Šikmý kostel 2

Šikmý kostel 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460110/bmid_sikmy-kostel-2-wiw-460110.jpg 5 3763 798

Šikmý kostel série

Románová kronika ztraceného města, léta 1921–1945. S Barkou, Ludwikem, Julkou a dalšími hrdiny trilogie Šikmý kostel se setkáváme vzápětí poté, co jsme je v závěru prvního dílu opustili. Zatímco ve zbytku nově vzniklého Československa nastávají zlaté časy, v Karvinné – jak se nyní město jmenuje – se stále významně projevují důsledky předešlého dramatického dění a prosakují do všech oblastí života. Ne vždy v dobrém. I přesto lze říct, že dvacátá léta jsou pro obyvatele města relativní selankou, dobou významných společenských změn a ekonomického rozmachu. Nastupující generace se může těšit výsadám, které byly v nedávné minulosti nedosažitelné, a začínají se před ní rozprostírat dříve netušené možnosti. Klíčící naděje však rázně ukončí hospodářská krize a vzápětí opětovný vzestup nacionalistických nálad. Napětí ve společnosti stoupá a rodiny našich hrdinů rozštěpují rozdílné názory: zatímco jedni se nadcházející hrozby obávají nebo mezi prvními nesou její ničivé důsledky, jiní probíhající změny vítají jako šanci k odčinění utrpěných křivd. Smršť událostí po nástupu německé okupace však nakonec smete všechny, protože v tomto regionu i druhá světová válka probíhala dosti jinak než ledaskde jinde. Příběh je i tentokrát vystavěn na skutečných událostech a čtenář s překvapením zjišťuje, že mnohé z toho, co se ve druhém díle Šikmého kostela odehrává, zůstávalo po dlouhá desetiletí skryto ve třinácté komnatě dějin.... celý text

kob
06.01.2023 5 z 5

Druhý díl je stejně úžasný jako první!

Randyz1986
02.01.2023 5 z 5

První i druhý díl jsou úžasné knížky otevírající nelehké téma Slezska, o kterém jsem téměř nevěděl. Jsem i moc rád, že vznikla i skvělá audiopodoba, protože přečíst bych je možná z časových důvodů nezvládal. Kéž by si je přečetli či poslechli všichni, zvlášť ti ohánějící se nacionalismem, abychom se zvládli poučit z chyb minulých a v budoucnu jsme už takovým hrůzám předešli.

EvaHonsová
01.01.2023 5 z 5

Opět vynikající kniha, která vás vtáhne do života obyčejných lidí ztraceného města v létech 1921 - 1945. Řeší se mimo jiné národnost slezská, česká, polská nebo německá. Jak toto rozhodnutí může fatálně ovlivnit osudy lidí.

Fiddis
31.12.2022 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. I když téma bylo opět těžké, četlo se to příjemně díky skvělému autorčinu stylu a dozvěděla jsem se pro mě leccos nového. Komu se líbil první díl, určitě vám druhý doporučuji :-)

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Druhý díl Šikmého kostela jsem začala číst spíše z povinnosti, když už jsem přečetla ten první, tak ať to mám přečtené rovnou komplet. :) Ale musím říct, že druhý díl mě bavil ještě o velký kus víc, než ten první. Pecka!

vrbova4204
29.12.2022 4 z 5

Přelouskano a doporučuji. Čtu a nespim.

Ujfi1
29.12.2022 5 z 5

Skvěle napsané pokračování, které opět ukázalo těžký život ve Slezsku a obrovské množství změn, které se tam během krátké doby udály.

Petiz
28.12.2022 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Autorka umí čtivě popsat nálet, koncentrák i milostnou scénu. Jediné, co mě na knížce vadilo, byla její tíha. Při nemoci a ležení v posteli se s ní špatně manipulovalo. Jinak úžasné dílo.

BambinoMum
27.12.2022 5 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování. Kniha mě nezklamala, přečetla jsem ji za dva dny. Nicméně musím se přiznat, že se mi první díl líbil o trochu víc.

Dajine
23.12.2022 5 z 5

Velký respekt a smutno v duši.

Vik40
23.12.2022

Napsáno krásně. Jen na můj vkus moc, moc dlouhé a místy strašně detailní. Nicméně děj se mi neztrácel.
Ale první díl byl lepší.

Veveruška320
23.12.2022 5 z 5

Nedokážu tuto knihu nijak zkritizovat....pro mě jedním slovem-krásná,čtivá,napínavá a smutná zároveň....těším se na třetí díl.

renisla
21.12.2022 2 z 5

Přišla mi slabší, než předchozí kniha

Mr.Pajek
20.12.2022 5 z 5

Osudy jedné rodiny pokračují..Opět výborné, čtivé. Těším se na další díl ;)

Andrea81
17.12.2022 5 z 5

První díl se mi usídlil v srdci, druhý díl jakbysmet. Už se těším na třetí a moc děkuji autorce.

dr.romca
04.12.2022 5 z 5

Románová kronika jedné rodiny.
Je smutné, jak politika dokáže rozdělit rodiny. O česko - polských vztazích mezi válkami jsem neměla ani tušení. Většinou se mluví jen o Sudetech.
Zaujala mě věta, která je napsaná až skoro na konci :
Jak dlouho trvá válka po tom, co skončí?

Vakalik
04.12.2022 5 z 5

Pokračování Šikmého kostela. O nic méně napínavé, o nic méně čtivé. Nádherný počin.

Peetulii
27.11.2022 5 z 5

Opět kniha nezklamala, četla se jedním dechem. Už ať je třetí díl. :)

petronella1
27.11.2022 5 z 5

kniha je prostě úžasná... čtivá, zajímavá i smutná, ale naprosto skvělá

Lusie
19.11.2022 5 z 5

Dalo se čekat, že druhý díl bude smutnější, ale i tak je úžasné s jakou lehkostí jde dopodrobna popsat život všech postav.