Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2032 2032

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

buldozer5
08.05.2018 5 z 5

Třetí kniha z celkově podařené série mi opravdu udělala radost. Příběh přímo navazuje na druhý díl, který skončil v docela napínavé a zajímavé části, takže od začátku se něco dělo a i přes značný počet stran jsem se nenudil. Také tu musím vyzdvihnout skvělé popisy smyček, zvlášť Ďáblův akr autor vykreslil opravdu dokonale. Dál se mi líbilo, že tu měly víc prostoru hlavní postavy, kterým jsem prostě musel fandit. Zakončení taky výborné, i když možná trochu předvídatelné. A co víc, dneska jsem se dočetl, že v říjnu vyjde v angličtině čtvrtý díl, tak se mám na co těšit. /95%/

Atlantis
08.05.2018 4 z 5

Knihovna duší je stejně kvalitní, ne-li lepší, jako první díl. První vstup do Ďáblova akru je opravdu atmosferický a celkově mi prostředí třetího dílu velmi sedlo. Hvězdu dolů hlavně za to, že je vidět, jak neměl Riggs příběh předem připravený (několik závratných odhalení z minulých dílů je najednou vyvráceno jako naprostá hloupost) a hlavně - fotky už se staly spíše přítěží a úplně vidíte, jak nedotvářejí příběh, právě naopak. Autor prostě někde našel kupu starých fotek a násilně se je snaží naroubovat do textu. A je to bohužel vidět.
Velice slušný závěr trilogie a doufám, že další díly nebudou, protože by jen víc a víc rozvrtaly mytologii tohoto světa.

potika
01.05.2018 5 z 5

Také jsem věkově jinde, přesto to pro mě bylo příjemné čtení - zato film Tima Burtona - velké zklamání. Čekala jsem, že to bude přesně obráceně. Z moudré slečny P. se ve filmu stala sexbomba, změny v ději - a rozhodně ne k lepšímu.

lenkaabooks
01.05.2018 4 z 5

Závěrečný díl. Musím říci, že se všechny díly četly dobře a rychle. Přesto čtvrté hvězdy dávám za působivé fotografie, ne proto, že bych ze čtení byla tak odvázaná. Jsem prostě věkově jinde a zde šlo čistě o zvědavost, masírovanou silnou propagací. Na druhou stranu bych ráda viděla, jak se s tím na plátně popasoval Tim Burton.

Allia
28.04.2018 4 z 5

Trošku slabší než druhý díl, ale i tak mne kniha bavila. Je sice fakt, že se zde opět dost pracuje s náhodami, ale na to jsem si celkem po druhém díle zvykla. Pořád to beru, že je to převážně kniha pro děti, takže to, že se většině nic moc při útoku na pevnost nestvůr nestane, je celkem i akceptovatelné, ale dalo by se s tím i více pracovat. V celku jsem ale spokojená :-) i s daným koncem, který se může trochu zdát natažený. ;-)

Hyacint
27.04.2018 2 z 5

Pro mě nejhorší z trilogie, přičemž první dva byly tak na 3 - 4 hvězdy. Rozdělit podivné děti a sledovat jen ústřední dvojici, to prostě nebyl dobrý nápad, a to i proto, že ti dva jsou prostě ze všech postav ty nejméně zajímavé. Zpočátku to ještě šlo, Ďáblův akr je fajn, stejně jako průvodce po něm, ale jak se to zvrhne v závěrečnou dlooooouhou bitvu, je to nuda. A konec připomíná zakončení Pána prstenů, kdy se ještě musí všechno "dořešit". A to jako proč?
Taky mi vadilo, jak už popsal Isew, že jdou děti z jednoho "smrtelného" nebezpečí do druhého, ale nic se nestane, a to nikomu, kromě jedné postavy, což je dost nevěrohodné, uvážíme-li, že bojují se skutečnými stvůrami... Sem tam šrám, ale jinak pohoda. Ale zase to není tak blbé jako film, většinou.

novina
19.04.2018 5 z 5

Začátek mi přišel moc zdlouhavý, ale konec byl nabitý nečekanými okamžiky a zvraty. Důstojné zakončení celé trilogie.

