Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval

Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24012/bmid_spratek-pribeh-ditet-24012.jpg 5 891 891

Sheila série

Kniha představuje skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Ta po čase zjistí, že dívka má nadprůměrnou inteligenci, je učenlivá a dřímá v ní skrytý génius. Kniha je pozitivním svědectvím o síle pedagogických a terapeutických prostředků, a pedagoga představuje jako přítele, který neváhá pro dítě překonávat různé těžkosti.... celý text

Literatura světová Povídky Romány
Vydáno: , Portál

One Child , 1980

dark.ma93
12.04.2015 5 z 5

Jak napsala sama autorka, kniha má vést k pochopení a tomu, najít si k takovým dětem cestu. Je obdivuhodné, co všechno dokázala autorka ve svém životě. Vážím si jí jako člověka, je můj profesní vzor, protože jsem z podobného oboru! Kniha byla čtivá, mimořádná, jako stvořená pro pomáhající profese.

lidunka1
07.04.2015 5 z 5

Výborná kniha. Doporučuji všem vychovatelům a pedagogům, stejně jako další knihy T.Hayden.

hlina
23.02.2015 5 z 5

Citlivé a přitom (a nebo právě proto) velmi silné.
Moje druhá kniha od autorky a určitě ne poslední. Beru to pro svou profesi jako "povinnou četbu". Věřím, že v současnosti nemálo pedagogů pracuje takovými metodami, které neublíží jejich svěřencům.

adajka
22.02.2015 5 z 5

Velmi silně emotivní skutečný příběh, doporučuju přečíst a chystám se na další knihy této autorky.

Blanice
16.02.2015 5 z 5

Já si myslím, že paní učitelka se věnovala všem dětem ve třídě. Jen Sheila byla vyjímečná a tak o ní napsala krásnou knihu, která i dobře skončila.
Sheila jako by z oka vypadla Lisbeth Salanderové z Millénia

orson
17.01.2015 4 z 5

Silná kniha a tím nemyslím počet stránek. Navíc podle skutečnosti - až mi z toho běhá mráz po zádech. Sice byl děj hodně předvídatelný, ale to myslím nebylo na škodu, jen mi v závěru chybělo nějaké ohlédnutí, jak se dál vyvíjel život hlavní postavy, kam to nakonec dotáhla.

Jatanyll
03.01.2015 5 z 5

1 : 10 000 nadprůměrně inteligentních dětí - dětí, kterých si člověk všimne. Co ale ty, které nejsou nadprůměrné? Každopádně ale silný příběh, už se "těším" na Tygřici a jen bych chtěla, aby existovala reálná šance, že alespoň každé 10 000cí dítě potká učitelku, jako postava Torey v této knize.

suzanka
30.11.2014 5 z 5

úžasné.. už nevím, jak komentovat její knihy, snad jenom "Piš dál!!"

momo01
03.11.2014 5 z 5

Inspirující kniha. Autorka ukazuje trpělivý přístup a jak je důležité dětem nastavovat jasná pravidla a hranice a být srozumitelní, čitelní a důslední. Povedla se jí skvělá věc. Klobouk dolů.

Anette Abeja
28.09.2014 5 z 5

Smutný příběh o osudu dítěte z chudinské čtvrti, které opustila matka a ještě bylo zneužíváno....avšak i tak se mu dostalo lásky od učitelky, která se ho snažila pochopit a nějak mu pomoci, i když to nebylo ze začátku zrovna nejlehčí..

Bybyla
05.09.2014 5 z 5

Presne, jak se zde pise. Kniha, kterou cte clovek se zatajenym dechem. Taky jsem si pobrecela. Vim, ze "papirova knizka" je proste knizka, ale nemuzu nezminit, jak skvele namluvila Spratka Simona Babcakova na CD!

timelady
16.08.2014 5 z 5

Neuvěřitelně milá a dojemní kniha, smekám před autorkou a před její cestou k této knize. Obdivuji, co vše dělá pro tyto děti.

Adria Orici
30.05.2014 5 z 5

Velmi mě těší komentáře k této knize. Pracuji s dětmi, sám mám takové zkušenosti tak je uplatňuji v Brně nebo doma. Bohužel někteří učitelé stále odmítají ADHD a ostatní poruchy chování, přikládají to ke špatné výchově rodičů. I když je zapojený psychiatr atd.
Knížka se velmi dobře čte. Každý se na toto díváme jinak. Zvlášť kteří se s podobnými dětmi setkali, rozhněvá postup většina pedagogů.

MichelleS
13.04.2014 4 z 5

Klobouk dolů před tím, co Torey dokázala. Nejdůležitější pro dítě je láska a důvěra. A jejich nedostatek zničí ne jednu lidskou bytost, ale i její okolí a její děti...
Jen mám strach, že na světě není tolik učitelů (psychologů) jako Torey, kolik je dětí, které by je potřebovaly.

klarenzi
09.04.2014 5 z 5

Snad první kniha u které jsem nebrečela jen tak trošku, ale opravdu jak želva. Způsob, jakým autorka vystihla vývoj jejího vztahu k Sheile a Sheilu samotnou? Nešlo si ji nezamilovat a prožívat s ní každou vteřinu. Občas jako bych ji držela v náručí místo Torey. @klaryctena

kneslova
07.04.2014 5 z 5

Těžko psát komentáře ke knihám, T.L.Hayden, jsou to vlastně převyprávěné skutečné příběhy. Je to velmi zajímavé a poučné.

Brambram
16.03.2014 5 z 5

Má druhá kniha od Torey a pořád dobrý. Čtivý, svižný, za srdce beroucí příběh. Můžu jen doporučit.

Carcoolka
14.03.2014 4 z 5

Moc pěkný příběh podle skutečné události o vztahu mladé, trochu naivní, učitelky a velmi zanedbávané šestileté dívky se sklony k násilí mě, jako studentku etopedie, opravdu zaujal. Ztotožňovala jsem se hlavně s tou mladickou vervou, se kterou se Torey vrhala do pomoci dětem ve své "bláznivé" třídě a navíc Sheilu si prostě nejde nezamilovat :)

bookemma
12.03.2014 5 z 5

Příběhy takovýchto dětí jsou často velmi ošemetné, autor si musí dát pozor, aby děti příliš nevychválil a nakonec z nich neudělal skvělé, milé a inteligentní "andílky" a zároveň, aby je také příliš neshodil a nakonec z nich nebyly absolutně nezvladatelní grázlíci s potetovanými hlavami a kroužky v nose. Ale autorce této knihy se podařilo napsat příběh tak poutavě, že od něj nemůžete ani na chvíli odběhnout a ani na chvíli nezapochybujete o tom, jak se ve skutečnosti autorka i Sheila cítily... Rozhodně doporučuji, naše společnost často nechápe problematiku těchto dětí a Hayden ji zde popisuje tak věrohodně, jak jen to jde...

anibeni
25.02.2014 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná kniha.... nemyslím tím silný příběh či skutečné události, ale to, jak je kniha mile a velmi citelně, přitom pravdivě a bez skrupulí napsána.. Nakonec jde vlastně stále o to samé - je to všechno o lidech... A budu doufat, že i v našem školství jsou lidé, kterým není jedno co a jak a s kým vyučují..

zanedbávané děti poruchy chování speciální pedagogika odborná literatura

Torey L. Hayden (p)
americká, 1951