Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3198 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

ja.knihomolka__
20.07.2020 4 z 5

4,5⭐️/5⭐️
Tahle hodně doporučovaná kniha s top obálkou, mapami a ořízkou mě už dlouho lákala. Je to velmi velký rozměr knihy, má i malá písmenka, takže jsem předpokládala, že se nebude číst úplně nejlépe. No, uhodla jsem to správně. Hned od začátku se to hrozně táhlo. Ale postupem času to bylo lepší a lepší. Fantasy svět, který autorka dokázala vymyslet je naprosto skvělý! A hlavní postavy byly sympatické, hned mi sedly. Autorka mě do děje dokázala vtáhnout, že jsem ani nevnímala okolní reálný svět. Knihu mohu s celým srdcem doporučit a těším se na další díl, ale protože se to ze začátku celkem táhlo, knize dávám zasloužených 4,5⭐️/5⭐️

Sirina
15.07.2020 5 z 5

Tohle byla velká jízda. Takhle dobrou knihu už jsem hodně dlouho nečetla. Promyšlené postavy, vlastně celý svět, překrásná obálka :) Byla radost tenhle příběh číst. Určitě doporučuji všem milovníkům fantasy.

jcernaa
15.07.2020 5 z 5

Šest vran je naprosto úžasná kniha, hlavní postavy jsou dobře vymyšlené a v každé kapitole vidíte děj očima jiné postavy což oceňuji. Děj je hodně promyšlený. Dávám 10/10 bodů. Kniha mě příjemně překvapila.

betule3
14.07.2020 3 z 5

Po přečtení trilogie Griša jsem se na Šest vran hrozně těšila. Ze všech stran se ke mně donášelo, že tahle knížka je oproti Griše úplně jiný level, prostě mnohem lepší ve všech směrech. O to víc jsem byla proto překvapená, když mě začátek vůbec nebavil. Prvních cca 150 stránek mi přišlo, že se absolutně nic nedělo, rozjezd byl neskutečně pomalý. Dokonce jsem přemýšlela, že knihu nedočtu, což se mi stává opravdu zřídka.
Potom ale přišel zlom a já jsem zbytek zhltala za dva večery. Najednou přišly ty zvraty a akce, které jsem tak postrádala a v které jsem pomalu už ani nedoufala. Musím říct, že oproti Griše jsem si tady naprosto zamilovala postavy, miluju je snad úplně všechny. :D Připadají mi i mnohem propracovanější a celkově zajímavější.
Ve výsledku jsem tedy s knihou vlastně spokojená, ale ten rozjezd jsem teda silně nedávala. :D

anet.myblog
11.07.2020 4 z 5

Tuhle knížku jsem si vlastně půjčila v knihovně jenom kvůli tomu, že jsem ji viděla všude na bookstagramech a většinou měla skvělé recenze. Děj knížky měl pomalý rozjezd, což by některé ze začátku mohlo odradit. Mně tohle až tak nevadilo, ale měla jsem jiný problém. Jelikož tahle knížka bylo mé první setkání s autorkou a tím pádem jsem nečetla trilogii Griša ani žádnou jinou knížku, byl pro mě začátek hrozně těžký na pochopení a začtení se. Přišlo mi, že ten svět je hrozně složitý a nemám šanci ho pochopit, ale po několika kapitolách jsem se do děje vžila. A pak už to bylo fakt skvělý. Bylo tam hodně akce a stále se něco dělo, takže jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Knížku teda nakonec hodnotím hodně pozitivně, i když ten rozjezd byl pro mě celkem utrpení. Jenže pak mě to začlo hrozně bavit a všechny postavy jsem si hrozně oblíbila (moji největší oblíbenci jsou Kaz a Inej).

anet8843
10.07.2020 5 z 5

Páni, teda tohle jsem nečekala. Většinou, když začnu knihu číst, tak zhruba vím, co do ní za prožitek očekávat. Ale tohle bylo totální překvapení! Po dlouhé době YA fantasy pro mládež, které je originální, dobře napsané a není tam žádný podělaný milostný trojúhelník!
Všeho má kniha tak akorát - jak akce, tak i milostné zápletky. Všechny tři páry mě baví, protože nejsou klišé.
Jsem hodně nadšená, nemůžu se dočkat až si přečtu další díl.

