Povídky podivných

Povídky podivných https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4 754 183

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Tales of the Peculiar , 2016

MMM3
09.01.2018 5 z 5

Sirotčinec jsem si zamilovala a tohle je jeho skvělé doplnění! Díky obalu i kresbám je celá kniha pastva pro oko.

Vera Silent
08.01.2018 5 z 5

Neznam puvodni trilogii a uprimne jsem do knihy zainvestovala kvuli uzasnemu ilustrovanemu vydani a zanru - fantasy pohadek. A ani v jednom jsem se nezklamala. Kniha je klenotem pro oci a povidky jsou co do originality a kvality take velice umne zpracovane. Kratky pribeh je slozitejsi napsat nez dlouhy, protoze veskere kouzlo se musi odehrat ve velmi omezenem poctu slov. Do toho si zanr pohadky vynucuje nejake pouceni. Riggs uspel v obou predpokladech se cti. Narozdil od skveleho lec rozsahleho romanu k temto pribehum se clovek za dlouhych zimnich veceru, kdy kvuli vanici nefunguje internet, vrati rad.

hellena1523
07.01.2018 4 z 5

Trilogii jsem milovala, a tak jsem se těšila i na doplňující povídky. Čekala jsem stejný styl, ale autor mě dost odzbrojil. Jednak byl jako autor uveden Millard (jeden z podivnáých), ale - a to hlavně - byly příběhy vyprávěny jinak. Zkrátka Riggs řemeslně zvládl vyprávět příběhy skrze jiného vypravěče.
Pokud jde o příběhy samotné, některé se mi líbily víc, jiné méně, ale celkově jsem byla spokojená.
Občas mi vadily poznámky pod čarou, ale chápu, že mělo jít v podstatě o "studijní" četbu.
Co tedy oceňuji hodně, to je vizuální stránka této knihy, zejména tedy ilustrace, které byly prostě okouzlující!
Suma sumárum - téměř dokonalé a pro milovníky trilogie o podivných naprosto nezbytné.

veronika6051
06.01.2018 4 z 5

Na knížku jsem se dlouho těšila, jelikož trilogie o podivných mě velice bavila... A upřímně, i když je kniha krásně zpracovaná a zajímavá, předchozí knihy prostě nemá šanci překonat. I přesto se mi knížka líbila a za pár dní jsem ji přelouskala :-)

teakristof
05.01.2018 4 z 5

Bylo krásné se dozvědět více o příbězích z hlavních knih. Některé mi ale přišly až moc dětské.

Stoklaska
29.12.2017 4 z 5

Příjemná jednohubka na pošmourné zimní odpoledne. Nadchla mě hned první povídka Báječní kanibalové. Hodně se mi líbila i povídka o první ymbryně.

Dany1006
25.12.2017

Kniha se mi líbila. Povídky skrývající se uvnitř této knihy byly z mého pohledu velmi originální. Po přečtení každé z nich jsem si přál, aby daná povídka měla o několik stránek více.
Uděluji knize 5*

Kyta
23.12.2017 5 z 5

Skvělá doplňková kniha k celé trilogii. Přišlo mi velmi originální, že knihu jakoby sepsal podivný Millard, kterého známe z trilogie.
Některé povídky byly lepší, některé horší, zkrátka nic nemůže být na stejné úrovni. Všech deset povídek ale skrývalo nějaké to ponaučení a hlavně nebyly tolik předvídatelné. Opravdu mě bavily ty delší povídky, kde se odehrávalo nějaké dobrodružství. Za jeden z nejlepších příběhů považuji "Cocobolo", kde se chlapec přeměňoval v ostrov, a přestože nechtěl, musel se vypořádat se svým pravým já. Tato povídka byla tak moc podivná (v dobrém slova smyslu), až jsem ji musela ohodnotit 5 hvězdičkami. Další příběh, který mě zaujal, je rozhodně "První ymbryna" - příběh to byl opravdu zajímavý. Překvapila mě cesta, kterou si musela první ymbryna, Ymeene, projít, jak objevovala své schopnosti a co vše musela udělat, aby ochránila ostatní podivné. Další příběh, který se mi vryl do paměti, skrývala dobrodružná povídka s názvem "O chlapci, který dokázal poručit moři".
Některé vystupující postavy byly opravdu tak podivné, že se za podivné můžou nazývat právem - dívka, která vytahovala z uší noční děsy, chlapec měnící se v ostrov, dívka s dlouhým jazykem, chlapec proměňující se ve zvíře, ke kterému má nejblíž...

