Písečná bouře

Písečná bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348352/mid_pisecna-boure-DJ7-348352.png 4 616 111

Sigma Force série

První kniha série Sigma Force. Sbírkami londýnského muzea otřese nevysvětlitelný výbuch – ničivá exploze, která zalarmuje tajné organizace na celém světě a odstartuje závod o to, kdo první odhalí, jak se to stalo, proč k tomu došlo a co to všechno znamená.

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

Sandstorm , 2004

BarkaS
02.09.2017 3 z 5

Nezklamalo, blbé a odpočinkové jako všechny následující díly. Čtení na dovolenou se zajímavými a někdy i (!) pravdivými informacemi, naprostými nesmysly a nesmrtelnými hrdiny.

Fondis
18.08.2017 5 z 5

(SPOILER) Od Rollinse mam už přečteno pět knih, tohle byla sesta. Nemam absolutne Zadne výhrady k jeho příběhům. Dobrodružný, zajímavý, akční a i promysleny příběh. Toto téma mě hodně baví. Honby za poklady a tajemstvími. Me osobe pan Rollins zatím nezklamal. A musím říct, že se ze mě stává jeho oddaný fanda. Me teda kniha odsejpala a už jsem skoro trhal stránku v pulce, abych byl na další. Finale je absolutní nádhera a mam to porad před očima. Změna skupenství skla, krasne popsána bouře a vůbec celý Ubar. No bravo. Ten borec to prostě umi. Jeho knihy ve mě vzdy zanechají vzpomínku, ale tohle....Parádní ohňostroj. Nezapomenu a doporučuji.

Jido
10.08.2017 5 z 5

Super čtení, skvělá kombinace skutečných vědeckých a historických faktů a smyšlených prvků

TeaPeter
22.07.2017 4 z 5

Byla to velmi dobrá kniha s dobře vyváženým mixem skutečných fakt a science fiction. Jen ten konec mě trochu zaskočil - autor určitě někdy viděl hollywoodské blockbustery a inspiroval se jejich konci. Podle wiki to nemá do Hollywoodu daleko. Jedno jsem si ale z knihy odnesl: Synonymum pro narcistního hlupáka je Omaha...

Kalina
08.07.2017 5 z 5

Báječné čtení. Fakta a fantazie se zde skvěle doplňují. Doufám a těším se , že další příběhy budou také tak výborné.

Hajana
13.06.2017 4 z 5

První díl série Sigma force, za mě ale jedna z nejlepších, kniha má spád, čtenář se nenudí a nemohla jsem se od ní odtrhnout. V budoucnu se k ní určitě vrátím, vřele doporučuji.

Barunka.l
07.04.2017 4 z 5

Kniha z úplně jiného žánru, ale určitě není poslední, kterou jsem z téhle série četla.

medvidek
04.03.2017 5 z 5

Totalni bomba, nemohla jsem se odtrhnout, zaver fenomenalni a Painter je borec!

JaneTrafy
19.02.2017 5 z 5

Tak i tato kniha se mi líbila. Sice trvalo, než jsem se začetla, protože jsem já blbec začala tuto ságu číst od konce, tak pro mě bylo překvapením, že Crow je teprve agentem, než se stal ředitelem Sigmy Force. Ale nemohu než jen chválit. Rollins je fakt úžasný spisovatel :)

Pav
13.02.2017 4 z 5

Kdyby byla toto první kniha, kterou jsem od Jamese Rollinse přečetla, pravděpodobně bych udělila plný počet. Moc zajímavé téma. Nejsem si jistá, že jsem úplně pochopila, co je to antihmota :-) Na začátku sice trochu pomalejší rozjed, ale moc mě to bavilo i navzdory většímu počtu stránek. Kdybych nevěděla, že jsou ještě další knihy Sigma Force, asi bych se o život hlavního agenta vážně obávala. Po přečtení jsem naopak měla pocit, že mi něco chybí. Že by pokračování?

radomir8224
18.01.2017 3 z 5

Tak to uz je nak moc prekombinovane. Pan autor snad ani nevedel o cem chce psat, nebo si snad vzpomnel jak pejsek s kocickou pekli dort a rozhodl se stejnym zpusobem napsat knihu? Doufam ze dalsi dily budou lepsi.

