První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/bmid_prvni-E5l-218383.png 4 4129 743

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Scheila
16.07.2020 4 z 5

Třetí a zároveň závěrečný díl série se mi líbil moc. Po tom tragickém druhém díle, to bylo příjemné překvapení a já knihu zhltla za jeden den. Druhý den jsem si musela vzít volno z práce abych dospala to co jsem v noci pročetla :D
Moc se mi líbil nápad s rebelama, jak se rozlišují a co vše spojuje rebeli a trůn. Rozuzlení tajemství bylo také velmi dobré. Dokonce jsem i přes to, že jsem tušila konec, byla zaskočená dvěma scénami.
Za mě super čtení.

MarkétaI.
11.07.2020 5 z 5

Asi jsem od třetího dílu čekala trochu jiný průběh. Rozhodně víc akce/bojů, ale i tak jsem velmi spokojená a dávám plný počet hvězdiček :-)

CiaKawlone
11.07.2020 5 z 5

Tento díl byl rozhodně lepší než druhý. Jen mi přišlo, že to autorka na konci hrozně rychle uzavřela. Jistě vyšly k tomu povídky, ale i tak. Rozhodně to bylo dynamické a velmi příjemně se to četlo.

anet.myblog
11.07.2020 5 z 5

Tak tenhle díl byl za mě teda ze všech nejlepší. Knížku jsem měla zase přečtenou extrémně rychle, protože to prostě jinak nejde. Příběh byl plný děje ,narozdíl od Elity, a byly zde i zvraty, které jsem nečekala. America, Aspen i Maxon tady působili mnohem vyspělejší, což se mi líbilo. Já prostě tomuhle dílu nemám co vytknout, takže ho budu jen všem vychvalovat???? Už teď vím, že sérii nečtu naposledy! Nejradši bych si jí koupila celou domů, což doufám, že si třeba splním. Těším se, až si dám někdy re-reading???? určitě zařazuju k mým nejoblíbenějším knihám????

JanaK00
07.07.2020 5 z 5

Opět velice čtivé, oddechové. Celá série je hodně dobrá a i završení (původní trilogie) mělo spád a dobrou dějovou linii. Za mě naprostá spokojenost

booksbykatarina
03.07.2020

První tři díly jsem četla dvakrát. Když jsem je četla podruhé, uvědomovala jsem si věci, které mě poprvé vůbec nenapadli. Doporučuji

booksbykatarina

ja.knihomolka__
29.06.2020 4 z 5

4,5⭐️/5⭐️Jak už jsem v recenzích na předchozí díly psala, hodně mi vadila hlavní hrdinka America. Tady jsem už k ní žádný “odpor” necítila. Dokonce si dovolím napsat, že mi byla sympatická.
Příjemná změna. :))
Oproti Selekci a Elitě tady bylo mnohem více akce a zvratů. Oceňovala jsem, že autorka umí psát neskutečně čtivě, první dva díly se četly taky velmi rychle, tento však ještě více.
Tady se mi už konečně, alespoň trochu “zalíbil” Maxon, přesto k němu nic moc “necítím”, jako většina čtenářek téhle série. :D
A Aspen se tu začal chovat trošku normálně.

LittleK
28.06.2020 4 z 5

Líbí se mi drobné zvraty autorky jako například u Kriss nebo Američina táty, ale mrzí mě, že dala víc prostor jejím pochybám, zda vyznat svou lásku nebo ne (popravdě moc nechápu, nad čím tak dumala, pokud někoho miluji, tak ho nenechám trápit pochybnostmi, zda to tak skutečně cítím, když vím, že mé city opětuje), než těmto vedlejším dějům, které by mě zajímali víc. Konec byl až příliš rychlý, ale udělal mi radost. Ráda bych si přečetla i o jejich líbánkách a začátcích vládnutí, ale chápu, že to by asi nebylo tak zajímavé.

Áža707
16.06.2020 4 z 5

Rozhodně dle mého nejlepší díl série. Zase mě to vzalo od začátku do úplného konce. Knihu jsem přečetla jedním dechem a celá série mě zatím velmi baví. Všechny 3 knihy mě vážně oslovili a dokazuje to i, že jsem je zvládla za 1.5 dne, což je docela slušný skóre.
Líbí se mi změna vztahu u jednotlivých postav a doopravdy mě překvapil Aspen, čekala jsem od něj něco špatného, vážně. Dokonce jsem myslela, že jsem odhadla konec knihy, že doopravdy Americu pošlou domů a o to víc mě závěr překvapil.

