Písečná bouře

Písečná bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348352/mid_pisecna-boure-DJ7-348352.png 4 616 111

Sigma Force série

První kniha série Sigma Force. Sbírkami londýnského muzea otřese nevysvětlitelný výbuch – ničivá exploze, která zalarmuje tajné organizace na celém světě a odstartuje závod o to, kdo první odhalí, jak se to stalo, proč k tomu došlo a co to všechno znamená.

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

Sandstorm , 2004

jindrich7442
25.04.2019 5 z 5

Kniha pěkná, už mám za sebou pár knih o Sigmě, a celou dobu čtení jsem se snažil vzpomínat na 12. díl Sedmá pohroma, kde se Safia opět objevuje ale nevzpomínám si, že by tam byla řeč o Omahovi, na jejichž svatbu na závěr Painter obdržel pozvánku. Nicméně jsem zvědav na další vývoj, a protože jsem začal sérii číst jaksi pozpátku, tak i na to jak do sebe zapadnou další dějové souvislosti.

PetaZ
07.04.2019 5 z 5

No vlastne proc ne.. Samozrejme spoustu veci postradalo realnou moznost, ale me se kniha libila a rozhodne neni posledni od tohoto autora, co si prectu

CharlesWard
24.03.2019 1 z 5

Každý musel nějak začínat, ale tohle je prostě strašně roztahaná slátanina!

artabanb
15.03.2019 3 z 5

Někdy až moc překombinované a zdlouhavé, ale tento a další díly si určitě přečtěte.

čef
24.01.2019 5 z 5

Tak jsem si zas bohatě poškádlil fantazii. Přežil jsem kulový blesk i výbuch antihmoty, divoké přestřelky, honičky i granátomety, písečnou bouři i s ďáblíky a jiné nadpřirozené jevy. Taky jsem o hodně, hooodně chytřejší - vím teď o fyzikálních zvláštnostech vody, těším se na využití antihmoty a hrozím se partenogeneze u člověka - kdo nás chlapi bude sakra potom ještě potřebovat? Takže dokud nás ještě někdo potřebuje, jak říká autor v poslední větě "vzhůru za dalším dobrodružstvím"!

verense
30.12.2018 3 z 5

Ale jo, chtěla jsem nějakou oddychovku, která si nebude činit přílišné nároky na můj intelekt, a toho se mi v Písečné bouři myslím dostalo. I když jsem občas potřásala hlavou nad některými nelogičnostmi, celkově má autor plusové body za to, že jsem se pak dokopala dovzdělat se o Ománu, antihmotě, skupenství skla a statické elektřině. :-D
I když Rollins nebude mou srdcovou záležitostí tohoto žánru, dám Sigmě ještě šanci, ať ukážou, co v nich je (nebo není...).

tlllk
05.11.2018 2 z 5

Ako film by to bol dobrý B-čkový thriller, v knihe len vynikla autorova nekompetentnosť. Už keď použil slovné spojenie "dlhá IP adresa", bolo mi jasné že pôjde o technologický skvost. Asi len Američanovi, mohla zamotať hlavu tá finta s míľami, o historickej chronológii tu už písali viacerý, ale vrcholom bol ten vedecky opis antihmoty..... čo dodať. Po dlhej dobe som mal problém dopočúvať audoknihu.

jarin58
27.10.2018 3 z 5

Do půlky paráda,pak už se mi nechtělo věřit kolik je mrtvých a hlavní postavy všechno zvládají.

