Podivné město

Podivné město
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2770 2770

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

Er.
12.12.2017

Po prvním díle jsem s i ji hned musela koupit. Nezklamalo mě to. Přečteno jedním dechem!

PotterBara
10.12.2017 5 z 5

Krásná, a velmi podivná série. Za tím si budu vždycky stát. Celé to je geniálně vymyšlené, napínavé, plné zvratů. Ale ten konec?! Musím si co nejrychleji přečíst další díl! :D

NymphMaeve
07.12.2017 5 z 5

Nemyslela jsem si, že po přečtení prvního dílu bych mohla být z druhého nadšenější a ejhle! Já byla. Naprosto super, do příběhu jsem se tak zažrala, že jsem si nosila knihu s sebou pomalu i na záchod a do koupelny :D Musela jsem jí přečíst pomalu jedním dechem a i když je místy příběh předvídatelný, popis situací je ohromující a dechberoucí. Už první díl mě oslnil, druhý jen potvrdil moje mínění o schopnostech autor. Třetí díl už nejspíš ani nemůže zklamat.

B.kaspik
30.11.2017

Kniha mě zklamala. První díl byl napínavý a skvěle napsaný, kdežto tento druhý se mi zdál nudný a předvídatelný.

Razič
29.11.2017 2 z 5

Tak po úžasném prvním dílu tohle byla docela studená sprcha... Největší problém je v příběhu samotném. Vadila mi na tom stejná věc, jako kdysi např. u PC adventury Syberia - na začátku jsou jasně rozdány karty, cíl je pevně daný, všechna tajemství byla odhalena již v prvním díle, takže celá kniha je v podstatě road show, kdy se cestuje do předem známého cíle, a řeší se pouze peripetie po cestě (a ještě ne nějaké nápadité nebo napínavé). V podstatě jediný zvrat, který jsem nečekal, přišel až na samém konci. Nápaditý humor, který mě bavil u prvního dílu, na mě tentokrát vyskočil asi jen dvakrát. I logika začala trochu pokulhávat. Skoro se mi nechce věřit, že druhý díl psal stejný člověk. Ale zase na druhou stranu, nečetlo se to vyloženě špatně, neměl jsem chuť knihu odložit. Takže díky, nebylo to úplně špatný, ale čekal jsem prostě mnohem víc... Do třetího dílu už nejspíš nepůjdu.

Bookberry
23.11.2017 5 z 5

Do začátku jsem se docela nutila, protože mě moc nebavil, ale pak to začalo být velice poutavé a zajímavé (jako první kniha) a nemohla jsem odlepit oči od stránek. Těším se na čtení třetího dílu.

SelenaDemi428
17.11.2017 4 z 5

První půlka mě celkem zklamala. Do prvního dílu jsem byla doopravdy zažraná,a le prostě nějak jsem se přes první část této knihy nemohla dostat. To se ale tak v půlce obrátilo a dočetla jsem to velmi rychle. Navíc to skončilo velmi zajímavě, tak už se těším, až usednu ke třetímu dílu.

artlucie
17.11.2017 3 z 5

Kniha mě nakonec překvapila, což velmi oceňuji!

KristynaBrandy
15.11.2017 2 z 5

Druha kniha sirotčince se mi četla o něco pomaleji s menším nadšením. Za me o dost slabší než jednička.

annamc
12.10.2017 3 z 5

Knížka se čte velmi dobře, příběh je velmi podivný:)))

DivnýJanko
12.10.2017 2 z 5

trápenie ale slučky sú stále prudko zaujímavý nápad

tomikste
09.10.2017 4 z 5

Druhý díl trilogie svou kvalitou navazuje na ten první. Napětí od začátku do konce, rychlé zvraty, do toho ten Londýn za 2. světové války...

rene6927
05.10.2017 5 z 5

Úchvatné, napínavé a krásné. Místy i poměrně drsné.
No, mohu jen říct že už se těším až se mi do rukou dostane Knihovna duší. Nevím jestli se mi líbil víc první díl. Každý má svou fascinující podivnost...

Albertos
03.10.2017 3 z 5

Určitě lepší než první díl.

LenaBilkova
15.09.2017 5 z 5

Knížka se zase četla sama.

BeyondHorizon
12.09.2017 4 z 5

Velmi napínavý materiál. Autor se snažil o co nejvíc zvratů, což je dobře. Líbí se mi, že dává každé akci a reakci nějaké vysvětlení (nebo se o to aspoň snaží) , aby příběh dával smysl, což mi často u young adulta (jako žánr) chybí.
Další plus je, že hlavní hrdina je celkem při zemi a není naivní, ani nepřemožitelný, jak bývá zvykem. Je uvěřitelný.
Autor sem tam hodí nějaký ten vtípek, ač trapný, pro odlehčení příběhu budiž.
S tím vším řečeno ale nemůžu říct, že by ve mě kniha nějak silně rezonovala. Knihy čtu podruhé kvůli 3. dílu, protože než vyšel, příběh jsem už zcela zapomněla.

medlovice
05.09.2017 3 z 5

Tak nevím ....je to pořád stejná elegantní grafická úprava ve stylu knih roku 1940, jsou tu fotografie o kterých musím přemýšlet jestli jsou pravé , je tu krásný obal a podivné děti i cikáni ale už mě to nebavilo . Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky .Ale třetí díl přečtu.

Briv
04.09.2017 5 z 5

A jsem v tom až po uši! Po přečtení prvního dílu, jsem co nejdřív musela mít druhý. Naštěstí mi to vyšlo, v knihovně byl dostupný:). Kniha se mi moc líbí, baví mě a celou dobu jsem Jacobovi, Emmě a všem jejich přátelům držela palce, ať to všechno zvládnou. Byla jsem tam s nimi, cestovala smyčkami, bojovala a hlavně často tajila dech, jak to dopadne. Uff, když už to vypadalo tak nadějně, tak se dostaví šílený závěr. A... Promiňte nemám moc času, jdu na třetí díl.

Atlantis
02.09.2017 3 z 5

Rozhodně slabší, než první díl, ale stále zábavné počtení. Škoda mnohdy zbytečných fotek, kdy je vidět, že autor našel několik rádoby dobových fotografií a snažil se na ně naroubovat příběh. Také kamsi zmizela syrovost prvního dílu.

Milky92
17.08.2017 4 z 5

Kniha i příběh super,avšak není tak uplně skvěla jak první díl. Uvidíme co dalši :-)