Saturnin se vrací ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

„Slavná humoristická kniha, která baví již několik generací čtenářů, pokračuje!“ Nevypočitatelný sluha Saturnin a jeho vynalézavost, pragmatičnost a netypický postoj k životu jsou zpět. A zároveň i všechny postavy, které jste si zamilovali: nesnesitelná teta Kateřina, krásná slečna Barbora, mudrující doktor Vlach, rozmazlený Milouš a laskavý, ale šibalský dědeček. Jaké jsou jejich nové eskapády, které jim Saturnin uchystá? Vzpomeňte si na knihu svého srdce a opět prožijte idylické léto u dědečka plné neuvěřitelných historek, gagů a komických příhod, jak je mistrně podává Miroslav Macek v pokračování Jirotkova nejslavnějšího humoristického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366026/saturnin-se-vraci-dge-366026.jpg 3.1735

Saturnin 2.

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno (ekniha), XYZ (ČR)

Kniha Saturnin se vrací

Senjo
předevčírem

Od knihy jsem nečekal nic, ale ve výsledku jsem se dobře bavil. To nicméně neznamená že ke knize nemám řadu výhrad. Asi nejvíce mi vadilo, že autor používá spoustu převzatých vtipů. Ze začátku jsem si skutečně připadal, jako bych četl knižní podobu filmového Kameňáku. Aby toho nebylo málo teta Kateřina opakuje stále dokola ty stejné přísloví, a to i v případech kdy mi nedávali v kontextu smysl. A třetí výtkou je ustavičné opakování vypravěče, že se chce Saturnina zeptat kde získal určitou znalost/zručnost aniž by toto bylo dále rozvíjeno. Toto mi přijde jako trestuhodné nevyužití příležitosti k vyprávění veselé historky ze Saturninova života.

HaJC1978

Originál je vždy jen jeden, nicméně pokračování se celkem dobře daří zachovat charakter postav i druh humoru. Knížka je čtivá, člověk se pobaví i zasměje.

hnidopiška
17. lednaodpad!

Samozřejmě jsem očekávala slabší verzi ve srovnání s Jirotkovým Saturninem. Přesto mi kniha zklamala, autor jen využil popularitu originálu. Milovníkům Saturnina nedoporučuji.

evilunicorn

Jelikož originálního Saturnina znám pouze z filmu, respektive ze seriálu, nedokážu plně posoudit rozdíl mezi oběma knihami.Nicměně za sebe můžu říct,že mě příběh bavil, téměř po celou dobu jsem měl na tváři úsměv a bavil se.Po všech těch thrillerech,scifi, fantasy a beletrii,to pro mě bylo jako balzám na duši.Milý, laskavý humor se špetkou toho anglického.

viweb

Poslechnuto jako audiokniha, ale můj šálek kávy to není. Dokonce ani za humorné dílo to nepovažuji. Asi ještě nenastal pro mě ten správný čas. Snad se ještě vrátím někdy v budoucnu.

misa.krcalova

Jirotku samozřejmě nic nenahradí, takže logicky kniha nemůže být lepší než první díl. Z této knihy jsem měla obavy, ale líbila se mi, bavila mě a zasmála jsem se. Obdivuji autora, že měl odvahu se vůbec do něčeho takového pustit a myslím, že se tohoto nelehkého úkolu zhostil velmi dobře.
Takových knih, jako je tahle, není nikdy dost a zvlášť v současné době jsou potřeba. Mám ráda cynismus a sarkasmus, asi proto mám ráda i Saturnina. Jeho pokračování hodnotím kladně, myslím, že se není čeho bát a už se chystám na další pokračování - Saturnin zasahuje.

adela2316

Knihu jsem mela prectenou celkem rychle, je to takové nenáročné čtení na odreagování. Nedávám ovšem plný počet hvezd, zas tak nadšená jsem nebyla:-) Občas mě tam některé fráze rozčilovaly, sem tam mě něco hodně pobavilo.

Šebestová3

Jasný, že na Jirotkova Saturnina nemá a nebude mít nic...ale tohle pokračování mi přijde docela šťastný a odpouštím mu i pár vousatých vtípků. Líbilo.