Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495888/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-XJM-495888.jpg 4 1736 406

Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Ale když si pro tuto práci vybere neznámou reportérku časopisu Monique Grantovou, nikdo není ohromen více než samotná Monique. Proč ji? Proč teď? Monique není zrovna na vrcholu světa. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Bez ohledu na to, proč si ji Evelyn vybrala k napsání své biografie, je Monique odhodlaná využít této příležitosti k nastartování své kariéry. Monique, která je povolána do Evelynina luxusního bytu, fascinovaně poslouchá, jak herečka vypráví svůj příběh. Od cesty do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit showbyznys v 80. letech a samozřejmě sedm manželů na cestě. Evelyn rozvíjí příběh o nelítostných ambicích, nečekaném přátelství a velké zakázané lásce. Monique začíná pociťovat velmi reálné spojení s legendární hvězdou, ale jak se Evelynin příběh blíží ke svému závěru, je jasné, že její život se tragicky a nezvratně protne s Monique.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

patricia8137
04.01.2024 5 z 5

Kniha SEDEM MANŽELOV EVELYN HUGOVEJ je mojou prvou prečítanou knihou od spisovateľky TAYLOR JENKINS REID.
Pri čítaní každej knihy mám po ruke notes, do kterého si zapisujem poznámky, postrehy a pocity z knihy. Tentoraz ale zostal prázdny. A to z toho dôvodu, že ma príbeh natoľko pohltil, až som prestala vnímať okolitý svet. Knihu som nevedela pustiť z hlavy ani z rúk, dočítala som ju o 3 ráno, čo je další dôkaz jej čtivosti.
Postava Evelyn Hugo je vykreslené veľmi realisticky, sama som neverila, že je to vymyslená postava, mala som pocit, že čítam biografiu skutočnej hollywoodskej herečky. Kniha obsahuje aj úryvky z novín, ktoré dodávajú príbehu autentickosť a dopĺňajú celý príbeh.
Sedem manželov Evelyn Hugovej. Ktorého milovala najviac? Ktorý bol ten pravý? Ak chcete poznať odpoveď na tieto otázky, budete sa musieť začítať do tohto skvelého románu. Verím, že rovnako ako ja, budete mať pocit, že sedíte so slávnou Evelyn a počúvate jej životný príbeh. Takže ten, kto ešte nečítal túto knihu, smelo do toho!

Nifredil
03.01.2024 4 z 5

Kdyby takhle vypadala všechna tzv. ženská literatura, bylo by to skvělé. Je to čtivé, je to živé a téma Hollywoodu je zpracováno tak, že tomu věříte. Nádavkem to není úplně plytké, ale čtenářky můžou popřemýšlet o tom, že to, co vidí okolí a co prožíváme my, není vždy stejné. Také, že ne vždy je ten nejhlubší vztah nutně založený na milostném vztahu a samozřejmě i o pokrytectví společnosti, kde se musí schovávat lesbické a homosexuální vztahy, ale každý si může vzít to, o co si řekne. Evelyn navíc věříte, že je živá, i když je to čičočirá fikce.

Sixtinka144
03.01.2024 4 z 5

Na knihu jsem byla extra natěšená, protože jsem na ní viděla samé pozitvní reakce a všichni slibovali, že jsou zde nečekané zvraty, které celý příběh posouvají na úplně jiný level. Začnu asi tím, že kniha se čte moc hezky, autorka má osobitý styl psaní, který mi docela sedl, takže jsem příběh přečetla poměrně rychle. Hlavní hrdinka je moc sympatická postava a ráda jsem se dozvídala další a další informace o jejím napínavém životě. Líbí se mi, jak je kniha rozdělená a jak jí každý manžel ovlivnil a posunul úplně jiným směrem. Bohužel, jediné co mohu paradoxně vytknout jsou ty slíbené "šokující zvraty", které mi byli slíbeny. Jasně, pár věcí tam bylo asi nečekaných, ale ten hlavní zvrat jsem tušila přes polovinu knihy a nebyl zas až tak nečekaný :D. Jinak jsem si ale knihu moc užila a bylo to spíš takové oddechové čtení. Celkově ji mohu doporučit.

mirinda973
02.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo fajn počteníčko.
Pořád jsem si říkala, sakra jak mohla stihnout 7 manželů, i když její životní láska byla žena a stihla :o)
Hezký příběh, doporučuji

janas118
31.12.2023 5 z 5

Nepláču, ale oči mě štípou dost. Hodně silný příběh.

