Selfies

Selfies https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375825/bmid_selfies-gMU-375825.png 4 1314 330

Případy oddělení Q série

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose, která se ale propadá do psychického pekla, jehož kořeny sahají hluboko do temné minulosti. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se plánují další trestné činy: děje se to bez vzájemné souvislosti, nebo mají případy něco společného? Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. A jejich kolegyně Rose má vážné problémy. Čtveřici chybí jeden člen, a jak se zdá, smůla se jí lepí na paty. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Selfies , 2016

soupik2012
04.03.2020 4 z 5

Bylo to trochu jako když pejsek s kočičkou pečou dort. Spousta dějových linek, ale ani jedna z nich není hlavní a žádná pořádně negraduje. Celé se to tříštilo v průměrnosti. Ale v knize zůstal suchý humor, především velbloudi mě dokáží pokaždé neskutečně rozesmát a tak i když to byla zatím nejslabší autorova kniha, tak jsem se bavila. Přesto musím být především kritická. Je to příliš překombinované a hodně málo uvěřitelné. Navíc jsem narazila minimálně na dvě nelogické situace. Audioknihu této série čte pokaždé pan Igor Bareš a ten je pokaždé zárukou kvality.

Dani25
28.02.2020 4 z 5

Adler Olsen nesklamal, aj keď to nebola jeho topka, veľmi zaujímavé zápletky. Obdivujem ho, že vždy nájde témy, ktoré sa vlastne dotýkajú nás všetkých v dnešnej dobe. A tak veľmi som sa bála o Rose.

boxas
16.02.2020 4 z 5

Autor sleduje nejméně tři hlavní dějové linie, a to je příliš mnoho. "Oslí můstky", kterými si proto musí vypomáhat, jsou pak příliš násilné, náhody jen těžko uvěřitelné a rozuzlení celé detektivky jasné od začátku, i když si autor nechává pár rádoby překvapení v záloze. Na druhou stranu plusem je, že si kniha udržuje svižné tempo, téma zneužívání velkorysého dánského systému sociálních dávek je zajímavé, holky jsou dostatečně dobře vyprofilované, takže vlastně jako oddychovka na víkend proč ne...

mi-380
14.02.2020 4 z 5

Do třetice všeho zlého a smutného. Jeden den vidím zoufalé, neschopné, překrmené a pomalé americké dělníky v čínské továrně v oscarovém dokumentu Americká fabrika, druhý den sleduji v dokumentu Heroin: Cape Cod kdysi nadějné mladé vysokoškoláky z Nové Anglie zasažené heroinovou „epidemií“ a dnes Adler-Olsen zatlouká třetí hřebíček do rakve mého pohledu na západní civilizaci názorným předvedením takzvaných „uchazečů“ o práci, kteří od svých osmnácti let do nekonečna čerpají milióny z fondů štědrých dánských sociálních dávek. Během (jako obvykle u tohoto autora) zábavné a napínavé četby se objevuje jedno originální řešení…
85 % (zatím 748 hodnotících s průměrem 79 %).

P.S.
Býval jsem optimistou na 95%, teď mám často pocit, že mi těch procent optimismu zbývá už jen 51. Že by opravdu platila poučka: Optimista je vlastně jen špatně informovaný pesimista? Musím se podívat po něčem veselejším.

Peťulka3
12.02.2020 5 z 5

Super. Zase!

KočkomilkaJana
06.02.2020 2 z 5

A právě tím narážím na problém knihy - několik linií, které se možná protnou a dílo jako celek bude grandiózní. Eeee, nebude. Fakt ne, tady se Jussi hodně sekl. Přeskakování z příběhů je rušivé. V mnoha knihách stupňuje změna úhlu pohledu napětí. V Selfies si nejste jistí, kdo je kočka, kdo je myš, co tam sakra zase dělá psychicky zdeptaná Rose a proč najednou řešíte homo-vztahy a penzista objímá nějakého chlapa na vozíku, co bydlí s Carlem (jasně, pokud znáte pozadí, nepřijdou vám některé věci divné a rušivé). Samotná drobounká zmínka o selfie jako módě doby, kterou v knize najdete celkem vtipně použitou, která vyřešila celý případ, je slabá. Na autora tohoto kalibru snad až ubohá.

Ulala
27.01.2020 4 z 5

S knihami této série mám vždy dva problémy. Začátek, než vstřebám ty různé událostí v různých časových intervalech a pak nedostatek času, abych knihu shltla na jeden zátah. Napínavé, zajímavé a výstižně popsané charaktery některých typů lidí. Určitě doporučuji a já sama budu pokračovat v dalších knihách série.

Pav
21.01.2020 4 z 5

Oddělení Q je super. Tento díl byl trochu vážnější než obvykle (myslím vtipné vsuvky, ne vraždy), protože se z velké části jednalo o Rose. Hodně propletené případy vyžadovaly dost vysvětlování zejména na začátku knihy, tak jsem se trochu v postavách ztrácela. Chvílemi jsem se přistihla, jak fandím Anne-Line.

Allena24
07.01.2020 5 z 5

Já si příběh užila. Pro mě jsou knihy od pana Olsena čtivé, dokáží mě vtáhnout do příběhu. Poslední dobou se dívám i na osobu překladatele a paní Kristinu Václavů bych si ráda dala k oblíbeným.

estrellka
06.01.2020 4 z 5

Kniha je sice čtivá, ale celkově mi už přišla hodně přitažená za vlasy. Nejzajímavější linie byla o Rose. Na první knihy ze série určitě nedosahuje.

