Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495888/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-XJM-495888.jpg 4 1736 406

Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Ale když si pro tuto práci vybere neznámou reportérku časopisu Monique Grantovou, nikdo není ohromen více než samotná Monique. Proč ji? Proč teď? Monique není zrovna na vrcholu světa. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Bez ohledu na to, proč si ji Evelyn vybrala k napsání své biografie, je Monique odhodlaná využít této příležitosti k nastartování své kariéry. Monique, která je povolána do Evelynina luxusního bytu, fascinovaně poslouchá, jak herečka vypráví svůj příběh. Od cesty do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit showbyznys v 80. letech a samozřejmě sedm manželů na cestě. Evelyn rozvíjí příběh o nelítostných ambicích, nečekaném přátelství a velké zakázané lásce. Monique začíná pociťovat velmi reálné spojení s legendární hvězdou, ale jak se Evelynin příběh blíží ke svému závěru, je jasné, že její život se tragicky a nezvratně protne s Monique.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

Carol1122
11.02.2024 5 z 5

Mohu dát 10* z 5? Nebo i více? Není to obvykle žánr, který vyhledávám, o to více stále nechápu, jak mě ta kniha okouzlila. Myslím, že mám novou favoritku. Vlastně mě okouzlila od prvního písmenka, až po to poslední. Ten příběh mě chytl tak za srdce, že jsem se vůbec od něj nemohla odtrhnout, a to doslova. Ačkoliv občas čtu v některých částech rychleji a popisy obvykle přelítnu očima, tady jsem si vychutnávala každé slovo. Byla to balada pro oči a fantazii. Usmívala jsem se jak měsíček na hnoji a to doslova. A čím mě příběh uhranul? Vykreslenou osobností hlavní postavy, která očarovala nejen všechny postavy a společnost v knize, ale i samotného čtenáře. Nenucené vyprávění, plynulý děj, nenucená a velmi překvapivá zápletku. V podstatě se takové kinder vajíčko skrývalo na každé stránce a o to víc jsem to milovala. Zažili jste někdy takový pocit, že jste nevěděli, co si počít se životem po dočtení knihy? Tak ten mám teď já. A ta kniha stojí za všechno.

zamilov.do.knih
08.02.2024 5 z 5

4,5/5

četla jsem v angličtině, recenzi jsem psala taky v angličtině, jsem líná to přeložit, pardon ;D
to be honest, firstly i was disappointed. i heard that this book is absolutly perfect everywhere, i read just possitive reviews, this book was just all around me. i saw people crying while reading it, being stunned and speachless. but i wasn't. i just started and finished reading and than was like: "hmm yeah and why does everyone love it?"
but now, a few months later, i still think about it. evelyn is still in my mind and i still don't know if i love her or hate her. but i feel that the truth is i kinda admire her. how many things she was willing to sacrifice just for her happiness and love. how hard her life was. how hard the women's lifes were at all that time. and the book is in my head too. how feminist it was. how many important messages are inside it. i just... don't know why i didn't like it at the firts time. because this is truly a masterpiece. and every woman should read it. or no, everyone! should read it. because everyone should know how hard it's to hide love. and how beautiful it's to love. so why on earth are some people that jerks to forbid it?!
i'm not giving it full marks because i'm still teeny-tiny disappointed for it didn't make me cry. but god it was good. so good.

Hella
07.02.2024 2 z 5

U mě se žádné nadšení nekoná. Nesympatičtější postavu aby pohledal. Ani sebemíň mi k srdci nepřirostla. Samé manipulace, sobectví, prospěchářství, maxi-egoismus, přesvědčení o vlastní nadřazenosti. Možná kdyby byla kniha kratší a svižnější, byla bych trochu smířlivější. Takhle jsem se chvílemi přistihovala, že se nudím a příběh se vleče.

123.Iveetka
03.02.2024 3 z 5

Moc nevím, jak knihu vlastně hodnotit, mám z ní smíšené pocity. Popravdě mě to obsahově moc nebavilo, zajímavé ale byly techniky manipulace, jak vyzrát nad novináři apod. Některé postavy byly sympatické, jiné docela otravné. Celkově na mě kniha působila spíše smutně a bylo to dlouhé, ale zajímalo mě, jak přes ty všechny své peripetie Evelyn dopadne a proč potřebovala právě Monique.

