Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3198 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

adam5955
31.10.2019 4 z 5

Vyborna knizka. Da se precist jednim dechem. Je ale poznat, ze to psala zena a v nekterych castech je to az moc jemne. nektere situace si rikaly o vetsi tvrdost. Ale jako celek velmi napinave a rozhodne jdu na další dil a vsem doporucuji.

JP
29.10.2019 3 z 5

Heist-fantasy mířená na cílovou skupinu... není to špatné, ale na můj vkus přeci jen
příliš banální a šablonovité, už jsem na to starej. Očekával jsem při tak vysokých procentech (a jakej okolo toho byl hype) a to jak tady, tak i v zahraniční - temnější, originálnější a propracovanější záležitost. Ve výsledku je to jen o šestici teenagerů z ulice, která utvoří nepravděpodobný team za cílem vloupat se do neproniknutelné ledové pevnosti, ze které mají za královskou odměnu unést Heisenberga. Celá kniha je vystavěná na postavách, ale člověk se o jejich minulosti, hloubce dozví vlastně velmi málo a navíc je to i děsně předvídatelné (Van Eck). Jestliže je vám tak dvanáct, třináct, budiž. Je to taková ta kniha, která se tváří víc cool, než ve skutečnosti je.

pavels36
29.10.2019

Asi jsem od toho čekal víc.Znám spousty jiných fantasy příběhů.Tento je spíše průměrný než zajímavý. Škoda :(

dom.ini
28.10.2019 4 z 5

Knížka byla opravdu čtivá a napínavá, ale osobně jsem trochu zklamaná z toho otevřeného konce, nějak mi ušlo, že má další pkračování. Ale pokud máte rádi young adult fantasy, tak rozhodně doporučuji.

Tesset
28.10.2019 3 z 5

Čekala jsem, že to bude lepší. Příběh nebyl špatný, jen mi přišel málo propracovaný a detailní (i když svět jako takový byl super). I postavy se mi zdály tak trošku neosobní. Nicméně musím říct, že jsem si zamilovala Ninu a Mathiase a přečtu si kvůli nim i druhý díl.

kuky921
27.10.2019 5 z 5

Výborné čtení, které potěší.
I když tento druh nevyhledávám, tak jsem byla příjemně překvapena.

a.a.candys.life
24.10.2019 4 z 5

Knihu jsem nečetla ale poslouchala. V audio verze byla skvělá, hudební doprovod a čtenáře byli skvělý! Nevěřila jsem, že jsem je konec knihy. Těším se na druhý díl!

v.july
22.10.2019 4 z 5

Kniha je velmi ctiva, oproti jiny YA neni tak preslazena, takze mi prisla vice vyspela, ucelena, mene podobna cervene knihovne pro dospivajici. Moc pekne ctivo, tesim se na precteni druhe casti.

marie5910
18.10.2019 5 z 5

Autorka píše moc čtivě. Nejvíce se mi jako postava líbí Inej

ReziEngli
17.10.2019

#audiokniha

Jo, tohle mě bavilo :) Ačkoliv jsem byla maličko ztracená v těch pojmech, protože jsem nečetla tu původní trilogii, tohle mi nějak řeklo - přečti si to! Jop, přečtu si původní Grisha Universe! Jinak jsem Šest vran poslouchala jako audioknihu, a musím říct, že se to jako audiokniha fakt povedlo! Zvuk byl suprový, čistý, bez šumu. Interpreti naprosto suprově vybraní, nevybrala bych tam někoho jiného. Hlas Matouše Rumla už znám z Hraničářova učně, takže jsem předem čekala stejnou kvalitu, kterou jsem i dostala. Navíc se mi líbí, že každá postava měla svého vypravěče, takže se to i lépe rozlišuje, než když audioknihu mluví jeden člověk.

Příběh byl zpočátku trochu táhlý, ale postupně se to rozjelo, nabíralo grády. Nejvíce jsem si oblíbila Kaze, protože padouši jsou mnooohem lepší než hrdinové! A navíc která knižní postava je v sedmnácti tak neodolatelná, jako Kaz? :D

Doufám, že Prohnilé město bude v audioknize brzy :) Dávám 4 hvězdičky z pěti, tu jednu si schovávám pro pokračování :)

AbigailBC
06.10.2019 3 z 5

Hm... popravdě, ležela mi dlouho, dlouho v knihovně, než jsem si ji vzala na rozečtení... a že bych byla úplně nadšená, se říct nedá.
Líbilo se mi provedení knihy, černé kraje stránek, černé desky. Možná i díky nim jsem čekala příběh o něco temnější. Ale nebála jsem se o život jediného hrdiny ani jednou. Byl to přímo ten typ příběhu, kde jsem tušila, že se nikomu nic závažného stát nemůže. Jak sestava hrdinů, jejich povah, tak i postup příběhu, prostředí a záporáci... při čtení jsem se celou dobu cítila, jako při typické americké mainstreamovce. Vůbec bych se nedivila, kdyby to filmově ztvárněné za chvilku vyskočilo na Netflixu.
Bohužel se nedá říct, že bych se při čtení výrazně bavila. Kniha se mi táhla, na čtení jsem se netěšila... četla jsem tady, že prvních cca sto stran takových je, no, já bych řekla, že čtivost se zvedá až od 200-250 strany... Závěr už byl živější a až tam mě to skutečně začalo bavit. Ovšem s předpokladem, že druhá kniha je ještě o něco delší a zase mě něco akčně-čtivého čeká až na konci, nevím, jestli po ní někdy sáhnu i za cenu, že se nedozvím pokračování... (i když, je-li i druhá část takto mainstreamová, myslím, že si konec dokážu domyslet...)

