střetu s Caulem. Jsem ráda, že Addison zase dostal více prostoru a celkově tady tak nějak pouzavíráme příběhy postav z předešlých dílů. Oblíbila jsem si i ne tak úplně novou postavu Horácia. Příjemně mě potěšilo, že autor zde zapracoval i pověst o Pražském orloji. Ta romantická linka mezi Noor a Jacobem mi tam docela sedí, akorát mi pořád přijde tak trochu divné, jak to ukončil s Emmou a pak rychle přešel k Noor.
Konec je uspokojující a jsem ráda jak to dopadlo.

nada3314
01.11.2021 5 z 5

Poslední díl, ach jooo... co já teď budu dělat? Celou sérii už čtu postupně hodně let a vždy jsem se moc těšila na nový díl. Je to moje srdcová záležitost, ikdyž vůbec nejsem cílová skupina celou tuhle partičku podivných miluji!