Severská mytologie

Severská mytologie https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338515/bmid_severska-mytologie-UpD-338515.JPG 4 1480 321

Jak získal Thor své proslavené kladivo Mjölnir? Kolik světů spojuje vždyzelený jasan Yggdrasil? Kdo postavil zeď kolem Ásgardu a co bude následovat po konci světa zvaném Ragnarök? Severská mytologie převyprávěná Neilem Gaimanem nejenže odpovídá na všechny tyto otázky, ale navíc je váže do souvislého, obšírného vyprávění, v němž ožívají bohové i obři, medovina teče proudem, vlci mluví a jabloně rodí jablka nesmrtelnosti. Naprosto nepostradatelná kniha pro všechny milovníky severských mýtů, seriálu Američtí bohové i tvorby Neila Gaimana obecně.... celý text

Literatura světová Mytologie Příběhy
Vydáno: , Argo

Norse Mythology , 2017

Milionlove
18.11.2017 5 z 5

Autora nepoznam,recenzia alebo aspon komentare na nete tazko hladat.vlak mi ide za 15minut musim sa teda rozhodnut.obalka pekna nazov jednoduchy.beriem teda SEVERSKE MYTOLOGIE.
Po prvych stranach som trochu znudeny popisom postav a pripravovanim citatela na ako som neskor zistil skvele historky severskych bohov.
Na jednej strane dobry thor,na druhej zly loki tvoria nerozlucnu komicku dvojku.myslim ze nejde si oblubit len jedneho;D
Inak kniha precitana za 3hodiny.
Od autora si urcite precitam dalsiu knihu