První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/bmid_prvni-E5l-218383.png 4 4129 743

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Ruru
07.12.2020 5 z 5

Ani jeden díl z této série nezklamal. Všechny byly úžasné a jsem moc ráda, že jsem si je přečetla.

DK197
08.11.2020 3 z 5

E-KNIHA: Rozhodně nejromantičtější a nejsmutnější díl. Ale jelikož nejsem cílová skupina a autorka jinak než pro ni psát neumí, přišlo mi to spíš přeslazené. Dialogy divné, zápletky nadějné, ale pak nic - jako vždycky. Ale na tohle jsem opravdu stará. :-) Nápad fajn, zpracovat celkově se dala série lépe. Škoda. Ale jako literatura pro mladé zasněné slečny a holčičky dobrý. Užijte si to děvčata. Fakt hezky se to čte. A ty obálky jsou nádherný.

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Hezký závěr celé série.

Amízek
30.10.2020 5 z 5

Krása krása krása. Zase překrásný obal, i děj. Amerika, je prostě nezdolná. Konec byl dost zajímavý a zaskočil mě. Nemám, co víc psát. Jen ten Aspen mě mrzí. Doufám, že bude mít krásný život.

jitkapeldova
27.10.2020 5 z 5

Hezký poslední díl této trilogie, což je škoda..
Rebelové tam tomu dodaly napětí a "šmrnc", závěr se mi líbil ale zároveň mohl být trošičku delší :)

cmelda26
26.10.2020 3 z 5

Očekávaný konec této trilogie.

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Opravdu nádherná série, která má skvělí romantický trojúhelník. Poslední kapitola mě dojala... doporučuji čtenářkám, které chtějí s YA začít.

Jajiinka
15.10.2020 5 z 5

Je to fantasy kniha, která má krásný přebal a je v pevné vazbě.

Příběh navazuje na knihy Selekce(2014) a Elita(2015).
America si uvědomuje, že hrozby za hradbami paláce získávají na intenzitě. Ani v duchu si nedokázala představit, že se dostane do samotné Selekce, natož na její úplný konec. Pomalu přichází na to, že za svou lásku musí bojovat. Jaký osud jí to přichystá. Vyhraje tento boj?

Tento díl mě opět nezklamal. Pociťovala jsem v něm více napětí a akce, než v předešlých dílech. Konec byl emocionální a hezky zakončený. Ano, smrt některých postav byla šokující ale přidala razanci a reálnost příběhu. Rebelové mě moc bavili a dalo to příběhu smyl.

Opravdu krásné knihy s krásným příběhem pro dívky.

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

nejlepší díl z celé téhle skvělé série ♥

Lokina
04.10.2020 5 z 5

Konečně dočteno..a musím přiznat, že závěrečný díl se povedl. Budu se opakovat jako u předchozích dílů, ale i tento byl čtivý, líbivý a zvláště od druhé poloviny byl zajímavější, napínavý a šokující.
America se chvílemi pořád chovala jako dítko, které neví, co chce. Ale postupně si začala ujasňovat, koho chce a s tím se měnilo i její chování k lepšímu. Za Marlee jsem velice vděčná, jak to s ní dopadlo a America si nemohla přát po svém boku lepší přítelkyni.
Poslední kapitoly uvrhly na příběh trochu více akce, aby měl větší jiskru a měl nás šokovat, ale připadalo mi to uspěchané a nedomyšlené. Rebelové byly dobrý nápad a v tomto díle se nám více odhalili, ale mě to přišlo málo, na to aby v závěrečných kapitolách byly hybateli příběhu a měl přijít nějaký "wow" efekt.
Z některých úmrtí jsem byla smutná a jistý dopad to na mě mělo, proto jsem s nervozitou a strachem dočítala poslední stránky. Díky epilogu mě opustily veškeré pochybnosti a konec je sice předvídatelný, ale krásný a dojemný.

speciale88
02.10.2020 5 z 5

Treti díl mě nezklamal. Opět se mi kniha líbila. Je to porad krásné oddechový čtení co se čte samo jedním dechem.

Ivet_V
01.10.2020 5 z 5

To bylo tak dokonalý! Lepší než oba předchozí díly dohromady. Bylo to krásný, někdy smutný, ale hlavně dojemný. Nikdy jsem nevěřila, že si tak moc oblíbím Celestu.

Han-nah
26.09.2020 4 z 5

Závěr této krásné oddechové triologie se dal předvídat. I tak je kniha protkaná romantikou , přátelstvím, intrikami, napětím, vyřeší se milostný trojúhelník i politická situace. Při čtení zavřít na chvíli oči a přenést se do tohoto světa, je krásné snít.

ComposeAdela
24.09.2020 5 z 5

Ze série se mi líbila První asi nejvíce. Možná proto, že po Elitě, která mi připadala jen jako záznam Američina věčného rozhodování Aspen-Maxon-Aspen-Maxon, se tady (k mému velkému údivu, jelikož to přišlo naprosto bez varování) něco dělo.