Ramiel
19.10.2018 2 z 5

Na můj vkus až příliš "super(wo)men". Zatímco pěšáci umírají po desítkách, hlavní hrdinové jsou nesmrtelní. Zejména konec knihy je těmito až nesmyslnými heroickými výkony plný.
Všichni se obávají megabouře, kterou svět neviděl, a ono to asi nebylo tak zlé, když se v ní dá nejen létat vrtulníkem, jezdit obrněnci a na motorkách, ale dokonce i v pohodě chodit pěšky jen v trenýrkách (sorry Paintere).
Nelogičnost vidím i v tom, jak je chválena chytrost a prozíravost královny ze Sáby, že ukryla klíče do hrobek proroků, které uctívají všechna místní velká náboženství včetně islámu. Ovšem pokud pád Ubáru je datován do roku 300 n.l., tak to nemohla být prozíravost. Ale prostě jen štěstí, protože nemohla tušit, že vznikne islám a že navíc bude uctívat tytéž proroky. Takže zpětně se to tak může jevit, mně to ale smysl nedává.

DericCaster
25.09.2018 5 z 5

Tato knížka bylo mé první setkání s Autorovým dílem a výsledkem je, že den po dočtení už mám doma druhý díl - Mapa z kostí - a těším se naň jak malý kluk. knížka se velmi dobře čte a děj se neustále vyvíjí. Prostě napínavá dobrodružná-akční knížka. Určitě nezahodíte čas jejím přečtením ;)

HynekBee
08.09.2018 5 z 5

Doporučuji, super čtení.

Briv
28.08.2018 3 z 5

Ač mám knihy od Rollinse ráda, tahle mě za srdce nechytla. Připadala mi rozvláčná a dokonce i sekce, které měly být strhující mě místy nudily. Občas mi připadalo, že tentokrát to spisovatel neměl promyšlené dopředu. Jaky by se v průběhu tvorby rozhodoval, co bude psát dál. Bohužel ani závěr knihy ně nenadchnul. Určitě na Rollinse nezanevřu, ale dám si od něj na chvíli pauzu.

Layyen
15.05.2018 5 z 5

výborná tak jako většina knih od Jamese Rollinse :)

Tomiholula
17.04.2018 5 z 5

Prvá kniha, ktorú som od autora prečítala. Bola veľmi dobrá, napínavá a hneď po nej som chcela čítať ďalšiu .

francouz
13.03.2018 4 z 5

Tak toto byla moje prvotina od James Rollins. Je to taková ta klasická americká jízda. Autor píše velmi poutavě a knížka v žádném případě neztrácí tempo. Je zde i velmi zajímavá zápletka a honba za starodávným tajemstvím, které se zdá být pouze chymérou.
Na druhou stránku je to na můj vkus až moc překombinované a pro mě né úplně uvěřitelné. Sice je to opravdu jízda, ale né všechno jsem autorovi věřil. Proto přemýšlím, kolik vlastně dát, protože je to tak na 3, 5 hvězdy. Ale pokračování si určitě přečtu.

Jimm1
07.12.2017 3 z 5

Při porovnání třeba s Cusslerem je kniha dle mého názoru hrozně rozvláčná a komplikovaná. Moc dějových linek naplácaných přes sebe. Sice jsem ji dočetl, ale na několikrát. Což ukazuje, že to pro mě není až taková skvělá záležitost. Dám šanci ještě druhému dílu.

Gynger
26.11.2017 5 z 5

Super kniha .. od začátku až do konce mě bavila. Těším se na další díl :)

AlčaVaca
07.10.2017 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, vybrala jsem na základě recenzí a zklamaná jsme nebyla. Styl autora se mi dobře četl. Poohlédnu se i po dalších jeho knihách.

bukiet
18.09.2017 4 z 5

Téma první knihy série Sigma Force je zvoleno velmi dobře a je velmi zajímavé. (Nathan Drake se potutelně směje.) Ale kniha sama si přece jenom trochu šlape na šosy, takže zatím za čtyři.

Lenny33
14.09.2017 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že série Tucker Wayne mě zaujala více. Ale i tak se jedná a dobré odpočinkové čtení, nad kterým čtenář nemusí moc přemýšlet a zabaví ho, protože se stále něco děje a kniha má spád. 4*

náboženství thrillery mystika

James Rollins (p)