Knihovna duší

Knihovna duší
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2033 2033

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, děj má neuvěřitelný spád, řekla bych, že je to na pomezí hororu, odebírání duší je drastické. Kniha je vážně skvělá, jedinou výtkou je konec, který je zbytečně natahovaný a pro mě osobně trochu zklamáním.

hancanov
04.01.2018 4 z 5

Výborný příběh plný podivných hrdinů. Moc se mi líbilo, že knihy jsou doplněné dobovymi fotografiemi pro lepší představu. Trochu mi tam nesedelo, že se Jacob zamiloval do "ex" svého dědy. Popis Ďáblova akru byl fascinující. Celou serii jsem přečetla během pár dnů. Za mě velký palec nahoru.

etranger
03.01.2018 2 z 5

Nejslabší díl série. Celé nekonečné pasáže budí dojem slohových cvičení, která plní jen jediný účel - naplnit stanovený počet stran. Příklad za všechny- snaha o překročení mostu k pevnosti stvůr/odražení netvorem; ústup/odříznutí cesty davem feťáků a úvahy o novém pokusu o překročení mostu; příjezd náklaďáku stvůr/naděje, že buď osvobodí přátele, nebo se na něm dostanou do pevnosti je opět zmařena davem narkomanů - a nakonec nečekaná spása od Sharona. Autor utahoval už v předchozím díle šrouby napětí tak, že se mu v tomto díle série kompletně strhly závity.

Isew
19.12.2017 3 z 5

Po dočtení ve mně zůstala tak trochu pachuť. Ne, že by ta trilogie byla špatná, to zase úplně ne, ale ... co tedy vlastně. I nejmenší záblesk naděje autor okamžitě zabil. Pořád se divím, jak přes tolik neuvěřitelné smůly, která se hlavním hrdinům NEUSTÁLE lepila na paty, vůbec dokázali dojít ke konci. Neustále v kritickém ohrožení života. Jako špetka koření by to asi fungovalo, ale když je to pořád, tak si na to člověk zvykne a bere to jako normu. Jo, zase umírá, ale oni ho z toho zase dostanou ... Hm ... Jo dostali ... Tak a jdeme dál .... zase to vypadá bledě .... ha ... je mi to jedno .... začíná to být monotónní ... Fajn, tak to zvládli. Pokud autor chce gradovat atmosféru, musí šetřit s ohrožením a ne to házet plnými hrstmi. Pak se to přejí a efekt se nedostaví. To vidím jako největší negativum této trilogie.

SelenaDemi428
08.12.2017 3 z 5

Řekla bych, že tato série postupně ztrácela na svém kouzlu. Prvním dílem jsem byla zcela ohromená, hned mě vtáhl, přečetla jsme ho hned, líbil se mi ten svět. Druhý už mírně pokulhával a stěží mohl dosáhnout toho, čeho u mě dosáhl první díl. Ale třetí byl docela už slabší (ale ne zase na tři hvězdičky, nejradši bych dala tři a půl, ale to nejde). Jen posledních 100 stran mě docela bavilo. Nevím no. Ale i tak, kniha byla čtivá a hezky napsaná, i s koncem jsem celkem spokojená. Takže zase to tak úplně nezavrhuji.

NymphMaeve
07.12.2017 5 z 5

Po dvou dílech jsem začala číst s obrovským očekáváním a ihned bylo splněno. Zhltla jsem knihu za dva dny a byla pak i smutná, že to je konec, že víc už nebude. Je to velmi silný a strhující pokračování. V brzké době budu číst určitě znovu. Závěr knihy byl naprosto úchvatný, smutný, veselý i dojemmý najednou. Tato trilogie se stala mou nejoblíbenější a určitě si budu chtít pořídit a přečíst i Povídky podivných. Jedním slovem dokonalé :)

annamc
17.11.2017 4 z 5

Celá trilogie byla podle mě opravdu zvláštní. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Zvláštní jsou jak hlavní hrdinové, tak i prostředí, kde se odehrává děj (viz Ďáblův akr).A samozřejmě obrázky, u kterých nevím, jestli se mám bát nebo smát. Celá série se mi líbila, určitě doporučuji, četla se dobře. Opravdu podivné:))))

kamikucka
12.11.2017 5 z 5

Třetí část trilogie je, po přečtení téměř jedním dechem, nečekaně silným zakončením. Nemluvím tu o poslední kapitole, ale o celé knize. Fantastické vygradování příběhu, velké množství zvratů a doslova ráj pro představivost a fantazii. Monumentální vykreslení jednotlivých prostředí, míst - husí kůži nahánějící Ďáblův akr nebo tajemnost a posvátnost Abatonu, pocitů bezmoci, strachu a na druhou stranu odhodlání, statečnosti, lásky a víry v dobrý konec. A ta všudypřítomná metafora pro vyobrazení totality a neomezené vlády. Jak příhodné a pravdivé. Tleskám!!!

tomikste
03.11.2017 3 z 5

Po prvních dvou dílech jsem se na ten třetí moc těšil, nakonec mě ale trochu zklamal. Za zbytkem trilogie podle mého názoru trochu zaostává. Některé zvraty jsou i na fantasy příběh trochu přehnané. Navíc mi přišlo, že poslední kapitola ukončila celý příběh až moc rychle.