Knižní střípky
03.02.2024 4 z 5

4,5*

Konečně jsem se pustila do slavné Evelyn Hugo. Již téměř rok mi leží doma klasická verze, ale od okamžiku, kdy jsem zjistila, že bude namluvená jako audiokniha a hlasem k nám bude promlouvat Valerie Zawadská, bylo jasné, že čekám na audio. A bylo to samozřejmě výborné.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

mischamys98
31.01.2024 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, ačkoliv imaginární. Měla jsem trochu strach, že mě kniha bude nudit. Naopak, potřebovala jsem číst stále dál a dál. Evelyn jsem si velmi oblíbila a líbilo se mi, jak je v knize popsán její vývoj.

mnohoknih
30.01.2024 3 z 5

Na knihu se dá dívat z několika úhlů. Obsah mě nebavil. Bulvár není mé nejoblíbenější téma. I když bylo zajimavé sledovat, co je člověk ochoten udělat pro peníze a slávu a je jedno, že šlo o herečku vymyšlenou. Co prostupuje celou knihou, je neskutečná manipulace, s lidmi, s davem, s novináři. Herci zjevně hrají stále a pak si stěžují, že nikdo nezná jejich pravé já. Za to mě bavil styl vyprávění. Příběh je opravdu hodně čtivý, ačkoliv je neuvěřitelně nudný. Ale pokud vás zajímá, kdo s kým spal a co z toho měl, tak směle do toho.

Bustedka
27.01.2024 5 z 5

Pokud máte rádi bulvární články o životě slavných, tahle kniha vás chytne. A je úplně jedno, že se jedná o celebritu vymyšlenou.
Už jen z té titulky vám musí být jasné, že nudný život Evelyn opravdu neměla. O svém životě vypráví mladé novinářce. My tak můžeme nahlédnout pod pokličku zlaté éry Hollywoodu - jak to chodilo nejen v branži, ale i ve společnosti. Co to obnášelo být ženou, navíc ještě úspěšnou. Můžete to číst jako hezkou oddechovku, ale zároveň se vám v knize otevřou témata o trochu hlubší.

Luci19346
24.01.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když běžně čtu jiný žánr. Mě se hezky četla a napětí mi nechybělo. Chtěla jsem zjistit, proč si vybrala zrovna Monique.

Když se nad knihou zamyslím hlouběji, tak je vlastně život celebrity těžký a jak dokazuje Evelyn, peníze člověka šťastného neudělají.

Chtěla jsem si přečíst oddechovou knihu, ale stejně mě hluboce zasáhla. Život dokáže být krutý a osudu se nevyhne nikdo.

Katli
20.01.2024 4 z 5

Trocha sebestřednosti, trocha hvězdného prachu z Hollywoodu. Do knihy jsem se pustila ze zvědavosti, jak dobrá může být rádoby biografie fiktivní hollywoodské celebrity. A jak moc se podaří udržet příběh nenudný, 7 manželství přece musí sklouznout ke stereotypu a splývat. A ne, pamatovala jsem si jednotlivé manželské etudy, velmi dobře čtenáře drží v napětí i linka s Monique, která se má dozvědět tajemství - co je to něco za něco? S napětím prostě čekáte, dokud se to nedozvíte. Jen ten starý Hollywood byl příliš jen v náznacích, mohlo být zajímavěji uchopené a tím přínosnější. Moje první audiokniha a paní Zawadská nezklamala.

Mamka_cte
18.01.2024 2 z 5

Knihu jsem četla ve výzvě #12books12months . Už nevím, kdo mi knihu doporučil, ale úplně úžasný výběr to teda nebyl. Ale jsem ráda, že jsem přečetla knihu, kterou jsem měla už nějaký pátek v knihovně.

Příběh a tempo knihy bylo na můj vkus pomalé až nudné. Nebavilo mě to. Potřebovala jsem ale vědět, koho si to všechno vezme a hlavně, to velký tajemství, co Evelyn řekne Monique na konci svého vyprávění. A teda! Čekala jsem něco víc, něco většího.

Jediná postava, která se mi líbila byl Harry. Evelynin pátý manžel. Postava Celie mě neskutečně vysírala. Sobecká, manipulativní a toxická. Celou knihu jsem ji chtěla zaškrtit.

Vzestup Evelyn byl trnitý a bolestný. Pro slávu a peníze malém přišla o lásku.

Na knihu jsem četla několik kladných hodnocení. Pro mě to byl podprůměr. Škoda. Snad bude výběr další měsíce lepší.

