Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

TerkaLangoš199
07.12.2018 4 z 5

Neřekla bych, že je to kniha pro děti, ale pokud ano - jsem dítě. Zápletka propracovaná, ne pouze povrchní, a děj, který vás vtáhne dovnitř - do světa, kam byste se možná rádi podívali, ale třeba jste spíše vděční, že žijete zde - ve světě bez monster, která touží po moci a schopnostech. Obrázky v knize jsou milé, ale bez nich bych knihu četla také - je plná dětských, ale přesto starých a v mnoha případech moudrých duší, které si prostě zamilujete (pokud se vám to nepovedlo již v prvním díle).

Becca_books
22.11.2018 3 z 5

Tento díl mi přijde více dobrodružný a vypravěcí, byla jsem zvědavá jak to vše dopadne.
Hned jsem navázala na třetí díol, tak mi troku splývá dej, co je ještě ve dvojce a co už ne...
Líbily se mi pasáže odehrávající se ve válečném Londýně.
Především se mi líbí styl autorova psaní, kdy nás nechá chvilku uklébat v poklidu a pak tam hodí nějakou jobovku, kdy zatínám zuby a jsem nervózní co bude dál.

martin2250
17.11.2018 5 z 5

Pokračování Sirotčince. Autorovi se podařilo udělat celou knihu napínavou, což v prvním díle pokulhávalo. V knize je vše, co od ní lze očekávat.

DominaCZ
07.11.2018 1 z 5

No... první kniha ze série mi byla snad až odporná. (milovníci prominou.)
Vadilo mi, že fotky až tak extra nic nebyly a o příběhu samotném moc nemluvě.
Přesto jsem zkusila další díly, protože jsem o nich neměla tucha.
Uhm...vždycky mě vytočí závěrečné podotknutí, že "některé byly digitálně upraveny."
To je asi něco jako když Paolini na konci přizná, že mu to redigovala babička a vydala vlastní rodina.
Prostě to dílo není pravda a není vlastní.

Tady navíc šlo o děj poněkud...já nevím no, prostě příběh o děckách, který konaj běh válečným Londýnem, do kterého autor zapasuje zcela zamrzlý dům (proč nebo jak zamrzl jsem v ději nenašla) nebo vlaky, za které se zachytí Stvůra svými chapadlovitými jazyky, je prostě otřesný. ( o vrtání jazykem do skály, na které bydli pes s fajfkou a brýlemi, ani nemluvím.)
( Jo a to, že se zas opakují náměty z Pottera a nacismu ,je prostě už ohrané ! To děckám vůbec nepatří do ruk.)
Čekala jsem prostě fantazii, ale jiných rozměrů.

Nejvíc mě zklamal fakt, že já taky psávala příběhy na základě fotek, ale nikdy jsem takové slávy nedošla, nepojašila jsem celý svět a nevnutila se jim s tím, že otřesnost bez logiky je úžo věc.
A protože mne toto bolí, tak se mi tento příběh (celý), prostě líbit nemůže.

Dám jednu hvězdu, a víte proč? Jen a pouze za tu lamu bez předních nožiček. Ta jediná mě zaujala.

Verry148
03.11.2018 5 z 5

Druhý díl této fantastické série bych jednoduše popsala, že akce střídá akci, hned o d začátku. Děj má spád, kolikrát jsem nečekala ani budoucí vývoj takový, jaký byl. Ač je to pohádka a tak nějak tušíme, že to "nakonec dobře dopadne", i tak je to napínavé a čtivé na každé stránce. Asi bych snesla, kdyby tentokrát ubylo romance a lásky, ale budiž i tak pět hvězd. Jsem vděčná za příběh, který mě odnese do skvělého fantasy světa a těším se, co přinese poslední díl...

Měňavka
30.10.2018 5 z 5

Celou trilogii považuji za poklady v naší knihovně. V životě jsem přečetla už nemalé množství knih, ale tyhle rozhodně patří do mojí TOP desítky mého žebříku. Už jen přebal a fotografie uvnitř lákají k neuvěřitelnému dobrodružství protkanému záhadami, fantazií a vstupu do neobjevených světů. To vše podtrženo nerozlučným přátelstvím, emocemi a psychologickým rozborem hlavních postav. U knihy se budete smát, zatajovat dech, plakat, taky se občas bát, ale především bude těžké přestat číst! Budete zvědaví, co bude dál, snít o dobrém konci a záchraně toho, co je pro Jacoba nejcennější.

Allysa1985
29.10.2018 5 z 5

Děj pokračuje, těším se na další díl. Podivná zvířata ♥♥♥

Baruska92
26.10.2018 3 z 5

Za mě slabší než první díl, který se zachránil až napinavym koncem a nedockavosti otevřít díl třetí.

Katulinka69
20.10.2018 4 z 5

Dobré.

kklaudiee
12.10.2018

Tato kniha,jakož to druhý díl z tří dílně série, se četla déle, ale obsahem byla skvělá. V třetině knihy příběh začal být natolik napínavý, že jsem skoro nemohla zavřít knihu, když jsem musela.

dancadragneel
02.10.2018 5 z 5

Mnoho lidí mi říkalo,že druhý díl je slabý.... Neměli pravdu... Je tedy pravda že se četl déle,ale dělo se v něm mnohem více... Mnoho akce a nových postav... Za mě rozhodně nezklamala... Naopak mě navnadila na poslední díl...

alabra
24.09.2018 4 z 5

Čtivě napsáno, i když zpočátku se děj rozvíjel pomaleji. Samotný příběh se posouval jen pomalu,konec překvapivý, i když ne nečekaný. Tak trochu podivné.

Ginosaji
20.09.2018 5 z 5

Skvělé, napínavé, četlo se samo. Stejně vydařené pokračování prvního dílu

nicole1990
16.09.2018 3 z 5

Nelíbilo se mi to tolik jako první díl. Ale ráda jsem si přečetla dalsi příběh podivnych

Phoenix16.cz
16.09.2018 3 z 5

Prostřední kniha mi naprosto splývá s prvním a třetím dílem. Netuším, čím příběh začínal či končil, prostě to je prostředek většího celku. Kvalita se nijak nezlepšila ani nezhoršila, prostě první kniha jede dál, jen jsem musela ve čtečce otevřít jiný soubor.

Aust
29.08.2018 5 z 5

Fantastický příběh plný akce a dozvěděli jsme se více o světě. Lepší, než předchozí díl. Jediné, co se mi na tom nelíbilo, byl začátek.

kikidok
26.08.2018 4 z 5

Super. Líbí se mi, že se autor do časových smyček nezamotává. Dává to prostě smysl. Těším se na další díl.

lucie2371
22.08.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první. Je zde více napětí a akce.

Dominika13
21.08.2018 5 z 5

I druhý díl je super! Spousta akce, nenadálých výkyvů, tajemno a podivno, které se vám dostává pod kůži. Navíc černobílé fotografie, které dokreslují děj.

Luna7
08.08.2018 5 z 5

O něco lepší než první díl. Stále se něco děje, děj rychle ubíhá a černobílé fotografie vylepšují atmosféru.