Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2029 398

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

blonďatá.luc
19.02.2019 3 z 5

První díl nic moc, druhý díl o něco lepší, no a třetí díl? Opět zklamání. Nesympatický hlavní hrdina dostal ještě více prostoru (bohužel), děj byl zdlouhavý a místy nudný, konec i týden po přečtení nedokážu zařadit - zda se mi líbil nebo ne. Mrzí mě, že autor takhle nešťastně pohřbil skvělý nápad.

Makaja
13.02.2019 3 z 5

Tak zase ne, nenadchlo. Už druhý díl mě moc nebavil. A třetí snad ještě míň, děj mi vůbec neubíhal a nelíbilo se mi to umělé nasazování příběhu na fotky, navíc v tomto díle docela obyčejné. Zkrátka jsem čekala lepší závěrečný díl a ten předvídatelný konec taky nic moc. Takže u této série, jako u mnohých dalších, pro mě platí, že méně je více a první díl by mi naprosto stačil.

oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Super příběh. A kniha pod přebalem? To je dokonalost.

Spiderman
12.02.2019 4 z 5

Opět především akce a finální scény až moc filmové. Přesto stále nadstandart, velmi čtivé a po přečtení smutek. Znáte ten pocit, když se sžijete s postavami tak dobře, že po rozloučení s knihou Vám chybí i v reálném životě? Jako by skutečně byli Vašimi podivnými přáteli. Chybíte mi, Emmo a Jacobe....

Laaca
11.02.2019 5 z 5

Závěrečný a asi nejlepší díl. Přečetl jsem ho v jeden den, jedním dechem.

Alexxxka
04.02.2019 4 z 5

Závěrečný díl se mi moc líbil!

Sinn
24.01.2019 2 z 5

Třetí díl pro mě překvapivě nepromyšlený. Ať už se děti dostanou do jakéhokoliv nebezpečí, vždy se vymyslí nová podivnost, která je zachrání. To je velmi líný přístup, nevím jak dál - vymyslím nová kouzla, případně hromadu náhod, díky nimž se odvrátí jistá smrt. Také roubování příběhu na sérii dostupných fotek působilo dost násilně. Škoda.

Acnaj
09.01.2019 3 z 5

Vyvrcholení knihy mě hodně překvapilo. Asi od půlky knihy už jsem měla v hlavě několik konců a nakonec bylo všechno jinak. Skvělá trilogie.

simviki
09.01.2019 4 z 5

Dlouho jsem se této trilogii bránila. Díky fotkám mi připadala děsivá. Nyní po přečtení musím smeknout. Je to zajímavý a krásný příběh o opravdovém přátelství, odvaze, cti i zradě. Nápadem podivných dětí a podivných zvířat přišel autor překvapivě s něčím, co tu opravdu ještě nebylo, což je v dnešní době opravdu těžké. No je pravda, že chvílemi děj trochu stagnoval a někdy naopak byl lehce předvídatelný, ale i tak se mi všechny tři knížky líbily. A bez těch úžasných fotek by nebyly tak dokonalé !

Adellll
02.01.2019 5 z 5

Skvělé vyvrcholení celé trilogie

Jennkie
01.01.2019 4 z 5

Velmi napínavé a nápadité.

Becca_books
22.11.2018 3 z 5

Tak dočteno...Třetí díl se mi líbil asi nejvíc. Trošku jsem bojovala se svou fantazii, která mi z knihy dělala spíš sérii vtipných scén neb jsem se nemohla zbavit vidiny Addisona jako pana Peabodyho a vždy když byly na scéně netvoři, vybavoval se mi vetřelec...V půlce knihy přestal mít děj spád a přišlo mi to zbytečně natahované. Konec byl docela předvídatelný. A ze všech třech knih mám tak trošku pocit, že ymbryny byly docela k ničemu a na to, že měly mít největší moc, nic moc nesvedly...Nejvíc se mi líbil Sharon. Celou dobu jsem čekala, že mu ta kápě sjede a dozvíme se, co je zač. Trošku zklamání :-)

martin2250
19.11.2018 5 z 5

Osobně považuji tuto knihu za nejlepší z trilogie. Autor má talent a dokazuje to čtenáři každou stranou knihy. Už dlouho se mi nestalo, že jsem na knihu myslel i v době, kdy jsem nemohl číst (zaměstnání). DĚKUJI za ni.

