Severská rapsodie

Severská rapsodie https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342470/mid_severska-rapsodie-ZiC-342470.jpg 4 67 67

V druhé polovině padesátých let devatenáctého století se životem v Praze znechucený Bedřich Smetana vydává do Göteborgu, kde naváže vztah s Fröjdou Beneckovou. Jejich vášnivá láska však stále naráží nejen na bouřlivou tvorbu génia, ale i na přízrak Smetanovy mrtvé ženy Kateřiny. Román Severská rapsodie ukazuje modlu české hudby jako člověka – vášnivého, milujícího, ale také chybujícícho a trpícího.... celý text

ritz
24.04.2018 4 z 5

Zajímavá knížka o pro mě neznámém životě známého velikána.

Pavelina
24.03.2018 4 z 5

Autor si vybral zajímavé, myslím ne příliš známé, období ze života známého hudebního skladatele.
Je to příjemné čtení, které zásadně nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. Styl psaní tak nějak splývá s dobou děje. Líbil se mi pohled do umělcovy duše. Dávám 4. hvězdičku za to, že mě kniha přivedla k poslechu pro mě neznámých děl B. Smetany.

zuzana2599
16.09.2017 5 z 5

Severská rapsodie je román, který mě potěšil i poučil. Je to moc hezky napsaný román o životě Bedřicha Smetany, zejména o době, kdy žil ve švédském Göteborgu.
Mne čtení této knížky moc bavilo, je to příběh velmi procítěný, místy i smutný, no dověděla jsem se hodně nového a určitě knihu doporučuji k přečtení.
Byla to moje první od pana Hanibala a určitě sáhnu po další !!

JakubiRa
26.08.2017 5 z 5

Moc pěkně napsaný román o jednom úseku života Bedřicha Smetany. Každému se přihodí, že se zamiluje, a tento vztah nemá prostor růst. Nejinak to prožíval i Bedřich Smetana. Ale kniha není laciným milostným románem. Jiří Hanibal nahlíží toto téma ze všech úhlů pohledu a podává obraz doby 19. stol.
Jen by mě zajímalo, jak dnes fungují korektoři. Tolik chyb v jedné knize, taková škoda. To však nezahrnuji do svého hodnocení. Podrobnější hodnocení si můžete přečíst v mé recenzi.