Povídky podivných

Povídky podivných https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4 754 183

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Tales of the Peculiar , 2016

Doloresita
28.01.2019 3 z 5

Poviedka Báječní kanibalové ma dostala. :-)

any37
25.01.2019 5 z 5

Po prvním příběhu jsem si říkala, že to bude sado maso, ale nakonec super knížka na odpočinutí. Líbila se mi provázanost se Sirotčincem, za mě super.

Anna27
19.01.2019 5 z 5

Pro všechny fandy nadpřirozena, filmu Fantastická zvířata a snílky.

EF1
14.01.2019 5 z 5

Po přečtení trilogie Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti jsem se logicky chystala přečíst i povídky. Sice jsem musela skoro rok čekat než se v knihovně uvolní, ale stálo to za to. Povídky jsem přečetla jedním dechem, byly opravdu zajímavé, jen škoda, že je kniha tak krátká...

Adellll
12.01.2019 4 z 5

Fajn knížka. Některé povídky byly vážně zajímavé. Pro lidi co četli trilogii Sirotčinec slečny Peregrinové to krásně doplní příběh. Celkově kniha předčila očekávání...

Clara_C
03.01.2019 5 z 5

První knížka od R. Riggse a rozhodně ne poslední. Povídky sic podivných, ale stejně lidských bytostí jako jsme my sami. Možná dětinské, pro mě kouzelné a nenásilně poučné. Nádherné obrázky jen podtrhují celkový dojem z četby. Opravdu zvláštní a milé, už sháním další tituly.

Becca_books
22.12.2018 2 z 5

Po přečtení všech tří dílů Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti byly tyto povídky takovou pohádkovou knížkou na dobrou noc. Líbila se mi, ale nijak mě nenadchla. Asi jsem čekala nějakou akci nebo něco víc...

MartyManCZ
15.11.2018 5 z 5

Tohle je zkrátka povedené. Novodobá kniha bajek které jsou originální, dobrodružné i fantasticky pohádkové...jako povídka Báječní kanibalové? nemá chybu, to by si měl přečíst každý...i když lidi by se stejně nepoučili... ale krásně to reflektuje dnešní dobu. Grafické zpracování taktéž na jedničku. Příběhy se mi moc líbily a určitě se ke knize vrátím.

Baruska92
26.10.2018 4 z 5

Poutave povídky, které krásně uzavřou (otevřou) nový svět podivných.. Určitě se knížce budu vracet :)

Petule.k93
21.10.2018 5 z 5

Celá kniha je takovým zpestřením trilogie Podivných. Pěkně se to všechno přestavuje v hlavě jako byste do toho už úplně viděli :D

Laaca
19.10.2018 4 z 5

Ne tak dechberoucí jako románové knihy, ale přesto velmi pěkné povídky o daleko podivnějších lidech než v sirotčinci.

Kingomolka
10.10.2018 5 z 5

Doufám, že se k ní někdy zase vrátím :)

zimka.r
10.10.2018 5 z 5

Krásné! Nápadité! Líbilo se mi to víc než celá trilogie! :)

verense
02.10.2018 4 z 5

Hezké čtení na deštivé odpoledne. Takový bonbónek na závěr celé "podivné" série, bavil mne asi nejvíc.

swebastian24
02.09.2018

nejvíc jsem mi líbila povídka o dívce která, dokázala zkrotit noční děsy

Dominika13
21.08.2018 5 z 5

Úžasné! Miluji povídky, které se dají číst, jelikož mám pocit, že se v poslední době buď častokrát zanedbávají nebo kazí. Podivnost příběhů a postav skloubená s krutostí a brutalitou. Zase něco jiného a vskutku dobrého! :-) Velmi oceňuji také ilustrace!!

3nitka
19.08.2018 5 z 5

Na Povídky podivných som sa tešila, sériu Sirotčinec mám prečítanú.
Vzala som si ju na nedeľné popoludnie na hojdačku do záhrady, čo len umocnilo pekný čitateľský zážitok. Krásne ilustrácie. A teším sa, že som ju dostala ako darček, a môžem sa k nej vrátiť.
A navyše som sa dozvedela, ako vznikla katedrála Svatého Pavla a prečo je dôležitá rodičovská láska.

ps. ďakujem Karle...

Luna7
08.08.2018 4 z 5

Příjemné doplňení trilogie. Hezká obálka a ilustrace, celé grafické zpracování je krásné.

ivca84
28.07.2018 5 z 5

nenarocné cteni

Anička.pa
12.07.2018 3 z 5

Povídky byli zajímavé, některé mě bavili více, některé zas o dost méně. Hned první povídka o kanibalech mě zaujala až vyděsila a říkala jsem si, co může přijít po tomhle :-D Naštěstí už povídky nepokračovaly v takovém hrůzostrašném duchu.
Asi nejzajímavější povídkou pro mě byla samozřejmě o první Ymbryně, která hezky doplnila triologii :-) Bylo by fajn, kdyby vznikly další knihy spojené s podivnými dětmi.