marina4088
07.07.2020 5 z 5

Jedním slovem úžasný. Sice jsem se občas trochu ztrácela v některých názvech a slovech, ale to zas tak nevadilo. Dost čtivý příběh 6 lidech, kteří by pro peníze udělali skoro vše, každý ovšem z jiných důvodu. Propracované, řekla bych mírně předvídatelné, ale to tomu neubírá. Knížka mě bavila od začátku do konce a už se těším na dalsi díl. A k postavám - Kaz s Inej jsou samozřejmě skvělý, ale mě nejvíc k srdíčku přirostl Wylan, protože je to prostě takovej kulíšek..

Sali88
06.07.2020 5 z 5

Rozhodně lepší než Griša. Bavilo mě postupně poznávat skvěle vykreslené postavy, jejich charakter, minulost, propletenost. Propracovanost příběhu, zvraty a zápletky. Většinu postav jsem si představovala starší než byly, ale to mi čtení nezkazilo. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl.

Ajax68
05.07.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu miluju!!! Nutně si potřebuju koupit druhý díl. Je úžasně napsaná a skvěle se čte. Doporučuji všem milovníkům fantasy jako jsem já. Nesmí nikomu chybět v knihovně!

Anannas
03.07.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem se rozhodla přečíst si zase nějaké fantasy. A jsem vážně ráda, že jsem si vybrala zrovna tuhle knihu.
Řekla bych, že její nejsilnější stránka jsou postavy. Sice bylo na začátku těžké se zorientovat, ale postupně jsem si je všechny zamilovala. Také díky tomu, že vypravěči se u každé kapitoly měnili. Navíc hlavní dějová linka byla protkaná vzpomínkami a příběhy z minulosti postav. Všem doporučuji!
P. S. Pokud jste nečetli předchozí sérii Griša, nemusíte se obávat, že příběh tento nedokážete přečíst. Já jsem Grišu také nečetla.

Starlet
30.06.2020 4 z 5

Ze začátku jsem byla velice hodně skeptická a šla do knížky s obrovským očekáváním, protože všichni knížku velice vychvalovali, ale u mě to bylo takový, takový no nijaký, prvních sto stránek jsem byla většinu času duchem nepřítomna a po dvou kapitolkách jsem knihu většinou odkládala. Takže jsem se posunovala opravdu velice pomalu. Byla jsem často zmatená, byla tam opravdu moc jmen a kdybych předtím nečetla Grišu a neznala základy světa už do předu, byla bych zmatenější asi ještě víc. Měla jsem chuť celou knihu odložit a začít číst jinou knížku, ale potom. Asi jsem si jenom potřebovala snížit očekávání a během dne, jsem zhltla pomalu 200 stran naráz. Jakmile se to rozjelo a těch postav tam bylo pořád stejně a žádné nepřibývaly, spíše některé ubývaly jsem si příběh takřka okamžitě zamilovala, stejně tak i postavy. Nejvíce mi přirostli k srdci asi Nina a Matthias- jejich příběh mě asi více dojal.
Jedinou nevýhodou celé té knihy bylo, že se mi četla opravdu hodně pomalu, nevím jestli to bylo rozložením knihy, nebo jen něco ve mně, ale někdy mi připadalo, že než přelouskám stránku uběhne fakt věčnost. U většiny knih- tedy u většiny konců hltám každé slovo a mám tendenci přeskakovat řádky abych už sakra věděla jak to dopadne. Ano, na některých stránkách jsem tohle dělala ale nakonec jsem využila svého pomalého čtení a celý konec si patřičně vychutnala, se všemi detaily.

ja.knihomolka__
29.06.2020 4 z 5

4,5⭐️/5⭐️

Safrika
27.06.2020 3 z 5

Zajimavy pribeh, dobra skupinka mladych lidi, ale kazdopadne jsem cekala asi neco vice pri tomto hodnoceni :), ale libila se mi.