Etule
29.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Jako wau. Tohle mě teda fakt bavilo. Skvěle napsáno, četlo se to samo. Nejsem si jistá, jestli Evelyn obdivuju nebo bych ji párkrát propleskla. :D Ale musím říct, že spíš asi obdivuju, protože si šla za svým v podstatě i přes mrtvoly. A nebylo to vždycky tak růžové, jak se v bulváru lidi mohli dočíst. Nikdy to není jen černé nebo bílé.
Zamilovala jsem si Harryho, jako že fakt, fakt moc. On byl prostě úžasný. Nebudu spoilerovat, ale jako pobrečela jsem si.
Jak to ve skutečnosti asi bylo s Monique Vám v jednu chvíli tak nějak dojde, ale není to hned na začátku, což je za mě super. Postupně se Vám odhaluje, jak to ve skutečnosti s manželi Evelyn bylo. Bohužel jsem od začátku tak nějak tušila, kdo je vlastně Evelynina pravá láska, protože kniha byla jeden čas tak moc populární, že se člověk částečným spoilerům nevyhnul. Takže pokud máte načteno dost knížek, tak se Vám skládačka spojuje o něco rychleji.
Ale i tak skvělé čtení, s Evelyn chvílemi soucítíte, chvílemi ji nenávidíte, ale stále má neuvěřitelné charisma, které Vás nutí číst dál a dál.

kniho_terka
28.12.2023 4 z 5

Nechce se mi věřit co jsem to přečetla. ,,Tak tohle mě nebude bavit" byla první věta, kterou jsem řekla po dočtení první kapitoly. Bylo to zbytečně unáhlené. To jsem bohužel zjistila až o pár stránek později.

U téhle autorky jsem měla premiéru a na její styl psaní nemám žádnou výtku. Bylo to tak živé a uvěřitelné, až jsem si vyhledávala na googlu Evelyn Hugo. Taky mě omrzela pravda, že je to jen smyšlené... ,,Co? Jako fakt?"

-Mladou novinářku Monique si vyžádá samotná Evelyn Hugo, pro údajný rozhovor o šatech. Proč právě ji? Tomu nikdo ani Monique nerozumí, do té doby, než se objeví na sedačce před ní. Evelyn ji vypráví o svém životě a Monique ji jen naslouchá. Později se ukáže, že je v tom něco víc a novinářka tam není jen tak...-

Příběh o sedmi manželech a začátcích Evelyn v její kariéře mě úplně tolik nepohltil. Ale zároveň vlastně ano. Při čtení jsem nepřemyšlela a jen kousavě proplouvala dějem. Určitě taky máte knihu, která vás nenadchla ale má v sobě něco, co vás prostě učarovalo. Pro mě je to přesně tahle kniha.
Posledních sto stran mě přesvědčilo o tom, že je to opravdu dobrá a dojemná kniha. Asi spíš taková emoční jízda při které se mi vháněly do očí slzy. Na konci mě z toho všeho bolelo srdíčko a chtělo se mi brečet. Ale to jsem si uvědomila až po zavření knihy...

Dojemná kniha o životě ženy, která si stavěla vlastní kariéru, ze které spadla a dál upadávala, ale přesto se vždy postavila na samotný vrchol. O ženě, která hledala rodinu a lásku, a obojí nakonec našla. O ženě, která to kolikrát neměla lehké a údajně se rozhodovala špatně.
Kniha si vzala část mého srdce a řekla bych, že je tou jednou z nejlepších co jsem kdy četla. I když ji nedávám plný počet hvězdiček.

,,Nikdo ti nic nedá, pokud si o to neřekneš. Zkusila jsi to. Nevyšlo to. Vyrovnej se s tím."
,,Vidím co vidět chci, a můj pohled je založený na vědomí toho, jak to celé dopadne."
-Svět vám věci nedává, musíte si je vzít.
-Před muži kteří si potřebují něco dokázat se mějte na pozoru.

Lexie321
19.12.2023 5 z 5

Z knihy som nadšená. Taylor Jenkins Reid je úžasná autorka a som rada, že som sa k nej tento rok dostala. Evelyn Hugo je brilantná postava veľmi komplexná a hlboko ľudská. Kniha ju naozaj priviedla k životu ako ikonu. Monique sa mi už od začiatku páčila a brániac sa akýmkoľvek spoilerom som sa snažila uhádnuť či a aký bude ten finálny dôvod, že si ju Evelyn vybrala aby napisala o jej živote knihy. Taktiež som si velmi rychlo a dlhodobo obľúbila postavy Harryho a aj Celie aj keď občas ma niekedy hnevalo ako sa zachovala omnoho viac než čokoľvek, čo urobila Evelyn. Maximálna odporúčam! A určite si od autorky toho prečítam viac.

Merynkaw
13.12.2023 5 z 5

Super počtení

natalie8531
10.12.2023 5 z 5

Nerada čtu knihy, o kterých se všude mluví. Proto si raději počkám, až jejich popularita trochu opadne. Lépe se mi pak skládá obrázek toho, jak na mě doopravdy působí.