Majdule
18.01.2017 4 z 5

Řemeslně dobře zvládnuté, atraktivní a z pohledu thillerů ne tolik využívané téma arabské historie, výborně načrtnuté postavy a děj, který letí z nebezpečí do nebezpečí bez chvilky oddechu pro čtenáře nebo postavy. Co víc si můžeme přát od thilleru? Já jsem rozhodně byla spokojená. A mám-li hledat důvod proč mě úvodní příběh Sigma Force uchvátila o něco méně než Sangvinisté ... Možná, že té akce bylo až moc, o malinký chloupek, který potřebuji k prožívání. Možná, že prostor, který autor věnoval jednotlivým postavám byl trochu nevyvážený, na začátku žijeme Karou a na konci ji letmo zmíní. Ale ústřední postavy, které nejspíš půjdou sérií dál jsou vykresleny věrohodně a poutavě, takže konec hledání chlupů :)

HáTa94
22.11.2016 5 z 5

Písečná bouře byla moje třetí kniha v pořadí, kterou jsem od Rollinse četla a hned se zařadila na první příčky. Po knize Pohřbeno v hlubinách, která se mi moc nelíbila, jsem byla nadšená. Přečetla jsem ji jedním dechem. Napínavý příběh, ztracené město Ubár a jeho strážkyně, horké písky Arábie... Doopravdy krásná kniha.

kalache
09.10.2016 4 z 5

...se mě zdá,že je to už moc,což?...

AlexKalt
30.09.2016 3 z 5

Tato kniha, stejně jako ostatní knihy J. Rollinse byla vskutku napínavým dobrodružstvím a kdyby byla první, kterou bych od něj četl, nejspíš by dostala plný počet hvězd. Samotná série Sigma Force je mým oblíbeným akčním/detektivním dílem a tato kniha mi pomohla si ujasnit některé souvislosti. Musím však říci, že následující díly jsou napsané, alespoň z mého pohledu, o něco poutavěji. Rád bych řekl, že je to odpočinková četba, ale to se nedá, když máte nervy napnuté k prasknutí. Vřele doporučuji k přečtení.

Rocko1015
19.09.2016 4 z 5

Dobrá kniha. Ze začátku nic moc, ale pak dobrý.

jan0504
09.08.2016 5 z 5

Rollinsovi sa musí nechať, že má neskutočnú fantáziu a je majster v gradácii deja - proste istota akčnej dobrodružnej zábavy :-)
P.S: Mohol nechať viac priestoru na vysvetlenie vzťahu medzi Painterom a Cassandrou...

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

Písečná bouře bohužel nepatří k těm lepším Rollinsovým knihám. Na můj vkus zde bylo až zbytečně moc "akčních chvil", které zbytečně braly místo pro lepší rozvoj knihy. Neříkám že by Písečná bouře nebyla dobrá nebo čtivá, bohužel však v některých chvílích jsem se docela nudila.

trudoš
27.07.2016 3 z 5

Přestože mám pro tvorbu Jamese Rollinse slabost, uznávám, že ve svém repertoáru má vedle lepších i horší kousky. A jak jsem se na Písečnou bouři těšil, nějak mě minul fakt, že pochází z období, kdy se současná podoba a styl série Sigma Force teprve formovala. Takže jsem byl trochu zaskočen, jak moc nedodělaně v některých ohledech působí.
I když román splňuje vše, co od dobrodružné literatury požaduji, je znát, že si autor teprve zkouší co a jak v řemeslu funguje. Je sice hezké, že se jeho hrdinové napínavě přesouvají z místa na místo, jenže brzy to začne připomínat hru na slepou bábu 2.0 a nic víc. Nehledě na logiku, před jejímž nemilosrdným pohledem se rozpadá nejen spouštěcí mechanismus zápletky, ale i některé klíčové zvraty.
Výsledek tak zachraňují pouze nápadité akční scény, které jdou Rollinsovi skutečně od ruky, naopak pokusy o milostnou nadstavbu by měl určitě přenechat jiným. Naneštěstí mi na těch takřka pěti stech stranách chybělo to nejpodstatnější - drive. Ten se teprve klube.

Elea
25.06.2016 5 z 5

Další výborný Rollins, jeho knihy se mi líbí, mají zajímavý děj, úžasný spád a sympatické hrdiny.

náboženství thrillery mystika

James Rollins (p)