Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495888/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-XJM-495888.jpg 4 1767 1767

Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Ale když si pro tuto práci vybere neznámou reportérku časopisu Monique Grantovou, nikdo není ohromen více než samotná Monique. Proč ji? Proč teď? Monique není zrovna na vrcholu světa. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Bez ohledu na to, proč si ji Evelyn vybrala k napsání své biografie, je Monique odhodlaná využít této příležitosti k nastartování své kariéry. Monique, která je povolána do Evelynina luxusního bytu, fascinovaně poslouchá, jak herečka vypráví svůj příběh. Od cesty do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit showbyznys v 80. letech a samozřejmě sedm manželů na cestě. Evelyn rozvíjí příběh o nelítostných ambicích, nečekaném přátelství a velké zakázané lásce. Monique začíná pociťovat velmi reálné spojení s legendární hvězdou, ale jak se Evelynin příběh blíží ke svému závěru, je jasné, že její život se tragicky a nezvratně protne s Monique.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

TVer
04.10.2023 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Zlatá éra Holywoodu je rozhodně velkým lákadlem a podívat se na to z "té druhé strany" je unikátní.
Celé vyprávění Evelyn a to jak je protkané novinovými články dělá knihu nemožnou odložit.
Celá situace s její životní láskou a konec knihy mi také trochu zllomily srdce.
Rozhodně kniha, kterou bych si přečetla znovu.

TerapieKNIHOU
02.10.2023 5 z 5

Vyložme karty na stůl. Za mě je ten hype jednoznačně zasloužený. Už po několika stránkách mi bylo jasné, že je to přesně ten typ knihy, který nebudu schopná odložit. Zlatá éra Hollywoodu mě uchvátila, stejně jako Evelyn Hugo samotná.

Fiktivní postava, kterou Reid vytvořila, je až neskutečně uvěřitelná...jako bych četla skutečnou autobiografii. Rozhovory s Monique, ale i novinové články dodávaly příběhu na autentičnosti. Neustále mě provázela nutkavá potřeba si tuhle filmovou legendu a ikonu 60. let „vygooglit“ a pustit si každý zmíněný film. Evelyn je komplexní, není černobílá a má v sobě snad všechny odstíny šedi.

"When you're given an opportunity to change your life, be ready to do whatever it takes to make it happen. The world doesn't give things, you take things"

U Evelyn najdete hned několik společných rysů se skutečnými ikonami Hollywoodu. Za svůj život vystřídala skoro stejný počet manželů jako Elizabeth Taylor. Každý ji provázel jinou životní fází a každý vztah měl svůj důvod. U každého našla to, co právě potřebovala útěk, kariéru, bezpečí. Představovala sex symbol s platinovou blond jako Marilyn Monroe. Charakterizovaly ji obdobné exotické kořeny jako Ritu Hayworth. A kdybyste opravdu pátrali, našli byste těch podobností s dalšími hvězdami daleko víc. A já si ji právě takovou zamilovala. Opravdu mi neskutečně sedla a často jsem si u ní kladla otázku: Byla taková mrcha nebo prostě jen chtěla být šťastná?

Příběh skrývající se v této knize je velkolepý, přesvědčivý, strhující - fenomenální. Najdete v něm mix všech různých lidských emocí strach, vztek, lítost, smutek, štěstí, lásku, ale i ego a touhu po moci. Upřímně mě příběh Evelyn, ve kterém se nacházelo tolik životní pravdy, opravdu zajímal, bavil a já knihu můžu jen DOPORUČIT :)

jirina4159
28.09.2023 5 z 5

Titul knihy mě nezaujal a myslela jsem že to bude něco jako a la Červená knihovna, ale neměla jsem tou dobou moc na výběr, poslala mě ji dcera (bez komentáře a doporučení) mezi knížkami které jsem už všechny přečetla tak jsem si řekla že to zkusím. Ale velice překvapila, opravdu zajímavě a čtivě napsáno a já to velice rychle a se zájmem proč to hlavní hrdinka dělala přečetla. Určitě bych doporučila, sice oddechovka ale stojí za to.

markej
26.09.2023 5 z 5

Napravila jsem další velký letošní čtecí rest a přečetla jsem Sedm manželů Evelyn Hugo.

Vzhledem k tomu, že jsem nečetla ani anotaci, ani dopodrobna recenze na Instagramu, byla pro mě hlavní zápletka docela velké překvapení, za což jsem samozřejmě ráda.

Myslím, že knížka je opravdu dobře a poměrně svižně napsaná, hlavní postavy jsou dostatečně psychologicky propracované, dokázala jsem pochopit jejich nejednoznačnost, rozporuplnost či ambivalentnost, bavilo mě zasazení románu do prostředí Hollywoodu a vykreslení praktik filmového průmyslu.

