Knihovna duší

Knihovna duší
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2033 2033

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

Milky92
12.09.2017 4 z 5

Kniha mě bohužel nebavila tolik jako předchozí .

hnilda3
09.09.2017 5 z 5

Skvělé! Stejně jako předchozí díly. Byla jsem moc zvědavá, jak celá série skončí :-)

Briv
04.09.2017 5 z 5

Třetí díl mám dočten a teď vím, že se dostaví příjemná úleva z toho, že už znám konec, budu si pár dní vychutnávat náladu, kterou to ve mě vyvolalo a když se začne dostavovat pocit prázdnoty budu nešťastně hledat něco dalšího ke čtení a začnu litovat, že není ještě další díl.
A takhle to mám u všech dobrých knih.
Ač nejsem cílová skupina, tak mě i třetí díl moc bavil. Řekla bych že vlastně nejvíc. Děkuji, že jsem mohla při čtení utéct ze svého světa, do smyček, za podivnými a nechat svou fantazii, ať si to pořádně užije. Bylo to skvělé a ráda se někdy vrátím.

nika124
30.08.2017 3 z 5

Z celé trilogie pro mne asi nejpoutavější kniha.. I tak jsem celým příběhem, nebo spíše jeho literárním zpracováním, trochu zklamaná.. Možná více zaujme mladší čtenáře, já už bych znovu číst rozhodně nechtěla. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem vydržela až do konce.

oolinkaa
29.08.2017 3 z 5

už to nebylo tak poutavé, jako první díl, ale možná o malinko lepší, než 2.díl :) nicméně jednou přečíst mi to stačilo, a víc už ne :)

greetchen
25.08.2017 4 z 5

Autorovi se v celé trilogii podařilo udržet napětí, linku přátelství, nápaditost a obrazotvornost. Tleskám. Tohle čtení uspokojí nejen mládež, bavilo mě a obdivuji zejména schopnost nalézt ty jedinečné staré fotky, kolem kterých je příběh vykonstruován. Třetí díl je možná méně objevný, místy natahovaný, ale pořád vykresluje překvapivý svět a úžasné dobrodružství. Literárně možná slabší než první díl, co se filmové verze týče, naopak se na tento díl těším nejvíc, protože se scénou, akcí i postavami nasazuje kniha vysokou laťku.

lilites
21.08.2017 4 z 5

Lepší než druhý díl.
Konečně se něco začalo dít, konečně příběh dostal spád a nebyl předvídatelný, i když asi každý tuší jak to všechno dopadne.
Nebyla to špatná trilogie. A snad jednou někdy se k ní opět vrátím.

Bbpanda
16.08.2017 4 z 5

Kniha mě bavila, ale neměla jsem z ní takový pocit jako z předchozích dvou. Kdyby mě nezajímalo, jak to celé vlastně dopadne, nejspíš bych ji ani nedočetla. Bylo tam, ale rozhodně spoustu skvělých myšlenek a nebudu nikomu nic nalhávat, také bych chtěla být ve světě podivných, teď když už tam stvůry nejsou!

Peti
09.08.2017

Třetí díl této trilogie. Knihu jsem četla vlastně jen proto, abych nezůstala trčet uprostřed příběhu. Dle mého kvalitu prvního dílu to nemělo, ale zas bych řekla, že byla čtivější než díl druhý. V každém případě Jacob nezklamal své přátele a embryny a příběh má šťastný konec.

Syny007
08.08.2017 5 z 5

Velice se mi kniha líbila.

helusa2
08.08.2017 4 z 5

Pěkný závěr celé série, kterou jsem spořádala za 5 dní ;-) Jo, bylo to fajn, ale asi jsem tímto na nějakou dobu uzavřela kapitolu "fantasy", neboť už mi některé postupy začaly připadat nějaké povědomé - jako bych to už někde četla... ;-) Přesto, že se tato série neumístila na předních příčkách mých BEST, byla čtivá a napínavá. Rozhodně stála za přečtení.

Nildon
02.08.2017 5 z 5

Ke trojce jsem přistupoval trošku s obavami, zvláště po dvojce, která byla hodně zdlouhavá a místy až nudná. Ale mé obavy rychle zmizeli. Trojka je stejně hustá jízda jako jednička a ke všemu ještě lepší. Konec přímo svádí k dalšímu pokračování. No uvidíme, jestli se ještě někdy setkáme s podivnými dětmi slečny Peregrinové. Já vroucně doufám, že ano.

Jupijow
01.08.2017 3 z 5

První díl zajímavý, prostřední dejme tomu, ale toto..v případě sérií se obvykle drží základní dějová linka a postupně se k ní přidávají další. Ovšem v tomto případě si autor vymyslel úplně nový příběh s naprosto bizardním závěrem. Objevovaly se nové postavy, jen proto, aby se děj nahodile někam posunul. Jo a na slovní spojení "naši přátele" jsem už byla alergická.

Tess33
30.07.2017 5 z 5

Po přečtení prvního dílu této trilogie sem byla nadšená. Vrhla sem se na druhý díl u kterého se dostavilo zklamání. Naštěstí to třetí díl vše zachránil.
Kniha umožňuje odpoutat se na chvíli od všedních starostí reálného světa a dá volny průchod vaší fantazii.

Lexa123
30.07.2017 4 z 5

Miluju všechny díly sirotčince slečny Peregrinové. A všechny díly jsem četla s nedočkavostí, očekáváním, vášní a radostí. Akorát mě dost zamrzel film kde jako obvykle měli spoustu nedostatků a chyb. Knížka se mi četla dost rychle. Měla jsem pocit jako bych měla přečteno za 2 dny.

Lucik100
27.07.2017 5 z 5

Někdy to bylo trochu zdlouhavé, ale stálo za to to přečíst.

ujunka
26.07.2017 3 z 5

Nejdřív mi trochu trvalo se začíst, ale podařilo se.. :-)
Jen myslím, že tam bylo celkem dost "náhod", díky kterým se děj zvrátil vždy na stranu dobra. A když na konci přišli na to, co se stane, když někdo zůstane v zanikající smyčce, mi přišlo spíš směšné, autor se snažil zbytečně napsat happyend s wow-efektem. Jinak mě knížka bavila a přestože má dost stran, dá se přečíst celkem rychle.

whiolet
25.07.2017 4 z 5

Závěrečný díl trilogie mi připadal zbytečně dlouhý možná až natahovaný, je to velká škoda, protože zakončení mohlo být takovou třešinkou na dortu a místo toho se stalo rozteklou šlehačkou.
Posledních dvacet stránek mi přišlo úplně zbytečných, proč se vůbec vracel k rodičům, sakra?!
Jsem z toho rozpačitá ,přesto dávám 4 hvězdičky.

verense
25.07.2017 3 z 5

Jak hodnotit knihu, kde vám hlavní hrdinové strašně lezou na nervy? Za mě nejslabší díl trilogie, příliš úporné, vykonstruované, očividná snaha vše naroubovat tak, aby zlo bylo potrestáno a dobro zvítězilo nade vším. Dočetla jsem spíše z povinnosti. Pár dobrých momentů v knize bylo, to nemohu autorovi upřít, ale do domácí knihovničky si tuhle trilogii nezařadím.

alka1609
24.07.2017 3 z 5

Fiction není můj šálek čaje, ale tato trilogie mě moc bavila a asi občas zase sáhnu po tomto žánru:-)