Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495888/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-XJM-495888.jpg 4 1804 1804

Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Ale když si pro tuto práci vybere neznámou reportérku časopisu Monique Grantovou, nikdo není ohromen více než samotná Monique. Proč ji? Proč teď? Monique není zrovna na vrcholu světa. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Bez ohledu na to, proč si ji Evelyn vybrala k napsání své biografie, je Monique odhodlaná využít této příležitosti k nastartování své kariéry. Monique, která je povolána do Evelynina luxusního bytu, fascinovaně poslouchá, jak herečka vypráví svůj příběh. Od cesty do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit showbyznys v 80. letech a samozřejmě sedm manželů na cestě. Evelyn rozvíjí příběh o nelítostných ambicích, nečekaném přátelství a velké zakázané lásce. Monique začíná pociťovat velmi reálné spojení s legendární hvězdou, ale jak se Evelynin příběh blíží ke svému závěru, je jasné, že její život se tragicky a nezvratně protne s Monique.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

verka5083
29.08.2023 5 z 5

Fiktivní historie není můj šálek kávy, jsem raději pro realitu. Ale musím říct, že tohle bylo vážně skvělé. Kniha byla neskutečně čtivá a nedalo se od ní odtrhnout. Rozhodně lituji, že jsem si od autorky nepřečetla i jiné knihy, ale to určitě změním.

blueberrypink
29.08.2023 5 z 5

Z obyčejné ženy přes sedm manželů až na vrchol aneb nikdy na mě nezapomenete. Hodně dobrý, velmi čtivý. Konec pecka.

adel_21
29.08.2023 5 z 5

Neskutečně mě to bavilo! A nemohla jsem uvěřit, že Evelyn je opravdu fiktivní postava.
Knížku jsem si vzala na dovolenou s tím, že je dost tlustá, takže mi to hezky vystačí...pěkně jsem se spletla - přečetla jsem jedním dechem a zbytek dovolené neměla co číst :-D

Jupijow
28.08.2023 4 z 5

Asi jsem na základě recenzí čekala něco trochu... víc. Prostředí Hollywoodu a celého toho nablýskaného, ale vcelku falešného světa bylo příjemné. Evelyn byla silná postava, spolu s Harrym, pak byli i super dvojka.
Kniha byla čtivá, jen mi už postupem času přišly ty části s novými a novými manžely poněkud repetitivní. Jo a ještě jedna věc...opět velke nadužívání věty "miluju Tě"

KlaraD851
26.08.2023 5 z 5

Tak bravurně napsané, že mi při čtení před očima běžel film. Krása to byla i když tento žánr běžně nečtu.

Nildon2022
26.08.2023 5 z 5

Kniha celkem dlouho čekala na přečtení. Vůbec se mi do ní nechtělo a ani po první kapitole mne neohromila, ale na chatě už jsem dočetla všechno jiné co šlo, tak na mne zbyla. Dobře jsem udělala, že jsem se do ní pustila naplno, během 2 dnů jsem ji přečetla. Člověk je vtažen do příběhu a nemůže se vymanit. Evelyn byla v knize opravdu skvostná. Od autorky jsem nic jiného nečetla, což bych ráda změnila.

Kuci12
26.08.2023 4 z 5

(SPOILER) "Média vám vyloží, jakýkoliv příběh se jim zrovna zachce. Tak to dělají odjakživa a budou to tak dělat až navěky."

Taky Vás mrzí, že Evelyn Hugo není skutečná? Příběh dívky, která od začátku věděla, co chce a šla si zatím. Jen nepočítala s tím, že nejvíc ze všeho bude chtít lásku ženy, kterou nemohla veřejně milovat. Hollywood místo, kde se plní sny - nebo to tak na první pohled aspoň vypadá. Mašinérie na hvězdy, které když si nedají pozor brzy pohasnou. Kde pravda je jen prázdný pojem a nejdůležitější je si stále krýt záda a pořád běžet dál a být lepší a hezčí. Únavný svět, který neúnavně popisuje hvězda Evelyn Hugo - žena, která se nebála žít. Napsáno, tak že věřím že se to stalo.

"Nikdo není jen oběť, nebo jenom vítěz. Všichni jsou někde mezi. Lidi, kteří ze sebe dělají jedno nebo druhé, nejenže si lžou do kapsy, ale taky jsou prvoplánoví, až to bolí."

Zuzaa
23.08.2023 5 z 5

Čekala jsem, že to bude epický a - bylo to epický!!

monte
21.08.2023 5 z 5

Nádherný příběh, Evelyn jsem si zamilovala

jaroiva
21.08.2023 4 z 5

Kolem knihy jsem nedůvěřivě kroužila. Mátl mě rozpor mezi vysokým hodnocením a štítky jako romantika, LGBT, které opravdu nevyhledávám, k tomu nálepka bestseller... Hlavně to LGBT mě odradilo od koupě knihy. Ale když se pak objevila audioverze, tak (opět po nějaké době váhání) nakonec zvítězila zvědavost.
A chytlo mě to od začátku. Autorka výborně popisuje "úpadek" hollywoodského stylu života, pozlátko reflektorů, úlohu bulvárních plátků a to, jak se vyrábějí z nevýznamných hvězdiček oskarové hvězdy. V této části byla kniha naprosto uvěřitelná a realistická. V první půlce mi připadalo, že přímo vybízí k tomu, aby si člověk srovnal své priority, uvědomil si, co je pro něj samotného důležité. Co hledáme ve vztazích? K čemu "používáme" nebo využíváme své partnery?
Kdyby bývalo bylo o dva, tři manžele méně, myslím, že by to knize neuškodilo. Případně by si Evelyn mohla vzít některého dvakrát, jak se to občas hvězdám stává...

