Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3198 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

TomTomis
26.10.2020 3 z 5

Nevím, co na tom lidi vidí. První polovinou jsem se dlouho prodíral a nemohl se začíst. Zase svět, kde hnacím motorem není nic moc pěkného. Prachy. Místy jsem narazil i na nelogičnosti, nebo se mi to tak jevilo. Druhou částí jsem prolétl rychleji. Jak se na scéně objevil tank, málem jsem spadl pod stůl... smíchy. No aspoň jsem se pobavil. Kniha skončila poněkud neuzavřeně, přelouskám snad i dvojku, naštěstí jsou jen dva díly. Další díla autorky číst ale už nehodlám, tyto dvě budou bohatě stačit.

Fortuna7
25.10.2020 3 z 5

Čekala jsem hodně, ale nedostala jsem nic. Bylo to dlouhé a nic moc mi to nedalo. Jediné co bylo fajn jsou postavy. Kaz a jeho parta je super...

Alíša236
22.10.2020 4 z 5

Moc nevím co si o té knize myslím ani co napsat... Pořád jsem si říkala, že je to divné a hodně věcí mi tam nesedí a že mě to asi nebaví a pak jsem si všimla, že už je půlnoc a pořád čtu....

momo01
20.10.2020 4 z 5

Jsem moc ráda, že moje skoropuboše pořád baví společné večerní čtení. A tohle je jedna z těch knih, která je u toho drží. Začátek byl kapánek náročnější na vtažení do děje, ale pak už to byla jízda. Hrdinové nejsou černobílí, a mají své temné vlastnosti (a že jich je) a i padouch má své motivy a světlé momenty.

Kaya77911
19.10.2020 5 z 5

Byla by velká chyba si tuto knihu nepřečíst! Napínavý příběh, který neomrzí. Tesim se na další díl.

Pavlína79
16.10.2020 4 z 5

skvělé, bylo tam všechno - dobrodružství, napětí, láska, poučení a pár věcí k zamyšlení

kramlinka88
14.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha :-)

Netti
13.10.2020 5 z 5

Děj byl svižný, napínavý, dobrodružný... Mapka opět potěšila :) Kniha se mi opravdu hodně líbila. Jediné, co mi k postavám, skrz jejich povahy, moc nesedělo, byl jejich věk ;) Těším se na pokračování.

Verunka4444
09.10.2020 5 z 5

Páni,další úžasná fantasy kniha :) četla jsem jí jedním dechem a obálka knihy je naprostá bomba...už jenom kvůli ní jsem si musela knihu pořídit. A teď vím, že jsem udělala dobře.Kniha je úžasná, postavy jsem si zamilovala do jedné.(Hlavně Kaze,ten byl prostě nejvíc).Vynikající příběh, Leigh Bardugo rozhodně ví, jak napsat dobrou fantasy.Knížka už kolovala celou rodinou a až na malé připomínky,se všem líbila,takže rozhodně palec nahoru.

temna.vila
06.10.2020 5 z 5

Šest vran doposud považuji za jednu z nejlepších young adult fantasy, jaké jsem četla. Běžně nesnáším, když je příběh vyprávěn z pohledu několika postav, ale tady se s tímto úkolem autorka popasovala nad očekávání dobře a já si užívala vyprávění každé postavy. Děj byl místy krásně ponurý a perfektně jej dotvářela atmosféra celého příběhu a napětí, se kterým autorka pracovala bravurně. Za sebe knihu rozhodně doporučuji a určitě se k ní v budoucnu vrátím.

tereza1198
04.10.2020 5 z 5

Od časů co jsem hltala fantasy už pár let uběhlo. Tohle byl parádní návrat k žánru. Postavy nejsou úplně černobílé, mají minulost a určitý vývoj. A před sebou nemožnou misi. Chápete jejich rozhodnutí a problémy. Sice bych jim hádala věk od dvaceti pěti výš, ale chápu, že na ulici se dospívá rychleji a že musí být blízko věku svých čtenářů. Dávám plné hodnocení, i když zločinecká parta mého srdce je z knihy Lži Lockeho Lamory. Těším se na další díl.

knizni.taurus
28.09.2020 5 z 5

Tak jsem se pustila do čtení všemi vychvalované série Šest vran a NELITUJU! Já se do knihy zamilovala od první stránky. Šest lidí s pochybnou minulostí, z nichž se všichni určitým způsobem znají, někteří se nemůžou navzájem vystát a tihle lidé se mají společně vloupat do nejstřeženější pevnosti? No tak to by šlo! Všechny postavy byly charismatické a autorka si s jejich osobnostmi hodně vyhrála. Nejde si oblíbit jen konkrétní postavy, já si je zamilovala všechny (ale jako ehm ... Kaz a Jesper). Kaz Brekker a jeho mysl .... výsledkem této rovnice může být jen jedno slovo: VYCHYTRALOST. Žádná akce není podle něj nesplnitelná. Všechno, co se v knize odehrávalo, jsem prožívala s nimi. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, protože ta nejistota jak se to celé bude vyvíjet dál, mě ničila. Čtivosti této knihy nemám co vytknout. Styl psaní autorky mi sedl, je tady hodně popisných části, ale nepůsobily rušivě a zdlouhavě a já si užívala každou stránku. Knize zkrátka nic nechybělo. Spousta akce, humoru a romantická linka, které tady bylo tak akorát, aby se kniha nezařadila mezi další tuctové knihy. Mě vyhovovala, přesně tak jak byla. Za mě jednoznačně must have.