EleanorJane
05.04.2018 3 z 5

Kniha se mi mooc líbila. Celá série je úžasná. Mám ráda fantasy, ale takový námět... je prostě jedinečný.

Nočnípták
05.04.2018 2 z 5

Dost se to vleklo,ale konec pak měl spád

kacenka72
04.04.2018 1 z 5

Nejslabší díl celé série... Počáteční dobrý nápad zcela vyčpěl a zbytek příběhu mě nechytil. Chyběla mi gradace a nějaké překvapení. Tentokrát slabší 2,5*

Patapuf
27.03.2018 4 z 5

Pokud člověk nehrotí detaily, nesnaží se autora usvědčit z účelnosti a pouze si užívá příběh, tak je to parádní čtení... Horší než jednička, lepší než dvojka.... PS: ten vodopád na fotce je z Yellowstone :)

nai.ivka
23.03.2018 5 z 5

Ze začátku to byl pomalejší rozjezd a pak to bylo akční. Pohádkový konec jsem přivítala :) Sérii jsem dala cílovce a nezaujala. Tak mi vlastně není jasné pro koho to bylo psáno.

Zdenik
22.03.2018 4 z 5

Nebyla jsem z této knihy ta nadšená jako z předchozích, přišlo mi to už moc vyšroubované, občas jakoby umělé, absurdní, ale přesto vlastně očekávatelné.

NikolettaHole
15.03.2018 5 z 5

Důstojné zakončení krásné série.

otula
02.03.2018 2 z 5

Totálně nevyužitý zajímavý nápad. Z celé myšlenky se dal vyždímat mnohem lepší příběh. Některé postavy měnily své vlastnosti, jak se to zrovna hodilo. Místy byly zcela nedomyšlené absurdity (namátkou dvě: všechny děti se pod sebe zavěsily jako řetěz a Oliva je snesla dolů - většina nejen dětí se ani neudrží na hrazdě, natož aby přitom měla na nohou zavěšeno třeba 200 kilo. Nebo to, že sledovali zhroucení smyčky - buďto byli venku a tím pádem nemohli vidět, co se ve smyčce děje, nebo byli ještě uvnitř a zhroutila se i s nimi...) Strašně mi také vadilo, jak trapně nápadné bylo tlačení textu na fotografie. Člověk úplně přesně z textu pozná, že popisovaná část bude na fotografii, protože ty popisy byly strašně znásilněné a vůbec nezapadly do stylu psaní. Chování postav bylo také často nepřirozené... Dávám 2 hvězdy a zvažuji, jestli i těch 40 % není moc.

lenysek69
28.02.2018 5 z 5

Boží příběh, který Vás dostane. Tuto knihu prostě musíte přečíst, protože prostě chcete vědět, jak to dopadne :-)

Bookberry
20.02.2018 5 z 5

Nepopsatelné.. knihu jsem přečetla jedním dechem. Mrzí mě, že už je konec.

Ranuncul
14.02.2018 5 z 5

Pro mě asi nejlepší díl z celé trilogie.

Alenka512
12.01.2018 3 z 5

Tato část se mi z celé série líbila nejméně, protože až při této knížce jsem si naplno uvědomila jak je celá řada nudná a zdlouhavě napsána. Několikastránkové pasáže o ničem mě u konce knihy tak nebavili, že jsem se musela nutit do čtení. Ale asi jsem prostě čekala od knihy něco zcela jiného, více napínavého. Přesto dávám knize 3 hvězdy za ještě vcelku povedený první díl.

Miruš
07.01.2018 5 z 5

Moc se mi líbil konec této trilogie, příjemně mě překvapil.