Petule.k93
03.11.2017 5 z 5

I tento dil je napinavym poctenickem. Myslela jsem si, ze to bude mit jiny konec. Pro me cela serie Sirotcince je povedena

Drgajda
24.10.2017 5 z 5

Musim priznat, ze po prostrednim dile, ktery me malicko zklamal, bylo toto zakonceni cele trilogie fantastickym vygradovanim celeho dila. Mockrat jsem si pomyslela, ze ma autor obrovskou fantazii a snad dusi ditete, kdyz dokaze vymyslet takovy uchvatny svet s jeste uchvatnejsim pribehem :-) Nekdy me az mrazilo, kdyz jsem si predstavila, ze se toto vsechno nekde v paralelnim svete odehrava a nasim 'obycejnym' ocim je to pouze skryto, coz ale neznamena, ze to neexistuje... Presne jedna z tech knih, po jejichz precteni uz nikdy nebudete takovi, jako driv :-)

Kate_Hall
23.10.2017 5 z 5

Nejprve se zmíním o knížce...
Kniha je úžasná s velkým u, dokáže vás tak pohltit do příběhu hlavní postavy - Jacoba Portmana, že se cítíte jako on, rozhodujete se jako on, žijete jako on... Začínám o něm uvažovat jako o reálném člověku, který doopravdy žije s ymbrynami a svými přáteli. Pan Ransom Riggs je velice nadaný spisovatel, který dokáže dát knize duši, kterou tolik knih postrádá.

Knihovna duší, je jak jistě víte, poslední - a to třetí díl úspěšné trilogie o světě s podivnými dětmi, ymbrynami, stvůrami, netvory ale i obyčejnými lidmi, kteří je občas zahlédnou... U této trilogie platí pravidlo lidstva - Čemu lidé nerozumějí toho se bojí a nechtějí si připustit pravdu. našla jsem v knížkách hlubší význami, o tom jak je život těžký a nikdy (!) nikdy nebude o nic lehčí, naše rozhodnutí je naším osudem (jsme páni svého vlastního osudu, přeci ne ?), o pravém přátelství a lásce, které se vždy najdou, o tom že bychom měli být šťastní takoví jací jsme a nechtít od života víc, protože pak můžeme propadnout do hlubin života a smrti.

Nerada se s touto trilogii loučím a budu na ni vzpomínat v tom nejlepšíma nejpodivnějším.

PS: Velice se omlouvám za delší recenzi, která u mě nebývá zvykem, ale u této knihy a konci trilogie jsem si nemohla pomoc.

BarboraZ
17.10.2017 5 z 5

Přečetla jsem všechny 3 dily a příběh mě dost uchvátil. Byl hodně napínavý a měl spád. Už teď se mi po podivných dětech stýská. Ymbryny mě někdy štvaly tím, jak vše organizovaly. Na konci dost nerealny šťastný konec, ale aspoň v člověku zabechal dobrý pocit.

mystar
11.10.2017

Musím říct, že jsem se na čtení celkem těšila, ale po pár stránkách jsem bohužel čtení odložila a nedokončila. Asi to není můj šálek kávy. Bohužel

rebelka
08.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Všechny díly jsem četla s nadšením i hrůzou dohromady, protože jsem vždy věděla že mě slova v knize uchvátí natolik že číst nepřestanu.

Lil30
08.10.2017 4 z 5

Po přečtení celé série přiznávám, že jsem si na úvodu prvního dílu myslela, jaká to bude duchařina i podle fotek na obálkách. Ale ve výsledku vůbec zklamaná nejsem, i když nejsem cílová věková skupina. Příběh se mi líbil, až na některé nudné pasáže a popisy, bez kterých bych se obešla...

Enny06
01.10.2017 5 z 5

Úžasný tří-dílný příběh. Báječné postavy, napínavý děj a bezvadné fotoilustrace. Autor dává fantasy žánru úplně nový rozměr. Všem milovníků fantasy příběhů vřele doporučuju přečíst.

katallinka
30.09.2017 3 z 5

Bohužel jsem čekala od posledního dílu něco víc. Děj byl opět dost nevyváženě koncipovány. Dlouhé nudné popisné pasáže kombinované s relativně rychlými zvraty. Navíc děj mi přišel místy vyprávěn jako pro úplně malé děti (naivní myšlenkové pochody). Nicméně série jako celek se mi líbila zejména díky fotografiím, které krásně doplňovaly celý příběh.

BeyondHorizon
18.09.2017 4 z 5

Upřímně jsem ráda, že jsem si tuto sérii přečetla. Není to sice o tom, o čem bych čekala, že to bude jen z pohledu na obálku, ale knihy mě nezklamaly.
Příběh, ač mi nesedl, byl hezky vykonstruovaný a opravdu moc hezky a čtivě napsaný. Ke konci mi bylo smutno, že rodina reagovala tak, jak reagovala, ale autor se snažil zachovat logicky a realisticky (alespoň u reakcí) , což opravdu oceňuji, na knize tomu hodně přidává.
Tím řečeno kniha nakonec skončila příjemně a ideálně. Takový až podezřele dokonalý happy end. Ale aspoň mi po ní zůstane dobrý pocit.

LenaBilkova
15.09.2017 5 z 5

Přečtenou jsem ji mela zase během několika dni.