terinkha
23.09.2020 5 z 5

Fantasy se dostalo mezi moje oblíbený oddychovky a Šest vran mě upřímně nadchlo. Děj je zajímavý, hlavní postavy nejsou úplně typičtí hrdinové a stejně je budete milovat a všechno s nima prožívat. Líbí se mi plno zvratů, ale i humoru, napětí, které se táhne celou knihou. No a chemie mezi Ninou a Matthiasem, to bylo velký ach ♥
Bylo to fakt příjemný počtení, pět hvězd naprosto zaslouženě a na Prohnilé město jsem se vrhla vzápětí :-)

Guepp
22.09.2020 3 z 5

Proste ne, za me to nejak nefunguje. Asi uz jsem precetla hodne podobnych knih, a tim padem zacinaji byt predvidatelne. Kniha ma vysperkovany popis postav, jejich historii, ale zlomove okamziky a zvraty tam jsou tak nejak narychlo vpacene. Takove prijemne oddechove cteni, ktere me ale na dalsi dil nenalakalo.

tonnydararute
16.09.2020 5 z 5

Kniha čtenáře okamžitě polapí svou obálkou a po otevření i nádhernými mapami vykreslující dokonale vymyšlený svět. Šest vran má geniální příběh, během kterého se postupně dozvídáte historii hlavních postav a sžíváte se s nimi víc a víc. Děj rychle odsýpá a než se nadějete, jste na konci. Knihu rozhodně doporučuji přečíst a slibuji, že do hlavních postav se zamilujete.

Kniznisumisek
08.09.2020 5 z 5

Rozhodně je to jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Originální příběh s postavami, které si hned zamilujete a postupně začínáte odhalovat jejich minulost. Není to obyčejný kladný hrdina, jehož úkolem je zabít svého úhlavního nepřítele. Jsou to záporáci, co se snaží dostat pořádnou kupu peněz a jsou ochotni pro to lhát, vraždit a riskovat svůj vlastní život.
Byl to úžasný čtenářský zážitek a rozhodně jsem tu knihu nečetla naposledy. :)

LillyM.

Napínavé.
Zábavné.

Blekí
15.08.2020 5 z 5

Můj problém s young adult žánrem je ten, že většina knih je psána podle stejné osnovy. Hlavní hrdinka je osudem vybrána k důležitému účelu, a tak se jme jako správná Mary Sue zachraňovat svět. Leigh Bardugo tento návod vzala, vyhodila z okna a napsala něco zcela originálního.

Kniha nemá jednu hlavní postavu, nýbrž šest, a žádná z nich nebyla zrozena k nějakému vyššímu účelu. Jsou to psanci z okraje společnosti, zlomení životem, jejich hlavní cíl je přežít. Samotné postavy jsou nejsilnější stránka knihy. Leigh Bardugo se podařilo se šesti postavami, co mnoho autorů nedokáže s jedinou. Postavy jsou realistické, propracované a každá postava v knize dostala prostor vyvíjet se. Nejedná se o žádné hrdiny, ale životem zlomené mladé lidi, z nichž každý má svůj originální příběh, povahu a motivaci. Velmi taky oceňuji nenucenou diverzitu postav.

Ani děj není dle klasického YA návodu. Žádná záchrana světa se nekoná. Místo toho se plánuje loupež století. Každý postava má v tomto plánu svou roli, příběh se čte velmi lehce a velmi mě bavilo neustále se nechat překvapovat mozkem celé operace Kazem Brekkerem.

Závěrem musím říct, že jsem opravdu nečekala, že dám této knize plné hodnocení, ale Šest vran a jejich příběh se opravdu získali mé srdce a už se nemůžu dočkat, až se s nimi setkám znovu.

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

Šest vran je absolutní pecka.
Je pravda, že jsem si více oblíbila druhý díl, avšak jednička má také něco do sebe.
Začátek byl tedy trošku zmatený a člověk moc nevěděl, o co jde, ale potom se to rozjelo a sjednotilo a byla to paráda.
Snad jediná věc, která mi vadí je to, že se hlavní postavy chovají mnohem starší než jsou, teda snad kromě Wylana. Třeba u takového Kaze a Mathiase bych nikdy neřekla, že jim je pouze 18 a vyrůstání v pitomých podmínkách je neomlouvá. Ale jinak všechno absolutně skvělé!

Elka252
25.07.2020 5 z 5

Tak to byla jízda!!! Tohle je případ jedné z nejpropracovanějších knih co jsem kdy četla počínaje obálkou přes mapy až po úžasný text. V knize šest vran nechybí přátelství, láska, válka gangů nebo jedinců, zrada a jeden nesplnitelný úkol. Pro mě je nejlépe napsanou postavou a taky zdaleka nejlepší lstivý Kaz. Ale myslím že by každý měl mít Jesperovu za každých okolností dobrou náladu, Wylanovy vědomosti, Nininu odhodlanost, Matthiasovu odvahu a Inejinu schopnost šplhat nebo lést po střechách. Skrátka my skoro všechny postavy sedly a to se stává málokdy :-).