Frida12
19.08.2020 5 z 5

(SPOILER) SPOILER: Dočítala jsem to , když jsem už byla unavená, a na konci se mi málem leknutím zastavilo srdce. Ale aspoň to bylo vzrušující:)
(a hrozně smutné:()

Ketrin.TR
07.08.2020 4 z 5

Poslední díl téhle sladké serenády mezi A+M+A hodnotím asi jako nejlepší, konečně se do "přecukrovaného" děje vloudily taky nějaké "slané" zvraty. Konec nabral na otáčkách, možná až trochu moc zbrkle v porovnání s tím v jakém tempu a klidu knížky plynuly. I tak si ale pořád stojím za tím, že autorka prostě vůbec nevyužila ten super potenciál příběhu, dalo se to tolik rozvést a zavést čtenáře do zcela jiného světa!

Ryorka
04.08.2020 1 z 5

Nechápu to vysoké hodnocení v přepočtu na počet hlasů. Tohle bylo sakra hloupé. Hloupé, blbé, jednoduché a o naivitě ani nemluvím. Jasně, nejsem cílovka, ale o to víc mě to vytáčí. Pak nemaj být ty americký děcka tak plný nereálných představ o fungování světa. Tohle je vlastně přepis emerické nablýskané realityšou ( ala Amerika hledá topmodelku ) odehrávající se v nějaké stupidní dystopické budoucnosti Země. Ta dystopie je hlavní kámen úrazu. Je nelogická, bez nějakého smyslu. Neobjasněná. S jediným cílem zařídit čtenářův soucit. V příběhu rebelského odboje taky. Tak jako Jižani jsou tvořeni vesměs těmi nejnižšími, nejchudšími kastami, přesto mají hromadu zbraní . Seveřani jsou prachatí, jak ubezpečoval August a přesto musí gerojka America domluvit aby jim koupila zbraně Itálie, aby mohli Jižany porazit. Ona celá lady America byla dokonalá, nejlepší, nejkrásnější a taky na facku. Ale teda, uznávám, že jsem to dočetla celé. Blbé, ale čtivé.

Luccinda
31.07.2020 5 z 5

Závěrečný díl trilogie Selekce jsem si zamilovala ze všech nejvíc. Největší zásluhu na tom má America, která si v průběhu předchozí knihy prošla velkým vývojem a konečně se z ní stala silná ženská hrdinka, která si dokáže přiznat, co vlastně chce. Zároveň ale pořád zůstala hodně svá – temperamentní, trošku zbrklá, ale hlavně laskavá. Autorka její povahu a charakter dovedla k dokonalosti a mě jen mrzelo, že nebyla America takhle skvělá už od začátku.

V knížce se hodně vyvíjí také vztah Americy a Maxona. Jejich společné scény byly zkrátka kouzelné. Vůbec bych se nezlobila, kdyby se autorka vykašlala na všechno to politikaření a útoky rebelů a soustředila se pouze na romantiku, protože tu očividně psát umí.

Co mě naopak trošku zklamalo byl konec, který byl podle mého názoru zbytečně dramatický. Obrovský „zvrat“ pár stran před koncem tam vůbec být nemusel, kvůli němu byl příběh tak zamotaný, až mi připadalo, že autorka prostě najednou nevěděla, jak z toho ven, tak tam prostě hodila rebely, aby se to nějak vyřešilo. Bylo to celé hrozně uspěchané, spousta věcí postrádala logiku a nejvíc mě naštvalo úmrtí některých postav, u kterých bylo jasně vidět, že umřely jen proto, že autorka na poslední chvíli nevěděla, co s nimi. Tím si v podstatě odstranila všechny překážky, které v průběhu celé trilogie tak usilovně vytvářela, přestože nám stejně bylo od začátku všem jasné, jak tenhle příběh skončí. I tak jsem ale měla slzy v očích, když jsem knížku dočítala, protože i přes všechny nedostatky to byl jeden z nejkrásnějších příběhů, jaké jsem v životě četla.

tittanie
18.07.2020

Ano bylo to dobré, ale příběh s rebely, mě nebavil. Ale jo dalo se to číst. Svět, který autorka vytvořila se mi líbil.

vlkcz
16.07.2020 4 z 5

Rozhodování mezi Aspenem a Maxonem se mihne naštěstí jen párkrát, takže až na zhruba 50 posledních stránek na úrovni prvního dílu. Závěr mi, bohužel, přišel zbytečně uspěchaný. Autorka zřejmě usoudila, že psát podrobněji o politických aspektech světa, který stvořila, je nad síly buď její nebo předpokládaných čtenářek. Přitom právě tahle nadstavba z knih dělala něco víc, než jen červenou knihovnu pro -náctileté.
Ale přes všechny výhrady, které jsem měl, zejména ke druhému dílu, rozhodně nelituji času, který jsem s knihami strávil.