Saturnin se vrací

Saturnin se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366026/bmid_saturnin-se-vraci-dge-366026.jpg 3 940 343

Saturnin série

„Slavná humoristická kniha, která baví již několik generací čtenářů, pokračuje!“ Nevypočitatelný sluha Saturnin a jeho vynalézavost, pragmatičnost a netypický postoj k životu jsou zpět. A zároveň i všechny postavy, které jste si zamilovali: nesnesitelná teta Kateřina, krásná slečna Barbora, mudrující doktor Vlach, rozmazlený Milouš a laskavý, ale šibalský dědeček. Jaké jsou jejich nové eskapády, které jim Saturnin uchystá? Vzpomeňte si na knihu svého srdce a opět prožijte idylické léto u dědečka plné neuvěřitelných historek, gagů a komických příhod, jak je mistrně podává Miroslav Macek v pokračování Jirotkova nejslavnějšího humoristického románu.... celý text

cupakabra376
03.01.2019 odpad!

Knihu jsem si jen zběžně prolistovala v knihovně (respektive jsem si přečetla pár stránek) a nestačím zírat, co všechno jsou schopná naše nakladatelství vydávat. A lidi kupovat.

jprst
02.01.2019 1 z 5

Dost slabý pokus autora o přílepek nebo napodobeninu, která má k Jirotkově knize hodně a hodně daleko. Jednu * dávám autorovi za snahu, která ale, bohužel, nepřinesla jím očekávaný výsledek.

Sklenička
30.12.2018 4 z 5

Úspěšně přečteno. Autorovi se povedlo zachovat jazyk a ducha původní předlohy, za to klobouk dolů. Ano, pár vtipů je tam známých odjinud, není to originální autorova myšlenka, to by taky nevadilo, není toho moc. Co bych vytkla, je slabý, vlastně prakticky žádný příběh. Kniha je v podstatě jen o tom, jak se známá sestava sešla u dědečka a povídali si, občas vyrazili na výlet. Miloušova linie by mohla být trochu rozvinutější, přece jen se mu přihodilo pár nových věcí. Ale jednotlivé kapitoly jako jednohubky před spaním byly fajn.

em75
29.12.2018 4 z 5

Měla jsem trochu obavy,ale moc mile jsem byla překvapená. Upřímně jsem se u ní zasmála.

Stoklaska
27.12.2018 4 z 5

V knize není nijak závratný děj, ale bavily mě hrátky s češtinou. Autor mě příjemně překvapil a myslím, že je to důstojné pokračování původního Jirotkova Saturnina.

KillHurt
27.12.2018 2 z 5

V knize lze najít lásku a pokoru k originálu a to se stává Saturninově návratu osudným. Autor se snaží co nejvíce přiblížit k originálu a zapomíná na jakoukoliv invenci či pokrok v ději. Postavy ztrácejí své typické rysy a stávají se karikaturami sebe sama. Děj je jen řadou historek, které buď postavy zažívají díky škodolibosti Saturnina, která se zdrcla na jednoduché klukoviny, a nebo si je vzájemně vypravují. Řada historek je recyklovaných z různých zdrojů. Mnohé patálie jsou přímo inspirovány původním Saturninem a místy se dá říct, že se nejedná o inspiraci, ale obyčejné opisování. Jsem rád, že jsem si na Saturnina zavzpomínal, ale příště si raději přečtu originál. Palec nahoru za strýce Františka a Nerona, kteří do atmosféry Saturninových příhod opravdu sedli. Pokračování Jirotkově románu však nesahá ani po kotníky.

raty
18.12.2018 4 z 5

Za mě to nebylo špatné. Odpočinkové, úsměvné čtení.

1Terisek1
17.12.2018 4 z 5

Původní knihu jsem nečetla, pouze viděla film a jelikož mě bavil zakoupila jsem ji pokračování ač od jiného autora. A ač přes nepříliš lichotivé recenze mě kniha neurazila, ani nijak nezklamala. Oddechové čtení na pár večerů. Dějově se tam toho sice moc neodehraje, ale to mi nevadilo.

hapac
11.12.2018 3 z 5

Tak nenadchla (to jsem snad ani nečekala), ale ani neodradila od přečtení. Saturnin je zkrátka jen jeden a vše další bude už jenom pouhá náhražka. Příběh navazuje na původní knihu a dějově se posouvá jenom mírně. Některé pasáže měly docela vtipné hlášky, takže knihu nezatracuji, ale nemohu si nemyslet, že je to čistě přihřátí si polívčičky na cizím - osvědčeném. Při samotném čtení jsem si představila známý, krásný film (seriál) a v něm parádní herce, jejich hlasy a gesta, jinak už to ani nedovedu...