Hodně se mi líbil styl dialogů. Musím říct, že mě kniha opravdu mile překvapila.
Ke konci už trochu klišovité, celou dobu jsem čekala, čí že to bude dcera... Takže konec mi připadá už spíš průměrný.
LGBT linka mě až tak nerušila, i když mi připadá, že je toho poslední dobou až moc. Ale budiž, sem to sedělo.
Takže suma sumárum bylo překvapení příjemné.

alishek
18.08.2023 5 z 5

Skvěle napsaná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem, už od začátku tam byly náznaky, že bude velký plot twist, který překvapí a překvapil, fakt super.

Kackac77
17.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha má velmi dobré hodnocení, i díky tomu jsem si ji nakonec koupila. Mně zase tak dobrá nepřišla. Začátek se rozjel slibně. To jak si Evelyn vyžádala Monique pro napsání životopisu, čekala jsem proč asi, co zatím je. Pak přišla prostřední část, vlastně většina knihy, kdy Evelyn popisuje Monique celý svůj život. Přišlo mi to dost rozvleklé a nezajímavé. Její život byl plný vdavek a rozvodů a taky hlavně lásky k jiné ženě, která v té době nebyla zrovna tolerovaná. Evelyn je tady vykreslená jako potvora ochotná udělat pro slávu cokoliv. Ty neustálé výlevy, jak moc miluje Cynthii byly děsné. Dalo se to přečíst, ale kniha ve mně nic nezanechala.

Astonius
16.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Před čtením jsem si měla asi přečíst štítky ke knize, protože mě nějak nenapadlo, že když se kniha jmenuje 7 manželů.... a v anotaci se píše i o zakázané lásce, že se prakticky celý příběh bude točit na LGBT tématice. Nemám absolutně nic proti, tahle problematika je mi úplně jedno a ať si každý dělá, co chce, ale prostě číst o tom nechci a to hlavně z toho důvodu, že ty sdělované skutečnosti nedokážu nijak prožít. Když se tam napíše, že se zamilovala do jiné ženy a žárlila na ni nebo ty dvě přemohla vášeň, absolutně nic mi to neříká, neumím si to představit a dokonce se nudím. Celou knihu se neřešilo nic jiného, kromě povrchních záležitostí povrchní herečky - též povrchně podané. Byl tam popsaný život člověka, který se jen honil za mamonem a slávou a popisoval praktiky, které jsem čekala, že popisovány budou, ničím mě to nepřekvapilo,snad tam jen chyběly drogy. O té velké lásce mě Evelyn nijak nepřesvědčila a lítost ve mně nevzbudila. Trochu to zachránilo posledních asi 10 stránek, které byly napsány tak, jak bych si představovala celou knihu, se zamyšlením a s přesahem. A to "tajemství", které obě hlavní hrdinky "spojovalo", mi přišlo slabý - snad kdyby to bylo trochu brutálnější, mělo by to aspoň větší grády :-) Na knihu jsem se dlouho těšila, ale teď její koupě lituji, tohle jsem si mohla jen půjčit z knihovny.

SilviiM
16.08.2023 4 z 5

Ano příběh byl velmi čtivý a ubíhal velmi rychle. Jednotlivý manželé se střídali, jak na běžícím páse.
Ale na opravdovou, strhující a hlubokou lásku nepotřebujete žádný papír.
Teď už to vím.. A ví to i Evelyn..

pohoda58
15.08.2023 5 z 5

Od knihy jsem toho moc neočekávala a velice mne překvapila, nádherný román.

Analady
14.08.2023 3 z 5

Na tuto knihu jsem slyšela velkou chvalu, proto jsem se na ni moc těšila. A ta očekávání byla příliš velká na to, co mi kniha nabídla. Sedm manželů životem Evelyn prošlo až příliš rychle. A vlastně tam o ně ani nešlo. Nebylo to špatné, ale nijak mě to nenadchlo. Čtivě napsané, ale pro mě bez větší hloubky. Krom Harryho tam nebyl nikdo, koho bych si oblíbila.

Micandy
14.08.2023 5 z 5

Krásný příběh, který není tak předvídatelný má hloubku, mě chytl za srdce. Jen tak na knihu nezapomenu, určitě stojí za přečtení.

Petruska95
10.08.2023 5 z 5

Krásné, poutavé čtení. Děj mě velice překvapil stejně jako konec.

mončičák42
10.08.2023 4 z 5

Velmi poutavě psaný příběh hollywoodské filmové legendy. Při čtení mě poháněla zvědavost, proč právě Monique? Měla jsem přehnaná očekávání a chvílemi mi už připadalo manželů víc než dost. Autorčina kniha Daisy six...se mě dotkla více. Ale, ten závěr? Tak to jsem nečekala...

adelazelenkova
08.08.2023 4 z 5

Hezké letní, pohodové čtení. Příběh filmové hvězdy Evelyn Hugo byl opravdu čtivý a zajímavý. Autorka zde popsala téma manželství úplně jiným způsobem než je jeho pravý význam. A to se mi na celé knize líbilo, propracovanost příběhu a zamyšlení se nad otázkou jak být úspěšný a slavný a tím pádem celý život tomu přizpůsobit. Stránky plynou rychle, první polovina - třičtvrtě knížky je boží, děj mě hned vtáhnul. Bohužel posledních sto stran už bylo pořad to samé dokola a bylo velmi jednoduché předjímat jak se bude děj vyvíjet. Proto mě závěrečné rozuzlení pravdy až tak nepřekvapilo a tudíž nenadchlo, žádné drama a wow efekt nenastal. I tak ale doporučuji přečíst jako hezkou oddechovku :).