Anette_De
13.06.2020 5 z 5

Tak tohle byl snad nejlepší díl. U konce jsem upustila i slzu. Moc krásné.

Annkag
11.06.2020 3 z 5

Tak trocha ten dej začal pokulhávať a pre mňa to všetko vzalo rýchly spád.
Kniha by vôbec nestrádala keby táto posledná časť bola rozdelená na dve.

Pájasknihou
11.06.2020 4 z 5

Úžasný příběh, krásný konec. Autorka mne zaujala svou představivostí a krásnými příběhy. Rozhodně nelituji času stráveného s touto triologií

bookworm_girl
09.06.2020 5 z 5

Nejlepší díl trilogie Selekce. Nejen že má z původních prvních tří knih nejkrásnější obálku, ale i příběh je úžasný, i když i ty předchozí knihy jsou skvělé.
Prvních 50 stránek mi vadila nerozhodnost hlavní hrdinky, ale potom už to bylo jen úžasné. Děj byl super, bylo tam několik zvratů (zvlášť ke konci, ale k tomu se dostanu).
Kniha je, stejně jako předchozí části, napsaná čtivě, čte se strašně rychle a nejsou tam žádné zbytečné dlouhé nudné části a kapitoly.
Oblíbila jsem si tu některé postavy, které jsem v předchozích dílech opravdu ráda neměla (hlavně Celestu).
Celou dobu čtení se mi kniha moc líbila, ale nemyslela jsem si, že se mi bude líbit víc než se mi líbil druhý díl - Elita. Můj názor úplně změnil konec, který byl podle mě skvělý. Bylo tam několik docela dechberoucích zvratů, byl smutný ale i šťastný a opravdu napínavý. Autorka knihu zakončila myslím moc dobře, ale některých věcí, co se tam staly a především některých postav mi bylo a je moc líto.
Shrnula bych to tak že je to krásné ukončení této trilogie a určitě si přečtu další dva navazující díly + doplňkovou sbírku povídek.
Knize dávám 100% a 5 hvězdiček.

Malinali
05.06.2020 5 z 5

Hodně se to na konci rozjelo teda, finále super. Celá série se mi moc líbila. Velice čtivé.

rampapa
24.05.2020 5 z 5

Na poslední díl jsem se moc těšila a je SUPER. America a Maxon jsou úžasní. Knížka se mi moc líbila a velmi jí DOPORUČUJI.

LillyM.
24.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Skvělé počtení:)
Jen jsem byla v šoku ze smrti královny. Myslím, že jsem našla opravdu dobrou spisovatelku.

Veronika33
13.05.2020 4 z 5

V poslednej časti Selekcie bolo citeľne viac politiky a bojov s rebelmi. Celkom dobré ukončenie, len ten vzťah medzi Americou a Maxonom fakt čudný, klasické klišé milujú sa, nie sú si svojimi citmi istí...stále stále dokola. Koniec bol už trošku moc, ale ako celok celkom dobrá séria, ale na druhé čítanie to už nevidím.

MGT
09.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Čekala jsem, že se v dalším díle dozvíme jak se pracuje na situaci v království za nového panovníka. Po tom, co jsem si přečetla anotaci dalšího dílu jsem teda zaražena. To se jako všichni rebelové vybili během jedné bojůvky? Maxon a Aspen bez jakéhokoli vysvětlení přáteli? Co aktivity otce Americy?
Když autorka rozehrála i jinou hru než jednoduchou romantiku, měla ji zakončit jinak než jednorázovou bitvou v níž zemřou konfliktní postavy a záporáci jsou bez výjimky vymýceni.
Když už budovala jeden vztah tři knihy, království si klidně ještě jednu zasloužilo.

Juliehalo1
09.05.2020 5 z 5

(SPOILER) První je podle mého jedna z nejlepších knih. Kiera opět nezklamala. Spoustu postav jako je Anne, Královna, Celesta Americy otec, ale i Krále mi bylo strašně líto, jak zemřeli. Jinak zase nezklamala. Boží kniha.

Verys58
05.05.2020 5 z 5

Před koncem jsem byla zděšená, jak by to mělo dopadnout, ale jak už z názvu vyplývá, dopadne to dobře :) Konec mi přišel trochu přehnaný a určitých postav mi bylo líto.