Písečná bouře

Písečná bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348352/mid_pisecna-boure-DJ7-348352.png 4 616 111

Sigma Force série

První kniha série Sigma Force. Sbírkami londýnského muzea otřese nevysvětlitelný výbuch – ničivá exploze, která zalarmuje tajné organizace na celém světě a odstartuje závod o to, kdo první odhalí, jak se to stalo, proč k tomu došlo a co to všechno znamená.

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

Sandstorm , 2004

arkel
21.08.2013

Nechci nikoho včetně autora urazit, ale nenapadá mě jiný výraz než totální slátanina...Kromě blbostí typu - sklo je výborný vodič elektřiny... Pár pěkných a napínavých míst je vykoupeno překombinovaným dějem, vedoucím až k nepřehlednosti...Kdyby autor ubral cca 170 stránek, mohla z toho být skvělá a napínavá knížka....První ze série Sigma Force mě dost odrazuje zkoušet další...Přitom ledový ostrov, byť s malými výhradami právě v nepřehlednosti, se mi velmi líbil...Třeba vás to zaujalo víc..Já bych dal 6 z 10 za snahu...

Ronin Roujin
15.06.2013 3 z 5

Klasický příběh o konspiraci sahající hluboko do minulosti s mnoha akčními prvky. Těch postav a příběhů bylo možná až moc a co mne vyloženě vadilo bylo přechýlení jména hlavní hrdinky, které vzhledem k tomu, že bylo arabské, vypadalo hodně pitomě. Autor možná až moc tlačí na pilu a kdyby malinko ubral a víc pracoval na charakterech postav, asi by se mi kniha líbila více.

mysterygirl
30.04.2013 4 z 5

Původně jsem chtěla dát plný počet, ale ke konci už mi vadily ty několikastránkový boje a bitvy , už to bylo moc zdlouhavý..jinak smekám před panem spisovatelem a jeho fantazií, prootže obdivuju ho, jak dokáže něco takového vymyslet..má to hlavu i patu a hlavně je to napínavý a člvěk se nemůže od toho odtrhnout

Echinacea
25.02.2013

Toto je snad první kniha, která mne zaujala hned po přečtení 3 stránek. Zhltla jsem ji opravdu rychle. Pořád jsem musela číst a číst, protože každá kapitola končila opravdu napínavě a já chtěla vědět, co bude dál. O tajemství rozhodně nebyla nouze ;)

Bear Reader
12.02.2013 1 z 5

Nečetlo se to špatně, ale... Autor si určitě dává práci s odkazy do historie. Děje probíhající v současnosti už tolik nepiluje. Nevím, písečnou bouři jsem nezažil. Budu-li věřit dokumentárním filmům a svědectví těch, kdo pískem prošli není to žádná idyla. Autor popisuje bouři jako mimořádně silnou vymykající se všemu co oblast zažila. A hleďme hrdinové mají v jednu chvíli rozhled jen metr, vzápětí hledí do dáli a poznávají své přátele. Vrchol všeho jsou vrtulníky poletující v bouři. Motory zabalené v protipískových pytlích. HA HA, jak má zabalené sání? Opravdu bych rád viděl filtr, který odstraní poletující písek a přitom pustí do motoru dostatek vzduchu.
Jo, a popisy emocí obou hlavních hrdinek, to už je ryzí červená knihovna. U mě slabé dvě hvězdy.

Stanley81
07.11.2012 4 z 5

Od Rollinse je tato kniha nadprůměr, nic dechberoucího, ale záživná kniha to je.

rokofak
07.04.2012 5 z 5

Kniha mě téměř hned od prvních stránek zaujala, přečetl jsem jí jedním dechem. Dobrý strhující příběh bez hluchých míst.

eleryn
02.04.2012

Přečetla jsem prvních dvacet stran a hned se mi příběh zalíbil :) uvidím jak se to rozvine, jen co budu mít dočtených hafo jiných knížek, tak se k této vrátím :)

kelve
29.03.2012 4 z 5

Kniha m á zajímavý děj. Je to již několikátá kniha od J. Rollinse kterou jsem četla a mohu říct, že jiné jsou zdařilejší. Od druhé poloviny knihy jsou zdlouhavé pasáže. KDyby se autor spíše věnoval více některým jiným postavám než opakujícímu se popisu některých historických událostí asi by udělal lépe. Přesto knihu hodnotím dobře. Stojí za to si ji přečíst. Oddychovka alá Indiana Jones :-)

Venu3
20.03.2011 5 z 5

Podrobnější obsah:

Rodina lady Kary Kensingtonové zaplatila za založení galerie, která je nyní v troskách, opravdu vysokou cenu, a to penězi i vlastní krví. Hledání odpovědí Karu a její přítelkyni Safii al-Mázovou, vynikající a krásnou kurátorku, zavede do světa, o jehož existenci se jim nezdálo ani v těch nejdivočejších snech. Důkazy, které po tragédii vyšly najevo, totiž naznačují, že Ubár, ztracené město údajně pohřbené někde v pouštích Arábie, není pouhou legendou a že je v něm čeká něco úžasného.

Obě výjimečné ženy a jejich průvodce, mezinárodní dobrodruh Omaha Dunn, ale nejsou jediní, kdo se pokoušejí odhalit tajemství ukryté v poušti. Bývalý člen jednotky SEAL námořnictva Spojených států Painter Crowe, v současnosti tajný vládní agent a velitel elitního kontrašpionážního týmu, pronásleduje nebezpečnou přeběhlici, svou bývalou spolupracovnici, aby od ní získal nazpět životně důležitou informaci, kterou ukradla. A stopy vedou do Ubáru.
Smrtelná nebezpečí, která na ně číhají po cestě do divokého srdce Arabského poloostrova ovšem blednou ve srovnání s tajemstvími, jež vyjdou na konci putování najevo. Pod pískem není pohřbena jen cenná historická památka. Na své objevení tu čeká nadčasová síla, která žije a dýchá, síla, jež je schopna vytvořit utopii nebo naopak zničit všechno, co lidstvo během několika tisíciletí postavilo. Bezohledné organizace, které střeží její záhady a opatrují její moc, už připravily o život mnoho lidí. A smrt nyní hrozí Safii, Kaře, Crowovi a všem vetřelcům, kteří hodlají prozkoumat tajemství Ubáru. Připravuje se nejničivější bouře ze všech.

bela
30.11.-0001 3 z 5

Místy příliš zdlouhavé-nezáživné. První, z mnou přečtených knih J.Rollinse, která mě moc nenadchla.

náboženství thrillery mystika

James Rollins (p)