Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3198 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

AniDi
12.05.2019 5 z 5

Nelze jinak než pochválit. Kniha je čtivá bez hluchých míst. Dějově zajímavá. Ikdyž věkem již nepatřím do skupiny pro YA, tento žánr mě prostě baví. Dost si jich ale nemůžu dějově vybavit. A protože tato k nim nepatří, můžu za sebe doporučit.

Analady
08.05.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem koupila minulý rok synovi k narozeninám. A protože vypadala opravdu lákavě, tak jsem se rozhodla ji také zkusit. A i když jsem měla obavy, jestli to bude žánr pro mě, tak nakonec jsem si čtení celkem užila. Je to taková příjemná směs fantazie, dobrodružství a romantiky. Jen popisy násilí pro mě byly nemilým překvapením. To bych v knize pro děti a mládež nečekala. Dalším překvapením byl otevřený konec. Původně jsem neměla v plánu pouštět se do dalšího dílu, ale nešlo odolat :-)

Ganie
26.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha! Napínavá, akční, vtipná. A ty postavy!

Denisa153
26.04.2019 3 z 5

Zase tak perfektní to nebylo, řekla bych, že recenze jsou přehnané. Děj byl průměrný, předvídatelný a hrdinové mi nebyli nijak zvlášť sympatyčtí.

Alma-Nacida
24.04.2019 2 z 5

Tohle byla klasická YA fantasy, mně to moc nechytilo, ale dceři se to líbilo, a o tom to asi všechno je. Zkrátka náctiletí a náctileté mají na knihy jiné požadavky, které tady byly naplněny, ale já zůstanu u drsnější školy. ;-) Kladně hodnotím obálku a vůbec grafiku knihy, máme i druhý díl, tak uvidíme, zda se postavy někam posunou, nebo ustrnou na své adolescentní úrovni. :-)

Gabi212
24.04.2019 3 z 5

Na této knize bych neměnila nic z toho důvodu, že v sobě nemám potřebu vrhnout se na další díl. Příběh byl fajn, postavy taky, jen do tohoto temného světa zřejmě nepatřím. :-) Čtení bylo relaxačkou, nijak extra mě nevytáhlo z reality, ale vždy jsem se ráda začetla a dotáhla to až do konce. Už mi ovšem není -náct a pokračování si tedy nechám ujít. Velmi se mi líbí obálka a provedení knihy. Jde vidět, že tady se značně dotovalo. Ale rozhodně to nebylo zbytečné.

lupinek99
19.04.2019 5 z 5

Tahle kniha mi po dlouhé době vrátila chuť zase číst. Doporučuji každému, kdo chce na chvíli utéct z tohoto světa. Šest vran Vám to určitě splní. Autorka mě dokázala krásně vtáhnout do děje. Moc jsem si čtení užila a pochopila nitra hlavních postav. Určitě se plánuji pustit do dalších dílů a i jiných děl autorky Leigh Bardugo.
(U knihy doporučuji přečíst i poděkování)

LiLLu
12.04.2019 2 z 5

Je to hodne lehke čtení pro mladší čtenáře...me to nebavilo nedočetla jsem

Lalina3
11.04.2019 3 z 5

Jsem z knihy docela rozpačitá.
Vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekala nějakou bombu, nějaké šílené rozuzlení, překvápko a ono nic.

trudoš
10.04.2019 4 z 5

Lži Lockeho Lamory pro mladší a nezletilé. Má to velmi slušný potenciál, jenže aby Leigh Bardugo dostála požadavkům cílové skupiny, spoustu věcí záměrně zjednodušuje. Kulisy a postavy tak mají sice správný šmrnc, ale v mnoha ohledech to jde na úkor autenticity. Charaktery ne vždy odpovídají skutkům a obráceně, přičemž zdlouhavé rozpitvávání jednotlivých osudů ten rozpor spíš zvýrazňuje než zahlazuje. Je to jako s noblesním divadelním představením, které navenek vypadá úžasně, ale jakmile nad jednáním protagonistů začnete přemýšlet, objevíte jednu nelogičnost za druhou. Nemluvě o sklouzávání k romantickým něžnostem, kdy rozervaní hrdinové nacházejí zalíbení u jiných rozervaných hrdinů. Ještě štěstí, že je autorka drží na uzdě.
Četlo se to ovšem náramně a nebýt profláklé osnovy, hodnotil bych určitě kladněji. Co mě ale dost naštvalo, byl závěrečný cliffhanger. Spisovatelka měla dostatek prostoru, aby vše uzavřela a nemusela tak tahat ústřední motiv do další knihy jako kočka mrtvou myš.

jmn7053
09.04.2019 5 z 5

Bohužel kniha nedostála některých očekávání. Atmosféra je kouzelná, postavy jedna lepší než druhá, příjemný humor, styl psaní je líbivý, včetně zajímavého prolínání dějových linií, ale všechno se tříští o pomyslnou skálu - o příběh.
Prostě tomu něco chybí, taková ta nepopsatelná špetka čehosi, snad lepší hlavní myšlenky, snad více akce, kdo ví, co by knihu vynesla do výšin. (Nevyhnutelné srovnávání s Grišou tomu taky moc nepomáhá.) Takhle je to jen další pěkný příběh, s fajn postavami, který vás ale nesloží do kolen.
Nicméně třeba se vše zlepší s následujícími díly, uvidíme.