iridius9373
01.10.2019 4 z 5

Nečekané zvraty, dobrá pointa. Autorka zjevně zraje. (Oproti Griše je to výrazně lepší.)

Dada_cte
01.10.2019 5 z 5

Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrával. (Naprosto stejné prostředí jako v Griše - úžasné) Musím říct, že děj je opravdu složitý a prvních sto stránek byly pro mě utrpením. Hrozně mě to nebavilo a kvůli nechuti, kterou jsem prvních sto stránek prožívala jsem skoro ani nevnímala zápletku knihy. Určitě bych si chtěla knihu přečíst znovu. Doufám, že ostatním čtenářům se tato kniha líbila a bavila je. Doufám, že i já se k tomuto pocitu dostanu a knihu si zamiluji. Pořád tomu dávám šanci.

Killlerka3031
29.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha zhltla jsem ji za dva dny, a hned šla hledat další díl.

Medasek
29.09.2019 5 z 5

Kniha předčila má očekávání. Rozhodně mnohem lepší než Griša. Konec mě překvapil. Něco takového jsem nečekala. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

soupik2012
28.09.2019 5 z 5

Příjemná pohádka, která postupně nabírá stále větší a větší tempo a ani chvilku nenudí. Přestože se jedná o fantasy, kde je možné v podstatě cokoliv, tak je příběh občas na samotné hraně uvěřitelnosti, ale příliš to nevadí. Celou partu Gaunerů jsem si zamilovala a tak jediné co mě rmoutí je fakt, že nevím jestli se dočkám někdy pokračování. Audiokniha je zpracována naprosto dokonale. Každá postava má svého vypravěče a tak není vůbec problém jednotlivé postavy rozlišit.

Korejš
19.09.2019 5 z 5

"Tohle ti ještě projde, Helvare. Víckrát už to na mě nezkoušej." Kaz vstal, sebral ze stolu klobouk a při odchodu naposledy kopl Fjerdana do ledvin. Velcí občas nevědí, kdy se držet zpátky....
Tolik ke krutosti hlavní postavy. Miluju antihrdiny! Kaz je neskutečná postava, stejně jako celá partička Gaunerů kolem něj. Parádní příběh, prvních pár desítek stran se nečte moc dobře, příběh se táhne, je to celkem nuda ale pak se do toho Kaz pustí a začne jízda neskutečná. Velmi dobře propracovaný příběh plný překvapení, propracované postavy, za mě zkrátka jedna z nejlepších knih který jsem kdy četl. Dojem mi kazí jen těžko uvěřitelné charaktery postav v jejich nízkém věku (pouhých 16-18 let), kdyby byly postavy starší, dospělé, bylo by to rozhodně víc uvěřitelné. Leč ihned po dočtení otvírám Prohnilé město s velkým očekáváním protože vraní šestka nasadila laťku velmi vysoko. Vřele knihu doporučuji všem, kdo fandí fantasy...a prohnanejm zmrdům jako Kaz....

kniznistranky
16.09.2019 4 z 5

Příjemné čtení

Zmitko.m
08.09.2019 5 z 5

Kniha Šest vran mne upoutala už v knihkupectví, když jsem si přečetl zadní stranu, o čem příběh je..6 nebezpečných psanců se pokusí vloupat do nejstřeženější pevnosti na světě a ukrást z ní poklad. Říkal jsem si To bude skvělý příběh. A opravdu. Hodně jsem si hrdiny oblíbil a fandil jim. Asi nejraději jsem měl Kaze a Inej. Příběh mi přišel opravdu parádní, ikdyž jeho děj se rozjížděl trochu pomalu a chvilku mi trvalo než jsem pochopil co dělají grišové, materiálčíci a další neobyčejné bytosti. Bylo napínavé, jak a kudy se hrdinové dostají do pevnosti a párkrát jsem se hodně nasmál, naposled téměř na konci knihy v těch 4 větách s tankem "Máme tank, paráda! " "Oni jich mají víc"..."Ale nemají most" a zamíří konón na most :-):-)...rozhodně doporučuji, kniha se čte rychle a je napínavá až do konce..

ManitraM
05.09.2019 4 z 5

Ve finále zajímavé a rozhodně si přečtu i pokračování, ale chvíli mi trvalo se začíst...