Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3198 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

Eorin
02.09.2019 5 z 5

Nádherná obálka, to především :)
Příběh sám, včetně jednotlivých postav, je velmi chytlavý, plný napětí, různých zvratů, ale i náznaků hlubších pohnutek a takových pozadí, která bude stát za to časem rozlousknout. Jistě, nejsem cílovka YA, ale tohle byla prostě jízda! Zároveň autorce tleskám, kolik si toho musela zjistit a načíst, aby určité situace působily vskutku věrohodně, skvělá práce.
Velký bonus této knihy je (na autorku-ženu) úžasně surový styl jednotlivých postav. Nejsou to slečinky, romantika je jen velmi jemně zaklíněná v cynickém a tvrdém světě, kde není na nějaké přikrášlování prostor (proto také odpustím všechny ty překlepy v textu - a že jich bylo..). Autorce se zkrátka věrohodně podařilo vystihnout atmosféru, která vládne mezi naprostou spodinou města, která se rve o svůj život a lepší místo na slunci. Jednoduše paráda
Doporučuji

TheBookReaderM
30.08.2019 5 z 5

Za jedinou vadu
na kráse v této knize považuji to, že bylo zprvu velmi složité se začíst (především prvních 100 stran). Takže jakmile se přes toto dostanete, tak už knihu neodložíte, protože vás pohltí.
Za velké plus považuji to, že kapitoly byly psány z pohledu všech hlavních postav, takže člověka to ještě více zajímalo.
Dále se mi líbil ten fakt, že hlavními hrdiny jsou “záporáci”, takže nejednají vždy čestně či spravedlivě.
Tuři knihu mohu rozhodně doporučit a už se těším, jakmile si přečtu druhý díl.

girdi
27.08.2019 5 z 5

Super. Chvilku mi trvalo než jsem se začetla a myslím, že vztahové linie čtenáře tolik nepohltí, ale ta dynamika, děj plný akce a hlavně nečekaných řešení, to všechno vynahradí. Co se rozhodně podařilo je nalákat nás na druhý díl ;-) Myslím, že nás ještě čeká bláznivá jízda plná nečekaných zvratů.

ela_kpop_lover
25.08.2019 5 z 5

Panebože, tohle... tohle byla teda vážně síla! Proboha, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, a to jsem jich přečetla hodně. Absolutně jsem se zamilovala do Kaze, do Niny a potom i do Matthiase. Inej mě charakterově příliš nezaujala. Ovšem Jesper s Wylanem, to nejde ani popsat jak moc je zbožňuju. Tvoří spolu naprosto dokonalý roztomilý pár a celkově Jesper je mi velmi sympatický. Všichni, kdo mají rádi fantasy a už jim vadí ta láska všude, sáhněte po této knize, protože lásky tu moc není, jde o to napětí, dobrodružství a naprostá nevědomost o pokračování. Miluju tuhle knihu a ráda si ji přečtu znovu. ❤

jennefer
24.08.2019 5 z 5

Oukej, četla jsem sérii Griša a docela se mi líbila. Šest vran je ale úplně jinde. A asi se pro mě právě stalo srdeční záležitostí. Po dlouhé době jsem se nemohla odlepit od knížky, prostě paráda. Jdu si ji sehnat tištěnou verzi do knihovny, bude si tam pěkně pochrupovat vedle Žambocha, pokecá s GRRM, drcne do Kulhánka, zamává Sapkowskemu a vymění pár vtipů se Zelaznym.. A plynule jdu na druhý díl, třeba si tam budou hovět ve dvou :-D

knihomolkajanca
23.08.2019 5 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy - kniha od asijského autora.

Trochu jsem se nemohla začíst na začátku knihy, ale postupem času mě příběh do děje vtahoval čím dál více. Líbilo se mi, že každá kapitola byla psána z pohledu jiné postavy - tohle mě hodně baví. Také musím ocenit způsob, jakým autorka postupně odhalovala minulost každé z postav. Někdy jsem si totiž nechápala jejich jednání a přišlo mi, že se chovají nesmyslně, ale postupně do sebe vše začalo zapadat jako skládačka a postavy i jejich chování bylo naprosto uvěřitelné.
Z postav mě nejvíce bavily dvojice Nina a Matthias, Inej a Kaz. Na jejich příběhové linky jsem se vždy těšila. Nejméně mě pak asi zaujal Jesper.

