Povídky podivných

Povídky podivných https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4 754 183

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Tales of the Peculiar , 2016

Sova19
31.07.2017 5 z 5

Kniha se mi moc moc moc líbila sirotčinec miluju a chtěla bych další díly pokud budou :)

Suziella
30.07.2017 5 z 5

Očekávání bylo naplněno. Riggs i zde dokázal ztvárnit krásu světa podivných. Rozšíření o postavy z hlediska historie a původu. Bližší poznání určitých hrdinů ze série. Krásné ilustrace doplňující jednotlivé povídky.
-Nuže, pan Millard Nullings, jakožto editor, byl skutečně přínosem tohoto světa.-

katynais
30.07.2017 4 z 5

Moc hezké příběhy, krásné jsem si u nich odpocinula

pichova.veru
10.07.2017 5 z 5

Krásná kniha :)

Pavlnka
09.07.2017 3 z 5

Takové pěkné oddechové čtení.

EliaBooks
05.07.2017 5 z 5

Krásný bonus k sérii Sirotčince slečny Peregrinové, pohodové a pěkné čtení, které zabaví... Vazba je opravdu nádherná a stejně tak ilustrace, které v knize doprovází podivné příběhy... :-)

bee88maja
02.07.2017 5 z 5

Miluju ty chvíle, kdy můžu otevřít dveře od komnaty, kde ukrývám své vnitřní dítě. Povídky podivných potěší váš smysl pro podivnost, nereálno.

Bonus navíc, vazba a ilustrace - vymazlená záležitost.

petrarka72
01.07.2017 4 z 5

Má to atmosféru Sirotčince a pohádkově se tvářící citace a mravní naučení. Někdy je motivický inspirační zdroj evidentní (třeba Legenda o Cuthbertovi viz Wildeův Sobecký obr), ale vždycky jde spíše o převzetí motivu a jeho zasazení do originálního kontextu. A jako obvykle skvělý grafický doprovod, tentokrát Andrewa Davidsona. Přečteno během jednoho večera. Top: Cocobolo.

Půca4
26.06.2017 5 z 5

Knížka pro mě měla být takovým poznáním, jestli by se mi mohly líbit i zbylé knihy od tohoto autora. Upřímně to bylo příjemné a zajímavé čtení. Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Hodnotila jsem od 3* - 5*, takže vlastně super. Hodně mě kniha zaujala i svou vazbou, stylem tisku, tloušťkou stránek (díky tomu se četla neskutečně rychle) a úplně nejvíce ilustracemi.

Akisi
25.06.2017 5 z 5

Krásná knížka, nemám jí co vytknout. Obálka a ilustrace hezky pohádkové, příběhy úžasné. Bohužel lidé, co nečetli ani jeden díl původní trilogie, budou mít problém některé povídky pochopit (hlavně u těch s ymbrynami).

Bustedka
21.06.2017 3 z 5

Četlo se to rychle a dobře. Autorovi bezesporu nechybí velká fantazie, ovšem po stylistické stránce jsem měla pocit, jak kdybych četla spíš slohovou práci výborného gymnazisty, než že bych měla v rukou autora bestselleru

SlamLenka
14.06.2017 4 z 5

Po zklamání se závěrem sirotčincové trilogie jsem byla trochu na vážkách, ale tahle kniha má naštěstí vyšší úroveň. Možná bych místy upravila závěry povídek, nechala bych je trochu otevřenější a nestupňovala jejich pointy do vyšších a vyšších mezí, ale i tak jsem vcelku spokojená.

BarunkySvět
12.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha, každá z povídek má své kouzlo :-)

Měňavka
08.06.2017 5 z 5

Na knihu jsem se neuvěřitelně těšila,protože jsem Riggsova velká fanynka. Sirotčinec je pro mne srdeční záležitost a bylo pro mne velkým zklamáním, že jsem se musela smířit pouze se třemi knihami :)
Povídky jsou další poklad do mojí knihovny.Další cesta do jiného kouzelného světa. Mohu jen doporučit pro duše snílků a dobrodruhů, kteří touží po cestě do fantazie.

LadyAlis
05.06.2017 5 z 5

Příjemné čtení a zpestření pro fanoušky Sirotčince na jedno odpoledne :-)

embi
01.06.2017 5 z 5

Příjemná odpočinkovka na dvě odpoledne.

Percabethka
30.05.2017 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se neskutečně těšila. Má krásnou obálku i ilustrace - a Povídky k Sirotčinci? ❤ Z Bajek barda Beedleho k HP (takže je to vlastně stejný případ jako tady) jsem byla unešená, ale tohle? V některých povídkách bylo nějaké ponaučení, většina povídek mi však připadala jako hrozná blbost. Navíc se mi zdálo, jako by to ani nepsal Riggs, ale někdo, kdo se slohy a psaním celkově teprve začíná. Docela mě mrzí, že jsem si jí kupovala.

Hoshi
28.05.2017 5 z 5

Mnou dlouho očekávaná kniha. Kouzelné, čtivé, podivné povídky, které poučí, trochu rozesmutní a zahřejí u srdce. Ačkoliv jsem čekala trochu něco jiného, jsem ráda, že jsem si mohla přečíst sbírku Millardových povídek a mohla jsem zabrousit do historie podivných.

veronika0382
22.05.2017 5 z 5

Myslím, že knihu si může přečíst každý, jak bez rozdílu věku, tak také i ten, kdo třeba ani nečetl sérii Sirotčinec slečny Peregrinové. Povídky se dají v podstatě brát jako pohádky. Jedna lepší než druhá. I když pro příznivce série mají i svůj skrytý význam... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

Princezna22
21.05.2017 5 z 5

Při čtení jsem se úplně přenesla do světa podivných.. Nechala jsem se vést fantazii, příběhy jako kdyby byli skutečné... při čtení jsem úplně zapomněla na realitu a maximálně si čtení užívala.. Podivné mám opravdu ráda a tato kniha byla praktická pro mě povinnost přečíst.. Byla bych moc ráda,aby autor napsal jste něco s tohoto světa. Třeba tu knihu jak je zmíněná v jedna s povídek. :-) ráda bych se k podivným vrátila. Jsem moc ráda za tutu knihu. Dokázala něco neuvěřitelně neuvěřitelného a to to,že si asi znovu přečtu první a druhý díl podivných a konečně si doctu poslední díl... Uffff... Naprostá spokojenost!!!!!