Leena87
14.01.2024 5 z 5

Kniha byla skvělá! Četla se hezky, krátké kapitoly, takže stránky letěly jedna za druhou. Čekala jsem příběh o naivní hvězdičce, která hledala pravou lásku a tak vystřídala hromadu manželů. Ale dostala jsem příběh o vypočítavé, trochu sebestředné ženě, která si jde za svým cílem a prožívá životní nedovolenou lásku. Trochu mě zklamalo, že starý Hollywood byl v pozadí a nic moc jsme se o tom nedozvěděli. Ale ne tolik, abych ubrala hvězdičku. Monique mi byla hned sympatická a líbil se mi její posun během příběhu. A její spojení s Evelyn mě hodně překvapilo.

adelkas
13.01.2024 4 z 5

Kniha se hezky a příjemně čte. Za to dám 4 hvězdy. Na 5 to fakt není.

mazlak
12.01.2024 5 z 5

Tedy klobouk dolů nad celým dílem. Tentokrát jasem zvolil audioknihu. Hodnocení bylo opravdu velmi kladné a to bylo asi tak vše co jsem o knize věděl. Příběh mě tak pohltil, že jsem tuto knihu nedokázal vypnout. I načtení a vůbec zpracování bylo opravdu úžasné. Hluboký a podrobně propracovaný děj, který jen táhne k pokračování a hltání příběhu. Za mě jednoznačně doporučuji i začínajícím čtenářům.

Malýmedvěd
12.01.2024 4 z 5

Čte se to snadno a dobře. Je to kvalitně odvyprávěný a zajímavý příběh. Moc se mi líbilo, jak byla zpracovaná postava mladé reportérky Monique. Ze začátku mi lezla na nervy, jak byla "hloupá", možná snad lépe říci nezkušená a profesně špatná a kladla opravdu "hloupé" otázky. Ale je to autorčin výborný záměr když nechá vedle sebe kontrastovat mladí a stáří, životní vyzrálost a nevyzrálost, nízké a vysoké sebevědomí, různé ambice, osobní i profesní. Hezky se v tom příběhu ukazuje, jak je v široké populaci obrovská fascinace celebritami a jak se lidé ženou po drbech z jejich soukromí. Evelyn to umí využít i zneužít a čtenář vidí zcela jasně a zřetelně, jak mediální obraz je na hony vzdálený realitě. V knize se několikrát použitý motiv odpuštění. Abychom mohli lidem odpustit musíme je buď pochopit a nebo je milovat a někdy potřebujeme ještě něco "navíc" a co v případě, že tím něčím navíc je můj osobní prospěch? Je potřeba dát publiku (šéfovi) co chce, nebo je dobré si upravit realitu podle svých potřeb a svézt se na vlně? To, jak si na to odpoví a jak se zachová Monique, se dozvíte, ale zda s tím budete souhlasit je už na Vás.

MíšaS.
12.01.2024 3 z 5

Uživatelka Annicka naprosto přesně vystihla to, co jsem o knize chtěla napsat i já. Nebylo to špatné, ale čekala jsem něco lepšího.
Možná jsem byla namlsaná s Daisy, protože ta mě doopravdy chytila, ale tady se to nepovedlo.

ka.dudk
10.01.2024 5 z 5

Dlouho jsem odolávala tomu velkému boom ohledně téhle knížky. Jelikož se mi opravdu hodně líbila Daisy Jones,nakonec jsem to nevydržela a i Evelyn si musela přečíst. Byla vážně skvělá a jsem ráda, že jsem jí dala šanci.
Velice čtivé, Hollywood a sláva sejme spoustu lidí, řekla bych. Ale nic není věčné, ani prachy, mladí nebo sláva....
T.J.Reid umí vážně skvěle psát :-)

Kiikuus
08.01.2024 5 z 5

Jeden z nejlepších románů jaké jsem kdy četla. Ten příběh mě tak pohltil, že jsem ji zhltla jedním dechem, v noci se mi o Evelyn zdálo a přes den jsem neustále přemýšlela nad jejím životem a těšila se na každou další stránku. Myslím, že na jméno Evelyn Hugo nikdy nezapomenu a na některé myšlenky z knihy též.
Pro všechny nečtenáře rozhodně kniha na vzplanutí vášně ke knihám.
A pro všechny čtenáře něco co si musíte přečíst.

Annicka
07.01.2024 3 z 5

Nemůžu říct, že by to bylo špatné, ale nezaujalo... Samotný příběh Evelyn Hugo zajímavý byl, sice trošku víc propracovaná červená knihovna, ale přece jen, mělo to nápad a bylo to celkem originální (tedy soudím já, která romantiku nečtu a toto specifické téma navíc nevyhledávám). Ale vadilo mi, jak to bylo celé zabalené do toho pláštíku psaní biografie. Navíc jsem ze všech těch poznámek typu "brzo už zjistíte, proč zrovna vy" čekala něco fakt wooooow, což tak wooooow to zase nebylo. Aspoň pro mě ne... A úplný závěr jsem očekávala už od začátku. Články z bulváru mi taky přišly dost rušivé. Každopádně ale nelituji, že jsem knihu četla.

emilieselden
07.01.2024 4 z 5

Velmi zajímavá a čivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Příběh Evelyn mě bavil, i když nemůžu říct, že by mi byla stoprocentně sympatická.