Riccione
10.12.2018 2 z 5

Saturnina miluju, ale pokračování mi přišlo velmi chabé, bez pořádného příběhu, jen přiživující se na tom, co kdysi tak bavilo...

momo01
02.12.2018 1 z 5

Plná vtipných hlášek, které jsem bohužel už slyšela. Chyběl mi děj a trochu víc originality ve vymýšlení humorných situací nebo přísloví. Jako celek je cítit až příliš urputnou snahou vyrovnat se původnímu dílu. Ze začátku vypadala nadějně, ale na konci zvítězila trapnost a po dočtení jsem pocítila úlevu, že ji mám za sebou.

zimka.r
25.11.2018 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, že to bude stejné jako první díl. V polovině jsem se ale začínala nudit. Konec byl ale opět záživný :)

happy-smile
23.11.2018 4 z 5

Knížka je opravdu krátká, ve čtečce dokonce jenom 140 stran. Čtenář v knize postupně proplouvá různými příhodami. Pozornost se k jednotlivým postavám stáčí tak nějak rovnoměrně, jedině Milouš a Saturnin zůstávají trochu upozaděni. Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o sled krátkých historek, je délka knihy zvolena velmi rozumně. Styl se autorovi podle mě taky povedlo dobře napodobit, je to takové milé nenáročné úsměvné čtení. Svůj účel to podle mě splnilo.

miloslav0399
12.11.2018 4 z 5

Kniha vůbec není špatná, styl původního Saturnina kopíruje překvapivě věrně. Je v ní řada míst, která nutí čtěnáře k hlasitému smíchu. Nejvíce mi v ní však chyběl alespoň náznak nějakého příběhu, jde o volně plynoucí sled nazávislých situací. Také mám dojem, že Saturnin zde ustupuje do pozadí a není zdaleka hlavní postavou. Odkazů na Jirotku je tu příliš mnoho. Ale celkově příjemné překvapení, 3.5 hvězdy.

petronella1
10.11.2018

Stejně jako většina čtenářů přede mnou - nic moc. Saturnina miluju, tak jsem byla zvědavá na pokračování, ale... moc se to nepovedlo.

VeronikaMat
04.11.2018

Miluju původního Saturnina. Tuto knihu jsem koupila s podezřením. A bohužel, je přesně tak špatné, jak jsem čekala. Nuda, nuda, nuda. Napodobuje dobře styl třicátých let 20. století. Ale to je tak všechno. Dneska jsme v jednadvacátém století, a čtenáři chtějí něco víc než jen plagiát známé značky…

KaryAestas
31.10.2018 2 z 5

Myslím, že je odvážné nebo hloupé pokusit se navázat na Saturnina. A podle mě se to příliš nepovedlo. Styl psaní a vyjadřování je původní knize celkem podobný, ale to je jen malé plus. Přijde mi, že zde chybí děj a ačkoli je zde mnoho vtipných situací, kniha jako by vždy rychle přeskočila k další a další a nakonec nezanechá žádný dojem. Saturnina nade vše miluji, ráda se k němu vracím a nevadí mi ani to, že se na mě v dopravních prostředcích koukají jako na blázna, když se začnu nahlas smát. Ale k dočtení knihy Saturnin se vrací jsem se nakonec musela i nutit, a i když se mi některé pasáže líbily, kvůli celku se ke knize nejspíš nevrátím.

radomir6871
31.10.2018

No nic moc. Většinu času kniha navazuje na historky z originálu a nového přidává hodně pomálu. Přijde mi to jako Sneženky a machři po dvaceti letech.

Terez9119
28.10.2018 3 z 5

No, nevím. Překvapivě dobré to bylo, ale... Na rozdíl od původního Saturnina, kterého z duše miluji, tohle úplně postrádalo příběh. Kniha je milá, děj volně plyne, ale celé je to příliš pokojné a takové nijaké. Zbytečně časté odkazy na původní knihu a vztah Jiřího a slečny Barbory mi autor vyloženě zkazil. Těžko se k ní budu někdy v budoucnu vracet.

ZVymetalova
25.10.2018 5 z 5

Mne se pokracovani Saturnina libilo, predcilo moje ocekavani. Je to kniha k odpocinku.