Sice mi nakonec připadalo, že sedm manželů je přece jen trochu moc, protože motivy uzavření manželství se v důsledku opakovaly, ale nemůžu říct, že bych se nějak nudila, četla jsem s velkou chutí a touhou dobrat se rozuzlení, z něhož jsem polovinu odhadla, polovinu ne.

Suma sumárum jsem spokojená, knížku můžu doporučit a nejspíš se pustím i do autorčiných předchozích knih, které byly hodnoceny polarizovaněji a trochu méně nadšeně než Evelyn (na Databázi knih 88 %), uvidíme, zda prvně zvolím Daisy Jones & The Six (na DK 82 %), či Malibu v plamenech (na DK 80 %).

Hodnocení: 4,5* z 5*

Kaja1
25.09.2023 4 z 5

Je to sice fikce, ale kdo říká,, že se to nemohlo stát. Kniha nemá hluchá místa, pořád čtete, jen aby jste se dozvěděla, co hlavní hrdinku a Monique spojuje. Evelyn si rozhodně nebrala servítky a šla za svým cílem,dá se říct, obrazně přes mrtvoly. Nakonec měla peníze, přinesly ji svobodu, ale štěstí.....

crazyslunicko
24.09.2023 5 z 5

Kniha je perfektní a brilantně napsaná. Opravdu jsem si myslela, že se jedná o reálný životopis a dost věcí tomu napovídalo. Milovaná i nenáviděná Evelyn Hugo. Hltala jsem její každé slovo. Byla velice působivá a překvapivá. Na začátku jsem tak trochu tušila, proč si vybrala Monique pro svou knihu, ale nakonec to prostě bylo trochu jinak. Chudák Evelyn. Hledala lásku a stále přicházelo nějaké zklamání. Ale aspoň měla kariéru a nikdo na ni nikdy nezapomene... Já jsem jim tu lásku vlastně hrozně záviděla. Milovaly se tak moc, že musely všem lhát, aby mohly spolu nějakým způsobem žít. Ale vždycky našly způsob, aby to šlo. Aby mohly být spolu aspoň na chvíli. Když člověk miluje hledá způsoby, jak být s milovanou osobou.

orson
23.09.2023 5 z 5

Překvapivá kniha plná různých zvratů a odhalení popisuje život herečky - jak se z chudé nicky svým přičiněním stala hvězdou. Autorka to popisuje tak přesvědčivě, že jsem si každou chvilku říkal, že se na to musím kouknout na wikipedii :) Prostě parádní fikce! Nemohl jsem se odtrhnout.

PosPol
23.09.2023 3 z 5

Evelyn Hugo. Žena milovaná stejnou měrou jako nenáviděná. Leč fiktivní. Ano, kniha je napsaná tak věrohodně, že jsem neustále googlila, ptala se těch co četli a bádala, jestli náhodou tato osoba nežije. Jestli něco autorka dokázala, tak strhnout zcela brilantním příběhem jedné světoznámé herečky, která se z chudé nicky vyšplhala přes ptáky režiserů až na výsluní světa....

Dokonale popsané prostředí filmového showbyznysu padesátých až osmdesátých let. Výstižná momentka doby, kdy ženy měly šanci uspět jen přes postel. Kdy společnost byla těžce homofobní a aférky herce mohly vystřelit do nebes, nebo taky poslat do pekla zapomnění...

Příběh je vyprávěn z pohledu novinářky Monique, kterou si Evelyn vybere pro sepsání knihy a samotné Evelyn, která popisuje svých sedm manželství, často uzavíraných ze zištných důvodů. Mluví o drsném prostředí filmové branže, o své životní lásce a postupem vyprávění se příběh Monique a Evelyn zcela nečekaně protne a Monique zjišťuje, že nebyla vybrána až tak náhodou...

Kniha je neskutečně čtivá, zhltla jsem ji za dva večery. Evelyn mě bavila, Harryho jsem milovala. Jenže všechny ostatní postavy jsou naprosto ploché. Monique mě nudila k smrti, šest manželů Evelyn bylo jak přes kopírák - zajímaly je jen kozy Evelyn a možný přínos svatby s ní. A Celia? Och bože, ta ženská byla nesnesitelná, sobecká a docela dost neuvěřitelná...

Podle mě autorka výrazně těží z queer tematiky, nebýt těch vztahů, tak věřím, že má kniha horší hodnocení. Jenže nikdo nechce být označen za homofoba, že? Ale na mě tam těch queer lidí na padesátky bylo neuvěřitelně moc. Snad každá druhá postava, což příběhu moc na uvěřitelnosti nepřidá :/ .

Hodnotím 3,5/5, knihu určitě doporučuji k přečtení, to prostředí je autentické, příběh strhující. Ale rozhodně to nevidím jako top knihu roku, nebo něco, co by mi ještě nějakou dobu rezonovalo myslí...

pavlačinka.1
22.09.2023 3 z 5

Odpočinková lehká a četba. Zajímavý příběh z pro mne zcela neznámého prostředí. Vysoká daň za slávu a peníze, následná samota a vyrovnání se s odžitým....