Charmedka
18.11.2018 4 z 5

Na to, že knihu teď muselo utáhnout mnohem méně postav, tak klobouk dolů. Sice se našlo pár nových, ty ale neměly tolik prostoru a v podstatě se nejednalo vyloženě o podivné děti s různými schopnostmi.

Kniha se čte úplně sama, stránky ubývají a jste na konci, ani nevíte jak. Příběh je navíc obohacen hromadou fotografií a některé jsou více než povedené a děsivé. I když má kniha téměř pět set stran, četla se vážně skvěle a čtení jsem si užila.

Přesto ke konci musím uznat, že už jsem se začala maličko nudit, jelikož se zas tolik toho nedělo a autor se hodně opakoval, takže příběh začal být lehce zdlouhavý.

daniela.s
14.11.2018 4 z 5

Asi by se mi série líbila víc, kdybych ji četla v dětském či mladším věku, ale i tak jsem ráda, že jsem se ke knihám dostala. Místy se mi děj zdál tak nějak překombinovaný, popisy kostrbaté a některé podivnosti byly až moc podivné a bizarní. Ale celkově je svět kolem slečny Peregrinové docela zajímavý, kniha se čte dobře, fotografie jsou zábavné a líbil se mi konec, který nebyl odfláknutý.

DominaCZ
14.11.2018 1 z 5

Obsahuje úryvky z děje.
Je to fantasy svět, chápu. Ale bradka (typ mužských vousů), která se napřímí a vyluzuje vysoký tón, díky čemuž otevře nepřístupné dveře ??
V jednu chvíli jsme v horké Brazílii a o pár slov později se na tom samém místě brodějí sněhem, který navíc ani není na té fotce ?!
Léčivá věc - prach vyškrábaný z něčího pahýlu lokte ?
KONEC.

Takže ne, opět nelíbilo, a o fotkách ani nemluvím. Použít fotku Blavatské jako nějaké tajemné místní děsivé věštkyně, to fakt ne.

Verry148
07.11.2018 5 z 5

Tento 3. díl se mi líbil zatím asi ze všech nejvíce od začatku do konce byl plný akce. Ani chvilku jsem se nenudila. Doporučuji celou tuto sérii všema deseti. Už se nemůžu dočkat až bude v českém jazyce další díl. (chci mít všechny díly v češtině) Protože mě zajímá jak to bude dál. Nejvíce jsem si oblíbila Jacoba a Emmu. Teď ještě koupit knihu lískový les a povídky podivných.

Allysa1985
03.11.2018 5 z 5

Krásné zakončení děje, jednotlivé díly nejsou ukončené, ale plynule navazují. Svět Podivných dětí, dospělých i zvířat je krásný i děsivý, doplnění o fotografie dodává zdání opravdovosti. Strašně ráda bych cestovala po časových smyčkách! ♥♥

Ginosaji
30.10.2018 5 z 5

Ani třetí kniha nezklamala a je dokonalým koncem! Během celé trilogie mnou cloumalo napětí, akce, stres a mnohé další. Působivé čtení! :)

Měňavka
30.10.2018 5 z 5

Celou trilogii považuji za poklady v naší knihovně. V životě jsem přečetla už nemalé množství knih, ale tyhle rozhodně patří do mojí TOP desítky mého žebříku. Už jen přebal a fotografie uvnitř lákají k neuvěřitelnému dobrodružství protkanému záhadami, fantazií a vstupu do neobjevených světů. To vše podtrženo nerozlučným přátelstvím, emocemi a psychologickým rozborem hlavních postav. U knihy se budete smát, zatajovat dech, plakat, taky se občas bát, ale především bude těžké přestat číst! Budete zvědaví, co bude dál, snít o dobrém konci a záchraně toho, co je pro Jacoba nejcennější.