Musím říct, že jsem od knihy příliš nečekala, ačkoliv má velmi dobré hodnocení, nicméně o to více jsem nyní překvapena - naštěstí více než příjemně :) Už se těším, až se dostanu k dalšímu dílu a dozvím se, jak se vše bude vyvíjet.

doriska
21.08.2019 4 z 5

Na mě trochu moc utahané a první půlka knihy mě příliš nebavila. Až v druhé polovině jsem se do děje začetla. Líbilo se mi prolínání minulosti hrdinů se současností, postavy tak bylo možné konečně lépe poznat. Avšak druhý díl byl v mnoha ohledech lepší.

Catwoman292
16.08.2019 5 z 5

Začátek (cca prvních 100 stran) byl pomalý a únavný, ale potom se knížka rozjela a nemohla jsem se od ní odtrhnout! Miluju všechny hlavní hrdiny a nemůžu se dočkat, až se pustím do druhého dílu..

BarkaS
12.08.2019 4 z 5

V poslední době si téměř vždycky po přečtení knihy řeknu, že už další díly asi snad ani ne, díky. Šest vran ale do této poměrně velké skupiny nepatří. Kniha má svoje mouchy, ale taky drive a hrdiny, které chce člověk poznat líp. A jak taky ne? Už to tady někdo výstižně napsal, jsou to takoví fantasy Dannyho parťáci ;).

Damonka12
10.08.2019 2 z 5

Kniha, kterou všichni milují a mě způsobila čtecí krizi, četla jsem jí hrozně dlouho. Bavila mě nejvíce první a poslední kapitola a to je asi tak vše. Také jsem si zamilovala Kaze, ale nikdo jiný mi k srdci nepřirostl, spíše naopak.

Julinka679
09.08.2019 1 z 5

Nechala jsem se zlákat vysokým hodnocením a po knížce jsem sáhla. Bohužel mi styl autorčina psaní vůbec neseděl a já se knihou prokousávala, nakonec jsem přešla až na konec.
Možná jí dám v budoucnu ještě šanci ale momentálně končím na 1* :-)

Tridenti
09.08.2019 5 z 5

Nedokázala jsem se odtrhnout, úžasně napsané, děj plný zvratů a překvapení. Postavy nejsou jednotvárné a černobílé, přirostly mi i se svými nedokonalostmi k srdci. Otevřený konec, nemůžu se dočkat až začnu číst druhý díl.

avalonek
07.08.2019 4 z 5

Šest mladičkých lidiček spolu vytváří nesourodou skupinku,ale krásně se doplňují.Jejich příběh se probírá i minulostí každého z nich a tak nám ukazuje,proč se každý chová,tak jak se chová.Líbilo se mi to a teď se těším na pokračování a doufám,že pomsta bude sladká...

opatovak
05.08.2019 5 z 5

Úžasně napsaná kniha plná napětí. Okamžitě jsem si oblíbila hlavní postavy, které byly velmi dobře propracované. Kniha se četla sama a až moc rychle. Naštěstí mě hned po skončení čekal druhý díl.

FishMac
01.08.2019 4 z 5

Super, vše podstatné už tu psali uživatelé podemnou. Jen malá poznámka nebo spíš rada, knihu nečtěte s velkými odstupy (dny), kazí to atmosféru a, specielně u této knihy, zážitek! :-) není to tak úplně odpočinkové čtení ...BTW. Doporučuji !!!!

sd1992
31.07.2019 3 z 5

Pro mě největší zklamání vůbec... Od knihy jsem měla asi příliš vysoká očekávání, kvůli vysokému hodnocení, oblíbenosti mezi bookstagrammery.. já nevím, doporučují ji snad všichni :D je nádherně zpracovaná, krásná obálka.. ale vůbec mě to nebavilo.. Všichni milují Kaze, já jsem vůbec nepochopila proč. Čte se celkově hrozně těžce, složitý styl psaní (asi můj mozek nemá na knížku takového rázu) :D, děj neutíká.. Číst něco a těšit se, až to budete mít za sebou není v pořádku no. Ale bohužel mě nepřesvědčila žádná kniha od Leigh Bardugo, takže mi asi vyloženě nesedl její styl psaní, protože knihy tohoto žánru čtu bezně a málokdy se stane, že se mi nelíbí.. :) Takže za mě bohužel ne :( ale vážně jsem si tuto knížku dlouho schovávala a těšila se na ni, o to větší zklamání potom přišlo.