Nelituju toho, že jsem se do čtení těchto povídek pustila, čtení jsem si vážně užila. Autor ukázal, že jeho svět nezná mezí a že nás může ještě hodně překvapit. Nakonec musím pochválit krásné ilustrace, které uváděly každou povídku, byly velmi podařené.

Pro fanoušky série nepostradatelná kniha! :)

AllyKumari
19.12.2017 2 z 5

Chtěla jsem tomuto světu dát ještě jednu šanci, ale nemohu si pomoci. Není to kouzelné a ani strašidelné, jen takové divné a průměrné.

Nejlepší na knížce je nádherná obálka a opravdu zdařilé ilustrace.

kazatell
19.12.2017 4 z 5

Příjemná oddychovka, která krásně doplňuje předešlou trilogii o podivných dětech

cvaldik
17.12.2017 1 z 5

Knížku jsem si vybrala jen kvůli čtenářské výzvě. Oddychovka od povinné četby, i když upřímně nadšená jsem byla jen z první povídky o Kanibalech.

hnilda3
09.12.2017 5 z 5

Některé povídky byly opravdu krásné, některé byly dost podivné... Ale o to přeci jde, ne? ;-)

ejerabko
03.12.2017 5 z 5

Mé očekávání nebylo příliš velké,ale kniha velice příjemně překvapila. Čtivé,poutavé,poučné,dobře napsané... Přečteno jedním dechem. Mrzelo mě, že příběhů není více..

Hoodec
23.11.2017 4 z 5

Parádní kniha a doufám, že se tento svět vbude ještě dále rozšiřovat. Silně mi to přípomíná ze světa Harryho Pottera - Bajky Barda Beedleho, pokud bych měl postavit tyto dvě knihy vedle sebe. Tak u mně Bajky vedou. V povídkách podivných, jsem měl občas pocit, že se Ransom Riggs snaží svět rozšiřovat na silu.

mirunda
20.11.2017 3 z 5

Kniha mi spíš přišla jako pohádkové příběhy pro děti. A přitom mě trilogie Sirotčince bavila. Aspoň, že se to dobře a rychle četlo. Přečteno za jeden den.

Peťula25
11.11.2017 4 z 5

čtená jedním dechem, super doplnění trilogie sirotčinec

tereza94
30.10.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za jednu cestu busem z Prahy do Znojma a bylo mi rozhodně líto, že povídek není víc. Každou jsem si užila a díky nim mi dlouhá cesta utekla rychleji.

vendulanovotna
22.10.2017 5 z 5

Vizuálně nádherná kniha, zlato-smaragdová obálka, krásné kresby uvnitř i úprava začátku každé povídky, zkrátka pastva pro oko.

Povídky mají každá originální námět, líbí se mi, že konce nejsou předvídatelné a také, že z každé si lze vzít nějaké moudro a dokonce jsem se občas i zasmála nad vtipným sepsáním klidně i něčeho smutného.

Některé se mi líbily více než ostatní, jelikož měly lépe popsaný a širší děj než "jen tak jednoduše". Konkrétně za ty top považuji První ymbryna, Cocobolo, O dívce, která dokázala zkrotit noční děsy a O chlapci, který dokázal poručit moři.

V době přečtení mám za sebou teprve první knihu "Sirotčince", nevím, jestli je to dobře nebo špatně nebo jedno. Každopádně moje sestra se nad povídkami rozplývala, že "to bylo zmíněno v knize a to taky...", takže se těším na provázanost s dalšími díly.

zbožňuju_knihy
22.10.2017 5 z 5

Velice povedené bajky, příjemné počtení a odreagování, doporučuji. Více takových knih!

Plysolida
09.10.2017 5 z 5

před spaním dost strašidelná četba :)