MayaBu
06.04.2019 3 z 5

Byla jsem připravená si tuhle knihu zamilovat (anotace, výběr hlavních postav a vysoké hodnocení zněly velice slibně, navíc podívejte na tu černou ořízku stránek!), ale nakonec jsem z ní poněkud rozpačitá.
Prvních více než sto stran si čtenář může užívat snad jen potemnělé atmosféry Ketterdamu, zatímco čeká na nějaký pořádný děj. Ten se rozjede až někde kolem půlky. Měla jsem navíc problém neztrácet se v popisech akčních scén a uvědomit si, kde hlavní hrdinové zrovna jsou (vzhledem k množství delších flashbacků).
Ve výsledku mě tedy špičkování mezi jednotlivými postavami bavilo víc než děj samotný. Nejvíc jsem si oblíbila Wylana a Inej, ale bavil mě i vztah Matthiase s Ninou. Jenom Kaz mi nějak nesedl...
Do druhého dílu se každopádně plánuji (jednoho dne) pustit.

eliska2126
31.03.2019 3 z 5

Ach jo . Na tuhle knížku jsem se fakt těšila. Ale možná je to moje chyba, že jsem od ní asi očekávala až moc. První půlka knihy prostě nic. Vůbec jsem se do děje nemohla dostat a do knihy jsem se vyloženě nutila (taky jsem ji četla celý srpen). Šest vran zachraňuje až druhá polovina knihy, kdy už se teda konečně vydávají na dobrodružství. Musím ale ocenit důmyslné odkrývání minulosti postav, tím pádem mi všechny souvislosti a vztahy mezi postavami dávaly smysl. Kniha jako celek nebyla špatná, ale první polovina mě nudila a tak mě odradila, že prostě knihu hodnotím jako průměr. Určitě si teď dám od této série pauzu, než se pustím do dalšího dílu.

leník511
31.03.2019 5 z 5

Úžasně propracovaná kniha, kde si zamilujete všechno.

yuria7037
30.03.2019 5 z 5

Páni, tak to byla fakt dobrá knížka! Upřímně, na začátku jsem se nemohla vůbec začíst a nedávalo mi to smysl, ale někde tak od poloviny ( ok tak trochu i dřív), jsem si to začala fakt užívat, jako klobouk dolů Leigh Bardugo! Postavy byly skvělé, i když musím se přiznat že jsem si potom mezi nimi vybírala oblíbence jako Kaze a tak :D Rozhodně doporučuju!!!

mrousek
30.03.2019 5 z 5

Knihu jsem momentálně dočetla a jsem naprosto úchvácená. Musím uznat, že jsem si jednu dobu dala od knihy dlouhou pauzu, ale teď to nechápu. Posledních sto padesát stran jsem přečetla jedním dechem a vychutnala jsem si každé slovo.
Autorka je ohledně vymýšlení názvů, jmen a triků naprosto geniální. Rozhodně knihu doporučuji!

Ceropegia
30.03.2019 5 z 5

Ohromná kniha, která je několika násobně lepší a propracovanější než triologie Griša. Autorka vytvořila mostrum :D

popeluška
28.03.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě dost bavila.Četla se jedním dechem a ta obálka a grafika prostě dokonalá.Mám z knihy dobrý pocit a maximálně jsem si ji užila. Těším se už teď na druhý díl :-)

Kačí137
25.03.2019 4 z 5

Šest vran jsem dostala od svého bratra. Že si to musím přečíst. Tak jo. Ze začátku se mi moc nechtělo, hrdinové mě přišli mladí a zlodějské gangy mě moc nebraly. Ale postupně jsem se začítala a najednou jsem zjistila, že je knížka pěkně napínavá a stále nejasná. Šéf bandy dokáže říct a vysvětlit jen snad pětinu svých plánů a ostatní se zjistí časem.Postupně poznáváme každého zvlášť. Spisovatel si na každého udělal čas. Všichni jsou nedokonalí a přitom se doplňují. Dočetla jsem knihu, ani nevím jak. Teď na mě čeká druhý díl :-)

Percabethka
24.03.2019 5 z 5

Po dočtení třetího dílu Grišy, který se mi moc nelíbil, se mi do Šesti vran zrovna dvakrát nechtělo. O to víc jsem pak byla překvapená, jak rychle mě kniha vtáhla do děje a já pomalu nemohla přestat číst. Postavy byly skvělé, prostředí perfektně vykreslené a příběh byl prostě úžasný.
Myslím ale, že mělo být někde na začátku upozornění pro ty, kdo ještě nečetli další díly Grišy - celá série tam totiž byla úplně vyspoilovaná :D