vevu.
30.07.2019 5 z 5

Šest vran a Prohnilé město oplývají skvělou promyšleností a propleteností všemožných intrik, podvodů a tajemství.
Můžete si oblíbit bandu zkažených dětí? Rozhodně můžete! Udělat z lumpů hrdiny je podle mě perfektní tah. Příběh není jen fantasy, je to směsice dobrodružství a napětí, magie a mezilidských vztahů.
Autorka umí pracovat se všemi postavami a dokonale promyslet všechny možné náhradní plány a strategie.

teddymu12
29.07.2019 5 z 5

super kniha, akorát mně poslední dobou rozčiluje, že příběh nekončí s 1. knihou, jako teď

zlovlk
26.07.2019 2 z 5

Jedna z těch knih, u kterých když řeknu, že se mi nelíbila, nemyslím tím to, že by mě v ní cokoliv vysloveně rozčilovalo: spíše toho uvnitř bylo málo než příliš mnoho. Přitom se v ní ale najdou některé neobyčejně silné ingredience! Nechybí konstelace svébytných a malinko pofidérních charakterů, různými způsoby nadaných, a současně povahově nedokonalých a zatížených tajemnou minulostí, přičemž jejich vzájemné vztahy slibují mnohé vzrušující konflikty. Zasazeno je to do originálního světa čerpajícího z možností nabízených nizozemským, ruským a skandinávským raným novověkem a kořeněných magií. A idea vloupání do nejstřeženějšího místa světa je skvělý výchozí bod nejdivočejší horské dráhy.

Jenomže mi přišlo, že autorka sice umí rozestavit figurky, ale ne už s nimi hrát takovým způsobem, aby mě to nadchlo. Čekal jsem vynalézavé průniky do nedobytných komnat, plížení a složité intriky, dechberoucí způsoby zabezpečení a ještě více dechu beroucí metody, jak je překonat, čekal jsem, že jako čtenář budu neustále o krok pozadu. Jenže ono to všechno bylo takové... očekávané a standardní. Jako by stačilo říci, že budova je neproniknutelná; co na tom, že ten průnik samotný je pak nakonec velmi jednoduchý. Jako by stačilo říci, že hrdinové jsou nedostižně inteligentní a vynalézaví; co na tom, že to nikdy nemají šanci osvědčit. Ani jednou se mi při čtení nestalo, že bych byl doopravdy překvapen, natožpak ohromen nebo konsternován, což jsou přesně pocity, po kterých jsem s takovou vervou pásl.

Jsem nakonec přesvědčen, že popularita Šesti vran je způsobena především trefou do právě žádaného tématu – lidé jsou rádi, že narazili na něco, co vypráví o nepříliš kalých osobách. A libují si v estetice zlých hochů a děvčat a už nechtějí zachraňovat svět. To beru. Jen je mi líto, že téhle módy nedokázal využít trochu šikovnější tvůrce. Mnohem vynalézavější fantasy příběhy o nadaných zločincích a vzájemném přechytračování vypustil do světa už před lety třeba Scott Lynch sérií Páni parchanti; ale jeho Lži Lockeho Lamory si navzdory vysokému hodnocení přečetla oproti Šesti vranám sotva desetina lidí. Inu, knižní trh je nevypočitatelné. Rozhodně nevypočitatelnější než Šest vran!

ydnac
22.07.2019 5 z 5

Nádherná kniha po dlouhé době jsem si řekla že to je fakt pecka:-) oblíbila jsem si všechny postavy, hlavně Inej a Kaze, ale i ostatní. Skvěle vymyšlené. Přečteno za 2 dny (stihla bych i rychleji, ale chtěla jsem si to pořádně užít) Ihned jsem musela mít druhý díl.