Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2769 2769

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

Falda
05.08.2018 4 z 5

Nevím proč, ale první díl se mi líbil asi víc. Každopádně super knížka, děj svižně ubíhal a už se těším, až se pustím do dalšího dílu.

Blondebookdevil
23.07.2018 5 z 5

Přesně před rokem se mi dostal do rukou první díl, poté jsem měla možnost zkouknout film, trochu nepovedený. Každopádně jsem se znovu dostala do smyčky, za ymbrynami, netvory a milovanými podivnými dětmi. A opět to byla neskutečná jízda. Přeneslo mě to doslova do jiného světa tak, jak bych si od knížky představovala. Děkuji za to, a třetí díl si snad ještě trošku pošetřím.^~^

vendulanovotna
18.07.2018 5 z 5

Druhý díl této fantastické série bych jednoduše popsala, že akce střídá akci, hned o d začátku. Děj má spád, kolikrát jsem nečekala ani budoucí vývoj takový, jaký byl. Ač je to pohádka a tak nějak tušíme, že to "nakonec dobře dopadne", i tak je to napínavé a čtivé na každé stránce. Asi bych snesla, kdyby tentokrát ubylo romance a lásky, ale budiž i tak pět hvězd. Jsem vděčná za příběh, který mě odnese do skvělého fantasy světa a těším se, co přinese poslední díl...

spajdinka
17.07.2018 5 z 5

Úchvatné, autor má velkou fantasii a občas i trošku strašidelné. Mohu jen doporučit. Lepší než první díl.

Jarmila97
29.06.2018 5 z 5

Ještě lepší než prvni dil nemohu se dočkat až si pořídím poslední naprosto skvělé čtení mohu všem doporučit kniha se čte rychle az sem měla kolikrat večer problem ji odložit :)

simona5r
24.06.2018 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Místy má vyprávění spád a je trošku zajímavé, ale většinu knihy jsem se bohužel nudila a moc mě kniha nebavila.

MájaM.
16.06.2018 4 z 5

Tak i přesto že má tento díl lepší hodnocení,u mě má o 1 hvězdičku horší. Sice kniha byla taktéž velmi napínavá a dobře se četla,ale některé části se podle mě hodně vlekly.

Morgause
11.06.2018 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem prostě musela pokračovat a zjistit, jak to všechno dopadne! Samozřejmě, je to oddechová literatura, nad kterou čtenář nemusí moc přemýšlet, stačí se ponořit do děje, prožívat s postavami jejich naděje, zklamání, drobné radosti a obrovský strach, utíkat před bombami i jinými nástrahami válkou zmítané Evropy a jednoduše si tu jízdu užít. Jen mi chybělo postupné odkrývání detailů záhadného světa, byla to až na pár momentů vlastně jen taková hezká akční honička ve světě vytvořeném v prvním díle a čtenářům tedy již dobře známém. Oceňuji však, že autor propracoval postavy podivných dětí do větších detailů, dokonce i představil několik nových. Propojení s fotografiemi mi opět přišlo místy dost křečovité, ale obdivuji tento originální způsob vyprávění a rozumím, že najít vhodný obrázek nebylo v některých případech vůbec možné. Přesto myslím, že méně by někdy bylo více.

simona5843
02.06.2018 5 z 5

Tak toto bolo niečo perfektne aj keď ten začiatok bol taký..hmm radšej som robila milión iných veci ako čítať túto knihu ale potom to už šlo a ja som knihu nemohla odložiť.Dej bol napínavý a nepredvídateľný a ten záver..och ten vás donúti bežať do kníhkupectva to mi verte.Ešteže som vzala z knižnice aj tretí diel lebo teraz by som si búchala hlavu o stenu. :D

animovanej medv
30.05.2018 5 z 5

Lepší dokonce než první kniha. Trošku mě mrzí ten film, který tolik nevyužil potenciál té knihy...

Tebby
10.05.2018 4 z 5

No, závěr byl naprosto neočekávaný. Je zajímavé, kolik stran se vejde do několika dní příběhu. Každopádně se mi i tato kniha líbila a jsem zvědavá na další dvě.

lampernaqui
09.05.2018 3 z 5

To, čeho jsem se obával, naštěstí nenastalo. Kvalita druhého dílu nešla dolů. Byla přinejmenším stejná jako u prvního dílu a ještě k tomu se tam toho dělo podstatně více. Pořád se bojím, jestli autor dokáže příběh přijatelně ukončit, budu mu zatím věřit. A fotky jsou jen milým malým bonusem...

Elsa14
06.05.2018 4 z 5

I druhý díl se mi líbil. Sice první více, ale možná jsem ovlivněná filmem. Ten jsem totiž viděla dřív, než jsem se pustila do knih. Víc k tomu asi neřeknu. Myslím si, že by šlo knihu zkrátit a nevadilo by to.

buldozer5
26.04.2018 5 z 5

Kniha ve všech směrech překonala první díl, čehož si cením, tak to má být. Děj mě hlavně zaujal svou originalitou (která ale nechybí ani v předchozí knize, akorát tady jsem narazil na tolik nečekaných a promyšlených zvratů, až jsem byl překvapený), a celkově autor dokázal příběh udržet na úrovni, díky které jsem knihu zhltl téměř za jeden večer. Teď se chystám na třetí díl, tak snad s ním budu stejně spokojený jako s ostatními.

Lenka40
24.04.2018 4 z 5

Druhý díl ze série Sirotčinec slečny Peregrinové ,byl určitě lepší než ten první. Bylo tam víc akce a dobrodružství .Přibylo nám tam několik nových postav a ten závět . Zůstala jsem s pusou otevřenou , protože tohle jsem opravdu nečekala. Tím koncem Vás autor "donutí" si co nejdříve přečíst poslední díl , aby jste se dozvěděli jak to celé dopadne .

Allia
10.04.2018 4 z 5

Tak po prvním díle, který se pomalu rozjížděl a spíše jste se seznamovali s postavami, tak zde je akce až až. Dovídáme se i nové informace o světě podivných. Jediné co bych asi tak vytkla, tak je, že celkem až moc se zde nacházejí tvz. "náhody", až je to někdy otravné a říkáte si, že už je to trochu ohrané, ale i tak je toto pokračování výborné a už mám připravený 3 díl :-)

M100
09.04.2018 3 z 5

První díl se mi líbil více. Tady se dalo dost předvídat, ale třetí díl právě jdu otevřít takže uvidime....

novina
07.04.2018 5 z 5

Měla jsem strach z pokračování, že nedokáže udržet úroveň prvního dílu, ale jsem spokojená. Konec byl skvělý, nečekaný a já se těším na poslední díl :)

EleanorJane
05.04.2018 3 z 5

Nezklamala. Bála jsem se, aby nebyla horší než první díl. Ale jsem mile překvapena. Je to prostě boží!!!

Nočnípták
05.04.2018 3 z 5

Mně se líbila.O maličko míň než první díl,ale opravdu jen o maličko.