Kristulda
04.01.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila,zajímavý příběh,linie s Rose byla nejzajímavější. Knihy od J.A.Olsena sbíram uz se tesim až si přečtu další Oběť 2117.

terimila
31.12.2019 4 z 5

Ze všech tří linií (vymaštěný namyšlený šlapkoidní slepice z pracáku s kriminálníma sklonama vs. mstitel; vraždy žen v parku; Rose) byla jednoznačně nejzajímavější Rose. Brrr, z jejích stavů a minulosti člověku celkem mrazilo. Nebýt jejího příběhu, dala bych bez debat tři hvězdy, ale díky Rose není co řešit, ta to vytáhla nahoru. Doufám, že ten dojemnej závěr přinese to, v co oba parťáci doufali, a tý holce to pomůže jít dál.
Hodně se mi líbil i pohled na postavu staré paní Zimmermannové ze dvou stran. Zatímco z pohledu rodiny působila jako protivná zlá megera, co by furt jen někoho sekýrovala, z pohledu Rose to byla vlastně celkem milá, i když svérázná paní ze sousedství. A tak to v životě mnohdy bejvá.
Samotný příběh je výrazně míň strhující než předchozí díl a drobínek přitažený za vlasy (hlavně ta "čisticí akce" sociální referentky :)), ale jo, pořád dobrý, je to beletrie. Opět to mělo Olsenovy klasické kvality. Skvěle odvyprávěno, prodchnuto situačním humorem a vtipem, přitom ubylo laciných Asadových vtípků a přeřeků, což je ku prospěchu věci.
Stálým pozitivem jsou skvěle vykreslené postavy, které u mě vyvolávají neskutečně živé emoce. Přemýšlím, jestli někdo jiný než Olsen dovede udělat postavu, která se mi tak vysoce oškliví, protiví a přeju jí spoustu věcí včetně těch hnusných... nebo vraha, kterého naprosto chápu a částečně mu i "fandím"... no, myslím, že tohle jinej autor nedovede. :)
Sečteno, podtrženo: tohle je dobrá detektivka. Sice vysloveně nenadchne, ale rozhodně neurazí a z řemeslného hlediska je to dobře odvedená práce.

Lavender756
23.12.2019 3 z 5

Bohužel asi nejhorší kniha z řady. Linie s Rose byla sice velice zajímavá, ale naopak příběh Aneline a jejích nanynek byl děsný...

ivoiro
21.12.2019 3 z 5

Dle mého soukromého názoru se jedná o lepší příběh, než ten předchzí. Nicméně, úrovně prvních dílů nedosahuje.

Květ
20.12.2019 5 z 5

Selfies je moje první přečtená knížka od Olsena, oddělení Q znám ale z filmových zpracování jeho děl. Autor píše skvěle, nenudí, umí dávkovat napětí i humor. Stránky mi ubíhaly pod rukama, bavila jsem se.

Dobby888
09.12.2019 3 z 5

Selfies je pro mě zatím nejslabší díl této série. Ani by mi tak nevadilo, že se zde vyskytuje vícero dějových linií, ale tak nějak jsem se celkově nemohla začíst a ze začátku jsem v tom měla tzv. guláš. Sice je kniha jako vždy čtivá, ale samotný děj byl taky takový nemastný neslaný.

Eidalon
02.11.2019 3 z 5

Tak nějak se mne zdá, že to nejlepší autor již napsal (Vzkaz v láhvi, Žena v kleci či skvělá Složka 64). Po Nesmírném, který mne zas tak již nepřesvědčil další kniha, o které mohu říci, že jsem ji četl na několikrát (vždy jsem dal přednost jiné knize, pokud jsem se začetl do vícero knih naráz) a její dočtení bylo „jakýmsi pocitem povinnosti“ a úcty k autorovi.

Pro mne byl děj až příliš vykonstruovaný – tři linie příběhu (referentka a její klienty, které se chovají až neuvěřitelně, složitost rodinných vztahů a válečná minulost co by jeden z kostlivců ve skříni a pro mne zcela ne moc pochopitelná anabáze kolem Rose, která s příběhem moc nekorespondovala). Možná mne unikla nějaká kniha, na niž především linie Rose navazuje, ale i tak, pro čtenáře, který jiné knihy Adlera nezná naprosté nepochopitelné odbočení.

A závěr, kde je zlo zlem potrestáno, a to způsobem naprosto nestandardním, no, já jsem tomu na chuť moc nepřišel. Tentokrát zůstávám u slabšího průměru a jen k předešlé tvorbě nechávám 3 hvězdy.

Briv
25.10.2019 5 z 5

Jedním slovem skvělá. Překvapuje mě tady nižší hodnocení. Pořád velmi čtivé poutavé. Mrzí mě, že jsem ji měla rozečtenou a vrátila se k ní až po delší době, protože zorientovat se v ději a v množství postav nebylo jednoduché, ale za to si můžu sama :). Jak vidím, tak sociální problémy i zneužívání dávek jsou všude. Zároveň se nám hodně poodhalila Rose. Doufám, že to zvládne. Ráda bych se dozvěděla co nejvíc i o Asadovi. Jeho velbloudi mě nepřestávají bavit. Těším se na další díl. A díky.

nicolettkaa
15.10.2019 4 z 5

!!!KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Selfies se čte pořád dobře, jako předešlé knihy. Jen na můj vkus už bylo na jednom místě až moc pachatelů a možná by neuškodilo knížku o pár stran zkrátit. Líbila se mi část věnovaná Rose a jejím démonům. Snad se v dalších dílech podíváme zblízka i na další postavy. Je pravda že v této knize už ubylo vtipů a velbloudů, ale vůbec to nebylo na škodu. Super je, že se Jussi snaží poukazovat na společenské problémy (ne jen) v Dánsku.
Už aby tu byl s dalšími díly!

vera4669
12.10.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek od autora, od začátku zajímavý dej i spád, ani vteřinu jsem se nenudila, za mě pecka