Písečná bouře

Písečná bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348352/mid_pisecna-boure-DJ7-348352.png 4 614 110

Sigma Force série

První kniha série Sigma Force. Sbírkami londýnského muzea otřese nevysvětlitelný výbuch – ničivá exploze, která zalarmuje tajné organizace na celém světě a odstartuje závod o to, kdo první odhalí, jak se to stalo, proč k tomu došlo a co to všechno znamená.

Literatura světová , Thrillery , Fantasy

Vydáno: , BB art

Sandstorm , 2004

inferno08
07.01.2024 5 z 5

Jsem rád, že jsem se pustil do této série. Nedával jsem tomu velké naděje, ale ono mě to fakt chytlo. Příběh je napínavý a zároveň i poučný. Některé věci mi přišly přehnané, tak jsem trošku googlil a nutno říct, že autor si tak úplně nevymýšlí, což nakonec i ještě rozebírá v epilogu. V sérii budu určitě pokračovat.

Kortez
20.12.2023 3 z 5

Audiokniha.
Chtěl jsem vyzkoušet novou knižní sérii od autora kterého neznám. Takový miš - maš jsem nečekal a myslím že všeho moc škodí. Námět byl skvělý, dám této sérii ještě šanci a poslechnu si i další díly. Přirovnání k Brownovi zcela sedí.

polednice1705
06.11.2023 3 z 5

Takový trochu jiný Dan Brown a jeho Robert Langdon, ale čtivé na pohodu to je.

Timkim
26.10.2023 4 z 5

Začátek knihy byl naprosto úchvatný a nepochyboval jsem o pěti hvězdách, jenže jak začali přejíždět z místa na místo kouzlo začalo vyprchávat. Konec byl už hodně přes čáru.
Když to shrnu, v podstatě zajímavý příběh, těžko uvěřitelný, ale akční, nabytý mystikou a historií. Robert Langdon by zaplesal.
Dnes to na těch 85% dá, ale v příštích dílech se bude muset autor více snažit.

Tupoun
08.10.2023 3 z 5

Připomíná to obsah hrnce pejska a kočičky, v kterém míchali těsto na dort. Je tam opravdu všechno. Až to chvílemi zahlcuje a člověk neví, na co se dříve soustředit, komu fandit. Už žánrové škatulkování uvádí thriller a fantasy, já bych ještě přidal červenou knihovnu v souboji dvou alfa samců o historicky vyvolenou samičku, mysticismus, magii, možná i trochu sci-fi. Na základech několika skutečných historických a vědeckých důkazů je vystavěn fiktivní dům knihy. Je to možná svým způsobem dost podobné Indianu Jonesovi. Pokud vám nevadí až pohádkové přehánění v oblasti techniky a vědeckých dovedností, pohodové létání helikoptérou něčím mnohem horším než je vichřice - tady to zase připomíná agenta 007 - tak se vám to bude zaručeně líbit. Je to sice guláš, ale docela čtivý, když dovede odpouštět přehánění a soustředíte se na příběh.

m2056
02.09.2023 5 z 5

Tak tohle vás chytne a nepustí čte se hodně dobře i když má kniha skoro 500 stran vůbec to nevadí.

bumble
30.07.2023 2 z 5

Určitě zajímavá kniha a myslím, že nebude v sérii poslední. Přesto mám trochu smíšené pocity. I když, až na pár hluchých míst děj příjemně utíkal a nechal nás v určitém napětí až do konce, autor se nevyvaroval nesmyslných scén (viz létání helikoptér v písečné bouři nebo výbornou viditelnost v době největší bouře).
Věřím však, že další díly, podle zdejších komentářů, budou ještě lepší.

janina66
27.07.2023 5 z 5

24 hodin poslechu velmi dobrodružné a napínavé knihy. Bavilo mě to. Takové odpočinkové.
Ale stále u mě vede četba knihy Ledový ostrov.

hana1039
27.10.2022 4 z 5

Audiokniha :
Moje první knížka od tohoto autora, čekala jsem trochu více konspirace, ale i tak to bylo velmi zajímavé.. trochu mystiky , hodně napětí,dost informací o prastarých legendách... interpretace J.Schwarze byla výborná, má velmi,, sytý,,hlas ... určitě si poslechnu i další Rollinsovky...