Toto dílo bylo pro mě velice čtivé. Mám ráda komplexnost Evelyn, kdy její (velice náročná) rozhodnutí ji posouvaly dál v její kariéře. Líbilo se mi, jak na její cestě najít sama sebe musela kus sebe obětovat. Zároveň také její mazanost a chytrost jí přinesly to, co zrovna v tu danou chvíli potřebovala tak, aby se stala uznávanou a obdivovanou hvězdou.

@pribehyodjany
06.12.2023 2 z 5

Bohužel, tady jdu v hodnocení proti proudu. Ano, je to čtivé a ano, máte dojem, jako by Evelyn skutečně žila a mohli byste se podívat na její filmy. Tím výčet toho pozitivního za mě končí.

Za mě to bylo zbytečně dlouhé, děj se pořád točil kolem toho samého a manželé byli jako přes kopírák. Všichni stejní a nezajímaví. Postavy byly nesympatické, nikomu jsem nefandila a necítila jsem žádnou chemii mezi hlavními postavami.

Bohužel, za mě velké zklamání, další knížky od autorky si spíš nepřečtu.

libuna60
03.12.2023 4 z 5

V knihovně ji měly zarezervovanou na hodně dlouho, tak jsem si ji koupila. Byla jsem hodně natesená, a proto mě kniha asi trochu zklamala. Četla se dobře, ale podle mě byla moc roztažená.

pujec
03.12.2023 5 z 5

Tahle kniha se četla sama, příběh mě úplně pohltil. Osud Evelyn Hugo byl neskutečně poutavý a dramatický.

TinaBookBlog
01.12.2023 5 z 5

Většinou mě velmi promované knihy poměrně zklamou, ale tato mezi ně rozhodně nepatří. Hltala jsem každé slovo a četla každou stránku s naprostým zaujetím. Autorka mě naprosto vtáhla do děje a vše jsem prožívala s Evelyn. Cítila jsem s ní a toto se mi už nějakou dobu při čtení nestalo. Nedokázala jsem se od knihy odprostit.

Sedm manželů Evelyn Hugo je o vztazích, lásce a nenávisti, zklamání a naději, moci a penězích, radosti a ztrátách.
Autorka perfektně odvyprávěla fiktivní příběh jako by se jednalo o skutečnost. Rozhodně doporučuji!

Didi15
27.11.2023 5 z 5

O této knize se jsem hodně slyšela, schválně jsem se jí tedy vyhýbala. Nakonec jsem tedy podlehla a musím říct, že jsem za to ráda. Strhlo mě to.

Hanys_
23.11.2023 5 z 5

Až jsem měl pocit, že čtu realný životopis nějaké herečky. Hodně dobré.

Blanche303
21.11.2023 4 z 5

Pěkně a poutavě napsaná kniha, jen podle mého názoru moc učesaná, představujíc show bussines v laskavějším světle, než asi mohla autorka popsat...

Malinko mi připomíná romány Jackie Collins, které byly velice populární před třiceti lety...a dle mého názoru, měly víc spád a šrumec a všeho jaksi víc...

Možná byla k zamyšlení zápletka ohledně nemožnosti přiznat se v té době k homosexuálnímu a lesbickému vztahu...Možná je to páteř příběhu?
Jestli ano, pak pro mě splnila účel - nevnucujícím způsobem ukazuje, že to opravdu lidi s jinou sexuální orientací neměli jednoduché, když se nemohli veřejně přiznat ...
V tom případě děkuji za pěknou formu sděleného...V tomto dnešním zblázněném světě, za každou cenu propagující skupinu LGBT, vynucující si pozornost je tohle hezké pohlazení na duši ... svůj účel kniha určitě splnila...

CarollDashie
18.11.2023 5 z 5

Po 3 letech jsem se vrátila k znovu přečtení této knihy (původně jsem ji četla ve slovenštině, tentokrát v angličtině) a musím říct, že i když jsem si pamatovala děj tak mě kniha opět dostala.
Hořkosladký, čtivý příběh o fiktivní americké herečce. Evelyn popisuje svůj milostný život a nekonečnou lásku k různým lidem a své dceři. V poslední části knihy jsem brečela asi 30 stran v kuse. Pokud si Evelyn oblíbíte a budete s ní soucítit, slzám se neubráníte.

Jednoznačně nejlepší kniha autorky.

Olcab264
13.11.2023 5 z 5

Za mě super kniha na dovolenou,čte se dobře a po přečtení jsem opravdu chvíli přemýšlela zda Evelyn Hugo opravdu žila..

krizek
11.11.2023 5 z 5

Můžu dát více hvězd? Styl psaní, jazyk, příběh miluju to, potřebuji více knih autorky a pevně doufám, ze budou tak skvělé jako takhle. Od prvních slov do těch posledních jsem nemohla dýchat, taky jsem knihu přečetla za jeden den! I když to vůbec nebyl milý a příjemný příběh, ja se u čtení cítila vážně příjemně a dokonale. Smekám a doporučuji každému.