Písečná bouře

Písečná bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348352/mid_pisecna-boure-DJ7-348352.png 4 616 111

Sigma Force série

První kniha série Sigma Force. Sbírkami londýnského muzea otřese nevysvětlitelný výbuch – ničivá exploze, která zalarmuje tajné organizace na celém světě a odstartuje závod o to, kdo první odhalí, jak se to stalo, proč k tomu došlo a co to všechno znamená.

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

Sandstorm , 2004

vladka16
20.04.2021 5 z 5

Příběh jsem měla jako audio knihu, pro mě to nemá chybu, moc se mi to líbilo. Ráda si přečtu i další díly.

jirka9453
19.04.2021 5 z 5

Perfektní čtivo pro milovníky historie, tajemna a napětí. Rollins mi byl doporučen spolu se Stevem Berrym jako někomu, kdo za sebou má celého Dana Browna - a nelituji.

Pokud jde o Bouři - zajímavé historické téma i kulisy a výborně čtivý příběh, i když mi ze začátku chvilinku rozjezd trval, ale to spíš s ohledem na nutné přerušované čtení s ohledem na čas. Postavy mi taky byly milé. Suma sumárum - hurá na Mapu z kostí :-)

saez
12.03.2021 5 z 5

Já si to užila, bylo to akční, hlavní hrdinové samej neprůstřelnej Janek. Na hraně absurdnosti, ale vlastě prima čtení. Těším se na další díl.

sel123
03.03.2021 1 z 5

Málokterou knihu nedočtu do konce. Většinou už jen kvůli tomu abych mohl posoudit celkově se překonám. Bohužel tady se mi to opravdu nepovedlo. Třeba někdy, na pustém ostrově, když nebude nic jiného se k ní vrátím :-). Rozhodně mi nepřipadala jako thriller. Spíš červená knihovna. Příběh nedůvěryhodný a nezáživný, postavy nevěrohodné .... Škoda. Hvězdy za určitou zručnost psaní a snahu o zápletku.

iskovsky
15.02.2021 1 z 5

myslím že Rollins má veľký talent .... pútavým spôsobom odštartuje príbeh, ktorý následne dokáže obdivuhodne precízne domrviť... nepamätám inú knihu, z ktorej by som od zlosti dostal tik v oku...

spoiler: tajný kmeň beduínok, ktoré dokážu nepohlavne a len silou vôle oplodňovať samé seba, môžu byť neviditeľné a ovládajú myseľ zvierat.... dať toto na papier, to už musí byť absolútne zúfalstvo, alebo naopak dokonalá znalosť potrieb svojej čitateľskej základne...

tinka1974
09.01.2021 5 z 5

Moje první audio kniha. Byla to směs historie a novodobých výdobytků v praxi. Hezky se mi poslouchala. Hrdinové super, na místa, kde probíhal děj se nikdy nedostanu, tak jsem si je aspoň mohla představit. Doporučiju

DomenicaRisa
02.01.2021 5 z 5

Nové díly Sigmy mě tak nezaujmou, proto jsem se vrátila na počátek. Písečná bouře je skvělá, když jsem starší, dávají i fyzicko-chemické vysvětlení větší smysl. Příběh zasahující do dob královny ze Sáby a krále Šalamouna je jedna z top knih, které Rollins napsal.

Eicherik
17.12.2020 3 z 5

Úvodní díl nové série. Písečná bouře je tak trochu dobrodružným křížencem Indiana Jonese a Pendergasta. Atmosféra nočního muzea z počátku knihy je naprosto parádní, poté si ale hlavní slovo berou nekonečně dlouhé honičky a střílečky. Předposlední část knihy je totální chaos. Konec vše malinko vylepšil. Uvítal bych do dalších dílů méně akčních scén a více mystiky. Knihu hodnotím třemi hvězdami a jsem zvědavý na další pokračování pod názvem Mapa z kostí.

Gibis
06.11.2020 3 z 5

Nečekala jsem příběh ve stylu Indiany Jonese, a protože ho zrovna nemusím, tak jsem se s tím dost prala. Celé je to neuvěřitelně nabité akcí a to mi v knížce moc nesedělo, možná ve filmu by to bylo lepší. K tomu milostný trojúhelník a pro mě neštěstí hotové, protože neumím nedočítat knihy :) Ale nakonec ve formě audioknihy jsem se ke konci dokousala. Neříkám, že je to špatně napsaná kniha, ale zkrátka ne pro mě. Kdo máte rádi Indyho, tak směle do toho.

iveta3689
25.07.2020 3 z 5

Naštěstí jsem už četla pár jiných knih z této série, protože zrovna tato by mě nepřesvědčila, že mám pokračovat. Vyprávění bylo takové neslané nemastné. Bylo zde hodně zbytečných popisů a některé zápletky byly příliš naivní. Ke konci knihy se děj rozběhl, ale to je trochu málo.

