Saturnin se vrací ekniha

„Slavná humoristická kniha, která baví již několik generací čtenářů, pokračuje!“ Nevypočitatelný sluha Saturnin a jeho vynalézavost, pragmatičnost a netypický postoj k životu jsou zpět. A zároveň i všechny postavy, které jste si zamilovali: nesnesitelná teta Kateřina, krásná slečna Barbora, mudrující doktor Vlach, rozmazlený Milouš a laskavý, ale šibalský dědeček. Jaké jsou jejich nové eskapády, které jim Saturnin uchystá? Vzpomeňte si na knihu svého srdce a opět prožijte idylické léto u dědečka plné neuvěřitelných historek, gagů a komických příhod, jak je mistrně podává Miroslav Macek v pokračování Jirotkova nejslavnějšího humoristického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366026/big_saturnin-se-vraci-dge-366026.jpg 3838

Saturnin 2.

Humor, Romány, Literatura česká

Vydáno: (ekniha), XYZ (ČR)

Kniha Saturnin se vrací

Madla81

Zpočátku jsem byla nadšena, jak se Miroslavu Mackovi podařilo napodobit styl čtenáři tak oblíbeného Jirotkova humoristického románu. Jenže mé nadšení netrvalo dlouho. V každé kapitole se odkazuje na snad všechny detaily z původního saturnina, což od poloviny knihy působí velmi únavně, až jsem měla chuť toto dílko odložit, jak mě to neustálé opakování iritovalo. Děj příběhu je v podstatě stejný, stejná parta (plus podivnými nevtipnými průpovídkami hýřící novomanžel tety Kateřiny) tráví letní dovolenou v dědečkově sídle, podniká odtud výlety. A neustále se vzpomíná. Postavy se tu vlastně nevyvíjí, krom Milouše, který ztrácí svou blazeovanost šviháckého mladíka a po zapřažení do práce se zamiluje a nakonec se z něj vyklube docela sympatická vedlejší figura, navíc s básnickými sklony. Ano, občas se mi zvedly koutky v pobaveném úsměvu, ale jinak šlo o naprosto zbytečně nastavovanou kaši. A ilustrace? Brrr. Ztvárnění slečny Barbory, na kterém vypadá jako ošetřovatelka Annie Wilkisová z Kingova románu Misery nechce zemřít, Saturnin vypadající jako žabák přišláplý na rozpálenou vozovku, děkuji ne. Raději knihu. Ovšem jinou.

Trudi806

Hele jo, fakt jsem se párkrát pousmála až zasmála a tu saturninovskou dobu nebo náladu to vystihlo povedeně. Škoda, že to nepřineslo nový příběh a bylo to jen takový nastavení originálu, ale povedené nastavení.

SumýšIrena
02. lednaodpad!

Připomínalo mi to Divoké sny Maxipsa Fíka. Kniha nemá děj. Nesouvislé příběhy mnohdy bez konce spojují jen "nejkrásnější oči / ústa slečny Barbory" a "Chtěl jsem se Saturnina zeptat,..." To ale nestačí. Nejhorší jsou návraty na každou cenu.

Marla
30.12.2021

Fakt jsem se bavila. Pro mě je to vtipná oddychovka a líbí se mi rozšíření party starých známých o strýce Františka, to je dobrej řízek :))).

marlowe
28.12.2021

Netvrdím, že jsem se nezasmál, naopak, v knížce je docela dost míst, kdy se vám koutky úst, ať už chcete nebo nechcete, pozvednou, ale chybí tomu nějaký příběhový rámec, který by izolované, rozdrobené gegíčky a vtípky pospojoval do uceleného tvaru. Škoda…

Urabu
27.12.2021

No co k tomu dodat? Saturnin to vážně není.

marek2258
19.11.2021odpad!

Dal jsem jen čtyři kapitoly audioknihy, v půli páté unuděně vzdal. Autor se snaží psát Jirotkovským stylem, to se mu daří ale jen formálně. Chybí tomu šťáva, duch - nevím jak to líp popsat. Jirotkova Saturnina si s oblibou přečtu i popáté a furt se při něm uchechtávám, tady nuda a jen marné očekávání - v další kapitole to už bude lepší, chytne mě to. Nechytlo.

TerezaKlima
12.11.2021

Jsou věci, které by se o návrat pokoušet neměly.