Kodetka
26.09.2022 5 z 5

První ze série SIGMY a musím říct, že moc povedená kniha. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla víc o Crowovi, že v sobě má to, co jeho tým v pokračování..

LuciaSangster
25.09.2022 4 z 5

Zamilovala jsem se do téhle série. Kniha je čtivá, zajímavá a hlavně plná pocitů. Cítila jsem neustále napětí. Rollins ve svých knihách  má směs informací historických, vědeckých nebo i konspirací, což mě osobně přijde strašně zajímavé. S popisy si dal opravdu záležet a přijdete si, jako kdyby jste v tom příběhu byli s nimi. Výhoda je, že nikdy nevíte, co se stane. První díl je nejslabší z celé série, spíš z knih které jsem četla (6). I tak mě získal a čtenář se postupně dozvídá, jak to skončilo s hlavními postavami, které potkáte i v dalších dílech.

Renna1
30.07.2022 4 z 5

Čtivé ,napínavé až do konce . Zajímavé konspirace.

david5746
03.02.2022 2 z 5

Evidentně už jsem na něco takového starej. Asi bych v pubertě nad tajemným podzemním palácem, magickým rodem beduínek, antihmotou, schovanou ve vodě, atd atd, hýkal nadšením. Teď jen zírám, jakou gradující koninu dokázal autor vytvořit, helikoptéry v písečné bouři, to už mě rozesmálo a celé podzemí, prakticky od A do Z pak skoro rozplakalo, jaká to byla ptákovina. A dokonce i happyend, no to už fakt nešlo.
Čtivost kniha naštěstí docela měla, dokonce to i začínalo, jako že mě to bude bavit, bohužel autor stále přidával nové a nové většinou ptákoviny a já se na konec těšil víc a víc.

V sérii pokračovat nebudu.

namornice
18.01.2022 3 z 5

Tak jsem si teda dala Sigmu hezky od začátku, abych věděla jak to všechno začalo. Písečná bouře nebyla vůbec špatná, ale pozdější díly se mi asi líbily víc. Na Rollinsovych  knihách se mi líbí ta směs informací historických, vědeckých nebo i konspirací a vždycky si něco dohledávám a tím rozšiřuju obzory. A samozřejmě se i dobře bavím. Tento díl jsem poslouchala jako audioknihu a přednes Jiřího Schwarze - i přes menší chybky ve výslovnosti anglických jmen - byl velice povedený a dodal příběhu na dramatičnosti.

rafan65
22.12.2021 5 z 5

Tato kniha stejně jako ostatní knihy J. Rollinse byla vskutku napínavým dobrodružstvím. Rozhodně se nejedná o jednohubku, protože těch informací ke zpracování je tam opravdu dost. Od Rollinse jsem jako první četl Amazonii, která mě dostala a tak jsem se trochu bál toho, že další kniha od stejného autora bude zklamání. Ale naopak dávám palec nahoru!

derminator
06.11.2021 3 z 5

Poslední kniha od Jamese ze série Sigma Force která mě zbyvala přečíst. Musím říct, že z celé série je neslabsi už jsem si říkal jen ať už je konec. Na druhou stranu je třeba říct že Rollins je jedním z nejlepších autorů thrilleru dnešní doby. Za tuto knihu ale hodnotím 65%.

malpet
15.10.2021 2 z 5

Co říct o téhle knize? Málokdy se najde tak nevyvážený styl příběhu, kdy se části plné napětí střídají s částmi nudnými tak, že se chce člověku mlátit hlavou o zeď... kdybych knihu neposlouchal jako audio při různých činnostech nevyžadujících mozek, jako například úklid nebo cesta do práce, asi bych ji odložil na poličku s nápisem K dočtení...někdy v budoucnu..možná...

Gindolfin
11.09.2021 2 z 5

Tezko uveritelne. Autor nema vlohy pro scifi. A prilis schopny zaporak, vedle ktereho vypadaji hlavni hrdinove jako blbci. Ale napad dobry.

Allena24
10.05.2021 3 z 5

Při čtení mě napadlo, zda by Písečná bouře nevynikla víc zfilmovaná. Myslím, že kdo má rád Indyho, bude spokojen i s tímto příběhem.

vladka16
20.04.2021 5 z 5

Příběh jsem měla jako audio knihu, pro mě to nemá chybu, moc se mi to líbilo. Ráda si přečtu i další díly.

náboženství thrillery mystika

James Rollins (p)