INCOGNITOREADER
19.05.2020 4 z 5

Nejdříve jsem poslouchal jako audio knihu. Je načtená moc dobře, jen mě trochu tahalo za uši, že výslovnost příjmení Kensigtonová se během knihy změní, ale to je detail. Nakonec jsem přešel na tištěnou knihu, protože jsem chtěl čtení urychlit:-)
Kdo bude čekat uvěřitelný thriller z reálného prostředí ten musí jít o dům dál, ale kdo bude očekávat napínavé dobrodružství s prvky "nadpřirozena" ten si čtení rozhodně užije. Příběh se dá přirovnat rozhodně k Indianu Jonesovi nebo k Mumii. Děj začíná výbuchem v londýnském muzeu a přes Muskat se dostáváme až do nitra ománské poště. Některé scény byly opravdu hodně dobře napsané a napínavé, pro mě jedna z nejlepších je určitě scéna s hadem. Rozhodně doporučuji.

cziss
03.02.2020 2 z 5

Je to takové knižní řemeslo (celá autorova tvorba), je to knížka jako způsob obživy jako např. když krejčí šije obleky, jinak by toho autor asi nemohl chrlit tak moc.

Pozor spoilery!:

Není to špatné jako audiokniha do práce, nevadí vám, že občas člověku něco unikne. Co se týče obsahu, tak je to takové nepřiznané scifi (fantasy to fakt není). Genderově je to vyváženo dokonale a to jak po stránce hrdinů - máme tu drsné charaktery jak kluků, tak holek, tak i zaměřením pro čtenáře - akce pro kluky, romantické vzdychání pro holky... Zvratů je tam tolik, že to člověk nespočítá, ono se taky není co divit, když !reálně! bezvýchodné situace střídají jedna za druhou. A samozřejmě parta zálesáků / beduínů / jeptišek vždy nakonec překoná vojenské profesionály s prvotřídní technikou, vrtulníky, tanky (nebo zde \"traktory\"). Zakončení svatbou hlavních hrdinů už je taková třešnička na dortu nereálna :)

katherine6984
01.02.2020 4 z 5

Kdyz jsem videla tuto knihu v levnych knihach podle nazvu jsem si myslela ze je to nejaky triler ale kdyz jsem zjistila o cem ta kniha je zaujalo me to jeste vic az jsem si nakonec pisecnou bouri koupila.
Doma jsem ji cetla az do 150 str.
Siapse je o tom ze v muzeu se obevi zariva koule ktera poletuje vsude okolo ruznych artefaktu. Kdyz si nocni hlidac svetla vsimne zacne to sledovat nakonec muz jmenem Harry nedopadne dobre.
Muzeum bude uzavreno specialni jednotkou kvuli vysetrovani.
Korejsky gang unese mladou divku kterou detektiv nakonec zachrani. Velitele korejskeho gangu zastreli ale nevi se ze mel komplice ktery pracuje na policii.
Zajima vas zbytek tak si tuto knihu prectete vrele doporucuji

Petula.N
25.12.2019 4 z 5

Mám ráda tento žánr, takže za me super čtení :) ale ten konec byl až moc zdlouhavý, autor by mohl ubrat těch příliš dlouhých popisů jak míst, tak pronásledování na poušti....atd. ale těším se další díl :)

Kerberos
06.11.2019 3 z 5

Možná až příliš akční,první díl mě moc nenadchnul,ale ty další mají lepší hodnocení ,takže dám Rollinsovi ještě šanci.

kokosek
30.10.2019 4 z 5

Tak opět něco od tohoto autora, tentokrát v tom nejsou upíři ale jen historie, věda a trochu té mystiky.
A za mě tedy mohu konstatovat - funguje to. Ale já to vlastně věděl, protože jsem už četl 11 knihu Sigmy. Takže tady je to od začátku a začátek vůbec není špatný.

elcapitano
01.09.2019 odpad!

Slátanina. Tajné služby, neznámá energie, dávné civilizace, bohatá dědička, meteory, tajemná smrt v poušti, ...SPOILER: např. když se dovolá Kara Omaha Danovi vprostřed přestřelky při honičče na motorových člunech, kde Omaha Dan prchá před čínskými zloduchy s tyranosauřím vejcem..tak to už jsem se úplně rozsypal smíchy. Knihu jsem poslouchal výborně načtenou Jiřím Schwarzem, ale ani to nepomohlo.
Zajímavé je, že serii Sigma zde diskutující úplně nezavrhují, tak nevim, jestli tomu dám ještě šanci. No, spíš ne, čas je drahej.

DarylDixon
12.08.2019 3 z 5

Je to trochu roztroušené a s divnými přeskoky. Ale příběh jako takový je ucházející, minimum nudných míst a velká porce dobrodružství. Mě se to sice zas tak moc nelíbilo, ale mám pocit, že další knihy už bodou o něco lepší.

bekule
28.07.2019 3 z 5

Ale jo celkem schopná dobrodružná četba.Mám tenhle žánr ráda, a tato série vypadá nadějně, taková pohádka pro dospělé.

zuzana1995
05.06.2019 5 z 5

První kniha od autora a velmi mile mě překvapila. Zajímavé a napínavé čtení, kniha přečtena jedním dechem. Těším se na další díl.

náboženství thrillery mystika

James Rollins (p)