Horselen
21.09.2023 5 z 5

Taylor J. Reid má asi nadpřirozenou schopnost vdechnout život fiktivním postavám. Kniha byla stejně úchvatná jako samotná osobnost Evelyn Hugo.

!SPOILER!
Uvědomila jsem si, že bych vlastně nepotřebovala žádné propojení mezi Monique a Evelyn, jelikož příběh Evelyn by vystačil sám o sobě. Šokující zvrat nemusí být tak šokující, pokud přemýšlíte trochu dopředu, ale já se snažila nepředbíhat a ve finále se mi ten "wow moment" dostavil.

hanka0630
20.09.2023 2 z 5

Asi je to tím, že jsem jako dítě nikdy nesnila o tom stát se slavnou herečkou, nebo že mi vždycky vadily intriky a nedorozumění, ale pro tuhle knihu prostě nejsem cílová skupina. Neříkám, že mě autorčin styl psaní nezaujal. Oceňuji vykreslení postav a jejich pocitů, spoustu pravd o mezilidských vztazích a jejich různých podobách. Ale teď se těším, až sáhnu po nějaké knize o životě obyčejných lidí v prostředí, které je mi bližší.

Alisa80
20.09.2023 1 z 5

Vůbec mě to nechytlo... postavy mi nepřirostly k srdci ani jedna a celé je to poplatné dnešním módním ideologiím.

Maky78
19.09.2023 5 z 5

Nemohla jsem se od ní odpoutat.
Evelyn vás chytí za srdce, nebo nevím co to je, ale vyvolá to ve vás všechny emoce.
Pohled na VIP osobnosti nemusí být takový jak nám předkládají média.
A ten konec DOKONALÉ

nicole1990
19.09.2023 5 z 5

Hezká kniha o fiktivní postavě .

Awča
18.09.2023 5 z 5

Kniha byla v nabídce na Bazaru, hodila se mi tudíž do výzvy. Jinak bych si k ní asi cestu nenašla, podle anotace mi přišla jako romantická sladkost.
První stránky mě v tom lehce utvrzovaly, navíc k Monique si, vzhledem k její pasivitě, bylo těžké vytvořit sympatie.
Ovšem Evelyn, to byla jiná káva. Jakmile se dostalo na vyprávění o jejím životě, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Silná osobnost, využívající toho, co jí bylo dáno do vínku. Přátelství, ambice, intriky.
Příběh pěkně dokreslovaly úryvky z "dobového" tisku. Bylo to tak uvěřitelné, že bych nejradši googlila filmy, Oscary, šaty...
Takže nakonec za 5*

zuzis
16.09.2023 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale vůbec mi nesedla. Je sice čtivá, ale příběh sám o sobě se mnou emočně ani nehnul. Postavy jsou nesympatické, a celé to tak nějak působí jako jedno velké klišé. Styl psaní, kdy je víc prostoru věnováno popisu trička než atmosféry zásadních životních momentů není nic pro mě.

zuzmi39
16.09.2023 5 z 5

Tohle je vážně skvělá kniha! Prolínají se zde dvě linky - linka z pohledu Monique, ženy, která píše příběh slavné hvězdy Evelyn Hugo, o níž vypráví právě linka druhá. Přiznám se, že kapitoly z pohledu Evelyn mě bavily nesrovnatelně více. Byly propracované do detailů tak, že to působilo jako život skutečné celebrity, a ne jen smyšlené fiktivní postavy. Příběh je napínavý, dojemný, srdcervoucí a plný zajímavých myšlenek. Ukazuje nám, jak to v životě celebrity mnohdy skutečně vypadá a že nic nemusí být tak, jak nám to prezentují média. Byl to zároveň příběh o pravé lásce, která mě upřímně chytla za srdce. Knihu rozhodně doporučuji!

prochajda
16.09.2023 4 z 5

Přiznávám, že číst o fiktivní, legendární femme fatale a zároveň sexbombě filmového plátna, mě moc nebavilo, ale nakonec jsem si tu postavu i oblíbila. Konec knihy mě ovšem úplně zasáhl a zrychlil moje mrkání....

myšpa
15.09.2023

Kniha mně nenadchla, určitě bych ji podruhé nečetla.

milena8281
15.09.2023 4 z 5

Skvěle podaný příběh. Zlatá éra Hollywoodu, pozlátko a lesk a pod tím lži, podvody, intriky. Věřím, že tak to v té době opravdu chodilo. A když si tu knihu přečtete, napadne vás, jestli ty dnešní skandály typu Depp a Heard, nejsou taky jen humbuk pro hloupé diváky a obdivovatele. Ono se toho možná zas tolik nezměnilo. Pořád ve stylu O kom se nemluví, ten je mrtvý....