Mona-Lisa
17.06.2020 3 z 5

"Šest lidí a šest způsobů, jak se všechno může zhatit "
To v kostce vystihuje tuto fantasy o partě náctiletých černých duší, co společně absolvují misi, jejíž pravidla a nečekané zvraty se mění s každým otočením stránky.
Tak tady byla hlavním jmenovatelem rozporuplnost.
- Na jedné straně roztrpčenost nad těžkopádným rozjezdem a přehršelem postav a lokalit.
- A na té druhé nadšení (tak od půlky knihy), kdy to solidně nabralo obrátky a byla jsem navýsost spokojená s vývojem děje až do samotného konce.

Místy jsem měla neodbytný pocit, že snad jde o tandem autorů, kteří se v psaní střídají:
- chvilku čteš přestřelku sestavenou z naivních dialogů, jak vystřižených z červené knihovny (až ti skřípou zuby)
- a v další kapitole smekáš nad bravurně popsanými motivacemi osudem zkoušených postav.
Výsledný ortel je tedy 3,5*- druhá půlka byla sice ve znamení zuřivě otáčených stránek, překvapení a občasného smíchu, ale nesmazala první půli a klišoidní dialogy.

Lea_41
10.06.2020 5 z 5

Na knihu jsem čekala strašně dlouho. Nemohla jsem se dočkat až jí dostanu k vánocům. Ta obálka. Příběh boží, tajuplný, špetka romance a hlavně akce a dobrodružství. Už od první kapitolu jsem si zamilovala Kaze a Inej, Ninu, Jespera.. No prostě boží

Fenixik
08.06.2020 5 z 5

Kniha mě hodně bavila. Nejvíce se mi líbilo rozdělení dějových linií v Ledovém paláci podle času to bylo super. Určitě můžu doporučit.

Christian951
07.06.2020 5 z 5

Jedná z mých oblíbených knih :)

jaja4
03.06.2020 1 z 5

Je to hrozne rozťahaaaannnééé, otravné, plné zbytočných opisov a dialógov. Veľmi slabé a úmorné fantasy.

Kasana
31.05.2020 4 z 5

Dobře, dobře, dám tomu 4/5, ale má to jen tak tak. Nikdy jsem nečetla sérii Griša (uf, stačí si přečíst ty komentáře a děsí mě to si přečíst) a asi mi to i chybělo, protože jsem tomu světu moc nerozuměla. Kdyby tam nebyla ta mapa, byla bych rozhodně ztracená.

Ta kniha má hrozně pomalý spád. Doslova do poloviny knihy se nic nestane, ani nevyjedou z města. Já rozumím, že je potřeba se připravit, ale ... já tu knihu četla asi dva týdny a to by mě běžně trvalo přečíst tak den dva maximálně. Nemluvě o tom, že až poté, co jsem to četla podruhé, mi to dávalo daleko větší smysl.

Postavy jsou parádní. Radost číst, jak je každý jiný, někteří mají mezi sebou vztahy už předtím, než je dá Kaz dohromady, každý má jiné problémy ... Radost číst z každého pohledu (kromě Wylana, docela by mě zajímal jeho úhel pohledu, tak snad v druhém díle).

Nevím, jestli je to záležitost jenom Šesti vran, ale Leigh má trochu problém s psaním dialogů. To, co říkají, je fajn, dává smysl, ale ráda bych uviděla něco, co se děje mezi tím, nějaký pohyb, něco, čeho si všimnou nebo co jim připomene. Zejména Kaz by si takových věcí všímal daleko víc a ani on se o takových věcech moc nezmiňuje. Jasně, kniha by byla delší, ale trochu by to zpestřilo čtení.

Anetka03
25.05.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, lehce se četla a dokázala mě napnout i rozplakat. Na konci mě, ale zklamala, protože má otevřený konec.